Siły Powietrzne USA zgłosiły tajemniczy incydent w Zatoce Meksykańskiej do biura badań UFO Pentagonu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Nieco ponad połowa bieżącego roku przyniosła nam niespodziewany zwrot w historii zjawisk UFO. Na początku roku, dokładnie nad spokojnymi wodami Zatoki Meksykańskiej, miało miejsce zdarzenie, które postawiło na baczność amerykańskie siły powietrzne. Teren ten, położony w pobliżu bazy Eglin na słonecznej Florydzie, był świadkiem niesamowitej interakcji pomiędzy maszyną latającą USAF a niezidentyfikowanym obiektem lecącym.

 

Pilot, stacjonujący w bazie Eglin, doświadczył nagłej awarii swoich systemów sensorycznych, gdy zbliżał się do nieznanej jednostki. Taki obrot sprawy spowodował niemałe poruszenie w strukturach wojskowych, których alarmujące podejrzenia znalazły echa podczas lipcowego przesłuchania w Kongresie dotyczącego zjawisk UFO w 2023 roku. Było to wydarzenie, które z powodu swojej niecodzienności, zaczęło budzić zaniepokojenie wojskowych, a także społeczeństwa.

 

Przedstawiciel stanu Floryda, Matt Gaetz, szczegółowo opisał ten niezwykły incydent podczas posiedzenia. Zgodnie z relacją, jeden z pilotów zaobserwował na radarze formację przypominającą diament i niemalże zderzył się z ogromnym, pływającym obiektem, który swoją formą przypominał idealnie okrągłą kulę.

 

Gaetz podkreślił, że obiekt wydawał się posiadać zdolności, które zdecydowanie przekraczały ramy ludzkiej technologii. Pilotowi, zbliżającemu się do niezidentyfikowanego obiektu, awarii uległ radar oraz system FLIR, co zmusiło go do ręcznego uwiecznienia tego zdarzenia.

 

Uwagi Gaetza zostały potwierdzone przez rzeczniczkę Departamentu Obrony, Susan Gough, która podczas swojego wystąpienia powiedziała, że Biuro Rozwiązywania Anomalii Ogólnodomenowych (AARO) otrzymało zawiadomienie z bazy sił powietrznych Eglin na temat tego incydentu. Gaetz został poinformowany o tajnych informacjach podczas swojej wizyty. Gough dodała, że AARO przeprowadza obecnie recenzję tego incydentu i zamierza opublikować swoje ustalenia, gdy tylko informacje te zostaną upublicznione.

 

Niemniej jednak, nie wszyscy przedstawiciele mieli dostęp do informacji podczas odpraw USAF i Departamentu Obrony. Przedstawicielom Timowi Burchettowi oraz Annie Paulinie Lunie, którzy nie zasiadają w komisji wywiadu ani służb zbrojnych, odmówiono udziału w tych spotkaniach. Takie posunięcie doprowadziło do napięć pomiędzy przedstawicielami a pracownikami sił powietrznych USA.

 

Reakcją na zapowiedź Departamentu Obrony o opublikowaniu analizy tego incydentu z UAP, była wypowiedź Luny, która wyraziła pewien sceptycyzm, ale także nadzieję na przejrzystość w tej kwestii. Skrytykowała Departament Obrony za blokowanie dostępu do kluczowych informacji i wezwała do zachowania przejrzystości wobec Amerykanów.

 

Ten incydent nastąpił po wcześniejszych oskarżeniach ze strony Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych o brak przejrzystości w kwestii UAP. W listopadzie 2022 roku Departament Obrony potwierdził, że siły powietrzne nie przedłużyły pilotażowego programu mającego na celu normalizację gromadzenia, raportowania i analizy UAP. Pojawiły się także doniesienia, że siły powietrzne Stanów Zjednoczonych udaremniają podejmowane przez funkcjonariuszy próby współpracy z byłą grupą zadaniową ds. UFO, co świadczy o zmianie stanowiska w tej sprawie.

 

Fakt, że Baza Sił Powietrznych Eglin zgłosiła ten incydent do AARO sugeruje, że siły powietrzne mogą być bardziej otwarte na współpracę i przejrzystość w odniesieniu do UAP. Rozwój ten pozwala nam mieć nadzieję na głębsze zrozumienie i zbadanie tych niezidentyfikowanych zjawisk, które od lat stanowią powód do niepokoju i spekulacji wśród zarówno ekspertów, jak i zwykłych obywateli.

 

Niejasne kształty poruszające się po niebie, tajemnicze światła czy niezwykłe trajektorie lotu, to elementy, które wraz z relacjami świadków uformowały mity i legendy otaczające UFO. Wiele z tych relacji pozostaje niewyjaśnionych, zasiewając w umysłach ludzi ziarno niepewności co do tego, co naprawdę dzieje się nad naszymi głowami. Czy jesteśmy sami w tym wielkim, nieskończonym kosmosie, czy może istnieje obca cywilizacja, która odwiedza naszą planetę, pozostawiając za sobą tylko ślady niezrozumiałych zdarzeń?

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj