Seria ataków na zwierzęta w Tajlandii ma być efektem działań złego ducha

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Patrol policji w północno-wschodniej Tajlandii został wysłany w tym tygodniu, aby uspokoić mieszkańców wioski, którzy twierdzili, że mściwy duch, znany jako " Phi-Pob " jest odpowiedzialny za niedawne zgony czterech krów, a także ciężką chorobę kilku policyjnych praktykantów.

Adul Chaiprasithikul, szef posterunku policji w Pathum Ratchawongsa, w wywiadzie dla Khaosod English zaznaczył wyraźnie, że powszechne przekonanie o istnieniu takich bytów, wywołuje panikę wśród mieszkańców wioski. Aby uspokoić przerażonych mieszkańców, tajlandzka policja zwiększyła ilość patroli w wioskach, w których zły duch ma siać szczególnie duże spustoszenie.


Kadr z tajlandzkiego horroru, w którym rolę głównego złego pełnił wspomniany wcześniej zły duch phi pob
Źródło:
Mekong Hotel

Uważa się, że ten szczególny typ ducha manifestuje się w postaci kobiety i pożera organy wewnętrzne. Zarówno zwierzęta jak i ludze są zagrożeni jego działalnością. Do ataków dochodzi zazwyczaj w godzinach nocnych gdy większość właścicieli gospodarstw już śpi. Wiara w takie duchy jest wciąż dość powszechna wśród tajlandzkiej kultury. Dziwne zachowania, nagłe choroby i zgony, bardzo często mają być objawami działalności mściwych duchów.


Statuy krwiożerczych duchów znajdowane w Tajlandii

Tajlandzka kultura jest pełna opowieści o duchach, a wiele domów w całej Tajlandii nadal posiada tak zwane "domy duchowe" na swoich trawnikach. Zgodnie ze zwyczajami, mają być one domem dla zabłąkanych duchów, które w przeciwnym razie mogłyby zająć ludzkie mieszkania. W związku z tym, policja nie traktuje tych doniesień na tyle poważnie aby wierzyć że poszukują oni złych duchów. Na zachodzie zmasakrowane krowy byłyby potraktowane jako ślad działalności Obcych, w krajach Mezoameryki el chupacabry, w Tajlandii uważa się że odpowiedzialne są złe duchy ale prawda na ten temat pozostaje poza zasięgiem ludzi pod sporą warstwą folkloru zmieszanego z paniką.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

być może, ale po co wtedy

być może, ale po co wtedy mieszać w to ducha, skoro wygląda na to, że ucierpiało więcej policjantów niż zwierząt ... no chyba że pijanych policjantów w tajlandi zalicza się do zwierząt ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj