Setki obserwacji UFO na Księżycu jest ignorowanych przez ziemskich badaczy

Kategorie: 

Źródło:

Zeszłej jesieni NASA podjęło decyzję o udostępnieniu tysięcy zdjęć z każdej z misji Apollo jakie miały miejsce pomiędzy 1961 i 1972. Niesamowita kolekcja zdjęć jaka pojawiła się wtedy w sieci składała się z 13 000 fotografii wykonanych podczas eksploracji księżyca.

 

 

 

Ufolodzy już od dziesiątek lat twierdzili, że nasz ziemski satelita jest o wiele bardziej tajemniczy niż NASA chciałoby przyznać. Nie da się zresztą ukryć, że istnieje przynajmniej kilka niezwykłych i dość zastanawiających elementów księżycowego krajobrazu, które rozbudzają umysły ufo-entuzjastów.

Co gorsza wiele z nich pojawiało się na wcześniej rzeczonych oficjalnych zdjęciach amerykańskiej agencji kosmicznej. Jak się okazało, mozolne przeszukiwanie archiwów NASA umożliwiło odnalezienie wielu przykładów dziwnych świateł, które z jakiejś przyczyny były chowane przed opinią publiczną.

Wiele z tych świateł było widywane wielokrotnie w różnych miejscach srebrnego globu i o dziwo każde z nich zostało okrzyknięte mianem błędu obrazu. Niezależnie czy mówi się o niebieskawym świetle nieznanego pochodzenia czy może innych niezidentyfikowanych konstrukcjach NASA posiada tylko tą odpowiedź i niezależnie od stopnia jej wyświechtania nie zapowiada się by mieli oni zamiar ją zmienić.

Zdjęcia pokazane powyżej to tylko skromna część z wielkiej skarbnicy fotografii udostępnionych przez NASA. Trudno powiedzieć czy prawda o pochodzeniu dziwnych obiektów nad powierzchnią księżyca trafi kiedyś do opinii publicznej, ale przypominanie o tego typu znaleziskach jest jedyną rzeczą która może powstrzymać zamiatanie tego typu zjawisk pod dywan.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika lipka

Już dawno nasa ogłosiła, że

Już dawno nasa ogłosiła, że oryginalne zdjęcia z lądowania na księżycu zaginęły, przecież nie mogli powiedzieć, że żadnych zdjęć nie było. Zastanawiam się skąd w takim razie te zdjęcia wytrzasnęli, może z kolejnych misji, których podobno kilka było.

Portret użytkownika Radzio

Ja uważam (w pełni

Ja uważam (w pełni subiektywnie oczywiście) że to rozbijanie g... na atomy- dyskusja specjalnei takimi "nowościami" jest sprowadzana na jakies ufa i inne bzdury -zaciemniając fakt prosty jak drut- nei sa w stanie dziś polecieć na księżyc, ale polecieli 50 lat temu????? No bez jaj.... to trzymając sie tej logiki na Marsie powinni być 100 lat temu. Co za bzdura.... ale jak to wielki klasyk prawdomówności Josef Goebels mawiał "kłamstwo powtarzane 1000 razy staje sie prawdą" - chyba miał racje niestety.............

Portret użytkownika jaa

na Ziemi jest tak, że jedni

na Ziemi jest tak, że jedni są od tego żeby kłamać, a inni są od tego, żeby w to wierzyć. Na Ziemi jest tak, że jedni mówią jak jest, a inni wierzą, że to prawda, albo, że nieprawda. My, w Polsce powinniśmy mieć państwowego kaca, że należymy do tych, którym się mówi jak jest i co jest słuszne, prawdziwe itp. A nie do tych, którzy innym mówią. A, to my powinniśmy być tymi, którzy innym mówią jak jest. A ciągle dajemy się robić w balona i spychać się na marginesy cywilizacji.

Portret użytkownika Mezzerschmitt

Nie jest powiedziane że nie

Nie jest powiedziane że nie było. Wiadomo jednak powszechnie, że film z lądowania Apollo 11 jest kręcony na Ziemii. Jeśli księżyc do dziś byłby niezdobyty oznaczałoby, że misja marsjańska przewidziana za kilka lat powinna budzić spore kontrowersje. Może Apollo 11 nie wylądował na Księżycu (chociaż pewien dziennikarze oberwał za takie przypuszczenie od Aldrina albo Armstronga... nie pamiętam) a kolejne misje posadziły tam jednak swoje lądowniki. Nie zapominajmy, że były to lata zimnej wojny i wyscigu pomiędzy USA i ZSRR właśnie na 'srebrny glob'. Miało to znaczenie psychologiczne, budowało mit dominacji jednego imperium nad drugim. Ale kto wie, może się okazać że jednak jakiś człowiek postawił tam stopę. P.s. te zdjęcia też są sfingowane. Księżyc nie ma atmosfery, powinno być widać gwiazdy i pasma górskie w oddali. Może zdjęcia nie były wcześniej publikowane bo to odbicia  oświetlenia na planie filmowym?

Portret użytkownika Mezzerschmitt

Po pierwsze nie 'chlopcze',

Po pierwsze nie 'chlopcze', bo jestem prawdopodobnie 2 razy starszy od ciebie. Tu minus dla twoich rodziców, że nie potraili cię nauczyć szacunku dla starszych. A dla twojej informacji- jakikolwiek świecący na firmamencie Księżyca obiekt byłby widoczny na zdjęciu- brak atmosfery to brak gazu jaki utrudnia dostęp światła. Zamiast fotografii amatorskiej radzę poczytać elementarne zasady fizyki i skupić się na zachowaniu światła w gazach i próżni.

Portret użytkownika Mezzerschmitt

Na tyle mądrzejszy, że nie

Na tyle mądrzejszy, że nie jestem łatwowierny ani nie jestem internetowym trollem jak Ty, szanowny kolego. Więc może wykażesz się mądrością i wyjaśnisz dlaczego wyskakujesz w tym temacie z sytuacją polityczną w kraju? Czy wyrażanie opinii i podawanie dowodów jest może wyrazem głupoty? Moim zdaniem głupotą jest połykanie wszystkiego jak ryba wodę bez dowodów. Tymbardziej jeśli NASA sama przyznała swoje, a Ty kolego dalej twierdzisz swoje (o ile tak w ogóle twierdzisz, bo z twojego komentarza nie wynika nic prócz bezsensownej krytyki mojego komentarza). 

Portret użytkownika Juszka

Jak widać zzdrowy rozsądek z

Jak widać zzdrowy rozsądek z wiekiem nie przybywa samoczynnie, a szkoda. Nie masz pojęcia o czym piszesz, zauważ że niemal wszystkie zdjęcia były robione w dzień, a jak wiesz w dzień nie widać innych gwiazd jak Słońce.Bzdury i bajdy o tym fingowaniu, byli na księżycu i koniec a jak nie wierzysz to możesz kupić sobie odpowiedni sprzęt by oglądać powierzchnię księżyca lub zorganizowac wycieczkę do obserwatorium i na własne oczy się przekonać.

Portret użytkownika Mezzerschmitt

W dzień nie widać- fakt. Z

W dzień nie widać- fakt. Z tym, że na Ziemii. Powód- powłoka gazowa. Pokaż mi proszę sprzęt optyczny do obserwacji dowodów pobytu na Księżycu Smile . Powodzenia. Wyjaśnij mi też zdjęciu z planu filmowego 'misji Apollo 11'. NASA oficjalnie to przyznała. Znane jest również nazwisko reżysera. Zdjecia w artykule pochodzą z tego planu. Chcesz dodać coś jeszcze?

Portret użytkownika X

no widzisz marczaj - mądralo:

no widzisz marczaj - mądralo: gwiazd nie widać (no bo się niedoświetliły, tak?), ale punkciki widać.Przydałoby Ci się jeszcze doświadczenie w fotografii a nie sama wiedza.I nie pier.ol więcej znawco: bo na zdjęciach NASA nie ma żadnych gwiazd, ani na doświetlonch, ani na prześwietlonych, a ni na ...żadnych. Nikt nie zadał sobie trudu by zrobić zdjęcie nieba z Księżyca? Jak juz tam był?Myśl a nie mądruj.

Skomentuj