Sensacja naukowa: Astronomowie potwierdzili, że Nibiru rzeczywiście istnieje!!!

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W związku z sensacyjnym oświadczeniem naukowców z CALTECH, dowodzących, że w naszym Układzie Słonecznym znajduje się dziewiąta planeta, można zaryzykować stwierdzenie, że jest to równoznaczne z oficjalnym ogłoszeniem istnienia mitycznej Nibiru zwanej też planetą X. Niemal wszystko co wiedzieliśmy o tej planecie z przekazów sumeryjskich potwierdziło się.

 

Sceptycy od dawna wyśmiewali tych, którzy twierdzili, że w Układzie Słonecznym mogą istnieć nieznane jeszcze planety. Wydawało im się, że to oczywiste, iż nasz poziom rozwoju nowoczesnej astronomii jest już tak zaawansowany, że nie ma mowy, aby ludzkość nie zauważyła jakichś dużych ciał niebieskich znajdujących się relatywnie blisko Ziemi. Okazuje się, że to założenie było błędne i pojawiły się mocne dowody potwierdzające istnienie nowej planety na skraju naszego systemu.

[ibimage==26214==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Sumeryjska tablica opowiadająca o Nibiru i Annunaki

To odkrycie z pewnością ucieszy zwolenników teorii o Nibiru, czyli mitycznej planecie o ekstremalnie wydłużonej orbicie, którą opisują sumeryjskie teksty. Wszystko wskazuje na to, że planeta ta znajduje się daleko poza orbitą Neptuna, nawet 200 razy dalej niż odległośc z Ziemi do Słońca. Obiekt o wydłużonej eliptycznej orbicie i o masie nawet dziesięciokrotnie większej od Ziemi to idealne wyjaśnienie dla wielu anomalii astronomicznych zanotowanych w odległej części Układu Słonecznego zwanej pasem Kuipera.

[ibimage==26215==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Rzekoma orbita odkrytej planety - źródło: Caltech

Pierwszym, który wspominał o tajemniczej planecie na skraju Układu Słonecznego był znany badacz i pisarz Zecharia Sitchin. Twierdził on wprost, że w tekstach cywilizacji sumeryjskiej wymieniona jest dodatkowa, nieznana dotychczas planeta o nazwie NIbiru. Jest to rzekomo ciało niebieskie, które funkcjonuje tam pod symbolem skrzydlatego dysku.

[ibimage==26218==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zecharia Stichin - źrodło: wikipedia.org

Według Sitchina, teksty sumeryjskie zawierają też informacje o tajemniczych mieszkańcach Nibiru, tak zwanych Anunnaki i ich zaawansowanej cywilizacji. Według starożytnych legend, tajemnicza planeta pojawia się regularnie co 3600 lat kiedy to przelatuje między Marsem, a Jowiszem, wzbudzając spore zamieszanie w naszej części przestrzeni kosmicznej. Sumerowie twierdzili, że planeta ta porusza się po wydłużonej orbicie. Gdy Nibiru znajduje się najbliżej Ziemi, Anunnaki zwykle schodzą na Ziemię i kontaktują się z ludźmi.

 

W sumeryjskich tekstach można też znaleźć liczne ilustracje zarówno planety jak i istot ją zamieszkujących, których wizerunek bardzo przypomina wyobrażenie aniołów. Jak twierdzi Stichin udało mu się wyczytać w sumeryjskicch źródłach, że około 420 tysięcy lat temu atmosfera planety Nibiru zaczęła się pogarszać. Rzekomo jedynym sposobem przeciwdziałania temu było wprowadzenie do atmosfery jonów złota. Bardzo przypomina to postulowaną obecnie metodę przeciwdziałania globalnemu ociepleniu zwaną SRM - Solar Radiation Management. Jedyna różnica polega na tym, że SRM zakłada schładzanie Ziemi poprzez rozpylanie cząsteczek siarki, które mają odbijać promieniowanie słoneczne. Nie wiadomo jaki skutek miałoby miec rozpylanie na Nibiru cząsteczek złota.

 

Według sumeryjskich ksiąg, władca z Nibiru o imieniu Allalu (swoją drogą zadziwiające podobieństwo do nazwy boga islamistów - Allahu) zorganizował wyprawę w kosmos w celu uzyskania tego metalu szlachetnego na innej planecie, ponieważ nie było wystarczających zasobów na samym Nibiru. Wszystko wskazuje na to, że Ziemia stała się najbardziej odpowiednim miejscem do pozyskania potrzebnego złota. Allau został zapamiętany jako pierwszy król Annunaki, który dotarł na naszą planetę.

[ibimage==26216==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Przybycie Annunaki na Ziemię według sumeryjskich legend

Od czasu gdy przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji Annunaki dotarli do Ziemi, rozpoczął się okres aktywnych kontaktów między naszymi planetami. Rozpoczęła się też eksploatacja stworzonych dla tego celu kopalń złota w miejscach takich jak południowa Afryka. Niektórzy twierdzą, że do dzisiaj można znaleźć miejsca gdzie przed tysiącami lat znajdowały się te kopalnie. Podobno właśnie wtedy miały też zostać zbudowane znane do dzisiaj tajemnicze kamienne kompleksy takie jak te w Baalbek, w Jerozolimie, w Egipcie i w amerykańskim Puma Punku.

[ibimage==26213==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Przykład niezwykłej obróbki kamienia w Puma Punku

Teraz po ogłoszeniu, że oficjalnie potwierdzono istnienie dodatkowej planety o niezwykle wydłużonej orbicie wszystkie te opowieści nie wyglądają już tylko jak intrygująca sumeryjska mitologia. Być może to przypadek, że tyle informacji podanych przed tysiącami lat spełniło się. Teraz pozostaje kwestia potwierdzenia wizualnego tego matematycznie wyliczonego odkrycia. Jeśli okaże się, że rzeczywiście Nibiru widać pod postacią skrzydlatego dysku, to pozostanie tylko uznanie, że opowieści ze starożytnego Sumeru, to nie mity, a realne podania o zamierzchłej historii naszej planety.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kokosz

No o jak tam nibiru znalazła

No o jak tam nibiru znalazła się?  Wszystkim powołującym sie na grafikę z niby słońcem i planetami dookoła chce tylko powiedzieć że sumerowie w taki sposób rysowali gwiazdy natomiast słońce było rysowane inaczej jako kula. I po teorii 

Portret użytkownika cd

Zastanawiające jak mieszkańcy

Zastanawiające jak mieszkańcy Nibiru mogą żyć jeśli ich paneta przebywa w znaczym oddaleniu od Słońca. W końcu wg Sitchina Annunaki genetycznie są ludźmi (stworzyli ludzi z własnego genotypu), więc jak znoszą skrajnie niskie temperatury? Podobno na Plutonie po stronie oświetlonej przez Słońce, jest -228C a Nibiru powinna oddalać się od Słońca nawet na większą odległość.

Portret użytkownika Ab

Jeżeli czytałbyś to co pisał

Jeżeli czytałbyś to co pisał Sitchin, np Zaginioną Księgę Enki, wiedziałbyś jak wg mitologii sumeryjskiej przeżyli na planecie Nibiru. Wg tych tekstów nie byli genetycznie ludźmi, a ludzie powstali przez zmieszanie rasy Anunnaki i rasy 2-nożnych zwierząt, podobnych do małp, po których odziedziczyli np krótkowieczność.

Portret użytkownika Ab

Jeżeli czytałbyś to co pisał

Jeżeli czytałbyś to co pisał Sitchin, np Zaginioną Księgę Enki, wiedziałbyś jak wg mitologii sumeryjskiej przeżyli na planecie Nibiru. Wg tych tekstów nie byli genetycznie ludźmi, a ludzie powstali przez zmieszanie rasy Anunnaki i rasy 2-nożnych zwierząt, podobnych do małp, po których odziedziczyli np krótkowieczność.

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

A może All'alu? W wolnym,

A może All'alu? W wolnym, nieco germanizmem trącącym tłumaczeniu wychodzi "wszystko alu"...miniowe? Może to nawiązania do materiału z jakiego robili swoje statki? Kpiną w całej jakże brzemiennej w skutki historii ludzkich religii jest, że dziś w imię tego A'LUminata(!!?) niektórzy wyjątkowo rozrywkowi wielbiciele tego pierwiastka(!) wysadzają się w powietrze, najchętniej w tłumie...

Portret użytkownika H.R.

Nie tak dawno pisałem tu, że

Nie tak dawno pisałem tu, że planeta X, czyli inaczej sumeryjska Nibiru jest znana, znany też jest kąt nachylenia ekliptyki itp. Wielkie brawa dla "uczonych" z CALTECH za to, że wyważyli otwarte drzwi w tej kwestii, choć mogli skorzystać z danych rosyjskiej astronomii w sprawie planety X. To, co już pisałem na temat tej planety, to właśnie informacje w oparciu o znane dane rosyjskie na ten temat. Brawo CALTECH !

Strony

Skomentuj