Skąd na całym świecie wzięły się dziwne podziemne połączone ze sobą tunele

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Starożytne cywilizacje, wciąż są fascynującym tematem badawczym, zwłaszcza z powodu ich zaawansowanej technologii, architektury i kultury. Jednym z najbardziej intrygujących dziedzictw starożytności są podziemne tunele rozciągające się na różnych kontynentach. Kim byli ich twórcy, jakie były ich funkcje i jak powstały?

 

Podziemne tunele to sieci podziemnych przejść wykorzystywane do różnych celów. Różnią się kształtem, rozmiarem i głębokością. Część z nich powstała w starożytności, inne zostały wybudowane przez późniejsze cywilizacje.

 

Naszą planetę przecina sieć starożytnych tuneli, która rozciąga się rzekomo także na dnie oceanów. Te enigmatyczne struktury wydają się być precyzyjnie wycięte laserem w ziemi i mają gładkie, szklane ściany. Najstarsze tunele odkrył w 1965 roku argentyński etnolog Juan Moricz, ich wiek szacowany jest na prawie milion lat.

Badacze prowadzili ekspedycje w różnych częściach świata, jednak większość z nich nadal jest niezbadana. Wierzy się, że starożytne podziemne tunele przebijają północnoamerykański kontynent, łącząc go z Europą i Azją Wschodnią. W niektórych miejscach, jak pod Mount Shasta w Kalifornii, Tybecie czy pod piramidami na płaskowyżu Giza, znajdują się kluczowe skrzyżowania tych tuneli - węzły. Węzeł starożytnego systemu podziemnego znajduje się również w regionie Kaukazu i na Krymie.

 

Jest wiele teorii na temat celów, dla których powstały podziemne tunele. Naukowcy sugerują, że mogły służyć do obrony, schronienia ludzi w przypadku wojen lub klęsk żywiołowych, transportu ludzi i towarów, a nawet do celów religijnych lub jako miejsce przechowywania kosztowności.

Istnieją teorie, że naszą planetę pokrywa system starożytnych tuneli stworzonych przez wysoko rozwiniętą cywilizację, która zniknęła z powierzchni Ziemi. Inna teoria sugeruje, że tunele zostały stworzone jako przygotowanie do wojny nuklearnej. Badanie przeprowadzone przez grupę francuskich ekspertów wykazało, że niektóre kratery, które uznawane są za ślady uderzeń meteorytów, mogły powstać również w wyniku wybuchów jądrowych.

 

Najnowsze badania sugerują, że tunele i podziemne labirynty mogą być nie tylko dziełem starożytnych cywilizacji, ale prawdziwym zamieszkałym światem. Niektórzy naukowcy twierdzą, że te struktury mogły zostać stworzone przez zaawansowaną technologicznie populację, która przewidziała globalne katastrofy i postanowiła osiedlić się w bezpiecznym miejscu. Inna teoria sugeruje, że mogą to być bazy kosmitów, którzy od dawna mają kontakt ze służbami specjalnymi.

Pomimo odkrycia podziemnych tuneli na różnych kontynentach, naukowcy nadal mają trudności z określeniem ich prawdziwego przeznaczenia. Wiekszość teorii opiera się na domysłach. Najbardziej intrygującym pytaniem jest, jak starożytne cywilizacje mogły stworzyć tak zaawansowane i obszerne podziemne struktury bez użycia nowoczesnych technologii. Niektórzy naukowcy sugerują, że używały technologii, które z czasem zostały utracone.

 

Podziemne tunele starożytnych cywilizacji to fascynująca dziedzina badawcza, która dostarcza nam tyle samo odpowiedzi, co pytań. Kto i dlaczego stworzył te starożytne podziemne struktury? Jakie były ich prawdziwe funkcje? Możemy tylko domyślać się, jakie inne sekrety kryje się w głębinach naszej planety.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Wszelkie dywagacje o tym

Wszelkie dywagacje o tym temacie należy zacząć od tego, że współczesna cywilizacja techniczna nie jest pierwszą tu na ziemi. Istniały przed nami inne i to dużo bardziej zaawansowane technologicznie cywilizacje, które jednak uległy zagładzie tak skutecznie że nic oprócz tego co naprawdę trwałe a więc wykute bądź zrobione z kamienia nie przetrwało do naszych czasów. Nasza wiedza dotycząca przeszłości ziemi jest czysto fragmentaryczna oparta w dużej mierze na znaleziskach archeologicznych. Być może odpowiedzi były w bibliotece Aleksandryjskiej ale jak wiadomo spalono ją.. kto to zrobił ? - ci którzy zapoczątkowali KrK. Co do tych tuneli, to nie mogły one zostać ot tak wydrążone znanym nam "laserem" gdyż aby powstał podziemny tunel trzeba pozbyć się urobku. Czyli musiano tu użyć "dezintegratora" pewnego rodzaju urządzenia powodującego "znikanie" materii na drodze jego działania. Resztę wyjaśniłem w poprzednim komentarzu o obcych na ziemi.

Skomentuj