Sheepsquatch czyli odległy kuzyn Wielkiej Stopy terroryzujący amerykańskich kampingowców

Kategorie: 

Internet

Świat kryptozoologii pełen jest dziwnych i często przeczących prawom fizyki istot. Najbardziej „medialne” z nich to chupacabra, potwór z Loch Ness czy mityczna Wielka Stopa, ale istnieje wiele innych stworzeń, które zgodnie z legendami swoim istnieniem przeczą podstawowej wiedzy z zakresu biologii.

 

 

 

 

Dobrym przykładem może być obserwowany na zachodzie amerykańskiego stanu Virginia Sheepsquatch czyli mieszanka Wielkiej Stopy i … owcy. Obserwacje tego stworzenia rozpoczęły się w połowie lat 90' i po dziś dzień zastanawiają one badaczy. Obserwacjom stworzenia zawsze towarzyszyć miał ostry siarczysty smród. Dziwne zwierze zostało opisane jako ogromna, biała i pokryta wełną istota z ostrymi zębami i rogami wystającymi z głowy. Niektórzy świadkowie dodawali do tego opisu również wygląd jego ogona, który był całkiem bezwłosy i w pewnym stopniu przypominał ogon oposa.

[ibimage==26371==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Pierwsza obserwacja tego stworzenia miała miejsce w 1994 roku. Grupa kobiet jadąca samochodem po zalodzonej drodze w okolicy obszaru znanego miejscowym jako TNT Area zauważyła stworzenie gdy to nagle wybiegło zza zasłony drzew. Przerażone kobiety zatrzymały się w miejscu, a światła pojazdu w pełnej okazałości odsłoniły wygląd kryptydy. Zgodnie z opisem, stwór miał do 2,5 metra wysokości, poruszał się na dwóch nogach, był pokryty białymi kudłatymi włosami a z jego głowy wystawały rogi podobne do takich jakie posiadają barany. Po chwili stania w bezruchu stworzenie uciekło na drugą stronę drogi znikając z oczu kobiet na dobre.

 

Jeszcze tego samego roku stworzenie było widziane wielokrotnie w różnych miejscach stanu Virginia. W jednym przypadku zostało ono odkryte przez byłego żołnierza amerykańskiej marynarki, który był akurat w trakcie polowania. Zgodnie z jego zeznaniami przez kilka minut obserwował on dziwną włochatą kreaturę, która cicho wyszła z lasu aby nabrać trochę wody z pobliskiego strumienia. Co ciekawsze istota miała posiadać ludzkie dłonie !

[ibimage==26372==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Innym razem stworzenie było widziane przez motocyklistę, który zauważył na jednym ze wzgórz potężne stworzenie, które było pokryte czymś co wyglądało jak futro. Mniej więcej w tym samym czasie miała miejsce też inna obserwacja w miejscowości Boone County. Dwójka dzieci bawiąca się w ogrodzie nagle zauważyła ogromne stworzenie wyglądające jak biały niedźwiedź chodzący na dwóch stopach. Przerażone sytuacją zaczęły głośno krzyczeć co spłoszyło zwierze, które w swoim szaleńczym biegu połamało kilka sadzonek drzew będących na jego drodze.

 

Późniejsze obserwacje stawały się już nieco bardziej niebezpieczne i tak w 1995 roku para wracająca samochodem z miasta zauważyła w rowie dziwny biały kształt przypominający niedźwiedzia. Zaciekawieni tym co się stało młodzi ludzie zwolnili aby przyjrzeć się leżącemu zwierzęciu i wtedy ogromna 3 metrowa bestia wstała na dwie nogi i zaszarżowała wprost na ich samochód. Stwór zaczął uderzać i drapać samochód, a z braku lepszych alternatyw przerażony chłopak szybko docisnął pedał gazu i uciekł z miejsca zdarzenia. Co ciekawe zarówno chłopak jak i dziewczyna zgodnie twierdzili, że stworzenie to posiadało nie tylko rogi ale i dwie pary oczu.

[ibimage==26373==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Następnie w 1999 roku grupa przyjaciół w czasie campingu miała mieć równie nieprzyjemne zetknięcie z tą bestią. Zgodnie z ich relacją w środku nocy usłyszeli oni odgłosy dużego zwierzęcia, które początkowo uznali za niedźwiedzia. Niedługo po tym ich oczom ukazała się ogromna biała istota, której ryk początkowo ich sparaliżował. Szczęśliwie wszystkim udało się uciec, ale następnego dnia po powrocie na teren campingu zobaczyli już tylko jego ruiny.

 

Najnowsze doniesienie o obserwacji tej istoty pochodzi z zeszłego roku i również zawdzięczamy je anonimowym uczestnikom campingu, tym razem w okolicach Fulks Run. Jeden z uczestników wyprawy zauważył dziwne stworzenie o północy na samym szczycie pobliskiego wzgórza. Tuż po tej obserwacji pobiegł on w kierunku swojego obozowiska żeby ostrzec przyjaciół o niebezpiecznym zwierzęciu w ich okolicy i  dopiero wtedy spostrzegł, że ta blisko 3 metrowa istota wstała na dwie łapy i zaczęła zbiegać wzdłuż wzgórza w kierunku gdzie rozstawiony był camping.

 

Sheepsquatch biegł wprost przed siebie nie zważając na niszczone przez niego drzewa czy krzewy a leżącą na jego drodze rzekę sforsował bez większych trudności. Gdy stwór przedostał się przez nurt rzeki oczom zaskoczonych wczasowiczów ukazał się ogromny dwunogi stwór o podłużnym pysku przypominającym psa. Ich los mógłby być nie do pozazdroszczenia gdyby nie nagły ryk, który przebiegł po pobliskim lesie. Dziwny stwór usłyszawszy go natychmiastowo uciekł z miejsca zdarzenia, prosto w mrok lasu.

[ibimage==26374==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Oczywiście tak jak i w przypadku opowieści o Wielkiej Stopie, Sheepsquatch może być potraktowany jako dość dziwny żart, który w wyniku działania siły sugestii został przypisany rzeczywistym obserwacjom zwierząt lub ludzi przebranych w skóry zwierzęcia. Nie można też zignorować możliwości, że opowieści o Sheepsquatchu są celowo preparowane tak aby pełnić rolę dodatkowej atrakcji turystycznej. Jednakże przypisywanie wszystkiego złej woli ludzkiej wykracza poza ogólnie przyjęte normy realizmu. Niezależnie od tego czy wierzymy w istnienie tej istoty czy nie należy pamiętać, że „Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło”. Kto wie, może Sheepsquatch jest właśnie jedną z nich ?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika SONIA

To sa istoty z innych

To sa istoty z innych wymiarów  z równoległych ,przechodzą przez rozdarcia ,czy też bramy ,znajdowane są też istoty człekoształtne ludzkie tylko z tym że miały zielona skórę były to dzieci 2 razy miało to miejśce ,dużo tego dzieje sie na ranczu skinwalkera,ogromne wilki ,dziwne rzeczy niewytłumaczalne ,nie wiem dlaczego nasz swiat i światy równoległe zaczyjnaja się przenikać ,ale od kilku lat od 1940 roku jest ich coraz więcej ,uważam że ludzie sie myla uważaja że nie odkryliśmy jeszcze wiele zwierząt ,prawda jest taka że one pochodza nie z naszego swiata ,proble jest taki że one sa z inych swiatów i  morzliwe jest że morzemy byc atakowani przez nie ,ale nasza broń nie jest w stanie ich zniszczyć ,i według mnie to jest największym zagrożeniem dla nas ,jesli  będzie coraz więcej ich w naszym świecie to mamy duży problem 
 

Skomentuj