Sfinks i piramidy były zalane przez morze? W czasie wykopalisk odkopano skamieniałego jeżowca

Kategorie: 

Źródło: wikipedia.org

Wszystkie obiekty w kompleksie w Gizie w Egipcie, w tym piramidy i Sfinks, noszą oznaki erozji wodnej. Według niektórych badaczy, oznacza to, że teren ten był kiedyś zalany przez morze. Dowodem za tą hipotezą może być wyjątkowe znalezisko - skamieniały jeżowiec.

 

Archeolog Sherif El Morsi pracuje na wykopalisku w Gizie od 20 lat. W 2013 roku opublikował wyniki badań na temat tego odkrycia, co spowodował gorącą debatę. Pierwszym, który zasugerował, że obiekty w Gizie są znacznie starsze, niż się powszechnie uważa był francuski archeolog René Adolphe Schwaller de Lubicz. Miały o tym świadczyć wyraźne ślady erozji wodnej widoczne na monumencie.

Na początku lat dziewięćdziesiątych teorię erozji wodnej Sfinksa wsparł amerykański geolog Robert M. Schoch. Stwierdził on, że sądząc po erozji wodnej Sfinksa jest on przynajmniej tysiąc lat starszy niż twierdzą archeolodzy. Czas jego powstania znajdowałby się w przedziale od 5000 do 9000 lat temu przed Chrystusem.

Morsi poszedł dalej w badaniach. Podczas fotografowania erozji na megalitach w Gizie, doszedł do wniosku, że wszystko było zalane przez wodę. Musiało to trwać przez jakiś czas i dlatego są widoczne tak wyraźne ślady erozji. Zdaniem archeologa odkopany przez niego skamieniały szkielet jeżowca świadczy o tym, że kompleks był przez jakiś czas zatopiony. Jeżowce to zwierzęta żyjące zwykle w płytkiej wodzie. Egipcjanin ogłosił hipotezę, że płaskowyż Giza został zalany przez morze, które zalało Piramidy w Gizie, Sfinksa i kompleksy świątynne.

Inni naukowcy uważają, że jeżowiec powstał znacznie wcześniej, podczas tworzenia wapieni 30 mln lat temu. Jednak Morsi uważa, że ​​zwierzę musiało pochodzić z bardziej bliskiej nam epoki, ponieważ jest on bardzo dobrze zachowane. Poza tym jest on wyjątkowy i zdecydowanie odróżnia się od dawnych organizmów morskich zwykle odnajdywanych w warstwach wapieni.

Według Morsiego to dowó na to, że w prpzeszłosci musiało dojść do znaczącej powodzi i stało sie to już po wybudowaniu piramid i Sfinksa. Poziom morza musiał urosnąć powyżej obecnego o około 75 m. Szczególnie poważne ślady erozji można zobaczyć na Sfinksie, ale można je też zaobserwować na blokach skalnych w okolicy piramidy Cheopsa i Mykerinosa.

 

Na niektórych blokach znajdują się osady, które są typowe dla lagun i płytkich mórz. Jednak nie sposób powiedzieć jak to jest możliwe aby tyle wody utrzymywało się na pustyni. Być może jest to też dowód na to, że doszło do wspominanego w Biblii  potopu. Naukowcy potwierdzą jedynie to, że w ciągu ostatnich 140 tysięcy lat dochodziło do wahań poziomu morza i bywały okresy gdy był on większy o 120 metrów. Działo się tak ze względu na wzrost topnienia lodowców w czasie kolejnych glacjałów.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Archeolodzy, jak zawsze,

Archeolodzy, jak zawsze, twierdzą różne, bardzo śmieszne rzeczy, ale prawda jest taka, że ślady erozji powietrzenej, starsze od niej ślady erozji wodnej na grzbiecie Sfinksa pochodzące z częstych i ulewnych deszczy, oraz jeszcze starsze od nich ślady erozji wodnej wywołanej przez morze w dolnej częśći Sfinksa nie sięgają 5, czy 7 tys. lat wstecz, ale okres ten należy liczyć conajmniej na grube naście tysięcy lat, o ile nie na więcej. Tzw. "uczeni" uwielbiają pleść dyrdymały i wymyślać niestworzone historie przy pełnej swej ignorancji i absolutnej pogardzie dla dowodów. To są wyjątkowi ludzie, ponieważ potrafią wymyślać skomplikowane rozwiązania pseudo techniczne dotyczące spraw produkcji, lub budowy mega budowli przez ludzi z prymitywnym wyposażeniem i bez zaawansowanej wiedzy technicznej, podczas gdy sami nie potrafią własnoręcznie wbić gwoździa, wywiercić otworu w betonie, czy wymienić wtyczki na końcu kabla. Dla tego tak łatwo im wymyślić np. to, że kilkuset tonowe bloki betonu bez trudu winduje się na znaczną wysokość przy użyciu pochylni z piasku utwardzonej wodą, tocząc pod górę te kilkaset ton po drewnianych belkach. To są naprawdę rozbrajające "teorie" wymyślone przez wybitnych praktyków z dziedzin technicznych. Osobiście dziwię się, że dzisiaj wykonanie nawierzchni dróg i autostrad wymaga tyle zachodu z asfaltem, lub betonem, podczas gdy ci luminarze wiedzy archeologiczno-technicznej już dawno wymyślili o wiele prostszy i bajecznie tani sposób wykonania nawierzchni wytrzymującej setki ton nacisku ze zwykłego piasku utwardzonego wodą. Przecież to MUSI działać, skoro wymyślili to ludzie po studiach wyższych, o ile nie najwyższych.

Portret użytkownika angelus maximus rex4

Jeden jeżowiec nie zwiastuje

Jeden jeżowiec nie zwiastuje Potopu ludzie!
Aczkolwiek zawsze twierdziłem, że piramidy egipskie to przedpotopowe megalityczne budowle.
 Gdy odktyte zostaną inne relikty zycia wodnego to wówczas stanowić będzie dowód Wielkiego Potopu i wieku piramid ok 5000 lat

Portret użytkownika Cabaj

Jak widac to wszystko musi

Jak widac to wszystko musi byc od czasu do czasu zalewane żeby był jakiś efekt.Nawet otwory przez które po raz pierwszy ujrzeliśmy swiatło dzienne też zostały zalane.Może nie aż tak obficie jak sfinks ale ...kto wie?

Portret użytkownika MASAKRA

Kilka lat temu pisalem tutaj,

Kilka lat temu pisalem tutaj, ze Piramidy maja okolo 80 do 90 tys lat. Oczywiscie wysmianoo mnie :)... ale i teraz bede wysmiany:)), lecz to nie szkodzi i nawet mnie to nie denerwuje :). Wiem co pisze i wiem na czym moge w 100 procentach polegac. Tak, to Prawda ! PIRAMIDY staly pod woda.. malo tego, one STALY 3 RAZY pod woda !!! One stoja pod woda co 26 tys lat ! A po kazdym cyklu Slonce wschodzi tam, gdzie zachodzilo..... itd. itp. itd. itp.....

Pozdrawiam. Smile

Portret użytkownika Xystos

.. nieprzejmoj sie,glupcy

.. nieprzejmoj sie,glupcy zawsze rechotaja pierwsi
tacy to nawet w Teorje Darwina wierza

przepraszam za to ze niemam polskiej czcionki
ortografia tez przedpotopowa .. ale liczy sie
tylko mysl ktora mozemy sie z kims podzielic
i kulturalnie popolemizowac.

Pzdr.

Portret użytkownika hellrider

Eee, chyba przegiąłeś

Eee, chyba przegiąłeś trochę... są dowody, że Sfinks ma ok 10 tys. lat, bo rzeczywiście był zalany. Ale nie jakimś biblijnym potopem, a zapewne deszczami, które wtedy padały (dawno temu nie było tam tak sucho jak teraz). Choć teorii potopu wcale nie odrzucam, bo kto tam wie Biggrin Odnośnie cywilizacji, jaka wtedy istniała to cóż... ludzkość wie więcej o gwiazdach i planetach oddalonych tysiące lat świetlnych, niż o własnej historii. Ale co do tego, że "Słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie" to też uważam GOT za rewelacyjny serial, ale żeby cytaty z niego przenosić na historię starożytnego Egiptu to nie... kupy to się nie trzyma :/

Portret użytkownika angelus maximus rex4

dzisiaj też padają, ale

dzisiaj też padają, ale mojegfo domu nie zalewają... Dobtry Człowieku... Od deszczu Potopu by nie było a więc przyczyną mogły być albo dodatkowe masy wody z zewnątrz naszej planety, lub z wewnątrz. lub obie naraz.
 I to by potwierdzało "biblijny" Potop, który de 'facto nie był żadnym biblijnym, lecz z czasów świetności kultury mezopotami, czyli przedsummeryjskiej.
 To, że ów Potop znalazł się w Bibli,to tylko przez przypadek kopiowania skrybów koczowniczych plemion semickich kamiennych tablic popotopowej cywilizacji Summerów ( 1000 lat po Potopie)
 Biblia jest kłamstwem w połowie polegającym na tym, że historie wydarzeń cywilizacji przedpotopowej żydzi sfałszowali ją jako swoją własnie w Biblii.

Portret użytkownika KoFiPL

Bo Piramidy wcale nie mają

Bo Piramidy wcale nie mają tyle lat ile nam się mówi. Jak ktoś obliczył po tych wylotach w Piramidzie Khufu i dopasował je do konkretnych gwiazd żeby wszystko pasowało do siebie to wyszło mu że po cofnięciu się w układzie słonecznym czy i ruchu planet - to musiał cofnąć w położeniu to wszystko przy pomocy komputerów aż do czasu kiedy wszystko się spasowało ze wszystkim łącznie z sercem Sfinxa.
Piramidy w Egipcie zbudowała cywilizacja z konstelacji Oriona 71 344 p.n.e.  (przez tyle lat mogła tam być nie raz woda - zresztą w skali 5.5 miliarda lat to i tak jest mało lat temu.)
I jestem skłonny bardziej w to uwierzyć niż w bajeczki z dłutami i kulkami kamiennymi i tarciem bloków do dokładności 1/100mm - to absurdalna głupota co mówią archeolodzy dla mediów.
Ukrywają coś bez przerwy przed ludźmi jeśli chodzi o jakieś megalityczne stare budowle...
Każdy ma swój rozum i rozumek – ja nie muszę tam być i dotykać tego żeby stwierdzić, że to wszystko nie było robione przez takich ludzi jak my…

Portret użytkownika Xystos

"Piramidy w Egipcie zbudowała

"Piramidy w Egipcie zbudowała cywilizacja z konstelacji Oriona 71 344 p.n.e."

ostatnia konstelacja Oriona pasujaca do piramid miala miejsce okolo 34pne
ale tych cyklow bylo wiele i wiecej bedzie,my ludzie niemozemy sobie tego
wyobrazic (komar "mysli" ze czlowiek jest niesmiertelny) , w muzeach sa dobrze zachowane szkielety ktorych ktorych nieda sie juz okreslic wiekowo C 14 metoda-
-sa zbyt stare ale wiek sedimentow z grubsza okresla sie na pare miljonow lat

musi wreszcie dotrzec do nas ze jestesmy najbardziej rozwinieta cywilizacja ludzka ..ale po ostatnim potopie,co bylo wczesniej niewiemy dokladnie a te nieliczne dowody wysokiej cywilizacji ludzkiej sprzed ostatniego potopu sa skrzetnie przed opinia publiczna skrywane be niezdemontowac tego co nazywamy cywilizacja zachodu-Hindusi niemaja z tym problemu,Buddysci tez nie
tylko wyznawcy trzech religi monoteistycznych maja duze opory ..moze slusznie
i pragmatycznie-za wczesnie jeszcze na cywilizacyjna rewolucje

ja gdybym mial dowody w tej materi tez bym je ukryl-ludzkosc niedorosla jeszcze
by te wiedze posiasc,jestesmy na poziomie mlodszych nastolatkow ktorzy emocjami
mysla

Portret użytkownika KoFiPL

a zobacz jeszcze to - jak

a zobacz jeszcze to - jak elity robią wszystko by ludzie się nie połapali o co w tym chodzi - żeby nie odkryli prawdy:
 
Z netu znalazłem na YT
Zobaczcie prawdę o stonehenge - masakra nawet z tym ludzi okłamali : /
http://www.liveinternet.ru/users/4489288/post241213509/
Jednak nie oklamali ale cos maja do ukrycia skoro nie sa w oryginalnych miejscach jak byly...
 

Odpowiedz

zalwit

+Ano nywouse To są zdięcia z prac restauracyjnych jakie na Stonehege wykonano w latach 1919-1921.Wsumie wykonano do końca lat 50 siątych wiele takich "ustawień restauracyjnych" Zaczeło sie to w na początku 20 wieku kiedy jeden z kamieni przewrócił się i wtedy podjęto decyzję o gruntownym ustawieniu kamieni na nowo.....Niestety w czasie tych prac z "lekka" uległa zmiana pozycji całego kompleksu i dlatego można dzisiaj powiedzieć iż żaden z kamieni nie stoi na swoim pierwotnym miejscu....Najstarsze ryciny przedstawiające ów kompleks pochodzą z 13 wieku.Natomiast poraz "pierwszy" Stonehege została wymieniona w zapiskach historycznych z lat ok 1100r ne.Disiaj teren ten należy do wojska.......Podobno prawdziwa pozycja kompleksu ma zostać oficjalnie ujawniona w najbliższych latach społeczeństwu. Bo jak się przyznano "błędy w ustawieniu z lat 1919-1021 były fatalne i są nie do wybaczenia"

 

Portret użytkownika Xystos

.. wszystkie "nowe" rewelacje

.. wszystkie "nowe" rewelacje w tym temacie mniej lub bardziej czynia teorie E.von Dänikena jakoby piramidy w Giseh i Sphinks pochodzily sprzed ostatniego znanego nam z Bibli potopu,ten mial ponoc miejsce okolo 6000 lat przed Chrystusem wychodzi na to ze obecna Ägiptologia bardziej bazuje na mitach niz na wiedzy musimy zaakceptowac ze:to nie Egipcjanie zbudowali piramidy i nie oni wyrzezbili Sphinksa,ze piramidy niebyly swiatyniami lub mauzoleum´ami ktoregokolwiek z Ägipskich wladcow,byc moze byly to "latarnie" kosmiczne odpowiadajace swa funkcjom dzisiejszym latarniom morskim
 
bezpieczna teoria-wiemy ze wiemy mniej niz nic powielajac oklepane dogmaty w tej materii
 
odbiegajac od tematu;odnaleziono manuskrypt z piatego wieku pewnego greckiego mnicha utyskujacego nad nakazem swego priora,otoz ten nakazal mnichowi zniszczyc papirus ägipski w ktorym stalo ze faraon nakazal wygnac z kraju zydow i poslal za nimi armie by ta przypilnowala ze zaden zyd niezawrocil do kraju faraona - to stawia "na glowie" Stary i Nowy Testament i Biblie wogole , jezeli badania C14 potwierdza datowanie owego pergaminu na wiek piaty to runa mury i dogmaty obecnego monoteizmy ..w wszystkich swych trzech odmianach.

Portret użytkownika aron jasnowidz

Homuś znów powiela ten temat

Homuś znów powiela ten temat kiedy zbiera infomracje które sa jak kawalki rozbitego "lustra prawdy ",szuka i dobrze bo przynajmniej ma zajecie ,szkoda tylko że nie zada sobie pytania kto rozbil lustro i po co ? dlaczego nie dają nam prawdy o piramidach ,sifnksie tylko pdrzucaja kawalki i patrzą jak ludzie sie o nie sprzeczaja i zabijaja .To jest najwiekszym dowodem na to ze nie jestesmy sami we wszchswiecie i tu na ziemi ,że wiedza ktora jest na ziemi będzie dana w odpowiednim czasie i miejscu adekwatne do wydarzen jakie postanowiono juz w stosunku do nas i ziemi ,mozna tylko popatrzec jak niektórzy próbują pozbierac te kawalki prawdy i złozyc w calosc ,ale nie uda sie to tym którzy nie zadaja pytan tylko kopiuja wiedze innych lub dezinformacje od innych ,nie kazda dusza ma wiedze o starozytnosci ,o kosmitach itd dlatego ze nie było jej to zupelnie ptorzebne do rozwoju ,niektóre dusze maja polączenie ze swaidomoscią obca i te maja wiedze na temat tego co jest na ziemi i do czego słuzylo ,niektóre patrzą jak ciało w którym podrózuja wybrało rozum i sprzedaje sie za wiedzę bytom plugawym ,a nie które młode dusze chca poznac wszystko od razu aby przejsc wyzej i nie chodzic po kolejnych stopniach ,wszystko to pokazuje geniusz stwórcy i to że w zyciu nie ma nudy ,ze kazda dusza ma zadanie i moze sie tu swietnie bawic ale nasz rozum i niezrozumienie swaita a głownie brak wairy powoduje ze ubieramy to zycie w nieszczescia i cierpienia ,Homus ma wiare i szuka odpowiedzi ,czasami trafia ,czasami nie ale przynajmniej wypelnia swoje zadanie bo chce odkryc tajemnice która powoduje ze mozna przeskoczyc wyzej, pojechac winda a nie isc schodami ,(opisalem to na moim blogu w rozmowie z Budda ) co do piramid to tez znajduje sie tam opis i akurat w egipcie nie piramidda jest najwaznjesza ale sfinks ,to tam jest cala wiedza o przeszlosci ziemi ,piramiada byla elektrownia ,portalem i sarkofagiem dla cial swaidomosci obcych ,oczywiscie żę jest bardzo stara i cala bajka o niej to maskowanie tego ze nie ludzie ją zbudowali ale mamy czasy kiedy prawda bedzie wychodzic na jaw spokojnie tak aby nie wywowlac wojny i podziałow ,nie wporwadzic chaosu przy upadku religii ,dlatego jeszcze kawalki lustra prawdy są porozrzucane i czekaja na odnalezienie bo akurat w tych czasach nie one sa najwazniejsze ,ale zycze aby kazdy znalazl taki kawalek jaki zalozyla jego dusza ubierajac sie w cialo ,to stanowic bedzie jego szczescie i dalsza droge .

Portret użytkownika sio

Homo - popełniasz kardynalny

Homo - popełniasz kardynalny błąd jaki ludzkość popełnia.
Wszystkie religie pochodzą z jednego źródła, ale propagują selekcjonizm z powodu ego
Piramidy były zbudowane w kilku celach . Głowny to komunikowanie się zNajwyższym.
Tu nie chodzi o geometrię a wpływ jej na pośrednie energie łączące ducha  z ciałem.
Wokól nas jest melansz energetyczny i chodzi o to aby się go pozbyć, to coś jak szum w radiu.
Piramidy zostały porzucone z różnych powodów. łaczność z Najwyższym została wykorzystana poprzez inna siłę. A drugi powód to że kapłani zrozumieli, że komunikacja z najwyższym tak czy owak nie działa i nie można uniknąć czegoś pośredniego co może być zgubne.
Odpowiedź na wszystko jest w nas a informacje z zewnątrz jedynie uaktywniają czy budzą oryginalny nasz stan., który został potwornie zaśmiecony i zniwelowany do poziomu zero.
Największym wrogiem ludzi jest iformacja, która głosi, że jesteśmy ciałem a  druga,że  wyższe prawdy
nas przerastają i pozostaje nam jedynie wiara
 

Portret użytkownika Homo sapiens

Pisaem kiedyś, że własnie tak

Pisaem kiedyś, że własnie tak było Smile Ale wkońcu ludzie zaczynają o tym rozmawiac ! To jest jedna sprawa, ale jest i jeszcze inna, dlaczego był potop Noego ?! DLACZEGO ?! Dlatego, że ktoś grzebał w DNA istot żywych i je zmieniał ! O tym też pisałem w artykuje "Prawdziwy Władca Pierścienie - część II"
http://popotopie.blogspot.com/2015/01/prawdziwy-wadca-pierscieni-czesc-ii.html
"Wersja Interlinearna przedstawia to tak: "bene-ha Elohim" widząc, że córki człowiecze są "tobot henna-h"  טבת הנה  (słowo tobot znaczy: w dobrym stanie, sprawne[moglibyśmy powiedzieć rozrodcze, płodne]), a słowotobot w tym konkretnym przypadku znaczy "one" (z silnym podkreśleniem-wykrzyknikiem) w wersji anglelskiej Pember opisał to jako "fit extensions" co można przetłumaczyć jako "sprawne do przedłużenia"

Oryginalny text hebrajski Ks. Rodz. 6:2:

ויראו בני האלהים את בנות האדם כי טבת הנה ויקחו להם נשים מכל אשר בחרו

Ten moment tłumaczenia wydaje się sensowny i niezwykle ważny kiedy zaczniemy rozumieć całość  tego zdarzenia gdzie "Watchers-Obserwatorzy-Czuwający nieba"  chcieli  rozszeżenia ich sfery egzystencji , by móc wejść w trzy wymiarową rzeczywistość . Oni widzieli kobiety, albo przynajmniej ich materiał genetyczny jako droga ( formuła) prowadząca do uzyskania sukcesu w tym przedsięwzięciu. Opuściwszy właściwe im "mieszkanie", które Bóg im przydzielił sprawili, że było to odebrane przez Boga jako poważne naruszenie i doprowadzio do Boskiego aktu kary.  Św. Juda 6 tak to opisuje:
 

" ...i aniołów, tych, którzy nie zachowali swojej godności, ale opuścili własne mieszkanie, spętanych wiekuistymi więzami zatrzymał w ciemnościach na sąd wielkiego dnia..."

 
Oto okazuje się, że homoseksualiści i homnoseksualni naukowcy masonerii chcą to powtarzać ! Dlatego wielu naukowców pisze, że Jezus przyjdzie gdy na ziemi sytuacja będzie podobna jak za dni Noego ! UFO istoty pobierają z porwanych ludzi próbki skóry ! Mało kto na tym się zastanawiał dlaczego ?
http://www.noufors.com/physical_evidence_in_alien_abduction_cases.html

Ringler obwieszcza, że być może już wkrótce będzie to możliwe. Przypomina, że zawsze przeciwnicy tzw. małżeństw homoseksualnych podkreślali, iż pary jednopłciowe nie mogą zawrzeć małżeństwa, ponieważ nie są w stanie samodzielnie – bez udziału komórek rozrodczych przeciwnej płci – spłodzić dziecka. „Ani dwóch mężczyzn, ani dwie kobiety nie mogą mieć biologicznego dziecka” – pisze. I dalej: „Niektórym przeciwnikom homoseksualistów wydaje się, że z relacją par homoseksualnych jest coś nie tak, ponieważ nie są one w stanie spłodzić dziecka i w związku z tym tego typu relacje powinny być w jakiś sposób zabronione. Uznają to za nienaturalne w oczach Boga. Jednak nauka postępuje i ostatecznie może wszystko zmienić”. Badacz przypomina, że badania nad komórkami macierzystymi wykazały, iż ludzkie komórki skóry i fibroblasty można przekształcić w zarodkowe komórki macierzyste. Niedawno naukowcy z Uniwersytetu Cambridge i Instytutu Naukowego Weizmanna w Izraelu donosili, iż embrionalne komórki macierzyste mogą być „zaprogramowane” w taki sposób, aby „produkować” pierwotne komórki rozrodcze, to znaczy mogą się one „przekształcić” w komórki jajowe lub plemniki. Ringler informuje, że obecnie naukowcy muszą się jedynie dowiedzieć, w jaki sposób „przeprogramować” te pierwotne komórki zarodkowe pochodzące np. ze skóry jednego mężczyzny w komórki jajowe, by mogły być zapłodnione nasieniem drugiego partnera."

http://popotopie.blogspot.com/2014/04/zagadka-ludzkosci-przedpotopowych-ile.html
Cywilizacja UFO hybryd już się zbliża, masoni doprowadzą do tego, że pojawią się isoty UFO na Ziemi w ich wykonaniu, bo wiadomo że oni już tu są,  jak mawia znany badacz Janusz Zagórski.

http://popotopie.blogspot.com/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html
"nauka może wszystko zmienić" ! W ich mniemaniu wszystko mogą zmienić i wszystko chcą zmieniać !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika mrnice

O tam i znowu cwelohimy,

O tam i znowu cwelohimy, uzurpatorzy uwarzajacy się za stwórców tego swiata zamknieci w bańce czasowej wraz z nami, sprawujacy kontrole w "powietrzu" i oskarrzajacy innych(czytaj inne rasy).

Stworzyli ziemię i ogród eden- 2 opis stworzenia, (w porozumieniu z innymi enum eliasz identyko historia). Teorytycznie wypedzili człowieka, a wrzucili go w odmęt cieni żeby nie wyszedł. Graja role dobrych zbawicieli...
"Spojrzcie człowiek sie stały taki jak my"-wy oni elohim. Banda frakcji i grup pseudo kosmitów walczących ze sobą, żeby takie tłumoki jak ludzie tego nigdy nie odkryli.
Żeby było smieszniej zagmatwali wszystko, bo tylko to potrafią. Banda [ciach] z sojusznikami i zdrajcami.

Portret użytkownika Homo sapiens

No dobra to teraz nie o

No dobra to teraz nie o pedałach ale o masonerii bo przecież piramidy zbudowali w ich wierzeniach masoni ! Masoni wierzą że to masoni zbudowali, dlatgo mają obsesję na punkcie kontaktu z demonami i chcą wszystko zmieniać na ich modłę !
"We Francji senacka komisja ds. państwowego szkolnictwa zaprosiła na swoje oficjalne posiedzenie mistrza Wielkiego Wschodu Francji – Daniela Kellera. Republikańscy politycy chcieli, by przedstawił… masońską wizję edukacji. Szef największej nad Sekwaną organizacji masonów został zaproszony na posiedzenie senackiej komisji ds. edukacji, by mógł zaprezentować laicką wizję szkolnictwa. Senatorowie nie zamierzają podobnej propozycji złożyć katolickim organizacjom, nie mówiąc już o biskupach - przeczyłoby to przecież „wartościom republikańskim”. Wizyta Daniela Kellera to kolejny fakt potwierdzający bliskie związki między rządzącymi Francją socjalistami a masonerią. Poprzednio Keller wzywał masonów o większe zaangażowanie w walkę o „laickość”. W trakcie posiedzenia komisji francuskiego senatu mistrz Wielkiego Wschodu zaatakował hiszpańskie władze za… odejście od nauczania ewolucjonizmu. Stwierdził także, że „Świątynia Wiedzy” nie może mieszać się z wyznaniami religijnymi."
 
W Polsce walka z normalnością trwa, prowadzą ją masoni, którzy chcą wprowadzić NOWĄ cywilzację, nie muszę pisać jaką, bo już wiecie ! Przedstawiciele reptilian kombinują jak w Polsce zabrać nam normalność, dlatego wszyscy powinniśmy z nimi się uporać jakoś.

Wszyscy mamy wierzyć w ewolucję, masoneria ma natomiast skrycie wierzyć w potęgę anioła opozycjonistę ! My mamy wierzyć w wybuch z niczego i bez powodu, a oni w moce anielskie !
Sześć tysięcy lat zmagań z reptilianami
https://www.youtube.com/watch?v=im7WaicbTJ4
Żadna informacja nie powstaje w wyniku procesów statystycznych. Procesy statystyczne są procesami czysto fizycznymi lub chemicznymi, zachodzącymi bez udziału inteligencji. Informacja może powstać jedynie w wyniku działania inteligentnego nadawcy. Inteligentny nadawca (w przeciwieństwie do mechanicznego) posiada świadomość oraz wolną wolę, jest kreatywny, myśli samodzielnie i działa celowo. Każdy kod (Biblijny) odwołuje się do wzajemnego porozumienia pomiędzy nadawcą i adresatem. Nie ma nowej informacji bez inteligentnego nadawcy. Każdy łańcuch przekazu informacji może być prześledzony wstecz aż do inteligentnego nadawcy.
http://popotopie.blogspot.com/2013/10/ewolucja-czy-stworzenie.html
Błędny ewolucjonizm próbuje wyjaśnić fenomen życia jedynie na poziomie procesów fizyczno-chemicznych (redukcjonizm). Redukcjoniści, czyli masoneria pragnęliby, aby istniało ciągłe przejście od materii nieożywionej (inteligentnej prazupy wybuchu z niczego) do ożywionej,  nie wiedzą jednak ciągle jak skutecznie mają propagować takie kłamstwo, jak zmuszać ludzi do uwierzenia w redukcjonizm ? A jak pisałem w poprzedniuch artykułach jedyną mocą zdolną się oprzeć masoneri i ją pokonać jest Maryja, Jezus i Duch Święty ! Nic innego ich nie zatrzyma i nie zatrzymuje !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

powiem tak: 2 lata i 40

powiem tak:
2 lata i 40 tygodni to na bank jest jakas magiczna liczba bo jak sobie sprawdzałem od czasu do czasu ile w ogóle jestem zarejestrowany na IM to od ponad roku było to akurat 2 lata i 40 tygodni... hmmm zagadkowa sprawa bo na ponad rok czas się kompletnie zatrzymał w miejscu...
przypadek?
nie sądzę... ostatnio kalendarz jednak jakoś ruszył do przodu bo mam nagle 3 lata i 2 dni...

Portret użytkownika MiterMan

W piramidzie Cheopsa była

W piramidzie Cheopsa była trzymane coś nazwane świetą geometrią (element świadectwa  przymierza z bogiem) która znajdowała się wewnątrz arki przymierza a arka przymierza która znajdowała sie wewnatrz piramidy w sargofagu otoczona granitem została skradziona przez "narod wybrany-izraelitów"  porównajcie sobie wymiary arki z bibli i wymiary komnaty w piramidzie...  kiedy już naród wybrany ukradł arke egipcjanom zaczoł z nią poprostu uciekać a ze ich egipcjanie gonili to uzyli arki do obrony i roztepując morze zeby swobodnie przejsc po dnie, wode skierowali na egipcjan.... powodujac taki burdel nieumiejetnym korzystaniem z arki ze musieli 40lat na pustyni siedziec i wcinać manne.... w czasach starozytnych o arke bylo tyle wojen co teraz o rope... historia staje się coraz bardziej fascynująca im wieksza wiedze się o niej posiada...   a im wiecej sie jej w głowie mieści przekonujemy się że historia z kazdym nowym imperium jest przepisywana dla swoich korzysci...  Reasumując.... macie kolejny dowód kim byli izraelici... i kim są po dni dzisiejsze...

Portret użytkownika sio

To dowód na to, że był potop

To dowód na to, że był potop ha, ha.
Jahve pokarał powodzią egipcjan jako że przewidział, że będą prześladowali jego naród wybrany, którego jeszcze nie było, ale jako wszechwiedzący i znający przyszłość ich pokarał ot tak na zaś, jako że dobry jest dla swego narodu bo kocha tylko swój naród a innych nie bo naród wybrany musiał słuchać innych a nie inni ich. No i dziś mamy kapitalizm oparty na lichwie i  tacy jak baca i trzcina mogą pożyczyć pieniądze z miłosiernego banku kiedy chcą i na co chcą
 

Portret użytkownika trzcina_1

lichwa jest wymysłem żydostwa

lichwa jest wymysłem żydostwa wcześniej jej nie było... a ten twój naród wybrany jest wybrańcem nie Boga lecz szatana i to on im pomaga w zdobyciu władzy, którą posiadają w świecie materialnym, ale to nie trwa wiecznie bo po tamtej stronie będą zniewoleni... podpisanie traktatu z szatanem tak się kończy tu żyją w luksusie lecz śmierć dotyka każdego i jest sprawiedliwa, a po drugiej stronie ich władza i matactwa się kończą... za sprzedaż duszy trzeba odpowiedzieć...
a co do ich lichwy to znam ją od podszewki i z niej nie korzystam... Blum 3

Portret użytkownika sio

Nic się nie kończy pod rugiej

Nic się nie kończy pod rugiej stronie Trzcina.
Te znane prawa karmy hindusko katolickie nie funkconują tak.
Jak uczysz się matactwa to w następnym życiu bedziesz matać jeszcze bardziej, ale jako żebrak ha, ha.
Matactwa są ok dopóki ktoś nie cierpi z tego powodu, ale problem  polega na zdolnościach czy cechach duszy, które tam pezenosi.
Ostateczny rozrachunek to co innego i może się okazać, że Hitler był poświęcony ich bogom jako dziecko dawno temu w którymśwcieleniu  itd, itd - tu wchodzimy w rozgrywki demonologiczne.
Nie radzę ci ich dotykać.
Bóg żadnej religii nie stworzył oprócz tej która zwie się spokojem i czystością czyli spełnieniem duchowym. Nigdy tu nie igerował - dał ludziom totalną wolność, aż do dziś
 

Portret użytkownika trzcina_1

sioostro zacznij czytać ze

sioostro zacznij czytać ze zrozumieniem... ja nie wspominałam o swoim matactwie tylko twoim i twojego narodu wybranego... ech
dziwne bo sam dałeś się zmanipulować i służysz narodowi wybranemu... za ile srebrników się sprzedałeś???

Portret użytkownika sceptyyk

trzcina_1, co z Tobą? Cz Ty

trzcina_1, co z Tobą? Cz Ty nie odróżniasz       sio-ostry  od  o-sio-łka?                                                                                                                                                                    Podobieństwo jest tylko pozorne Smile                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Portret użytkownika sio

Ja im nie służę Trzcina -

Ja im nie służę Trzcina - nigdy tego nie robiłem.
Nie wyznaję żydowskich bogów.
Słowiańkich też.
Wasza rola jest tu a moja  zaczyna się od aborygenów których znam jak buddystów, muzułamanów, żydów, bahai, hindusów, protestantów, katoli i czarnomagików itd itd
Nie mówię o twoich matactwach a ogólnym uniwersalnym prawie.
Nie potrafisz czytać pomiędzy słowami -ucz się.
Wtedy te zewnętrzne formy przestaną mieć znaczenie dla ciebie.
Bóstwo czy Bóg to tylko zewnętrzna forma narzucona niezrozumieniem albo domniemaniem i osoby ich po tym nie poznasz
 
 
 

Portret użytkownika xXJelonXx

Potop był karą dla prawie

Potop był karą dla prawie wszystkich ludzi i miał zasięg globalny. Nie był skierowany konkretnie przeciw Egipcjanom. Oczywiście zakładając, że w ogóle miał miejsce, a to trudno jednoznacznie potwierdzić.

Portret użytkownika Q...

Przeczytaj więc "Zderzenie

Przeczytaj więc "Zderzenie Światów" Velikowsky'ego, że się powtórzę. Rzuca wiele światła na przeszłe wydarzenia. Tak jak książka o Atlantydzie którą kiedyś polecałem parę razy. Razem dają dość ciekawy, spójny  obraz przeszłości (potwierdzający to co jest uważane za bajkę religijną)  oparty o doniesienia starożytnych ludzi z różnych części Świata.

Skomentuj