Słońce może ciągnąć Układ Słoneczny przez ogromny kosmiczny tunel

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Nasza planeta, może być otoczona przez tunel magnetyczny, który można zobaczyć wyłącznie przy użyciu fal radiowych. Nowa teoria, mogłaby wyjaśnić pojawienie się w Drodze Mlecznej struktur zbudowanych z naładowanych cząstek i pola magnetycznego, które przybierają kształt długich lin. Znajdują się one około 350 lat świetlnych od nas i mają około 1000 lat świetlnych długości.

 

Północna Ostroga Polarna (NPS), oraz Region Wachlarza, to dwie z najjaśniejszych struktur gazowych emitujących fale radiowe widoczne na nocnym niebie. Badacze, dostrzegli jednak dziwną anomalię, która zdaje się łączyć te dwa obszary. Mowa tu, o dwóch podobnych do lin struktur, które zdają się łączyć te dwa obiekty. Jennifer West jest jednym z autorów artykułu przyjętego do publikacji w The Astrophysical Journal. Tekst przedstawia prosty model, który może wyjaśnić liczne anomalie związane z tymi obszarami przestrzeni.

Szacunki wielkości NPS wahają się od setek do tysięcy lat świetlnych, lecz astronomom trudno jest ocenić, jak daleko od Ziemi znajduje się ta struktura. Niezależnie od ostatecznych obliczeń, wiadomo że jest to jedna z największych struktur w Drodze Mlecznej. Próżno szukać jej jednak na nocnym niebie, ponieważ NPS świeci wyłącznie w paśmie fal radiowych i rentgenowskich widma elektromagnetycznego, ale nie światła widzialnego. Nowe podejście do tych struktur pomoże wyjaśnić, dlaczego NPS był tak trudny do zlokalizowania. Przez wiele lat obserwacji, jego górne obszary zdawały się być bliżej Ziemi, a dolne bardziej odległe.

 

Zarówno regiony NPS, jak i Wachlarz zostały zaobserwowane po raz pierwszy, gdy radioastronomia zaczęła się rozwijać w latach 60. XX wieku. Opierając się na pozyskanych wówczas danych, stworzono model, który pozwolił stworzyć zarys struktury wokół nas i pokazać jak wyglądałoby niebo przez ziemskie teleskopy. Autorzy sugerują, że dostrzegalne z Ziemi kosmiczne sznury gazu, są długimi namagnesowanymi strukturami, otaczającymi Lokalny Bąbel Drogi Mlecznej i to nasza perspektywa, wpływa na niejasne wyniki obserwacji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj