Sensacja w Egipcie! Odkryto nieznaną dotąd komorę w Wielkiej Piramidzie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przeprowadzone niemal 2 lata temu analizy termiczne wnętrza Wielkiej Piramidy w Gizie, wskazywały od początku na anomalie temperaturową. Naukowcy są pewni, że powinna ona być zinterpretowana jako nieznane dotychczas pomieszczenie wewnątrz słynnego egipskiego monumentu. Używając tej metody odkryto już 2 kolejne miejsca tego typu. Jakie jeszcze tajemnicy skrywa ta niezwykła budowla?

Potwierdzono, że wewnątrz ostrosłupa jest jakaś nieznaną do tej pory pusta przestrzeń rozciągającą się w głąb Wielkiej Piramidy. Jej istnienie było sugerowane już od kilku miesięcy temu, jednak teraz archeolodzy z grupy Scan Pyramids mają już pewność. Ta nowa komora rozciąga się na minimum 30 metrów i znajduje się nad korytarzem prowadzącym z tak zwanej "komory królowej" do "komory królewskiej". Archeolodzy nazywają to Wielką Galerią.

Na razie, nie ma jeszcze pewności co może się znajdować wewnątrz tej piramidy. Przypomnijmy, że ie odnaleziono tam nigdy sarkofagu faraona, co moze oczywiście wskazywać na splądrowanie piramidy, ale też nie brakuje opinii, e przypisywanie tej Wielkiej Piramidy Cheopsowi jest nadużyciem. Od dawna padają sugestie, że kompleks w Gizie jest dużo starszy niż Starożytny Egipt i stanowi relikt po poprzedniej, zapomnianej już cywilizacji, która kiedyś rozkwitła na Ziemi. Zatem nie można wykluczyć, że Wielka Piramida skrywa nie tylko kolejne cenne artefakty Starożytnego Egiptu, ale tez jakiejś cywilizacji sprzed dziesiątków tysięcy lat.

Naukowcy analizujący nowo odkrytą komorę spekulują obecnie, że może to być pozostałość po okresie budowy piramidy. Robotnicy moglikorzystali z niej aby uzyskać dostęp do wnętrza obiektu. Mimo, że niezwykła anomalia wewnątrz największej z piramid świata, była znana już od 2015 roku, ambicje badawcze archeologów zostały powstrzymane ze względu na brak zgody rządu Egiptu na wykonywanie inwazyjnych poszukiwań, w tym odwiertów. Jest to jednak zrozumiałe biorąc pod uwagę, że piramidy w Gizie są uważane za jeden z cudów świata.

Część z archeologów sugeruje, że wnętrze tej nieznanej komnaty może stanowić miejsce spoczynku dla legendarnej królowej Nefretete, żony Akhenatena, jednego z najbardziej kontrowersyjnych władców Egiptu. Jest to oczywiście tylko sugestia i równie prawdopodobna jest koncepcja z technicznym przejściem dla robotników. Jak wspomniano, w żadnej z piramid znajdujących się na płaskowyżu w Gizie nie znalezino mumii faraonów, ani nawet nie zawierały hieroglifów, które mogłyby na to wskazywać. Jedna jedyna inskrypcja znaleziona na ścianie i prawdopodobnie pozostawina dużo później niż podczas budowy, spowodowała, że Wielką Piramidę niektórzy do dzisiaj nazywają Piramidą Cheopsa.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kkk

nie zgodzili sie na odwierty,

nie zgodzili sie na odwierty, bo strzegą tajemnic piramidy, jak inaczej wytłumaczyc to, ze nie chca zrobić niewielkiego otworu przez pare kamiennych bloków by włożyć endoskopową kamerke i zajrzec co jest w tej komorze, na pewno nic od takiego odwiertu by sie nie zawaliło, a kazdy naukowiec prawdziwy nie systemowy zdecydowałby się na dotarcie do tej komory z czystej ciekawości, a dlaczego ich nie zżera ciekawosci chec poznania tajemnic jak kazdego normalnego człowieka, no bo oni ci co decydują znają te tajemnice albo w najgorszym dla nich razie to aż tak beznadziejni ludzie, ze naprawde boją sie cos uszkodzić itp, 

Portret użytkownika bialy20

Moim zdaniem, w piramidach

Moim zdaniem, w piramidach znajdowała sie jakaś aparatura... Więc w tym nieodkrytym pomieszczeniu można znalezć coś technicznie obcego! Nienaruszone...  Problem jest taki, że to jankesi decydują o pozwoleniach na penetrację! A oni będą zainteresowani, bo może to jakaś broń? Albo można to wykorzystać jako broń?

Portret użytkownika @

To jakas bujda, i wszystko

To jakas bujda, i wszystko wybudowali kamiennymi narzedziami, ale znali sie na astronomi, matematyce lub wyliczenia sąkwestia przypadku. Łatwiej uwierzyc w kosmitów lub to ze budowniczowie to prymitwny ludzie. Matematyka nie kłamie.

Portret użytkownika Geralt

Tu nie chodzi ze się boją o

Tu nie chodzi ze się boją o zniszczenie piramidy ale o coś więcej a co gdyby okazało się że jest starsza ??? Co na to nasz świat religijny ? Cała nasza cywilizacja przestała by istnieć po takim szoku hehehe .... oj ci naukowcy myśliciele Wink już ktoś podjadę kiedyś decyzje ze w Aleksandrii bibliotekę było trzeba zniszczyć bo przedstawiała dowody których nie powinni poznać ludzie ... 

Portret użytkownika b@ron

nie wiem dlaczego tak

nie wiem dlaczego tak panicznie boją się rozbiórki blok po bloku tego obiektu ... być  może rzuciłoby to więcej światła na naszą historię i rozwiałoby spekulacje, do czego to służy, no ale lepiej pierdzielić że ktoś miał rozmach i zbudował tej wielkości grobowiec,  rękami niewolników .... Sad

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika dex

Nie po to ktoś zadawał sobie

Nie po to ktoś zadawał sobie tyle trudu i zawarł w piramidzie ważne dane matematyczne i astronomiczne żebyśmy teraz to zniszczyli. Poza tym dzięki temu że nadal stoi i mamy hermetycznie zamknięte pomieszczenie, można zastosować metodę datowania luminescencyjnego.

Strony

Skomentuj