Sekret starożytnego zwoju biblijnego En-Gedi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy badają starożytny zwój biblijny En-Gedi, odkryty w Izraelu – informują zachodnie agencje prasowe.

 

 

 

Obecnie prowadzono są prace laboratoryjne, aby ustalić dokładne pochodzenie znaleziska. Archeolodzy natrafili na zwój w 1970 roku w En-Gedi, gdzie starożytna społeczność żydowska przebywała od około końca 700 roku przed naszą erą do około 600 roku naszej ery. Wówczas pożar zniszczył to miejsce. Zwój En-Gedi jest inny niż ten, pochodzący znad Morza Martwego, który odkryto w 1947 roku w jaskiniach w pobliżu Qumran na Pustyni Judzkiej w 1947.

 

Wstępne ekspertyzy wykazały, że rolka En-Gedi zawiera część tekstu Księgi Kapłańskiej z Biblii hebrajskiej. Dzieło zostało zniszczone przez pożar około 1400 lat temu i obecnie odczytywane jest przy wykorzystaniu analizy cyfrowej pn. „virtualne unwrapping”. Według ekspertów z University of Kentucky, tajemnicza rolka może zawierać informacje na temat procesu budowy Arki.

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lipka

Coś co zostało spalone 1400

Coś co zostało spalone 1400 lat temu i się nie rozsypało, wiatr nie rozwiał, bakterie nie zjadły, grzyby na tym nie wyrosły; może zamieniło się w kamień i można odczytać. Mam wrażenie, że na siłę coś chce ten lud udowodnić, potwierdzić "dowodami" a ich znaleziska są coraz bardziej nieprawdopodobne. Dziwne jest też to, że naukowcy tak łatwo dają się wkręcać w tego typu znaleziska. Sekret to dobre słowo w tej sprawie.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj