Słońce może uzdrowić a nawet wyposażyć w supermoce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wiele kultur czciło Słońce i stawiało je w centrum zainteresowania. Robili to Majowie, Egipcjanie, Aztekowie jogini hinduscy i Tybetańczycy. Okazuje się, że Słońce może pozwolić na wyleczenie z wielu chorób, działa na zdrowie chroniąc je a nawet umożliwia uzyskanie nowych zdolności takich jak telepatia czy zdolność do żywienia się jedynie światłem.

 

Do dzisiaj istnieją na świecie ludzie, którzy stosują na pierwszy rzut oka ryzykowne praktyki polegające na wpatrywaniu się w Słońce. Oczywiście nie robią tego w południe tylko do godziny po wschodzie i godzinę przed zachodem naszej gwiazdy. W innym przypadku groziłoby im uszkodzenie wzroku. Zresztą i tak ludziom tym może grozić ślepota o ile robią to nieumiejętnie. W tym miejscu pragniemy ostrzec przed takimi obserwacjami bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy.

 

Ludzie, którzy to robią twierdza, że Słońce nie jest groźne o ile stosuje się pewne zasady. Po pierwsze trzeba to robić boso na łonie natury. To umożliwia kontakt z rzeczywistą naturą poprzez ziemię, piasek czy glinę znajdującą się na podłożu. Po drugie zwolennicy tych metod sugerują, że na początku nie wolno patrzyć w tarcze dłużej niż 10 sekund. Trudno powiedzieć, czy przestrzeganie tych zasad rzeczywiście może uchronić przed utrata wzroku. Ryzyko wydaje się być ogromne i nie zalecamy próbowania tego na własną rękę, bez doświadczonego instruktora.

 

Zwolennicy tych metod twierdzą, że naczynia krwionośne w oczach są w jakiś sposób napromieniowywane co zmienia skład krwi i powoduje, że ludzie dosłownie nie potrzebują żywności i czerpią z tego energie potrzebną do egzystencji.

 

Jednym z guru tej techniki jest Hira Ratan Manek, Hindus, który przemierza świat nauczając innych sztuki bezpiecznego a nawet zdrowego patrzenia w Słońce. Jego zdaniem gdyby wszyscy robili to, co on nie byłoby problemu z wieloma chorobami czy też głodem. Jak sam twierdzi udawało mu się przeżyć za pomocą samego Słońca nawet 400 dni. Kilkukrotnie pozostawał on pod obserwacją lekarzy i naukowców, którzy próbowali zrozumieć jak można żyć nie jedząc tylko wpatrując się w Słońce.

 

To zjawisko nazwano od jego inicjałów HRM. Zespół naukowców z University of Pennsylvania obserwował Hindusa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez 100 dni i potwierdzono, że był w stanie przetrwać jedynie pijąc wodę i jedząc niewielką ilość jogurtu. Uczeni zadawali sobie pytanie odnośnie tego jak to może działać. Istnieją sugestie, ze ma z tym coś wspólnego część mózgu zwana podwzgórzem. Dzięki połączeniom między siatkówką a tą częścią mózgowia ma z czasem dochodzić do aktywacji mózgu dzięki energii otrzymanej ze Słońca.

 

Zwolennicy tych praktyk twierdza, że dostarczają sobie energię życiową z pominięciem trawienia a to wszystko, co jemy, jako żywność tez powstało dzięki Słońcu, więc oni po prostu skracają ten proces. Według nich głód w pewnym momencie odchodzi, ale w pierwszych trzech miesiącach nauki tej techniki można nadal jeść regularnie, aby nieco złagodzić naturalny apetyt aż zaniknie.

 

Ludzie, którzy praktykują patrzenie w Słońce twierdzą też, że dzięki temu ich psychika jest w dużo lepszym stanie. Słonce ma według nich kolosalny wpływ na pewność siebie i pozwala wyzwolić się z życia pełnego obaw.  Podobno pod koniec 3 miesiąca regularnych obserwacji Słońca można to robić już do 15 minut dziennie.

 

Aktywacja mózgu wywoływana takimi dziwnym na pozór praktykami ma również uruchamiać rozmaite dodatkowe zdolności. Ludzie stają się bardziej świadomi swojej więzi z naturą a niektórzy twierdza nawet, że rozwija to u nich postrzeganie pozazmysłowe. Bez wątpienia ten zdumiewający przykład wykorzystania energii słonecznej wymaga jeszcze większej ilości badań, ale wiele wskazuje na to, że może to być bardzo ciekawy sposób na rozwój wewnętrzny dzięki pobudzaniu swojego organizmu do działania w zgodzie z przyrodą.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Niczka78

Słoneczne supermoce? No cóż..

Słoneczne supermoce? No cóż... powoli zaczyna świecić, obym tylko nie stała się jakąś superbohaterką, bo dobrze mi ze sobą. A tak całkowicie poważnie - IMO, Słońce ma ogromny wpływ na zdrowie - poza wymienionymi tutaj czynnikami, na uwagę zasługuje również fakt, iż np. taka witamina D w 90% jest syntezowana pod wpływem promieni słonecznych (źródło). 

Może jakiś news na temat tego co daje patrzenie w telewizor? Przydałaby się taka lista korzyści... hehe. Zawsze to człowiek miałby usprawiedliwienie dla swojego lenistwa.

Portret użytkownika baca

"Wiele kultur czciło Słońce i

"Wiele kultur czciło Słońce i stawiało je w centrum zainteresowania. Robili to Majowie, Egipcjanie, Aztekowie jogini hinduscy i Tybetańczycy"
a baca to pies?
baca też czci Słońce i robi to nawet z większą niż tamci kulturą - bo potrafi ale nie ubliża nawet grubym Niemkom kiedy zasłaniają chude, nie zabiera na plażę więcej jak sześciopak piwa, nie załatwia sie na piasek tylko idzie grzecznie do morza no i absolutnie nie rzyga... a kobiety podrywa grając w plażową ruletkę jak prawdziwy macho - (sześć naboi w magazynku, sześć a nie jak te cieniasy z Rosji co grają tylko z jednym Smile
podryw wygląda tak:
bierzemy rozmach i... subtelnym uderzeniem pustą butelką w skroń sprawiamy że kobita zakochuje się od pierwszego wejrzenia, czyli pełna ale to pełna kultura...
i powiem wam dzieciaczki że co jak co ale w życiu trzeba znać umiar, bo po co pić na umór, kiedy sześć butelek w zupełności wystarzczy aby coś wyrwać...
założe się że tego nie wiedzieliście amatorzy heh puszkowego piwa... na puszkę żadnej laski hi hi hi w życiu nie wyrwiecie...
 

Portret użytkownika baca

hmmm ciekawe dlaczego moja

hmmm ciekawe dlaczego moja wczorajsza odpowiedz dla juszki zniknęła a jej dla mnie nadal sobie jest?
Kuzyn powiedz mi jako Mopderator czy juszka jest jakimś dzieckiem specjalnej troski, że tak się litujesz nad nią i ochraniasz jej delikatny umysł przed moimi ripostami?
dlaczego system odpowiedzi dziala tylko na lini juszka - baca a nie w obydwie strony?
 
 
Moderatora nie interesują Wasze wzajemne sympatie.
Są usuwane komentarze z wulgarnym słownictwem.
/Moderator/

Portret użytkownika Jimmyee

http://www.in5d.com/sun-gazin

http://www.in5d.com/sun-gazing.html
Tutaj jest opisany w pełni kurs przechodzenia na odżywianie światłem. Człowiek, który go stworzył sam eksperymentował wiele lat (z tego co pamiętam to żyje bez jedzenia ponad 12 lat); został przebadany przez naukowców z NASA, z czego zostało oficjalnie potwierdzone, że ten człowiek może żyć bez jedzenia i istnieje na to sprawdzona metoda, której można się nauczyć.

Portret użytkownika NEUTRINO

Ja raczej odradzam

Ja raczej odradzam długotrwałe wendzenie sie na słońcu. Mamy słabe pole magnetyczne i symboliczną ilość ozonu. Wcale bym sie nie zdziwił gdyby sie okazało że silne rozbłyski słoneczne zdmuchują część atmoswery ziemi w okolicach biegunów. Do ziemi dociera więcej promieniowania słonecznego , co wskazuje ze mamy problem z grubością lub składem atmoswery. Pozdrawiam

Portret użytkownika Barbapapa

Swego czasu mieszkal u mnie

Swego czasu mieszkal u mnie pewien osobnik ktory wpatrujac sie w slonce nigdy nic nie jadl. Problem byl innej natury. Kiedy sie wyproznial goraca lawa lub plazma woda wyparowywala, a klozet mi zawsze pekal. W zwiazku z tym musial chodzic do lasu czego efektem byly pozniejsze pozary. Strazacy byli niepocieszeni i wyemigrowal na pustynie gdzies do afryki. Podobno teraz nie ma zadnych problemow na piaskach pustyni... 

Portret użytkownika pasjonat

Słyszałem o

Słyszałem o jednym niepodważonym przypadku. Reszta to prawdopodobnie mistyfikacje np Sławny Stachursky który "nie jadł" ok 250 dni i przytyl jeszcze...Czy poseł męczennik co stałw sejmie na głodniaka 130 dni. Interesująca też jest 108-o letnia babka z Kenii czy Jamajki która codziennie zjada ok 20 g piasku, co jak twierdzi daje jej siłę i zaspokaja łaknienie.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika b@ron

racja,jak najbardziej się z

racja,jak najbardziej się z tym zgodzę ,chociaż może nie na sto procent ,bo np. napewno patrzenie w słońce nie zażegna głodu na świecie ,ale napewno jest cudownym lekiem na poprawę nastroju a od dawna jest wiadome że człowiek posiadający chęci do życia łatwiej pokonuje choroby i szybciej wraca do zdrowia.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj