Sensacja naukowa: Astronomowie potwierdzili, że Nibiru rzeczywiście istnieje!!!

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W związku z sensacyjnym oświadczeniem naukowców z CALTECH, dowodzących, że w naszym Układzie Słonecznym znajduje się dziewiąta planeta, można zaryzykować stwierdzenie, że jest to równoznaczne z oficjalnym ogłoszeniem istnienia mitycznej Nibiru zwanej też planetą X. Niemal wszystko co wiedzieliśmy o tej planecie z przekazów sumeryjskich potwierdziło się.

 

Sceptycy od dawna wyśmiewali tych, którzy twierdzili, że w Układzie Słonecznym mogą istnieć nieznane jeszcze planety. Wydawało im się, że to oczywiste, iż nasz poziom rozwoju nowoczesnej astronomii jest już tak zaawansowany, że nie ma mowy, aby ludzkość nie zauważyła jakichś dużych ciał niebieskich znajdujących się relatywnie blisko Ziemi. Okazuje się, że to założenie było błędne i pojawiły się mocne dowody potwierdzające istnienie nowej planety na skraju naszego systemu.

Sumeryjska tablica opowiadająca o Nibiru i Annunaki

To odkrycie z pewnością ucieszy zwolenników teorii o Nibiru, czyli mitycznej planecie o ekstremalnie wydłużonej orbicie, którą opisują sumeryjskie teksty. Wszystko wskazuje na to, że planeta ta znajduje się daleko poza orbitą Neptuna, nawet 200 razy dalej niż odległośc z Ziemi do Słońca. Obiekt o wydłużonej eliptycznej orbicie i o masie nawet dziesięciokrotnie większej od Ziemi to idealne wyjaśnienie dla wielu anomalii astronomicznych zanotowanych w odległej części Układu Słonecznego zwanej pasem Kuipera.

Rzekoma orbita odkrytej planety - źródło: Caltech

Pierwszym, który wspominał o tajemniczej planecie na skraju Układu Słonecznego był znany badacz i pisarz Zecharia Sitchin. Twierdził on wprost, że w tekstach cywilizacji sumeryjskiej wymieniona jest dodatkowa, nieznana dotychczas planeta o nazwie NIbiru. Jest to rzekomo ciało niebieskie, które funkcjonuje tam pod symbolem skrzydlatego dysku.

Zecharia Stichin - źrodło: wikipedia.org

Według Sitchina, teksty sumeryjskie zawierają też informacje o tajemniczych mieszkańcach Nibiru, tak zwanych Anunnaki i ich zaawansowanej cywilizacji. Według starożytnych legend, tajemnicza planeta pojawia się regularnie co 3600 lat kiedy to przelatuje między Marsem, a Jowiszem, wzbudzając spore zamieszanie w naszej części przestrzeni kosmicznej. Sumerowie twierdzili, że planeta ta porusza się po wydłużonej orbicie. Gdy Nibiru znajduje się najbliżej Ziemi, Anunnaki zwykle schodzą na Ziemię i kontaktują się z ludźmi.

 

W sumeryjskich tekstach można też znaleźć liczne ilustracje zarówno planety jak i istot ją zamieszkujących, których wizerunek bardzo przypomina wyobrażenie aniołów. Jak twierdzi Stichin udało mu się wyczytać w sumeryjskicch źródłach, że około 420 tysięcy lat temu atmosfera planety Nibiru zaczęła się pogarszać. Rzekomo jedynym sposobem przeciwdziałania temu było wprowadzenie do atmosfery jonów złota. Bardzo przypomina to postulowaną obecnie metodę przeciwdziałania globalnemu ociepleniu zwaną SRM - Solar Radiation Management. Jedyna różnica polega na tym, że SRM zakłada schładzanie Ziemi poprzez rozpylanie cząsteczek siarki, które mają odbijać promieniowanie słoneczne. Nie wiadomo jaki skutek miałoby miec rozpylanie na Nibiru cząsteczek złota.

 

Według sumeryjskich ksiąg, władca z Nibiru o imieniu Allalu (swoją drogą zadziwiające podobieństwo do nazwy boga islamistów - Allahu) zorganizował wyprawę w kosmos w celu uzyskania tego metalu szlachetnego na innej planecie, ponieważ nie było wystarczających zasobów na samym Nibiru. Wszystko wskazuje na to, że Ziemia stała się najbardziej odpowiednim miejscem do pozyskania potrzebnego złota. Allau został zapamiętany jako pierwszy król Annunaki, który dotarł na naszą planetę.

Przybycie Annunaki na Ziemię według sumeryjskich legend

Od czasu gdy przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji Annunaki dotarli do Ziemi, rozpoczął się okres aktywnych kontaktów między naszymi planetami. Rozpoczęła się też eksploatacja stworzonych dla tego celu kopalń złota w miejscach takich jak południowa Afryka. Niektórzy twierdzą, że do dzisiaj można znaleźć miejsca gdzie przed tysiącami lat znajdowały się te kopalnie. Podobno właśnie wtedy miały też zostać zbudowane znane do dzisiaj tajemnicze kamienne kompleksy takie jak te w Baalbek, w Jerozolimie, w Egipcie i w amerykańskim Puma Punku.

Przykład niezwykłej obróbki kamienia w Puma Punku

Teraz po ogłoszeniu, że oficjalnie potwierdzono istnienie dodatkowej planety o niezwykle wydłużonej orbicie wszystkie te opowieści nie wyglądają już tylko jak intrygująca sumeryjska mitologia. Być może to przypadek, że tyle informacji podanych przed tysiącami lat spełniło się. Teraz pozostaje kwestia potwierdzenia wizualnego tego matematycznie wyliczonego odkrycia. Jeśli okaże się, że rzeczywiście Nibiru widać pod postacią skrzydlatego dysku, to pozostanie tylko uznanie, że opowieści ze starożytnego Sumeru, to nie mity, a realne podania o zamierzchłej historii naszej planety.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Kokosz

No o jak tam nibiru znalazła

No o jak tam nibiru znalazła się?  Wszystkim powołującym sie na grafikę z niby słońcem i planetami dookoła chce tylko powiedzieć że sumerowie w taki sposób rysowali gwiazdy natomiast słońce było rysowane inaczej jako kula. I po teorii 

Portret użytkownika cd

Zastanawiające jak mieszkańcy

Zastanawiające jak mieszkańcy Nibiru mogą żyć jeśli ich paneta przebywa w znaczym oddaleniu od Słońca. W końcu wg Sitchina Annunaki genetycznie są ludźmi (stworzyli ludzi z własnego genotypu), więc jak znoszą skrajnie niskie temperatury? Podobno na Plutonie po stronie oświetlonej przez Słońce, jest -228C a Nibiru powinna oddalać się od Słońca nawet na większą odległość.

Portret użytkownika Ab

Jeżeli czytałbyś to co pisał

Jeżeli czytałbyś to co pisał Sitchin, np Zaginioną Księgę Enki, wiedziałbyś jak wg mitologii sumeryjskiej przeżyli na planecie Nibiru. Wg tych tekstów nie byli genetycznie ludźmi, a ludzie powstali przez zmieszanie rasy Anunnaki i rasy 2-nożnych zwierząt, podobnych do małp, po których odziedziczyli np krótkowieczność.

Portret użytkownika Ab

Jeżeli czytałbyś to co pisał

Jeżeli czytałbyś to co pisał Sitchin, np Zaginioną Księgę Enki, wiedziałbyś jak wg mitologii sumeryjskiej przeżyli na planecie Nibiru. Wg tych tekstów nie byli genetycznie ludźmi, a ludzie powstali przez zmieszanie rasy Anunnaki i rasy 2-nożnych zwierząt, podobnych do małp, po których odziedziczyli np krótkowieczność.

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

A może All'alu? W wolnym,

A może All'alu? W wolnym, nieco germanizmem trącącym tłumaczeniu wychodzi "wszystko alu"...miniowe? Może to nawiązania do materiału z jakiego robili swoje statki? Kpiną w całej jakże brzemiennej w skutki historii ludzkich religii jest, że dziś w imię tego A'LUminata(!!?) niektórzy wyjątkowo rozrywkowi wielbiciele tego pierwiastka(!) wysadzają się w powietrze, najchętniej w tłumie...

Portret użytkownika H.R.

Nie tak dawno pisałem tu, że

Nie tak dawno pisałem tu, że planeta X, czyli inaczej sumeryjska Nibiru jest znana, znany też jest kąt nachylenia ekliptyki itp. Wielkie brawa dla "uczonych" z CALTECH za to, że wyważyli otwarte drzwi w tej kwestii, choć mogli skorzystać z danych rosyjskiej astronomii w sprawie planety X. To, co już pisałem na temat tej planety, to właśnie informacje w oparciu o znane dane rosyjskie na ten temat. Brawo CALTECH !

Portret użytkownika Dius

"W związku z sensacyjnym

"W związku z sensacyjnym oświadczeniem naukowców z CALTECH, dowodzących, że w naszym Układzie Słonecznym znajduje się dziewiąta planeta, można zaryzykować stwierdzenie, że jest to równoznaczne z oficjalnym ogłoszeniem istnienia mitycznej Nibiru zwanej też planetą X"
Admin [ciach] jak zorro ! ty i te twoje nagłowki przyciągające ludzi abyś więcej zarobił są śmieszne, albo straszysz w nihc caly czas wojną albo (tak jak tu) szukasz tanich sensacji. Już w pierwszym apakicie przyznajesz że twój temat to kłamstwo...

Portret użytkownika Sio

Sumerowie wierzyli w 12 bóstw

Sumerowie wierzyli w 12 bóstw a nie planet. Owszem każdemu z nich przypisywano planetę jak Saturn np.
Tych 12 bóstw to tak naprawdę 12 królów pewnej epoki, którą Platon nazwał wiekiem srebrnym,który nastąpił po zakończeniu złotego. Wielcy ludzie byli deifikowani jak każdy faraon a potem cesarzowie rzymscy i Jezus, do którego chrześcijanie się modlą do dziś.

Portret użytkownika leo

 Wszystko by było ok ale

 Wszystko by było ok ale jedno mi nie daje spokoju. Nibiru miała być 12 planetą.  A  jak odkrycie się potwierdzi to będzie 9 planet [nie licząc planet karłowatych] więc gdzie jest Nibiru ?? Jeszcze dalej i czeka na odkrycie?.
 
 

Portret użytkownika leo

Wszystko by było ok ale jedno

Wszystko by było ok ale jedno mi nie daje spokoju. Nibiru miała być 12 planetą. A jak odkrycie się potwierdzi to będzie 9 planet [nie licząc planet karłowatych] więc gdzie jest Nibiru ??
Jeszcze dalej i czeka na odkrycie?.
 
 

Portret użytkownika Homo Galacticus

@admin zdjęcia poglądowe

@admin zdjęcia poglądowe układu słonecznego zafałszowują rzeczywisty obecny  stan wiedzy dotyczacej ukladu słonecznego, planety nie poruszają się po orbitach eliptycznych tylko słońce za sobą ciagnie je przez galaktykę z prędkością około 70 000 km/h (jest to tak zwany układ vortex - spiralny) wnoszę o zmianę grafik... pozdrawiam

zapraszam na homogalacticus.pl

Portret użytkownika Pacal

Myślisz naprawdę logicznie.

Myślisz naprawdę logicznie. Ja jednak uważam, że to jednak nie wszystko ale należy znać metodę naukową, to że zrozumieć coś, etyymologicznie znaczy uchwycić "zatrzymać w ruchu" to coś. Ty np dostrzegasz spadajacą szklaną windę /aby z zewnatrz móc obserwować co w środku się dzieje/  i goscia z spadajacego tak samo i z tą samą mniej wiecej predkscią. Jest tak teoretycznie, jeżeli winda "się urwie". Oczywiscie nigdy nie powiesz, że padsażer windy zawisł nieruchomo, przecież leci wdół! On jednak jest neiruchomu względem scian windy. Oczywiscie pomijam problemy jak npz  tarciem, które spowolniają windę, przez co pasażer musi jednak na jej podłodze stać choc sobie wydaje się duzo byc lżejszym. Twoja tendencja ujmowania w jednym wszystkeigo, nie pozwoli zapewne i w tym myślowym eksperymencie /gfedank eksperiment - określenie A. Einsteina/ , uznać mojego rozumowanie: przecież pominąłem tarcie! Jednakowoż, tak własmnie wyglada naukowe dociekanie prawdy: na tworzeniu modeli: rzeczywistości pomyslanych w których łatwo wiele pominąć albo zaaranżowanych /w których pewne rzeczy pominąć juz owiele jest trudneij/, mimo wszystko  w których te sprawy które wydaja się bardizej drugorzędne, dfaje sie jakoś zbagatelizować. Przecież tą drogą dochodzimy równeiż do roli tarcie i w ten sposób, Galileusz udowodnił ze w naturze nie potrtzerba żadnego "popychacza" aby obiekt materialny utrzymać w truchu! Naturalnei w sensie teotetycnzym, toxz naczy w przestrzeni "pustej" gdzie tarcie od atmosfery daje się pominąć! Stąd powstały podstawowe prawa mechaniki: I i II Newtona i to sprawia, że ciało poddane przyśpieszeniu dosrodkowemu grawitacyjnemu, w określonych warunmkach nie oddale sie zupełnei od innego ciała astronomicznego ale je w takim wypadku okrąża i właśsnie - oczywisćie w przyblizeniu - po elipsie a nie ządnej spirali! Oczywiscie tak jest z punktuuu masy przyciągającej a nie jakiegoś "miezależnego" obserwatora, gdzieś "na boku" "koziołkujacego" w przestrzeni. Bo nie wyobrażam wcale że jest jakiś absolutny punkt odniesienia na zewnatrz "wszystkiego", który by pozwolił uznać wszystkie te spirale i inne figury. Zobaczyć spiralę, to najłatwiej, jak się "koziołkuje swobodnie" w kosmosie, o co w warunkach "nieważkości" nietrudno i nie wiem czy nie zaprotestujesz przeciwko tej nieważkości: przecież w kosmosie otoczeni jesteśmy przyciągajacymi masami! Jednakowoż - oczywiscie nadal w jakimś przyblizeniu i w ustalonych jakichś lokalnych warunkach czasol/przestrzennych - bo przyciagany, "spadasz swobodnie" ponieważ wtedy daje się pominać opór mechaniczny! Tak spadając, doswiadczasz subiektywnej "nieważkosci". W zasadzie wszystko jest wzgledne, w czym Einstein wcale sie nie mylił, uznajac za jedyną wartosć bezwzgledną w swoich teoriach grawitacji: szybkość światła i stałą grawitacyjną. Uważasz że w tej wypowiedzi, może źle połączyłem "/dostępne mi/ sensowne źródła wiedzy, z logicznym myśleniem", o ile się takim też wykazuję?

Portret użytkownika Homo Galacticus

@Pacal dziękuję za odpowiedź,

@Pacal dziękuję za odpowiedź, i mam pytanie dotyczące mojego pierwszego komentarza, czy chciałbyś dzisiaj się uczyć całej historii kraju (od od zalążków, początku istnienia do dnia dzisiejszego) np. Polski z książek do historii z 1950 r. ? Czytają te artykuły przeróżni ludzie (przekrój wiekowy) i kto jak kto ale admin, mógłby (powinien) korzystać z najnowszych dostępnych informacji na temat na jaki pisze... Nie wiem czy admin tak uważa, ale artykuł dotyczy sensacyjnej nowości a zdjęcia jak za dawnych lat... może przecież skorzystać i z youtube albo googla jako źródła "wiedzy"... to wszystko Wink

zapraszam na homogalacticus.pl

Portret użytkownika januszek

 Już od lat wielu,chociażby z

 Już od lat wielu,chociażby z obserwacji wielu teleskopów ale i satelit wyposażonych w odpowiedni sprzęt wiadomo że poza orbitą Plutona istnieje wiele obiektów i to o masie większej niż Jowisz.Tak że ciągle jest powielana ta sama "sensacja" ,co jest dowodem na to jak ludzie mają krótką pamięć i szukają wszędzie rozgłosu. Zacharia Sitchin nie był sumerologiem i jego tłumaczenia starych tabliczek klinowych nie przedstawiają większej wartości."Tłumaczył" tak aby mu pasowało do jego koncepcji.Na świecie jest zaledwie kilka osób potrafiących biegle tłumaczyć teksty sumeryjskie,tą wiedzę nabywa się latami poprzez obcowanie z opublikowanymi tekstami i kontakty z obiektami zachowanymi w muzeach,tak że całą jego koncepcję o Annunakich można spokojnie między bajki włożyć.Zaden z zachowanych starożytnych tekstów nie wspomina nawet o tym aby Nibiru było przez kogokolwiek zamieszkane.

Portret użytkownika januszek

 Nie znam języka

 Nie znam języka sumeryjskiego i nie potrafię tłumaczyć,zresztą gdzie to napisałem ?.Znam natomiast tłumaczenia z sumeryjskiego i nie ma tam mowy o jakichkolwiek mieszkańcach Nibiru.Sam zresztą możesz się z takimi tłumaczeniami zapoznać,jest trochę w internecie,trochę w różnych książkach o tej tematryce.Poszukaj,polecam.

Portret użytkownika vonteck

Mam nadzieję, że w końcu

Mam nadzieję, że w końcu ludzie otworzą oczy i przestaną się wyrzynać w imie krzyża czy półksiężyca czy innego systemu kontroli umysłu, tylko zdadzą sobie sprawę, że żyją wspólnie na jednej planecie o którą należy dbać, bo inaczej szybko ją wyeksploatujemy i skończymy jak dinozaury... a chyba nie o to chodzi w rozwoju cywilizacji, KOSMOS CZEKA!

Portret użytkownika Kosmozaur

Cześć, Dinozaury nie

Cześć,
Dinozaury nie wyginęły, tylko poleciały w Kosmos.
Te co nie chciały lecieć umarły na Ziemi, tylko ciężko to udowodnić Lol
Pozdrawiam,
Kosmozaur

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne.

Portret użytkownika KoFiPL

Niewiem czy się ze mnie

Niewiem czy się ze mnie wyśmiewasz czy drwisz ze mnie jak wszyscy co mnie zaminusowali, bo nie potrafią zaakceptowac okropnej prawdy - po prostu ta informacja jest taka, że nie każdy mózg potrafi przyjąć tę straszną apokalipsę do zrozumienia.. To jest  tak okropne i nie do pojęcia że aż ludzki mózg odrzuca tę informację - niestety to prawda która mi tez bardzo się nie podoba ale wole prawdę znać niż żyć w świecie kłamstwa i przemilczanej prawdy : (
A jeśli zrozumiałeś i nie drwisz to chciał bym takich ludzi jak ty znać i mieć jako przyjaciół.
Pozdrawiam serdecznie.

Portret użytkownika lipka

Fukushima to prawdopodobnie

Fukushima to prawdopodobnie katastrofa naturalna, której o takiej skali nawet wszystko przewidujący Japończycy przewidzieć nie mogli, za to dwie bomby atomowe na Japonię nie były przypadkowe ale zaplanowane z wielką precyzją aby wywołać jak największą ilość ofiar i zniszczeń.

Portret użytkownika KoFiPL

naturalna to jest erupcja

naturalna to jest erupcja wulkanu a nie można nazwać Fukushimy katastrofą naturalną bo człowiek zbudował elektrownie i stworzył paliwo sztuczne i toksyczne do pracy reaktorów które się stopiły... Naturalnie wytworzenie takiego promieniotwórczego i toksycznego czegoś natura nie jest w stanie wytworzyć...
Katastrofa tylko i wyłącznie przez człowieka bo postawił w nieodpowiednim miejscu elektrownie (tam gdzie są trzęsienia ziemi i uskoki.)

Portret użytkownika 0ho

Gdzie linki? Gdzie dowody nie

Gdzie linki?
Gdzie dowody nie do podważenia?
Gdzie obliczenia, relacje, jakiekolwiek, wywiady itp.?
To niepewne potwierdzenie JEDNEJ z teorii, najwygodniejszej, człowieki już tak mają Smile a i ta ufność do naukowców, niepodważalna, bezgraniczna, pożyjemy zobaczymy.

Portret użytkownika prawda

Tylko prawda jest taka, że z

Tylko prawda jest taka, że z tym Nibiru fakty zawsze były
ukrywane i ośmieszane, już od dawna było wiadomo że taka
planeta istnieje, tylko że ludzie sami przez swój sceptycyzm
odrzucali prawdę, gdyż nie było im na rękę że to mogło
naruszyć ich doktryny wierzeń, a także podwaliny nauki którą
zdobywali w szkołach i na przestrzeni lat, lecz te ich podwaliny
były bardzo głęboko fałszowane, i na przestrzeni lat żyli w kłamstwie
aż do dzisiejszych czasów, i trudno teraz przekonać takich nie dowiarków
że może istnieć coś innego co im przekazywano, obecnie
ludzkość uważa się za pępek wszechświata, a to nic bardziej błędnego,
historia ludzkości może mieć, całkiem inne podwaliny, a religie
oraz wierzenia mogą okazać się także całkiem inne oraz cała wiedza
naukowa o życiu i wszechświecie. Co do tej planety jest kilka rzeczy
weźmy chodźby nawet takich Szwjcarów na ich banknotach czyli
10 Franków Szwajcarskich jest już od dawna ta planeta, skoro
wszyscy tak twierdzili że taka planeta nie istnieje, to dlaczego
Szwajcarzy wyprodukowali takie banknoty z istnieniem tej
planety ? i to już od dawna, to ludzie sami nie chcieli znać
prawdy i odrzucali ją, wiele razy było pokazywane i potwierdzane
przez astronomów że taka planeta istnieje, co dowodem jest
na to że jest cały zasyp na internecie tych wiadomości, z tym
że sami ludzie odrzuacali te wiadomości gdyż ich mózgi były zbyt
otępiałe żeby to przyswoić, podaję link o 10-u Frankach
https://www.youtube.com/watch?v=2FwGbQosTyk
 
https://www.youtube.com/watch?v=aagdeOU2qrI
 
Także podaje jeden z bardzo wielu artykułów na internecie z
przed kilku lat mówiących o tej planecie, artykól z 2010r.
http://tajemnice.estrefa.net/Istnienie-drugiej-gwiazdy-w-Ukladzie-Slonecznym-potwierdzone
 

Portret użytkownika kar-ol

Dobrze, że podałeś rzetelne,

Dobrze, że podałeś rzetelne, youtube'owe źródło, inaczej wszystko co piszesz nie miało by żadnego poparcia. Smile 
Artykuł z 2010 roku? Tak, kiedyś też śledziłem takie "źródła", ale wiesz, jakaś dziwna moda na planętę X się skończyła i nowych materiałów w ostatnim czasie jakoś brak. 
Nie dajmy się ogłupić - w żadną stronę. 

Portret użytkownika ks

Mamy coraz wiecej ateistow

Mamy coraz wiecej ateistow wiec analogicznie potrzebujemy nowa Biblie dla nich. Biblie gdzie znowu bedzie podzial na genetycznie czystych i innych a Zecharia Sitchin genialnie wykonal to zadanie. Sprawdzcie jego zyciorys i wszystko stanie sie jasne.

Portret użytkownika zadziwiony

A co do tych kamieni z między

A co do tych kamieni z między innymi Puma Punku - czy ktoś sprawdzał czy to są rzeczywiste kamienie wyłupywane w kamieniołomach i potem obrabiane, a nie np. odlewane w formach na podobieństwo dzisiejszego cementu? - bo to by chyba wyjaśniało wiele problemów.

Strony

Skomentuj