Są nowe szanse na istnienie obcych form życia na księżycu Europa

Kategorie: 

Źródło: NASA

Ludzkość może mieć swoją największą szansę na spotkanie obcych. NASA ogłosiło, że zostały zauważone strumienie wody wybuchające ponad księżyc Jowisza, Europę. Oznacza to, że naukowcy mają teraz szansę, aby rzeczywiście zbadać wodę, która leży pod jego skorupą. Może to być szansa na pozyskanie dowodów o życiu znajdującym się w wielkich, ukrytych oceanach.

 

Jakkolwiek nie jest jeszcze potwierdzone, że to co zobaczył kosmiczny teleskop Hubble'a, to z pewnością woda, a tym bardziej, że zawiera ona jakiekolwiek formy życia. Można jednak obecnie stwierdzić, że Europa jest aktualnie najbardziej prawdopodobnym miejscem, gdzie może istnieć życie, w całym naszym układzie słonecznym.

Naukowcy już planują wysłać tam statek, by móc dokładnie zbadać to zjawisko. Astronomowie wykorzystali zdolność Hubble'a do obserwacji światła ultrafioletowego, w celu wyszukiwania śladów wody nad powierzchnią Europy. Światło odbite wskazuje na obecność pary wodnej lub cząsteczek wody z lodem. Wszystkie erupcje były skupione wokół bieguna południowego księżyca, z wyjątkiem jednego o równikowym pochodzeniu.

W 2012 roku inny zespół Hubble'a zauważył podobne zjawisko, wówczas okazało się, że jego skład stanowił wodór i tlen z wody.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

jakie "nowe" szanse... ??? 

jakie "nowe" szanse... ???  Smile

ludzie szukając inteligentnych istot w kosmosie, popełniają jeden duży błąd... sądzą że jak nie ma wody, to i nie ma inteligentnych istot Smile ...a może są... i wcale nie potrzebują wody aby istnieć...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Korkal

znajdz zycie człowieku,

znajdz zycie człowieku, komciasz kazdy post na sile starając dobrnąć do cynizmu.

do roboty, zacznij cos badać udowodnij cos światu zamiast wciąż pierdziec pod każdym je*anym tematem ( zazwyczaj nic do niego nie wnosząc ) 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

... mam kilkanascie

... mam kilkanascie wdrożonych patentów i progresywny silnik magnetyczny perpetum mobile, którego rzekomo nie można zbudować... No to co mam jeszcze badać? Dziwolągi umysłowe innych "myslicieli"...? Mogę tylko ich wyśmiewać i takich co wierzą w ich dyrdymały..

 A ty co zbadałeś??... Smile

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Korkal

Ty, no tak sie składa ze ja

Ty, no tak sie składa ze ja tez wynalazłem silnik antygrawitacyjny, ale nie wrzucę filmu jak działa bo UFO mnie porwie.

ja nie wymuszam byle bąka pod każdym tematem i nie wypowiadam sie jak nie mam nic mądrego do powiedzenia. 

Nie zamierzam dłużej Ci przeszkadzać, kontynuuj prace nad swym wielkim wynalazkiem. Na pewno jest prawdziwy. 

Ps z ciekawości na co masz patent ? Na podajnik kulek dla sikorek ? Czy gwiezdny napęd do kosiarki ? 

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Na środek opóźniający

Na środek opóźniający wiązanie cementu, system budownictwa monolitycznego z gipsu, system szalunków dla budownictwa z monolitycznego gipsu i trocinobetonu, masy samopoziomujące i konstrukcje szufladowe budynków wysokich. Mogę dla twojej głowy opatentować podajnik na kulki dla sikorek...miejsca jest dość i gwiezdny napęd do twojego tyłka...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Korkal

Faktycznie, same niezbędne

Faktycznie, same niezbędne wynalazki. Trocinobeton brzmi super. Pewnie nie da go sie spalić drewna nie [ciach] korniki i wytrzyma każda pogodę ( na twojej planecie )  Jakiś numer patentu ?

ja niestety dalej nie pokaże mojego napędu antygrawitacyjnego bo po wstawieniu zdjęcia zje mnie UFO ( duże ) 

dziekuje ze troszczysz sie o moja głowę i tyłek chcąc wstawić tam napęd oraz podajnik. To bardzo błyskotliwe rozwiazanie ( ale trochę mniej pomysłowe niz trocinobeton ) 

 

Strony

Skomentuj