Śmiertelne białko - skrywana tajemnica

Kategorie: 

Źródło: Internet

Do niedawna większość lekarzy uważało że białko zwierzęce jest podstawą żywienia. Nie tak dawno Profesor David Campbell z Uniwersytetu Cornela i St. Wirginia, oraz Chirurg dr. Caldwell Esselstyn  obalili ten mit. Prowadząc przez wiele lat badania udowodnili, że białko zwierzęce nie tylko nie jest zdrowe, ale wręcz przeciwnie - powoduje raka oraz choroby serca.

 

W poniższym artykule chciałbym przybliżyć wszystkim prawdę, że białka i tłuszcze zwierzęce niekoniecznie służą naszemu zdrowiu, a na dodatek niszczą nasza planetę. Sprawiają to coraz liczniejsze hodowle zwierząt domowych, które coraz bardziej zanieczyszczają naszą atmosferę głównie metanem, a co w konsekwencji prowadzi do ocieplania klimatu. Prowadzą również do trzykrotnie większego skażenia wszystkich wód azotem i  fosforem w odróżnieniu od hodowli roślin, w wyniku czego giną rocznie miliony ryb głównie morskich.

IB Image

 

Na początku skupmy się na raku. Profesor David Campbell z Uniwersytetu Cornela przeprowadzał w latach 80-tych eksperyment na szczurach mający dowieść szkodliwości białka zwierzęcego. Żeby szybko przeprowadzić badania należało po wyselekcjonowaniu kilkunastu szczurów sprawić żeby szybko zachorowały na raka.

 

Po podaniu szczurom czynnika rakotwórczego zastosowano u nich naprzemienną dietę. Na zmianę podawano im pokarm zawierający dużą ilość białka będącego głównym składnikiem krowiego mleka - kazeinę, oraz pokarm roślinny składający się z białka pszennego i sojowego.

 

Okazało się że podawanie białka roślinnego nie powoduje rozwoju raka, natomiast białko zwierzęce potęgowało rozrost choroby. Po dokładnych badaniach białka znajdującego się w mleku (kazeiny) ustalono, że znajdujący się w niej związek - lizyna jest za to odpowiedzialna. Po dodaniu tejże lizyny do białka roślinnego wyniki rakotwórcze były podobne jak przy białku zwierzęcym. Wynika z tego że białka zwierzęce sprzyjają rozwojowi nowotworowemu a białko roślinne nie, ponieważ nie posiadają w swoim składzie lizyny. Badania przeprowadzano wielokrotnie na różnych szczurach, i wyniki zawsze były podobne.

 

Należało teraz przeprowadzić podobne badania ale na ludziach, jednak żaden kraj poza Chinami nie był tym zainteresowany ( z wiadomych powodów). Ponieważ ze względów etycznych nie można było przeprowadzić takich samych badań jak na szczurach, ograniczono się do wieloletnich obserwacji  wyselekcjonowanych prowincji. Ustalono że w rejonach gdzie spożycie białka zwierzęcego było bardzo duże, zachorowalność na raka rosła,  natomiast tam gdzie głównym pożywieniem było białko roślinne, zachorowalność na raka a także na serce(choroby układu krążenia) była minimalna.

[ibimage==24132==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

W tym samym czasie inny naukowiec Chirurg Caldwell Esselstyn przeprowadzał badania związane z zależnością pomiędzy białkiem zwierzęcym, a chorobami układu krążenia. W latach 80-tych uznał że leczenie operacyjne serca nic nie daje i porzucił chirurgię. Nadal jednak czuł powołanie pomagania innym, więc Zajął się eksperymentem związanym z żywieniem. Pod koniec lat 80-tych dr Esselstyn zgromadził grupę 18-tu poważnie chorych pacjentów którzy razem przeszli 49 zawałów serca, zabiegów wszczepienia bajpasów, i angioplastyki serca.

 

Wszyscy odżywiali się w typowy sposób dla ludzi zachodu, czyli głównie białkiem zwierzęcym. Głównym zadaniem eksperymentu było nakłonienie owej grupy do zmian żywieniowych, a mianowicie do przejścia na pokarm roślinny, a tym samym do porzucenia białka zwierzęcego. Po kilku miesiącach eksperymentu stan zdrowia pacjentów wyraźnie się poprawił, a po kilku latach choroba cofnęła się całkowicie. Niestety, nie zostało to nagłośnione z wiadomych powodów.

 

Żaden kraj nie jest zainteresowany taką rewolucją żywieniową, ponieważ na białku zwierzęcym oparty jest prawie cały przemysł spożywczy.Musi upłynąć jeszcze sporo czasu zanim nastąpią zmiany, i ludzie staną się tego świadomi.Nie zważając jednak na czekające nas zmiany, juz dziś można ograniczyć spożywanie produktów w których występuje białko zwierzęce, zastępując je pomału większą ilością owoców i warzyw. Na pewno wyjdzie nam to na zdrowie. Smile

 

Poniżej film pt:  Przejadanie ziemi, oraz Dr. Esselstyn

 
 
 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika tom renk

Jeśli mięso takie potrzebne,

Jeśli mięso takie potrzebne, to czemu tylu chorych..? czyżby większość ludzi była weganami na niedoborowej diecie roślinnej..? nasi dziadowie w epoce rolnictwa motykowo-konnego nie mieli dostępu do takiej ilości zwierzęcego żarcia...i wydaje się, że mniej chorowali...chyba, nie..? Przed 2-g wojną światową w Polsce było 37 milionów ludzi - prawie tyle co teraz, a nie było ani jednej fermy, w której upchano tysiące zwierzą†... czym żywili się ci ludzie w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu..? w mieście na balkonach hodowali sobie brojlery..?

 

Portret użytkownika Julka

Polecam książkę

Polecam książkę prof.dr.hab.med.Waltera Hartenbacha ,,Mity o cholesterolu''.Masz wysoki cholesterol to się ciesz bo będziesz długo żył i nie umrzesz na raka. Jego wartość zależy od wieku,dla ludzi po 40-ce od 250 do 350 mg/dl. LDL jest niezbędny do życia.,,Zły ''cholesterol to mit.Cholesterol nie wpływa na rozwój miażdżycy czy też na zawał serca.Za mało cholesterolu w komórkach sprzyja tworzeniu się nowotworów.Obniżanie poziomu cholesterolu we krwi poniżej 200mg/dl jest niebezpieczne.Aby być zdrowym trzeba dbać o zdrowy przewód pokarmowy i tępić robale.Warto też zapoznać się z leczniczymi właściwościami oleju kokosowego--książka ,,Cud oleju kokosowego"

Portret użytkownika angelus maximus rex4

Rak nie jest problemem

Rak nie jest problemem medycznym, lecz fizykochemicznym, dlatego medycyna jest wobec raka bezsilna.
 Rak, czyli wyrodnienie zdrowych komórek następuje wyłącznie wtedy, gdy do organizmu dostanie sie kancerogen - czynnik chemiczny, lub fizyczny powodujący katalizę zwyrodnieniową.
Pozbycie sie z krwi kancerogenu powoduje, że zwyrodniałe komórki dzięki kodowi DNA wracaja do pierwotnej formy.
 Pizdolenie o biłku zwierzecym jest następnym środkiem pianotwórczym, mającym ludziom zabełtac w głowie.
 Problem lizyny jest taki, że reaguje chemicznie z zaniczyszczeniami chemicznymi krwi tworząc kancerogen.
 Ja wiem wszystko o raku, bo go wyleczyłem sam.
 Kosztowało mnie to 100 zł
 Czerniak złosliwy
 

Portret użytkownika bolo

Akurat wiedziałeś kogo się

Akurat wiedziałeś kogo się zapytać, największego idioty na tym portalu.
Rak żywi się cukrem. Odstaw cukier i przetwory z cukrem. Jedz dużo żółtek z jaj kurzych, one zabijają komórki rakowe.

Portret użytkownika gea

Po kilkudziesieciu latach

Po kilkudziesieciu latach interesowania się problemami zdrowia i żywienia, śledzenia treści forów związanych z dietami, stwierdziłam: wszystkie diety spełniają dobrze zadania utrzymywania zdrowia. Świadczą o tym endemicznie żyjące plemiona, odżywiające się wg wypracowanych przez lata sposobów- diet opartych na mleku i jego przetworach- Masajowie, mięsie - Eskimosi, wege - rejony Azji, czy owocach morza.
Co szkodzi człowiekowi ? Szkodzi mu odejście od zachowania modelu życia zgodnego z biologicznym kodem. Tym kodem jest kooperacja. Akurat dla homo sapiens taki system jest genetycznie właściwy. Taki kod mają też inne gatunki np. gęś ale już mewy mają w kodzie wpisaną rywalizację. Na ten temat wypowiadal się antropolog Wojciech Salwa.
Co do zdrowia- od przeszło 30 lat jest nieznany nowy paradygmat medyczny, opracowany przez niemieckiego lekarza Geerda Ryke Hamera na podstawie analiz dokumentacji przeszło 22 tysięcy pacjentów. Oraz w wyniku rozmów z pacjentami.
Ten paradygmat jest odwróceniem poglądów, które panują w medycynie konwencjonalnej. Medycyna konwencjonalna jest oparta na XIX wiecznym kłamstwie Ludwika Pasteura i Roberta Kocha - teorii zarazka.
Z paradygmatu wynika, że wirusy, które miałyby powodować choroby nie istnieją. Choroba ( w tym rak) jest kilkuetapowym procesem biologicznym, zaprogramowanym przez Naturę dla organizmów żywych jako obrona przed szokami biologicznymi. Dla zwierząt i ludzi żyjących harmonijnie i w zgodzie z Naturą - jest pomocą w przetrwaniu. Dla człowieka "cywilizowanego" biologiczne prawa mogą być ( i są) nazywane anachronicznymi.
Tym samym pogląd o systemie immunologicznym, który ma "błędnie" reagować jest nieprawdziwy. Szczepionki są szkodliwymi produktami ( śmiertelnie groźnymi dla dzieci!)  tworzonymi przez Big Pharmę.
 Życie na Ziemi jest urządzone wg. reguł, praw - fizycznych, chemicznych i biologicznych.
OD TEGO ZACZNIJ
http://germanska.pl/index.php/od-tego-zacznij
http://germanska.pl/
http://5prawnatury.pl/ 
 
Oczywiście, nikt się z moimi poglądami zgadzać nie musi.
 
 
 
 
 
  

Strony

Skomentuj