Serapeum. Czy to jeden z grobowców starożytnej gadziej rasy?

Kategorie: 

Źródło: Domena Publiczna

Naukowcy wyrażający się na temat hipotecznego życia w kosmosie wskazują często na to, że inteligentne istoty mogą nie być odpowiednikami naszych ssaków tylko zmiennocieplnych gadów. Jest całkiem spora grupa ludzi, którzy wierzą, że w przeszłości na Ziemi mogły istnieć dawne nieznane, a być może gadzie cywilizacje. Być może pozostałości tych dawnym mieszkańców Ziemi znajdują się w Egipcie, w mieście Sakkara.

Miejscem pochówku kilkunastu gadzich istot może być Serapeum w Sakkarze. To miejsce zostało odkryte w 1850 roku przez Augusta Mariette. Udało mu się tego dokonać dzięki starożytnym zapiskom opowiadającym o alei sfinksów prowadzących do krypt ze świętymi bykami, Apisami. Wiadomo też, że część sarkofagów odkrytych pod ziemią jest rzekomo pusta. W drugim kompleksie, znaleziono podobno mumie świętych byków.

Zainteresowanie Serapeum zaczęli wykazywać przedstawiciele środowiska ufologicznego. Erich von Daniken w jednej ze swych książek dziwił się jak operowano przed wiekami ważącymi od 70 do 100 ton pokrywami gigantycznych sarkofagów tam się znajdujących. Szokuje również fakt, że granit użyty do zrobienia tych sarkofagów pochodzi z oddalonego o 1000 kilometrów od Sakkary Asuanu. Kult byka Apisa jest dziwny sam w sobie, ale zaskakuje to, że w sarkofagach nie znaleziono zmumifikowanych szczątków byków tylko bliżej niesprecyzowaną substancję przypominającą naturalny bitumen, naturalny asfalt, wymieszany z jakimiś szczątkami. W świecie, w którym mumifikowano nawet koty w przypadku świętych byków najwyraźniej zmielono zwłoki i wymieszano z naturalną smołą.

 

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku badania w Serapeum prowadził Christopher Dunn, archeolog amator, właściciel dużej firmy budowlanej. Chociażby, dlatego jego oceny technologii wykorzystanych do budowy Serapeum można traktować, jako miarodajne. Po badaniu tego miejsca uznał on, że miejsce to wykonano za pomocą technologii kosmicznej. Dopasowane kamieni i stopień zeszlifowania granitu świadczy o posiadaniu zdolności obróbki kamienia na poziomie przewyższającym nasze dzisiejsze możliwości.


Źródło: Happa

Montaż ogromnych sarkofagów w pomieszczeniu,  bez specjalistycznego sprzętu również wydaje się niemożliwy z wykorzystaniem technologii, jakie wyobrażamy sobie w użyciu przed tysiącami lat. Można założyć, że wnętrze Serapeum istniało na długo zanim starożytni Egipcjanie obudowali je dodatkowymi komorami. Sam kompleks mógł być cmentarzyskiem starożytnej cywilizacji, które stanowiło inspirację dla jednego z kultów. Historia ludzkości liczy kilka tysięcy lat, jako gatunek istniejemy od kilkudziesięciu tysięcy lat. Gady żyły na tym globie przez miliony lat i skoro w tak krótkim czasie ludziom udało się stworzyć tyle często zupełnie odrębnych cywilizacji to, co mogło się wydarzyć w ciągu milionów lat ewolucji gadów, o której oficjalnie nic nie wiemy?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj