Senator potwierdza, że doniesienia informatora o pojazdach UFO badanych przez USA pokrywają się z oficjalnymi raportami

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Senator Josh Hawley powiedział, że niedawne doniesienia informatora na temat UFO są "dość bliskie" informacjom, które otrzymał podczas briefingów po tym, jak Stany Zjednoczone zestrzeliły balon szpiegowski i inne niezidentyfikowane obiekty latające w minioną zimę.

 

Republikanin z Missouri stwierdził, że nie był zaskoczony, ale "zaniepokojony" twierdzeniami Davida Gruscha, że rząd nie tylko znalazł dowody na istnienie, ale również ukrywał kilka obiektów "nie-ludzkiego" pochodzenia i pozostałości.

 

Grusch, 36-letni weteran sił powietrznych, powiedział wcześniej w tym miesiącu NewsNation, że tajny program wojskowy odnalazł w pełni nienaruszone UFO, czyli "niezidentyfikowane zjawiska powietrzne" (UAP). Grusch, który wcześniej pracował jako przedstawiciel National Reconnaissance Office przy UAP Task Force, stwierdził, że USA ukryły kilka obiektów "nie-ludzkiego pochodzenia" i "martwych pilotów".

 

Newsweek poprosił Hawleya o komentarz za pośrednictwem jego strony internetowej. Twierdzenia Gruscha nie mogły być zweryfikowane przez Newsweek.

 

Wojsko USA odtajniło kilka nagrań z UAP podczas posiedzenia Senatu w kwietniu, podczas którego Dyrektor All-domain Anomaly Resolution Office (AARO) Pentagonu, Sean M. Kirkpatrick, powiedział, że badają 650 potencjalnych przypadków UFO. Jednak Kirkpatrick stwierdził, że nie ma dowodów na istnienie obcych lub ich statków, mówiąc: "AARO do tej pory nie znalazło wiarygodnych dowodów na działalność pozaziemską, technologię z innych światów czy obiekty, które przekraczałyby znane prawa fizyki."

 

Komentarze Gruscha zrobiły furorę i stały się viralem w mediach społecznościowych, wywołując debatę na temat istnienia istot pozaziemskich i tego, ile rząd naprawdę wie.

 

Hawley, według Wired, powiedział, że nie był zszokowany relacją Gruscha, ale stwierdził, że "nic z tego nie jest dobre."

 

Podczas rozmowy o balonie i innych niedawno obserwowanych obiektach latających powiedział, że wielu jego kolegów senatorów zauważyło, że obserwacje UFO i UAP trwają już od lat. W odpowiedzi wojskowy referent powiedział: "Prawda".

 

"Podsumowując, mieli tysiące obserwacji tych rzeczy na przestrzeni lat, co było dla mnie nowością," powiedział Hawley Wired. "Więc nie jestem zaskoczony tymi najnowszymi zarzutami, bo brzmi to dość blisko tego, co nam z niechęcią przyznali na briefingu."

 

Hawley stwierdził, że jest zaniepokojony doniesieniami o UAP unoszących się nad USA, zwłaszcza nad miejscami o strategicznym znaczeniu wojskowym.

 

"To nie jest dobre. Nic z tego nie jest dobre," powiedział senator. "Myślę, że chcemy dotrzeć do sedna tej sprawy. To jest niepokojące."

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj