Setki świadków i lądowanie UFO | Niezwykła historia UFO z Westall

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

6 kwietnia 1966 roku, około godziny 11:00, setki uczniów i pracowników Westall High School zgłosiło, że widziało na niebie srebrny obiekt w kształcie spodka. Świadkowie opisywali obiekt jako lecący nisko i poruszający się nieregularnie. Niektórzy donosili, że wylądował na pobliskim polu.

Obserwacja wywołała falę podekscytowania i ciekawości, a wielu uczniów i nauczycieli wybiegło na zewnątrz, aby uzyskać lepszy widok tajemniczego pojazdu. Niektórzy twierdzili nawet, że zaobserwowali ten obiekt z bliska. W chwilę po wylądowaniu miał on ponownie wystartować, i szybko wznieść się w niebo. Świadkowie twierdzili, że kilka samolotów, w tym odrzutowce wojskowe, ścigały ów niezwykły obiekt. Niektórzy donosili, że zdawał się on być otoczony przez pięć mniejszych, podobnych do kul statków.

Pomimo niezwykłego charakteru tego wydarzenia, rząd Australii przekazał wówczas niewiele oficjalnych informacji na jego temat. Incydent został w dużej mierze zbagatelizowany a świadkowie latami przedstawiali kolejne teorie wyjaśniające zdarzenia z Westall. Najpopularniejsza z nich zakłada iż było to awaryjne lądowanie tajnego samolotu wojskowego. Nie brakuje również i takich, którzy widzą w tym obserwację prawdziwego statku pozaziemskiego.

Zdarzenia z Westall pozostają jednymi z najważniejszych i najlepiej udokumentowanych incydentów UFO w Australii. Świadkowie nadal zgłaszają się ze swoimi relacjami, a wydarzenie to wywołało olbrzymi wpływ na ludzi którzy go doświadczyli. Trwające dochodzenia i dyskusje w społeczności badaczy UFO nie prowadzą niestety do żadnych konkretnych wniosków.


Lokacja w której zaobserwowano tajemniczy obiekt wraz z pamiątkowym pomnikiem

Niezależnie od tego, czy chodzi o spotkanie z pozaziemskim statkiem, czy o złożoną operację wojskową, zdarzenia z Westall przypominają, że nawet przy obecności licznych świadków i znaczących dowodów, władze państwa roszczą sobie prawa do utajniania prawdziwej natury pewnych zdarzeń. Tylko od nas zależy czy prawda kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj