Sfera Betzów - Tajemniczy artefakt czy pozostałość po przemyśle?

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Sfera Betzów, znana również jako "tajemnicza sfera", to przedmiot, który od lat wzbudza zainteresowanie i spekulacje. Odkryta w 1974 roku przez rodzinę Betzów na Florydzie, sfera ta jest wykonana ze stali nierdzewnej, ma około 20 cm średnicy i waży prawie 10 kg. Wyróżnia się tym, że jest czysta, wolna od korozji i lśniąca.

 

Rodzina Betzów doświadczyła dziwnych zjawisk związanych z sferą, takich jak reakcja na dźwięki, np. na granie na gitarze, wydawanie pulsującego dźwięku, czy samodzielne toczące się i zmieniające kierunek. Dochodziło także do innych niezwykłych zjawisk, jak drzwi zamykające się z siłą czy słyszalna muzyka organowa, mimo że nikt w rodzinie nie grał na organach.

 

Sfera została zbadana przez marynarkę wojenną USA, która stwierdziła, że jest wykonana z ziemska stali nierdzewnej. Początkowe teorie sugerowały, że mogła być częścią zaworu kulowego w systemie rurociągów w fabryce chemicznej lub papierni, ale brak było jednoznacznych dowodów na poparcie tych teorii.

Inne teorie sugerowały, że sfera mogła pochodzić z kosmosu, być częścią satelity lub być zbiornikiem paliwa z pojazdu kosmicznego. Jednak brak było jednoznacznych dowodów na poparcie tych teorii. W późniejszym okresie, artysta z Nowego Meksyku, James Durling-Jones, stwierdził, że zgubił kilka podobnych kul na dachu swojego busa podczas podróży przez Jacksonville w 1971 roku, co mogło wskazywać na bardziej prozaiczne pochodzenie sfery.

Mimo wielu badań i spekulacji, pochodzenie i natura Sfery Betzów pozostaje zagadką. Wiele teorii krąży wokół tego obiektu, ale żadna z nich nie została definitywnie potwierdzona. Sfera ta stała się częścią miejskiej legendy i nadal fascynuje zarówno zwolenników teorii spiskowych, jak i naukowców.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj