Skąd UFO na monetach z XVII wieku?

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W zbiorze Kennetha Bresseta, byłego Prezydenta Stowarzyszenia Numizmatycznego Stanów Zjednoczonych, znajduje się kilka starych monet z tajemniczymi obrazami. Są na nich wybite rysunki pewnych latających spodków w kształcie dysków. Bresset jest przekonany osobiście, że są to wizerunki obcych statków kosmicznych i do tej pory nikt nie był w stanie obalić tego założenia.

 

 

 

Obrazy latających spodków na francuskich monetach z siedemnastego wieku przez dziesięciolecia zadziwiają naukowców i ekspertów z dziedziny numizmatyki. Na pierwszy rzut oka trudno jest sobie wyobrazić, co to może być innego, jeśli nie UFO? Łaciński napis „Opportunus Adest” wokół obręczy jednej z tych monet tylko dodaje pikanterii sprawie i oznacza mniej więcej „dzieje się to obecnie".

 

Niektórzy naukowcy uważają, że na monetach może być przedstawiona interpretacja kół Ezechiela ze Starego Testamentu. Z kolei inni badacze uważają, iż ww. starotestamentowe kręgi są niczym innym, jak starożytnymi statkami kosmicznymi obcych.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika historyczny detektyw

To może być po prostu Słońce

To może być po prostu Słońce wyobrażone jako płaski dysk z żelazną obręczą. Tak jak na innej monecie wyobrażona jest Ziemia, też plaska. XVII wiek, czyli przełom... w 1600 roku spalono Giordano Bruno na stosie za twierdzenie, że Ziemia jest okrągła. Władza wtedy biła pieniądze, a władzę mieli biskupi i Kościół Rzymsko Katolicki, więc to władza umieściła płaskie ciała niebieskie, po to, żeby utwierdzać ludzi w poglądzie, a heretyków palić na stosie.  Zagadka rozwiązana. Bardzo prosta, poświęciłem 5 minut.

Strony

Skomentuj