Ślady zaawansowanej technologii w kompleksie Shravanabelagola w Indiach

Kategorie: 

Źródło: wikipedia commons

Historia Indii jest fascynująca i sięga czasów, o których nasze podręczniki nic nie wspominają. Na terenie tego kraju znajduje się wiele starożytnych świątyń, które posiadają tak niezwykłą architekturę, że nawet w czasach dzisiejszych wyglądają niesamowicie. Należy do niej niewątpliwie świątynia Akkana Basadi.

 

Według historyków kompleks z Shravanabelagola powstał w X wieku naszej ery, ale stopień skomplikowania tej budowli jest tak wielki, że można powiedzieć, ze wygląda jakby została stworzona za pomocą drukarki 3D.

Gdy popatrzy się na kolumny jakie wykonano wewnątrz w konstrukcji można dojść do wniosku, że tego nie dało się po prostu zrobić za pomocą dłut. To po prostu wygląda jak coś stworzonego na tokarce. Dla wielu badaczy jest to dostateczny dowód na to, że datowanie tego kompleksu było błędne i jest to jakiś relikt epoki, o której nie mamy zbyt wielu informacji.

Foto: Internet

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika who

niewiarygodne!!! definitywnie

niewiarygodne!!!
definitywnie największe wrażenie robi ten zaawansowany technologicznie słoik z czerwoną zakrętką i zaawansowany technologicznie włącznik na ścianie za nim (zdjęcie 6 od góry).  Jednak przeawansowany techologicznie hindus między dwoma filarami wymiata bardziej niż żarówki energooszczędne. wow!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Jeżeli jednak przedpotopowa

Jeżeli jednak przedpotopowa cywilizacja zdobyła pełna wiedzę o parametrach w jakich powstały naturalne skały, to byc może to co oglądamy nie pochodzi z naturalnego surowca.
Jeżeli to byłoby prawdą, to można by powiedzieć, że wszystko zostało zaprojektowane i wykonane z betonu otrzymywanego wg nieznanej nam obecnie technologii i zagadka byłaby rozwiązana...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika salomon1

Dobrze sądzisz. Można

Dobrze sądzisz. Można wzbudzić za pomocą niskich częstotliwości i pola, to wystarczy. Częstotliwości poszczególnych pierwiastkow są znane, mniej znane są częstotliwości rezonansowe związków chemicznych, a prawie nikt nie zjamuje się częstotliwościami rezonansowymi strukrur krystalicznych zawierających w sobie wodę "związaną" zwaną krystalizacyjną (np. zaczynajac od np. MgSiF6·6H2O). Cząsteczki wody podowują drastyczne obniżenie tej częstotliwości rezonansowej. Wiem to, była to częśc mojej pracy.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Wynika z tego, ze woda

Wynika z tego, ze woda związana pod wpływem podanych operacji uzyskuje tak wielkie napięcie powierzchniowe, które umozliwia "płynięcie" całej struktury... To interesujące... Własciwie ta masa uzyskałaby strukturę żelowatą.. Stąd w litym bloku takiego zelu patykiem można by wyrzeźbić kształt jaki się chce...
 To prawie rozwiązaliśmy zagadkę "obłych" i rotarowych kształtów kamiennych megalitów.... hehhehhee

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika sceptyyk

Rexiu,pisesz:    "Własciwie

Rexiu,pisesz:    "Własciwie ta masa uzyskałaby strukturę żelowatą.. Stąd w litym bloku takiego zelu patykiem można by wyrzeźbić kształt jaki się chce..."                                            Wytłumacz nam jeszce,jak chciałbyś utrzymać  kształt tej zamienionej w żel struktury?   Przeoczyłeś taki drobny szczegół jak ciężar własny (setki kg) i odkształcenie po "zmiękczeniu"  Pozdrówka.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

... No co "pozdrówka"...

... No co "pozdrówka"... żadna pozdrówka tylko coś w tym jest.. A te obłe kształty  (akurat nie te na pokazanych zdjęciach) wnikających w siebie bloków skalnych w Ameryce. Wyglądają, jakby plastycznie sie dopasowywały do siebie i tężały...
 Jestem absolutnie pewien, że wiekszość megalitycznych budowli na świecie powstawało wskutek kształtowania plastycznych bloków i układania ich urządzeniami lewitacyjnymi z wielka precyzją...
 Te tutaj wygladają, jakby plastyczne stelle były obrabiane na wirującyh platformach i frezowane dość prymitywnymi frezami z udziałem rzemieślników..
 Jestem równiez pewien, że żeowate uplastycznienie kamiennych bloków jest możliwe, jako, że żele mają naturę krystaliczną przeciwnie do plastycznych, które nie sa kryształami.
 Szkło pod wpływem wysokiej temperatury traci strukturę krystaliczna przechodząc w bezpostaciową ( są wyjątki np. szkło hartowane w innej obróbce)
 Plastyczne skały, czy koloidalne skały... to pytanie, które być może znajdzie potwierdzenie w niedługim czasie, o ile już nie jest odkryte...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

i tu się sceptyk myli... Mózg

i tu się sceptyk myli... Mózg jest galaretowaty czyli koloidalny, czyli żelowaty. To pokrewne synonimy... I nie  mam czaszki po to by  się "nie wylał", jeno po to, bym go sobie nie uszkodził łapiąc sie za niego, jak czytam niektóre posty... Lol

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika salomon

Idź bardziej w kierunku

Idź bardziej w kierunku przechłodzonych cieczy - tak szybciej(choć nie do końca, to bardziej złożony temat), może kiedyś opiszę co i jak na forum, krok po kroku. "zmiękczenie" jest zauważalne dopiero po dłuższym czasie działania czynników.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Te jak i pozostałe

Te jak i pozostałe megalityczne budowle na Ziemi noszą ślady "zimno"plastycznej obróbki kamienia. Pokazane w niniejszym artykule budowle w Indiach nie tyle, że były wykonywane w gignatycznych tokarkach, czy frezarkach, ale niewatpliwie były wykonywane w materiale o konsystencji plastycznej gliny. Obróbka mogła byc wykonywana w stosunkowo prymitywnych maszynach tokarskich, czy freezarskich wykonanych wg projektu istot inteligentnych, lecz wykonanych prymitywna siłą robotników z uzyciem drewna i kamienia, bądź metalu (brązu) Nasuwa się przypuszczenie, że uplastycznianie skał polegało na rozluźnieniu struktur krystalograficznych w polu elektromagnetycznym urzadzeniami wzmacniajacymi telekinetyczne zdolności umysłu przedpotopowych ludzi, "bogów"?. Częste symbole władzy w postaci różnego kształtu bereł, czy dysków były odzwierciedleniami artystycznymi tych urządzeń. Znajdowane aterfakty myślę, że są nadal aktywne, i powinno się je oddać w ręce ludzi o takich zdolnościach...z uwzglednieniem warunków bezpieczeństwa....

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika MONSTER

  Jakbyś rozlużnił strukturę

 
Jakbyś rozlużnił strukturę krystalograficzną uzyskałbyś piasek a nie plastyczną masę. Temperatura? Skała to nie plastelina pod wpływem punktowo przyłożonej temperatury kruszy się. A gdybyś ją poddał bardzo wysokiej temperaturze wytopiłbyś minerały i zniszczył strukturę.
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Nieprawda... Ja piszę o

Nieprawda... Ja piszę o zimnoplastycznym materiale... Pozostawienie wiązań dipolowych powoduje płynną strukturę kryształów.. Żaden piasek z tego by nie powstał... Uplastycznienie materiału twardego nie musi się wiązać z rozpadem.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Immanuel

Wielkie Imperium Ujghur /70

Wielkie Imperium Ujghur /70 tys. lat temu zostalo zasiedlone/ - kolonia Imperium Matki MU zostało zniszczone przez Atlantów. Dopiero Książe RAMA po wyjściu z podziemnych miast Agharty Alfa i Beta /po katastrofalnej wojnie z Atlantydą/ odbudował swoje aryjskie mocarstwo na terenach zwanych w tamtym okresie Imperium Doliny Indusu. Takie Świątynie były miejscami, gdzie przechowywano pisane dowody wszelkich osiągnięć w naukach, sztukach i historii dla tych, którzy chcieli z nich korzystać. 

Portret użytkownika antymaterialnySZAMAN

Mam dla Was arta :) siema

Mam dla Was arta Smile

siema mam tutaj dla was takie opowiadanie sci fi Wink

myślę że wasze mózgi poprzez uczestnictwo w tych ciekawych rozmowach, tworzą swojego rodzaju sieć energetyczno informacyjną, która w gruncie rzeczy pomoże temu wszystkiemu się zwizualizować w świecie materialnym. rozumiem, że ta wiedza może pomóc na wiele sposobów jednak należy zadać sobie pytanie czy ostatni wysyp zakazanych materiałów, który po 9.11 miał swoje apogeum to nie jest zaplanowana akcja "mrocznych" którzy znają mechanizmy działania wszechświata i wiedzą że aby coś zaistniało w rzeczywistości to najpierw musi zaistnieć w zbiorowej świadomości ludzkiej (ziemskiej) (nieważne czy świadomie czy podświadomie) ?? wielu z was na pewno zauważyło tą prawidłowość przejawiającą się przy wielu wydarzeniach.  Wiedza jest ważna ale nie możemy wplatać naszych myśli natchniętych niską wibracją (strach) w pole energetyczno-informacyjne ziemi, gdyż wtedy pomagamy zaistnieć tym wszystkim przykrym sprawom.

mroczni znają to prawo "przyciągania", "symbiozy wszystkiego" dlatego w teoriach, które wypuszczają niemal zawsze przedstawiają wszystko tak, że dla ludzkości jest już za późno, że wszystko jest już dawno rozegrane a my musimy już tylko czekać na egzekucję tego wyroku - ten schemat myślowy to ich domena, pomimo że cały przekaz jest prawdziwy i wartościowy pod względem treści to niemal zawsze u odbiorcy wywołuje strach i poczucie że sytuacja jest beznadziejna a to w najprostszym tłumaczeniu kolejne punkciki dla mrocznych na drodze do wizualizacji swojego arcy złego planu totalnego materializmu.

co robić? zdobyć czym prędzej wiedzę w taki sposób aby nawet najstraszniejsze info przyjmować ze spokojem ducha lub po prostu na zimno bez emocji. nawet najgorsze info dzięki choć podstawowej wiedzy o 5 sile (polu energetyczno informacyjnym Ziemi) można nastroić dobrymi emocjami. gdy już będziesz wiedział że to co nierealne jest bardziej namacalne od tego co jest materialne a każda istota ludzka, zwierzę, roślina, wszechświat żyją w symbiozie, oddziałując na siebie nawzajem tworzą sieć połączeń, jakby duchowy facebook gdzie wszystko jest jasne, gdzie ego znika, gdzie siła sprawcza myśli i ich potencjał energetyczny są namacalną siłą zmieniającą ten duchowy wymiar w czasie rzeczywistym. Gdy już to poczujesz, gdy poczujesz że jesteś lasem, że inni ludzie są innym Ty, że jesteś wszechświatem, że masz połączenie ze wszystkim co żyje a twoje ego znikło wraz z twoimi wszystkimi tajemnicami w bezkresach pola energetyczno informacyjnego, które jest wszędzie, zawsze dostępne.

nie wiem jak to wszystko działa, ja tam tylko bywam gościnnie ale wiem że wystarczy jedna "wizyta" aby odmienić cały twój wszechświat, wszechświat wolnej woli a mimo to wszechświat w którym nawet prawa materialnej fizyki pokazują wyższość światła nad ciemnością! - to może wam wyjaśnić dlaczego mroczni bombardują was teoriami które w ogólnym rozrachunku mają wywołać skrajnie niskie emocje doczepione do myśli które zapisują się w polu informacyjnym, które jest ostatnim etapem przed materializowaniem się myśli bądź schematu myślowego. tylko od ładunku energetycznego (emocjonalnego - strach/miłość) podpiętego w obszarze danego schematu myślowego w polu informacyjnym zależy w jaki sposób zmaterializuje się plan opisany przez ów schemat. Czyli każdy plan snuty w rzeczywistości, powstaje w polu informacyjnym i teraz poprzez aktywność ludzi (myśli o tym planie) a głównie poprzez ładunek emocjonalny doczepiony do tych myśli - pole informacyjne danego planu powiększa się i poprzez napływ ładunków emocjonalnych zaczyna się materializacja planu w rzeczywistości. Mroczni wiedzą że nawet najgorszy plan bez odpowiedniego ładunku energetycznego nie zdoła zaistnieć w rzeczywistości na ich warunkach, to coś jak opowieść o 1000 małpie, dopóki mroczni nie zdołają zasiać swojego planu w zbiorowej świadomości ludzkiej dopóty plan niema możliwości materializacji w rzeczywistości.

Na nasze szczęście większość ludzkości poprzez zwyczajne życzliwości dnia powszedniego wysyłają do pola informacyjnego głównie wysokie energie miłości, radości, dobroci - to właśnie tego mroczni boją się najbardziej, dlatego przeprowadzają teraz taki zamach na moralność i snują plany totalnej materializacji jak wy to mówicie NWO. Jednak to oni, pomimo wielkiego zła jakie wyrządzają dalej nie mogą osiągnąć poziomu, w których ich plan mógłby się zwizualizować, dlatego tłumią dobro, wywołują wojny, mordują niższe gatunki a ogólnie rzecz mówiąc ustawiają równie pochyłą do zezwierzęcenia, uprzedmiotowienia człowieka a wszystko po to aby w końcu zasiać swe zatrute strachem ziarno totalnej materializacji w tak dużej ilości ludzi jak to możliwe, oni wiedzą że tylko wtedy ich plan się zmaterializuje.

Najstraszniejsza broń mrocznych to bombardowanie podświadomości symboliką i elementami swoich planów - niestety to czego nie zauważymy świadomie a wyłapie to nasza podświadomość też wpływa na pole informacyjno-energetyczne ale nieco inaczej.

Bombardowanie mas wszystkowidzącym okiem - po co? Zwyczajny nastolatek codziennie karmiony amerykańskim kulturowym rakiem (posiadaj! konsumuj! sex! kasa!) poza tym przekazem otrzymuje podświadomie powiedzmy 30 razy symbol trójkątnego oka tak że świadomie go nie widzi ale symbolizm został przekazany podprogowo i podświadomość wyłapała go 30 razy w tym dniu. W polu informacyjnym nastolatka powstaje schemat myślowy o tajemniczym trójkątnym oku i poprzez następne dni, tygodnie wciąż rośnie gdyż nastolatek cały czas podświadomie jest symbolem bombardowany, zasada jest prosta - po uzyskaniu odpowiedniego ładunku poprzez codzienne podprogowe bombardowanie symboliką - trójkąt z okiem zaczyna się materializować a wszechświat podrzuca nastolatkowi zdarzenie konfrontujące go w rzeczywistości ze wszystkowidzącym okiem a najprawdopodobniej z tematyką o mrocznych np. teorię o totalnej materializacji przedstawioną tak aby nieświadomy nastolatek się przestraszył potęgi mrocznych co w skrócie dla nich oznacza kolejne spaczone strachem ziarno na drodze do totalnej materializacji. Powyższe tłumaczenie jest uniwersalną zasadą która odnosi się także do podświadomego bombardowania ludzi poprzez inną symbolikę, to samo tyczy się 666, czy wszędobylskiego SEX. Mroczni znając prawa 5 siły, bombardują ludzi tym co chcą aby zaistniało, tylko od ludzi i ich emocji zależy jak potoczą się sprawy. Przykładowo SEX - mroczni maksymalnie promują sex bo jest to jeden z aspektów ich agendy - SEX jest inny niż trójkątne oko gdyż mroczni mają już przyzwolenie społeczeństw aby promować sex poprzez ludzką świadomość, jednakże niema to jak bombardowanie podświadomości ukrytym "symbolem/napisem" SEX! Zasada jest ta sama, człowiek nieświadomie czy świadomie widzi 30 razy dziennie słowo SEX, powstaje pole informacyjne, które rośnie codziennie na wskutek ciągłego świadomego lub nie obcowania z symbolem SEX poprzez co w końcu dochodzi do materializacji myśli i wszechświat wrzuca do rzeczywistości zdarzenie konfrontujące poprzez które mroczni zmuszają nas do pójścia ich drogą, do uczestnictwa w ich agendzie! Jeżeli chodzi o sex to symbolika jest tak wszechobecna aby ciągłe konfrontacje były nieuniknione a to wszystko tylko kolejny element agendy obniżania poziomu energetycznego ogólnej myśli ludzkiej.

jak się bronić? - bądź dobrym człowiekiem tak aby wewnątrz siebie bez ani jednej krzty zawahania powiedzieć sobie JESTEM DOBRYM CZŁOWIEKIEM!  

- channeling z dębowego lasu

Portret użytkownika Homo sapiens

Wybaczcie, że przedstawie wam

Wybaczcie, że przedstawie wam w języku angielskim najnowsze opracowanie, fragment - odnośnie zagadek sumeryjskich, ich niezwykłych powiązań ! niezwykle ważny urywek z naukowej pracy naukowca zajmującego się zagadkami sumerów :
[..]Some scholars (e.g. Wood, 2003) have drawn attention to the fact that there are remarkable
similarities between the Sumerian King List and accounts in Genesis. For example, Genesis tells
the story of 'the great flood' and Noah's efforts to save all the species of animals on Earth from
destruction. Likewise, in the Sumerian King List, there is discussion of a great deluge: "the flood
swept over the earth."
The Sumerian King List provides a list of eight kings (some versions have 10) who reigned for long
periods of time before the flood, ranging from 18,600 to 43,200 years. This is similar to Genesis 5,
where the generations from Creation to the Flood are recorded. Interestingly, between Adam and
Noah there are eight generations, just as there are eight kings between the beginning of kingship
and the flood in the Sumerian King List.
After the flood, the King List records kings who ruled for much shorter periods of time. Thus, the
Sumerian King List not only documents a great flood early in man's history, but it also reflects the
same pattern of decreasing longevity as found in the Bible - men had extremely long life spans
before the flood and much shorter life spans following the flood
(Wood, 2003).
The Sumerian King List truly is a perplexing mystery. Why would the Sumerians combine mythical
rulers with actual historical rulers in one document? Why are there so many similarities with
Genesis? Why were ancient kings described as ruling for thousands of years? These are just some
of the questions that still remain unanswered after more than a century of research.[...]
Coś się niezwykłego działo na Ziemi przedpotopowej i popotopowej !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika MONSTER

Pracowałem w firmie

Pracowałem w firmie kamieniarskiej i powiem jedno. Takie komleksy świątynne są nie do wykonania w obecnych czasach. Koszty jakie generowałaby budowa takiej świątyni byłyby nie do przyjęcia nawet przez bardzo zamożnego fundatora.Kształty jakie można tam zaobserwować wymagałyby użycia wielu specjalistycznych maszyn i procesów technologicznych.Samo surowe obrobienie kamienia jest niczym w porównaniu z nadaniem mu połysku. Podczas prac przy kamiennych elementach bardzo często dochodzi do uszkodzenia powierzchni i deformacji kształtu. Wraz ze wzrostem gabarytów i ciężaru ryzyko uszkodzenia wzrasta wielokrotnie. Wiele elementów ulega uszkodzeniu dopiero podczas transportu lub montażu. Wytworzenie polerowanej powierzchni nawet po obróbce maszynowej przy użyciu tarcz diamentowych nastręcza wiele trudności. Pila diamentowa tnąc po linii prostej z użyciem chłodziwa jakim jest woda pozostawia ślady które wchodzą w  głąb kamienia. Tak więc przy szlifowaniu i polerowaniu trzeba zebrać nawet do 2mm materiału.Twierdzenie jakoby świątynie te zostały wykonane przy użyciu dłuta a następnie spolerowane -nawet nie wiem czym to moim zdaniem bajka. Nawet obecnie nie posiadamy maszyn do polerowania walców z kamienia , można tego dokonać ręcznie lub szlifierką kątową co nie przyniesie nam zadawalającego efektu. Chciałbym także zaznaczyć że polerowanie nie jest łatwym i jednostajnym procesem. Do spolerowania kamienia używa się po kolei różnych gradacji materiałów ściernych-40-60-120-180-220-500-800-1200. Dopiero po użyciu tych wszystkich zabiegów kończąc na ziarnistości 1200 możemy powiedzieć że kamień jest spolerowany.Tak wiec kończąc powiem wam że te wszystkie gładkie kamienie np. z piramid których powierzchnia przypomina szkło a odchyłki powierzchni w poziomie są dziesiątych milimetra nie mogłyby powstać nawet dzisiaj. A obróbkę ich powierzchni dłutami to mogą sobie państwo wybić całkiem z głowy.

Portret użytkownika sceptyyk

Mi to wygląda na toczenie w

Mi to wygląda na toczenie w pionie.Ale jakich musieli uzywać stołow obrotowych żeby wyeliminować "bicia" w trakcie obrotów tak ciężkich elementów? Monster,jakie obroty są potzrebne do toczenia kamieni? Pozdrówka.

Portret użytkownika MONSTER

Im element w tokarce jest

Im element w tokarce jest cięższy tym większa sila odśrodkowa przy nierównym walcu. Metale toczy się na niskich obrotach ale do kamienia podejrzewam że potrzebne by były wysokie obroty. Nie widziałem takiej tokarki ale minimum 1000 obr/min wtedy element byłby bardzo powyrywany o ile całkiem by go nie wyrwało z zacisków. Im większa prędkość tym gładsza obróbka. Ale do polerowania w tokarce potrzeba dużo więcej. Poleruje się szlifierką kątową a one mają obroty nawet do 12000obr/min. Czyli wniosek nasuwa się sam- niesamowicie ciężka stabilna maszyna o wysokich obrotach jest do tego potrzebna. A tego w tamtych czasach ludzie nie posiadali. Nie posiadali też węglików spiekanych i narzędzi diamentowych. Więc jakie dłuto mogli podstawić przy toczeniu?

Portret użytkownika b@ron

MONSTER...eee...co ty gadasz,

MONSTER...eee...co ty gadasz, sama szlifierka ,to pikuś, przecież istnieje regulacja obrotów i nie ma problemu toczyć niewyważoną bryłę kamienia powiedzmy te tysiąc obrotów ,a po zgrubnej obróbce zwiększać obroty ...największą tajemnicą zostają dłuta...piszesz "Nie posiadali też węglików spiekanych i narzędzi diamentowych. Więc jakie dłuto mogli podstawić przy toczeniu?"
...no właśnie nie wiemy czy nie posiadali czegoś nawet twardszego...prawdopodobnie do obróbki zgrubnej kamienia na niskich obrotach, nie można by było użyć dłuta z wiadomych przyczyn, jednak można by było użyć tarnika z odpowiednio twardego materiału ,co pozwoliłoby zejść z obrotów dużo poniżej tysiąca...sugerowana przez @sceptyyka maszyna do toczenia w pionie ,nie rozwiązuje problemu siły odśrodkowej.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika MONSTER

Tu istnieją same problemy

Tu istnieją same problemy techniczne. W jaki sposób złapać w tej tokarce kamień- kamień jest kruchy. jak wyobrażasz sobie w tamtych czasach łożyskowanie. Samej tokarki do kamienia nie zbudujesz z drewna, ponieważ musi być ciężka aby zapobiec drganiom i wyrwaniu elementu. Sama głowica napędowa powinna wyglądać tak jak w tokarce do metalu- mieć szczęki zaciskowe- to powinna być stalowa bryła. Tak wię albo mieli taki sprzęt w tamtych czasach albo zrobili to ręcznie choć mi się to w głowie nie mieści. Jedyne co mogę powiedzieć to że podziwiam starozytnych kamieniarzy za ogrom pracy jaką wkładali w swoje dzieła  o ile nie mieli wtedy skądś sprzętu lepszego niż my obecnie.

Portret użytkownika sceptyyk

Monster,Ja jestem z tych

Monster,Ja jestem z tych ktorzy kumaja co,jak i przy użyciu czego można dokonać... Patrzac na te kolumny jasnym jest ze byly toczone w pionie... I jasnym jest ze ci ktorzy to wytoczyli mieli wy...ną  technike... Wydaje mi sie ze do samego toczenia wystarczy + - 200 obr/min a polerowanie cos jak pasek klinowy tzn "pasek" slizgajac sie wkolo kolumny poleruje ją... Co o tym myślisz? 

Portret użytkownika b@ron

MONSTER...masz rację, nie

MONSTER...masz rację, nie należy brać pod uwagę wogóle,ręcznego wykonania tych elementów to niemożliwe, maszyny musiały być i to być może bardziej zaawansowane niż my mamy dzisiaj ,w zasadzie jedynie co mnie zastanawia ,to to ,co się z tymi maszynami stało...budowle przetrwały a maszyn nikt nie znalazł 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika MONSTER

Jeżeli byly wykonane ze stali

Jeżeli byly wykonane ze stali to poprostu uległy korozji a pozostałości wylożystane do czego innego. Ile będzie stała metalowa konstrukcja na świerzym powietrzu? Przedmioty z czasów 2 WŚ też już są całkiem skorodowane A co mówić o setkach czy tysiącach lat. Weź też pod uwage że kamieniarskie dzieła z przeszłości za zależności od regionu mają ślady obróbki maszynowej gdzie średnica tarczy tnącej miała od 6-10 metrów. Są też ślady obróbki termicznej czyli lasera na otworach przechodzących przez kamień. A wszystkiego rodzaju frezowania? W innych otworach stwierdzono pracę wiertła z ustalonym posówem. Gdzie w otworze występują rysy w tych samych odległościach co świadczy że posów był jednostajny- maszynowy. A może ktoś kto pomagał ludzim wznosić te obiekty maszyny zabrał ze sobą żeby sie nie wydało że mieliśmy ingerencje w nasze życie w dawnych czasach. Same pytania! I ani jednego pewnika. Zobacz na YT trochę filmów z kanału Brien Foerster on się takimi sprawami zajmuje. http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=uaCjZ2Bb4V8

Portret użytkownika b@ron

[email protected] Sapiens też

MONSTER[email protected] Sapiens też ciekawie o tym pisze nawet na tej stronie, budowle takie są niemożliwe do wykonania bez maszyn, twierdzenia juszki o dłutku i osełce to szydera jak nic ...oczywiście niekoniecznie byli to kosmici, chociaż i tej ewentualności nie należy wykluczać, niektórym trudno uwierzyć że mogło być tu więcej cywilizacji , kosmiczne kataklizmy ,bądź broń o której nam się nie śniło mogły spowodować zagładę poprzednich cywilizacji ,o ile nie zdążyły w porę przenieść się na inne planety.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka

Monster w jakich czsach?

Monster w jakich czsach? Przecież to centrum kultu powstało od VII wieku przez 400 lat, i nie używano żadnych dziwnych tokarek nieznanej technologii i czego tam jeszcze. Jest dużo opisów które dokładnie mówią jak i kiedy powstawał cały kompleks.
Posąg wysokości 20 metrów powstawał tylko przez 15 lat przy użyciu "dłuta i twardszego kamienia do szlifu" i jaki efekt:

Bez przesady.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Mike

Potwierdzam, sam robiłem w

Potwierdzam, sam robiłem w kamieniarstwie po kilka dni człowiek się męczył nad marmurowa ramka do kominka, a nie daj bóg jak klient zamówił jakieś wydziwiasy sztukaterie to ręczna obróbka ręczną frezarką, a i  tak w narożnikach trzeba było flexem obrabiać nie wyobrażam sobie jak te kolumny wykonywali w tamtych czasach gdy teraz nastręcza to wiele trudności i jest to żmudna praca nawet przy zaawansowanych frezarkach tym bardziej że te kolumny to skala wielokrotnie większa.......

Portret użytkownika MONSTER

Ha ha tym samym się

Ha ha tym samym się zajmowałem! Niezła jazda jak klient sobie narysuje na kartonie jakieś esy-floresy w minutkę a ty sie czlowieku męcz. Albo blaty łazienkowe z wycięciami i owalnymi otworami z polerką wewnątrz otworu plus podklejka i zbrojenie. Jeden fałszywy ruch po stole i oj połamało się - i od nowa!

Portret użytkownika Juszka

Czy aby na pewno monster?  A

Czy aby na pewno monster? 
A co powiesz o budowlach we Włoszech, Grecji czy też Tajlandii Angkor Wat?
A co z gotyckimi katedrami z kamienia? Czy też niemożliwe? A Watykan.
Piszesz że dziś było by wręcz niemożliwe, tak tylko dlatego że żyjemy w epoce gdzie każdy szuka oszczędności stąd wszechobecny beton i stal, choć są wiadomo wyjatki (największy to Sagrada Familia) 
Druga sprawa ten kompleks nie powstawał niewiadomo kiedy tylko powstawał od VII wieku naszej ery i proces ten trwał kilkaset lat. Nie jest to budowla z zamierzchłych czasów, a i jest wiele opisów jak je budowano.
ps czy wiesz z jakiego kamienia powstało? Tak na wstępie dodam że nie jest to twardy bazalt czy granit.

Strony

Skomentuj