Słynny brytyjski astronom twierdzi, że za kilkaset lat roboty zapanują nad światem

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Roboty i sztuczna inteligencja rozwijają się znacznie szybciej od człowieka. W kwestii nadchodzącej zagłady cywilizacji ludzkiej wypowiedział się znany brytyjski astronom, Martin Rees. Uczony zwrócił uwagę, że ludzie, istoty biologiczne, potrzebowały około 4 miliardów lat aby rozwinąć się do obecnego poziomu, podczas gdy maszyny wyprzedzą nas już za kilkaset lat.

 

Martin Rees przewiduje, że w przeciągu 20 lat będziemy posiadali możliwość poszukiwania życia pozaziemskiego na innych planetach. Jednak obcy, według brytyjskiego astronoma, raczej nie będą na poziomie dzisiejszej cywilizacji ludzkiej i prawdopodobnie przybiorą lub już przybrali formę maszyny aby przystosować się do trudnych warunków w kosmosie, tj. uchronić się przed zabójczym promieniowaniem i skrajnie niskimi temperaturami.

"Myślę, że jeśli odkryjemy pozaziemską cywilizację, nie będzie w żaden sposób nas przypominać. Będzie to coś w rodzaju elektronicznej jednostki."

Niestety organizm człowieka nie jest doskonały, dlatego Rees uważa, że już za kilkaset lat roboty nas zdominują i rozpoczną eksplorację odległego kosmosu. Zgodnie z jego przewidywaniami, cywilizacja maszyn będzie istniała przez kolejne miliardy lat.

 

Martin Rees wypowiada się w podobny sposób co Elon Musk czy Stephen Hawking. Światowej sławy naukowcy i najbogatsi przedsiębiorcy są praktycznie przekonani, że nasza przyszłość jest w rękach maszyn i sztucznej inteligencji a pewnego dnia nastąpi era robotów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Tassador

My wytłukliśmy małpy których

My wytłukliśmy małpy których szczątki znajdujemy i sądzimy że to nasi przodkowie. Teraz stworzymy coś co nas przeskoczy w szybkości myślenia i logice. W efekcie będziemy zwierzyna albo teoretycznym zagrożeniem dla nowych. Świetnie opowiedziane w Battlestar Galactika.

Skomentuj