Sąd orzekł, że wyznawcy hinduskiej sekty mogą zamrozić ciało swojego lidera w oczekiwaniu na jego powrót

Kategorie: 

Ashutosha Maharaja - Źródło: Internet

Sąd w Indiach udzielił wyznawcom dawno zmarłego duchowego przywódcy pozwolenia na przechowywanie jego ciała w stanie zamrożenia. Nieżyjący od 3 lat mentor ma podobno przebywać w stanie głębokiej medytacji.

Ashutosh Maharaj, założyciel Misji Przebudzenia Boskiego Światła zmarł na atak serca w styczniu 2014 roku. Wówczas czterech przywódców oddziałów kultu z Delhi ogłosiło, że ich mistrz nie umarł, tylko zatopiony jest w głębokiej medytacji. Według yoginów współczesna medycyna nie rozumie prowadzonych przez nich nauk i źle interpretuje rzekomą śmierć.  „Będziemy czekać i obserwować. Jesteśmy przekonani, że nasz mistrz powróci”, powiedział rzecznik kultu Swami Vishalanand.

Po tym jak lekarze orzekli śmierć Ashutosha Maharaja, jego wyznwacy pilnowali ciała przez tydzień w swojej siedzibie w mieście Jalandhar. „Ciało nie uległo rozkładowi przez cały ten czas dopóki nie umieśliśmy go w zamrażalce. To było duchowe doświadczenie. Rozważaliśmy balsamowanie, ale ktoś zasugerował, że szanse na powrót mistrza będą większe, jeśli tego nie zrobimy”, dodaje rzecznik.

 

Od tamtej pory ciało miało znajdować się w zamrażalce, chociaż tamtejszy Times donosi, że w 2015 roku zostało ono przeniesione do szklanego pomieszczenia 3,5 na 4,5 metra i znajduje się pod ciągłym okiem strażników. W styczniu 2015 administracja miasta uzyskała pozwolenie na jednorazową insepkcję. „Ciało stało się zupełnie czarne i bardzo się skurczyło”, skomentował oficer przeprowadzający oględziny. „Co drugi dzień jest kontrolowane przez lekarzy sansthan. Do jego zachowania stosuje się specjalne preparaty”, dodaje.

 
Niedawne orzeczenie sądu kończy batalię, jaką domniemany syn zmarłego, Dalip Kumar Jha, toczył przeciwko jego wyznawcom. Jha walczył o pozwolenie na skremowanie ciała, argumentując, że liderzy kultu pragną zachować ciało swojego mistrze by trzymać pieczę nad bogactwem, jakie zebrał. Sekta zgromadziła w Indiach, USA, RPA, Australii, na Bliskim Wschodzie i w Europie majątek o wartości 150 milionów dolarów.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Inni wielbiciele leżącego w

Inni wielbiciele leżącego w mauzoleum na placu czerwonym syfilityka nadal czekają na wskrzeszenia swojego wodza, ojca narodu, geniusza ekonomicznego, geniusza wojskowości, słońca narodu, pierwszego obywatela, przodownika pracy etc. etc. Czekają, czekają, czekają.

Skomentuj