Sonar wykrył duży obiekt w jeziorze Loch Ness

Kategorie: 

Źródło: Jacobite Cruises

Interesującej dla kryptozoologów obserwacji odnotowano sonarem znajdującym się na pokładzie statku wycieczkowego Jacobite Cruises. Kształt przedstawia coś co może być uważane za duże zwierze, mitycznego potwora z Loch Ness.

 

Potwór z Loch Ness, według legendy jest istotą podobną do prehistorycznego plezjozaura. Posiada dużą głowę i długą szyję niczym wąż. Wedle jednej z teorii jest to żywa skamielina, stworzenie zamieszkuje Jezioro Loch Ness w Szkocji.

[ibimage==21381==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Miejscowi opowiadają sobie historie, z których wynika, że po raz pierwszy najsłynniejszego na świecie potwora widzieli już rzymscy legioniści. Faktem jest jednak, że praktyczni nic o nim nie wiedziano, do wiosny 1933r. Wtedy to właśnie za sprawą państwa MacKay, miejscowych właścicieli hotelu, pojawiła się wzmianka w gazecie o spotkaniu nieznanego zwierzęcia.

[ibimage==21380==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jedno ze zdjęć Nessie z 1934 roku

Jadąc wzdłuż drogi, która biegnie z pobliskiego jeziora, patrzyli jak z jego toni wyłania się nieznane stworzenie ogromnych rozmiarów. Według ich słów przypominało skrzyżowanie jaszczurki i ryby. Potwór pozostawał na powierzchni nie więcej niż dwadzieścia sekund, a następnie zanurzył się do wody.

 

Od czasu budowy tej właśnie drogi, przechodzącej wzdłuż wybrzeża jeziora Loch Ness, ludzie zauważyli rzekomego potwora już prawie pięć tysięcy razy. Od tego czasu potwór stał się częścią popkultury i ściągał nad Loch Ness licznych poszukiwaczy. Potwór z Loch Ness został ostatecznie nazwany Nessie.

 

Być może po okresie posuchy w poszukiwaniach potwora nastąpił przełom. Nadzwyczajne wskazanie sonaru odebrano przypadkowo, w okolicy jeziora blisko części znajdującej się w pobliżu zamku Urquhart.

 

Trudno powiedzieć, czy rzekome odnalezienie czegoś nowego to nie chwyt marketingowy firmy Jacobite Cruises. Specjalizują się oni w organizowaniu rejsów po Loch Ness dla żądnych poszukiwań potwora

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pasjonat

Na Gmochomazy byłem

Na Gmochomazy byłem przygotowany Wink
Dodam prawilnie ze chmury sa na tylu roznych pułapach iz normalnym jest ze jedne pedza a inne moga byc nieruchome.
Dodam ze normalnym jest w Polnocnej Ameryce ludzie kreca wszystko co podejrzane, szkola nie jest obowiazkowa wiec wiedza ogranicza sie do jutuba i łikipedji, stad wysyp wielkich stop i innych teorii spiskowych.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Homo sapiens

Nasze okolice czyli Bałtyk to

Nasze okolice czyli Bałtyk to kolejna zagadka jak loch ness, coś tam mogło zostać z popotopowych zwierząt..., albo jakiś portal między wymiarowy znajdujący się pod wodą...? taki sam jak na terenach trójkąta bermudzkiego.
Na dnie bałtyku może sięznajdować konstrukcja podobna do Jonaguni.
http://popotopie.blogspot.com/2013/05/cywilizacje-popotopowe-czy-przedpotopowe.html

swiat ziemski jest pełny tajemnić ! Największą jest sam człowiek, istota stworzona !
Stopień złożoności nawet pojedynczej komórki przyprawia o zawrót głowy. Ilość wykonywanych przez nią czynności i liczba informacji, jakie przechowuje, zadziwia i szokuje uczonych. A w miarę rozwoju technologii, mocy mikroskopów elektronowych i zapełniających się stron w podręcznikach nauk biologicznych powstaje coraz więcej pytań bez odpowiedzi. I aż nasuwa się pytanie: jak bezmyślna materia mogła stworzyć coś tak skomplikowanego? Niemogła !
http://popotopie.blogspot.com/2013/10/popotopowy-stupor-intelektualny-czy.html

Odnośnie informacji nadaremnie szukać pomocy u klasyków. Wiener powiada: "Informacją nazywamy treść zaczerpniętą ze świata zewnętrznego", ale w innym miejscu twórca cybernetyki rozkłada bezradnie ręce, stwierdzając jedynie, iż "informacja jest informacją, a nie materią czy energią"(nie posiada rozciągłości wymiarów, [jest niematerialna] - Cybernetyka a społeczeństwo). A może warto zwrócić szczególną uwagę na to ostatnie stwierdzenie, biorąc je za punkt wyjścia dla innej definicji informacji?
Informacja nie jest materią. Informacja nie jest energią. A może informacja jest w "skafandrze" ?
Człowiek jest wprost naszpikowany informacjami.
http://popotopie.blogspot.com/2013/05/czy-zycie-na-ziemi-zostao.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika pasjonat

Widzisz homo znow publikujesz

Widzisz homo znow publikujesz dyrdymaly dla milosnikow basni i ciaglego podjarania tym czego sie nie rozumie.
A wiec oswiadczam Ci ze mitem jest;
- promieniowanie radioaktywne w okolicy odkrycia
- jakis slad po przyziemieniu (upadku)
- jest to prastara budowla 12.000 lat
- armia amerykanska/ruska probowala to przejac
Jest po poprostu stara wymarla formacja wulkaniczna wokol ktorej naroslo sporo wierzen rodem z kosmosu.
Badania wykazały ze w skladzie jest sporo odmiany magmy a takze tych samych skał z jakich zbudowane sa Tatry.
Odpal internety i poszperaj dlaczego kratery wulkanu sa okragle badz jajowate.
Zawsze na japie mam usmiech jak sobie wyobraze geeka ktory w jakims pirackim CS tworzy takie grafiki nad ktorymi spuszczaja sie pozniej czytelnicy Twojego bloga. Dodatkowo trafiaja sie setki podobnych Tobie dodajacy kolejne bujdy ktore powtorzone po stokroc staja sie prawda.
 
portal ....
 
:):)

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika salomon

Więc ja siego pytam jak

Więc ja siego pytam jak powstał węgiel? - pasjonat hmm ?

Powiesz, że poprzez diagenezę substancji roślinnej. To ja pytam się ile tej substancji trzeba? na 1 m węgla kamiennego?
Odpowiesz zapewne, że około 10m torfu musi się sprasować żeby powstał 1m węgla.
To ja pytam się ile drewna trzeba na 1 metr torfu?
nie bój się to początek....
Zapewne odpowiesz że około 2 m.
Czyli na 1 m węgla kamiennego potrzeba 2x10=20 m substancji roślinnej.
Zapytam się ciebie o - pokład 510 na śląsku w okolicach Kazimierza ma 24m grubości.
Czyli w/g nauki geologii powiesz mi, że ułożyło się na glebie 480m substancji roślinnej, i to na takim obszarze?????? ciekawe, no to jedziemy dalej...
Co sądzisz o pokładach węgla o grubości 100m czy 150m (takie są w Afryce, Rosji USA) - trzeba byłoby od 2000-3000 m substancji roślinnej Smile
Niezłe bzdury nie????
A ty mówisz o geologii ???.

Portret użytkownika pasjonat

O weglu pogadaj z

O weglu pogadaj z homosapiensem, albo najlepiej ze sztygarem na szychcie, nie nie odpowiedzialbym 10m
Przedstawilem fakty wynikajace z badan anomalii bałtyckiej, o ktorej zrobilo sie cicho pewnie dlatego ze hamuje to przyplyw gotowki na badania i odwiedziny na blogu podegzaltowanych naukowcow gnebiacych mydlo w mikrofali.
Jak wczesniej pisalem Homosapiens pisze sporo ciekawych rzeczy ale takze powiela mity z czym zawsze mam zamiar podjac polemike, czego nie moge powiedziec o Twoim wpisie.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

ojoj co za bzdury wypisujesz

ojoj co za bzdury wypisujesz ztym węglem.
Kto cię tak skrzywdził? Nie chce mi się iść po tel. do auta to nbym wstawił zdjęcia drzew zatopionych w praodrzu kilka tys lat temu. pokłady węgla tworzą się z masy organiczenej która w lasach przyrasta około (nasz klimat badania z puszczy białowieskiej) 5 metrów silnie zbitej masy drzewnej. Z tej masy może powstać nawet do 1,5 metra węgla Wejdź na strony związane z puszczą białowieską jest tego tam więcej, można też poczytać w Łowcu Polskim że warstwy poniżej 12 metrów są już na tyle zestalone że już niemal tworzą pokłady węgla brunatnego.
ps. poczytaj o wykopach na torfowiskachnp. przy budowie autostrady w wielkopolsce, z włąsnego doświadczenia wiem że tofowiska na głębokości 20 metrów były tak ubite że ich cięzar wynosił po 600 kg/m3 czyli niemal tyle co węgiel. a powstawały one w okresie ostatnich 10 tyś lat, miąższość dochodzi tam do 40m. 

Strony

Skomentuj