Sekrety tajemniczych komnat w świątyni Padmanabhaswamy w Indiach

Kategorie: 

Źródło: https://i0.wp.com/godwallpapers.net/wp-content/uploads/2017/03/Sree-Padmanabhaswamy-Temple-Trivandrum-Image-4K-1.jpg

Świątynia Padmanabhaswamy w Thiruvananthapuram w Indiach, posiada 7 tajnych komnat, skrywających tajemnice i niezwykłe skarby. Udało się otworzyć 6 spośród nich, lecz ostatnia jest dodatkowo zabezpieczona, a jej zawartość pozostaje zagadką.

Ta brama to wejście do ostatniej sekretnej komnaty, która została odkryta w świątyni Padmanabhaswamy. Jest strzeżona przez dwóch mnichów i mówi się, że wewnątrz tej komnaty znajduje się duży pokój, który skrywa niesamowite tajemnice i wiedzę o świecie. Mnisi strzegący drzwi twierdzą, że są one zapieczętowane falami dźwiękowymi, które są wytwarzane z tajnego miejsca. Nie można go jednak zlokalizować, ponieważ jego współrzędne pozostają tajemnicą.

Zgodę na otwarcie pozostałych izb wyraził Najwyższy Trybunał Indii, składający się z 7 członków. Wraz z administratorem świątyni odnaleźli oni złote naczynia, kamienie szlachetne, korony noszone przez starożytnych królów, a także inne złote i srebrne przedmioty. Wszystkie znalezione skarby zostały wycenione na ponad 20 miliardów dolarów.

 

Dlaczego ostatnie drzwi pozostały zamknięte? Zdaniem ekspertów-ezoteryków otwieranie ostatnich drzwi świątyni Padmanabhaswamy jest bardzo ryzykowne i niebezpieczne. Nie mają one mechanizmu, korby, nakrętki ani guzika, które wskazują, jak je otworzyć. Na drzwiach znajdują się rzeźbione węże, które strzegą tajemnic komnaty. Uważa się, że ta brama jest zapieczętowana przez zaklęcie Naga bandham.

Co to jest Naga bandham? Są to mechanizmy blokujące, które reagują na głos określonej osoby. Gdy recytuje ona specjalny czar, wytwarzane są małe wibracje, które powodują, że mechanizmy otwierają drzwi. Uważa się, że jeśli inna osoba spróbuje otworzyć drzwi innym zaklęciem lub tym samym zaklęciem, lecz innym głosem, fale dźwiękowe zmieniają kierunek budzenia zła i spowodują atak węży, które mogą być w pobliżu.

 

Kto może otworzyć tajne komnaty Padmanabhaswamy? Jak twierdzą mędrcy Indii, brama ta może zostać otwarta tylko przez uczonego w intencjach mantry Garudy, która umożliwi dezaktywację zaklęcia Nagów. Mnisi twierdzą, że obecnie nie ma człowieka zdolnego otworzyć te drzwi, a odpowiedni człowiek, który będzie w stanie wykonać święte pieśni Mantry, narodzi się w przyszłości w Indiach. Tym samym komnata będzie mogła zostać otwarta bez ludzkiego wysiłku, ukazując sekrety i tajemnicze skarby, które zawiera.

Czy drzwi można otworzyć przy użyciu nowoczesnej technologii? Prawdopodobnie tak, lecz mnisi ostrzegają, że może to doprowadzić do ogromnych kataklizmów na całym świecie. W związku z tym, do tej pory nie próbowano otwierać drzwi w ten sposób. W maju 2016 r. Grupa ekspertów z Temple Inventory Expert złożyła wniosek do Sądu Najwyższego o zgodę na otwarcie ostatniej komnaty, ale królewska rodzina Travancore wraz z niektórymi bhaktami i zarządem świątyni sprzeciwiły się temu.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika eee

skoro poprzednie 6 komnat

skoro poprzednie 6 komnat zawierało tylko "dobra doczesne" to i ostatnia komnata zawiera też tylko złoto i kamyki , którym co najwyżej przypisywano magiczne moce, ważne dla tamtych pokoleń.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj