Słynny fizyk, twierdzi że nauka potwierdza istnienie Boga!

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Światowej sławy naukowiec Michio Kaku wierzy w istnienie Boga i twierdzi, że sama nauka to potwierdza. Amerykański naukowiec japońskiego pochodzenia Michio Kaku jest profesorem fizyki teoretycznej oraz poważanym autorem wielu publikacji z dziedziny fizyki. Czy zatem jego twierdzenia mają rzeczywiste wsparcie w naukowej wiedzy?

Michio Kaku wielokrotnie przyznawał, że wierzy w istnienie Boga. W wielu wypowiedziach prasowych twierdził on wręcz, ze to nauka jest poważnym argumentem dla jego wiary.

 

„Doszedłem do wniosku, że żyjemy w świecie, który funkcjonuje zgodnie z regułami stworzonymi przez umysł zewnętrzny" - mówi słynny fizyk.

 

Według naukowca, fakt iż na świecie mogą istnieć cząstki poruszające się z prędkością większą niż prędkość światła w próżniowych, półradialnych tachionach może oznaczać tylko to, że czuwa nad nami jakiś nadrzędny umysł. Michio Kaku twierdzi, że świat wokół nas w pewnym sensie przypomina rzeczywistość z filmu Matrix. Uważa on że na świecie nie ma przypadków, a wszystkie wydarzenia są ściśle zaplanowane i funkcjonują wedle określonych reguł. Naukowiec uważa, że ten stan rzeczy można wytłumaczyć jedynie istnieniem Boga.

„Jest dla mnie, jest to całkowicie jasne, że istniejemy w przestrzeni rządzonej przez reguły stworzone przez umysł uniwersalny, a nie przez przypadek" - podkreślił Kaku.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Highlander68

Tak .. tylko, że Biblia,

Tak .. tylko, że Biblia, której treść rzekomo natchnął owy  mityczny stwórca, opisuja świat zupełnie inaczej niż ten obserwowany. Więc jak to jest? Stwórca w Biblii nakłamał, czy nie wiedział co stworzył? I jeszcze jedno ... a który Bóg? Bo ja z pamieci wymienię kilkudziesięciu. A skoro ten od Biblii w swojej książce pociska kocopoły, to może świat stworzył Odyn? Cernunnos? Perun? Quetzalcoatl? Rhiannon? Mokosza? Freya? Whakan Tanka? ... Nie mam nic do tego, że ktoś tam, w coś tam wierzy ... niech wierzy na zdrowie, ale nie próbujcie podpierać swojej wiary bełkotem ... lub bełkot uskuteczniajcie w swoim gronie Smile

 

Portret użytkownika Szkotwampir

jeszcze nikt mi nie

jeszcze nikt mi nie odpowiedziałna jedno pytanie,skoro bug stworzył pierwszych ludz czyli Adama i Ewę tzn że oni mogli go widzieć skoro zostali wydaleni z raju,jest napisane że przekazali naukę o bogu,ale skoro tak było  to dlaczego nie ma żadnych dat początku istnienia ludzi na ziemi i dlaczego np 20 tyś L.P.N.E NIE MA NIC O BOGU A LUDZIE JUŻ WTEDY POTRAFILI MALOWĆ ,w jaskiniach jest dużo malowideł,dlatego pytam gdzie są dowody o bogu z przed 20 tyś LPNE

 

Portret użytkownika Radecki

Bog jest jeden 2 ograniczony

Bog jest jeden 2 ograniczony poznawczo nieszczesniku. Niewazne jak kto Go sobie zwie. Pismo Swiete/Stary testamen to szereg metafor jak Adam i Ewa matafora do akcji partenogenezy. Ale komu ja to wyswietlam? Nie zaslugujecie niwierzacy a zwlaszcza ci szydzacy z wiary zwlaszcza, ze sami nie majazadnego dowodu na swoj prawdziwie glupi belkot.

Portret użytkownika n..

@highlander68, Stwórcą jest

@highlander68, Stwórcą jest Jehowa!

Biblia została napisana by poruszać serca i napełniać nadzieją, "bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca"

Biblia nie jest podręcznikiem naukowym, ale zdumiewa niektórych naukowców, bo wzmianki na temat pewnych zagadnień naukowych, bardzo różnią się od poglądów ludzi, którzy żyli w czasie spisywania tej Księgi:

Według Biblii wszechświat miał swój początek w wyniku celowego działania Jehowy, który jest źródłem wszelkiej dynamicznej energii (Rodzaju 1:1; Izajasza 40:26)
Według starożytnych mitów wszechświat powstał z olbrzymiego jaja...

Według Biblii światem rządzą logiczne prawa natury (Hioba 38:33; Jeremiasza 33:25).
Według mitów ludzie są bezsilni wobec bezlitosnych zachowań bogów...

Biblia: Ziemia ‛jest zawieszona na niczym’ (Hioba 26:7).
Mity: jest płaskim dyskiem dźwiganym przez jakiegoś olbrzyma albo bawoła, żółwia czy inne zwierzę...

Biblia: rzeki i ich źródła są zasilane przez wody, które wyparowują z oceanów i innych zbiorników, a następnie spadają na ziemię w postaci deszczu, śniegu lub gradu (Hioba 36:27, 28; Kaznodziei 1:7; Izajasza 55:10; Amosa 9:6).
Mity: rzeki istnieją dzięki docierającym do nich pod ziemią wodom oceanicznym. (pogląd ten przetrwał aż do XVIII wieku!)

Według Biblii przestrzeganie zasad higieny chroni zdrowie. Prawo dane narodowi izraelskiemu zawierało przepisy, które nakazywały myć się po dotknięciu zwłok, poddawać kwarantannie chorych zakaźnie i usuwać ludzkie odchody w sposób bezpieczny (Kapłańska 11:28; 13:1-5; Powtórzonego Prawa 23:13).
W tym samym czasie w Egipcie ludzkie odchody dodawano do mieszaniny, którą przykładano na niezagojone rany...

Czy w Biblii są błędy naukowe?

Obiektywna analiza Biblii wskazuje, że nie. Oto kilka utartych, lecz nieprawdziwych poglądów na temat jej dokładności pod względem naukowym:

Mit: Biblia podaje, że wszechświat został stworzony w ciągu sześciu 24-godzinnych dni.

Fakt: Według Biblii Bóg stworzył wszechświat w nieokreślonej przeszłości (Rodzaju 1:1). Również długość dni stwarzania opisanych w 1 rozdziale Księgi Rodzaju nie została wyraźnie sprecyzowana. W gruncie rzeczy cały okres stwarzania ziemi i nieba nazwano jednym „dniem” (Rodzaju 2:4).
Zatem dzień stwarzania odnosi się do odpowiednio długiego odcinka czasu.
W podobnym znaczeniu określając historię Ziemi naukowcy używają terminu „okres” albo „era”.
Kiedy mówią do kogoś, że w "dobie obecnej" nastąpiły jakieś istotne zmiany, to przecież nie mają na myśli dzisiejszego, 24 godzinnego dnia.

Mit: Biblia podaje, że roślinność została stworzona, zanim powstało Słońce, dzięki któremu możliwa jest fotosynteza (Rodzaju 1:11, 16).

Fakt: Według Biblii Słońce, jedna z gwiazd tworzących „niebiosa”, zostało stworzone przed roślinnością (Rodzaju 1:1). Rozproszone światło słoneczne dotarło na powierzchnię Ziemi już w pierwszym „dniu”, czyli okresie stwarzania. Gdy w trzecim „dniu” atmosfera była bardziej przejrzysta, światło stało się wystarczająco silne, by umożliwić proces fotosyntezy (Rodzaju 1:3-5, 12, 13). Jednak Słońce było widoczne z Ziemi dopiero później (Rodzaju 1:16).

Mit: Biblia mówi, że Słońce obraca się wokół Ziemi.

Fakt: W biblijnej Księdze Kaznodziei 1:5 czytamy: „Słońce też zaświeciło i słońce zaszło, i dysząc, zdąża na swe miejsce, gdzie zaświeci”. Słowa te odnoszą się jednak do pozornego ruchu Słońca, widzianego z Ziemi. Nawet dzisiaj mówi się, że Słońce „wschodzi” i „zachodzi”, choć każdy wie, (oprócz "płaskoziemców") że to Ziemia krąży wokół Słońca.

Mit: Biblia mówi, że Ziemia jest płaska.

Fakt: Tak mówią tylko płaskoziemcy. Użyte w Biblii sformułowanie „krańce ziemi” odnosi się do najodleglejszych miejsc na naszej planecie i wcale nie sugeruje, że jest ona płaska albo że ma jakąś krawędź czy brzeg (Łukasza 11:31). Wyrażenie „cztery krańce ziemi” to figura stylistyczna będąca synonimem całego świata (Izajasza 11:12; Łukasza 13:29).

Mit: Biblia mówi, że obwód koła jest dokładnie trzy razy dłuższy od jego średnicy, podczas gdy w rzeczywistości stosunek ten wynosi pi (π), czyli około 3,1416.

Fakt: Jak dowiadujemy się z Księgi 1 Królów 7:23 i 2 Kronik 4:2, „lane morze” miało 10 łokci średnicy i „trzeba było sznura długości trzydziestu łokci, żeby je opasać dookoła”. Mogą to być po prostu wymiary podane w zaokrągleniu. Możliwe też, że obwód tego zbiornika zmierzono po stronie wewnętrznej, a średnicę — między krawędziami zewnętrznymi.

"Podnieście oczy ku górze i popatrzcie. Kto stworzył te rzeczy? Ten, który ich zastęp wyprowadza według liczby, wszystkie je woła po imieniu. Dzięki obfitości dynamicznej energii — jako że jest również pełen werwy w swej mocy — ani jednej z nich nie brak." (Izajasza 40:26)

"On rozciąga północ nad pustką, Ziemię zawiesza na niczym" (Hioba 26:7)

"Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak koniki polne, Ktoś, kto rozpościera niebiosa jak delikatną gazę, kto je rozpina jak namiot, by w nim mieszkać" (Izajasza 40:22)

Portret użytkownika Waldemar1954

Nawet tłumaczenie biblii z

Nawet tłumaczenie biblii z pełną akceptacją jej treści nie jest wolne od wpływów indoktrynacji i propagandy dzisiejszych trendów naukowych. Trendów, które nie mają solidnego podparcia w dowodach. Tym samym dziwie się że Pan autor tego wpisu z góry próbuje tłumaczyć "błędy" w biblii na obraz przyjętego obecnie obrazu świata. Jeżeli nauka do końca nie jest w stanie podać solidnych niepowtarzalnych dowodów to po jakiego pioruna Szanowny Pan wyskakuje przed orkiestrę, i w niezdarny sposób próbuje interpretować cytaty biblii i na siłę adaptuje je do dzisiejszych hipotez naukowych. Sądzi Pan, że nauka na chwilę obecną osiągnęła już swoje apogeum prawdy ???????

Portret użytkownika Waldemar1954

Nawet tłumaczenie biblii z

Nawet tłumaczenie biblii z pełną akceptacją jej treści nie jest wolne od wpływów indoktrynacji i propagandy dzisiejszych trendów naukowych. Trendów, które nie mają solidnego podparcia w dowodach. Tym samym dziwie się że Pan autor tego wpisu z góry próbuje tłumaczyć "błędy" w biblii na obraz przyjętego obecnie obrazu świata. Jeżeli nauka do końca nie jest w stanie podać solidnych niepowtarzalnych dowodów to po jakiego pioruna Szanowny Pan wyskakuje przed orkiestrę, i w niezdarny sposób próbuje interpretować cytaty biblii i na siłę adaptuje je do dzisiejszych hipotez naukowych. Sądzi Pan, że nauka na chwilę obecną osiągnęła już swoje apogeum prawdy ???????

 

Strony

Skomentuj