Rzekomy święty Graal wreszcie odnaleziony przez policję

Kategorie: 

http://ichef.bbci.co.uk/

Poszukiwania świętego Graala stanowiły kanwę wielu legend i średniowiecznych ballad. Wielokrotnie zdarzało się, że rzekome święte kielichy odnajdywały się gdzieś w najróżniejszych zakątkach globu. Jeden z kandydatów na świętego Graala czyli znajdująca się w Walli czasza z Nanteos, właśnie została odnaleziona po niemal roku od jej kradzieży.

 
Okoliczności odzyskania kielicha pozostają jednak tajemnicą. Zgodnie z oświadczeniem policji został on przekazany oficerom na neutralnym gruncie poprzez pośredników niezwiązanych ze sprawcą kradzieży. Rzecznik policji powiedział, że po emisji programu Crimewatch, w którym omawiano właśnie temat kradzieży kielicha, anonimowy osobnik nawiązał komunikację z komendą policji. Policjanci dodali, że są zadowoleni z tego, że człowiek, który oddał im kielich nie jest sprawcą przestępstwa, ale nie oznacza to, że poszukiwania winnych zostaną przerwane. 
[ibimage==24954==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Ten wiekowy kielich został "pożyczony" przez poważnie chorą starszą kobietę, która mieszka nieopodal Herefordshire. Zasugerowawszy się opowieściami o leczniczych właściwościach czaszy, próbowała ona wykorzystać jej moc w celu wyleczenia swoich własnych schorzeń. Właśnie wtedy kielich został ukradziony przez bliżej nieokreślonych sprawców
[ibimage==24955==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Kielich był przechowywany w dworze Nanteos przez wiele setek lat, ale dopiero w 1870 roku został wyciągnięty na wystawę. Według legendy poprzednim posiadaczem czary był Józef z Arymatei, który po zwartwychwstaniu Jezusa Chrystusa przyniósł go do Glastonbury. Później po reformacji, siedmiu walijskich mnichów przeniosło go do dworu Nanteos. W późniejszych latach, gdy odkryto jego lecznicze właściwości kielich był okazjonalnie wypożyczany w celu pomocy chorym na nieuleczalne schorzenia. Mimo iż praktyki lecznicze z użyciem czary z Nanteos zaczęły się w połowie XIX wieku, dopiero na początku XX wieku zaczęto sugerować, że może on być biblijnym świętym Graalem. 
 
 
 
 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kNd

wszyscy błądzą bo nie

wszyscy błądzą bo nie rozumieją, że cała wiedza była jest i będzie podawana w alegoriach niezrozumiałych dla profan... tylko wtajemniczeni wiedzą czym JEST św. Gral. i jest on bynajmniej kielichem

Portret użytkownika Pacal

To jest czy nie jest

To jest czy nie jest "bynajmniej"?
Znacenie ostatniego słowa w powyższym zdaniu: https://pl.wiktionary.org/wiki/bynajmniej .
Zdaję sobie sprawę ze logika polskiej wymowy odniega od matematycznej logiki Bulla i sam kiedyś stawałem okoniem na polskim bedąc "ścisłym" ale teraz wiem ze każde dyscypliny i każde dziedziny rzycia, rzeczywistości, maja włassne autonomie. Umiejętniosć korzystania z nich w sposób bezkolizyjny, właśneijest kwestia wychowania tzn właściwego smaku, ogłady.... czego zrozumienia i umiejetnosci i Tobie zyczę. Proszę pod wskazanym linkiem w szczególniejszą uwagę zwrócić na - prawda ze nieliczne - zamieszcozne tam przykłady z użyciem właściwym zwrotu "bynajmniej" ponieważ wcześneij tam zamieszcone pouczenia werbalne jak to stosować zbyt wydają sie ogólnikowe przeto bałamutne i zapewne to wynikka jedak z niedoskonałosci naszego języka.
Wem to zę dla "logików" i "ścisłych" jest to bardizej skomplikowane anizeli dla "prostych", sam wiem po sobie ale potrzeba pokory aby zaakceptować równeiż walory tradycyjnej składni zdań. W codziennosći w ktorej posługujemy sie raczej mową potoczną, bardziej się przysłuzy to ostanie właśnie.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika Homo sapiens

Gral to symbol. Symbol (z gr.

Gral to symbol. Symbol (z gr. σύμβολον) – semantyczny środek stylistyczny, który ma jedno znaczenie dosłowne i nieskończoną liczbę znaczeń ukrytych. Odpowiednik pojęcia postrzegany zmysłowo. Najbardziej ogólnie jest to zastąpienie jednego pojcia innym, krótszym, bardziej wyrazistym lub najlepiej oddającym jego naturę, albo mniej abstrakcyjnym. Jest to znak odnoszący się do innego systemu znaczeń, niż do tego, do którego bezpośrednio się odnosi. Przykładowo symbol lwa oznacza nie tylko dany gatunek lecz często także siłę, władzę i zagrożenie. W przypadku lwa z Gizy oznaczać może ta wielka figura niebezpieczeństwo. Dla tego kto by chciał nieprzygotowany poznać sekrety tej kosmicznej bramy, lew ma być ostrzeżeniem, że strefa ta jest miejscem występowania sił groznych dla ludzi .Symbole są pewnymi znakami umownymi, które w różnych kulturach mogą mieć różne znaczenia.
 
W symbolice wszystkich ludów kamień - trwały, ciężki, solidny, niepodzielny, był zawsze oznaką siły, stabilności i pewności oparcia oraz źródłem życia i płodności. Filon mówił nawet o kamieniach „obdarzonych duszą"
 
O gwiezdnych bramach tutaj:
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/09/kosmiczne-wrota-star-gate-przedpotopowe.html 
 
"...Wchodźcie przez ciasną bramę, bo przestronna brama i szeroka ta droga, która wiedzie do zguby, a wielu jest tych, którzy przez nią wchodzą.  Jakże ciasna brama i wąska droga wiodąca do życia! Nieliczni są ci, którzy ją znajdują..." Ewangelia Mateusza 7:13

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Lisek

Ten cytat z NT, Panie

Ten cytat z NT, Panie Mądralo, odnosi się do Jezusa. Jezus jest bramą. Umierając "przechodzimy przez niego" do tzw. Nieba. On odprowadza dusze. Nie chcę Pana obrażać, ale myli Pan pojęcia i od lat mąci w głowie ludziom. Jezus, jest księciem zaświatów. Inaczej Księciem Ciemności.
I pisze się Graal, a nie Gral. Nazwa Graal pochodzi od starohiszpańskiego słowa grial (kubek).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Graal
To nie mit. Wszystkie kielichy używane w liturgii, monstrancje, są na nim wzorowane.
Niech pan zmieni nick na : Może homo sapiens.
Zlituj się człowieku z tą twoją bzdurną filozofią, światopoglądem, czy jak to tam nazwać.

Portret użytkownika Isabella

Swiety Gral to kobieta, w

Swiety Gral to kobieta, w ktorej plynie krew Merowingow i Boga.
Oprocz pochodzenia musi miec grupe krwi O Rh-.
Maria matka Jesusa i jego brata blizniaka  byla blondynka o niebieskich oczach
a Maria Mgdalena ruda kobieta tez o niebieskich oczach.
Obie mialy ta sama grupe krwi O Rh-.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj