Samsung zamierza przenieść ludzki mózg na dyski SSD

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Powoli zaczynamy przygotowania do realizacji najbardziej dotychczas śmiałych wizji kina i literatury science-fiction. Efekty tych eksperymentów, mogą na stałe przedefiniować losy ludzkości.

Eksperci z Samsunga razem z badaczami z Harvardu, chcą skopiować ludzką pamięć i przenieść jej zawartość na dyski SSD. Jest to możliwe, dzięki opracowaniu rewolucyjnej sieci nanoelektrod. Będą one bardzo pomocne w zmierzeniu z niespotykaną dotychczas czułością aktywności neuronów mózgu człowieka.

 

Wiele wskazuje na to, że możliwe stanie się skopiowanie sztucznej struktury w trójwymiarze i odtworzenie jej w cyberprzestrzeni. Za symulację struktury neuronalnej, mają odpowiadać wspomniane dyski SSD oraz pamięci RRAM.

 

Naukowcy zapowiadają, że już wkrótce faktem stanie się pierwsza elektroniczna symulacja pracy mózgu, perfekcyjnie naśladująca jego biologiczny odpowiednik. Kopia sieci neuronalnej będzie miała za cel udoskonalenie systemów sztucznej inteligencji, które być może staną się w końcu bardziej "ludzkie".

 

Jeżeli więc projekt zostanie zrealizowany zgodnie z założeniami, być może już wkrótce nadejdzie era prawdziwie inteligentnych robotów i maszyn.
 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Skomentuj