Serbska piramida Rtanj

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Część górskiego łuku Karpacko – Balkańskiego stanowi góra Rtanj, nazywana potocznie „Serbską Piramidą”, która wznosi się na wysokość około 1565 metrów. Jej najwyższy punkt Sziljak (Shiљak) jest pochodzenia krasowego. Uważa się, że góra ma moc uzdrawiania.

 

 

Według legendy, rzymscy legioniści przyjeżdżali w to miejsce w celu podreperowania zdrowia. Na zboczach i w okolicach góry szybciej rzekomo goiły się rany, które wrogowie zadawali Rzymianom podczas walk.

 

Inna legenda wyjaśnia mistyczny charakter Rtanj. Żył tam niegdyś w zamku szarlatan, którego skarby, książki i eliksiry wciąż ukryte są gdzieś w głębi góry. Arthur C. Clarke, pisarz science fiction, uważa, że Rtanj to „pępek ziemi” (pępek świata), który emituje jakąś specjalną energię.

 
W 2012 roku, kiedy wielu spodziewało się końca świata, Rtjan był jednym z miejsc, gdzie gromadzili się zwolennicy „zbawienia”. Inną atrakcją Rtanj jest cząber zimowy (rtanska herbata) - roślina ma właściwości lecznicze i jest afrodyzjakiem.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj