Kategorie:
Interesującej dla kryptozoologów obserwacji odnotowano sonarem znajdującym się na pokładzie statku wycieczkowego Jacobite Cruises. Kształt przedstawia coś co może być uważane za duże zwierze, mitycznego potwora z Loch Ness.
Potwór z Loch Ness, według legendy jest istotą podobną do prehistorycznego plezjozaura. Posiada dużą głowę i długą szyję niczym wąż. Wedle jednej z teorii jest to żywa skamielina, stworzenie zamieszkuje Jezioro Loch Ness w Szkocji.
[ibimage==21381==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Miejscowi opowiadają sobie historie, z których wynika, że po raz pierwszy najsłynniejszego na świecie potwora widzieli już rzymscy legioniści. Faktem jest jednak, że praktyczni nic o nim nie wiedziano, do wiosny 1933r. Wtedy to właśnie za sprawą państwa MacKay, miejscowych właścicieli hotelu, pojawiła się wzmianka w gazecie o spotkaniu nieznanego zwierzęcia.
[ibimage==21380==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Jedno ze zdjęć Nessie z 1934 roku
Jadąc wzdłuż drogi, która biegnie z pobliskiego jeziora, patrzyli jak z jego toni wyłania się nieznane stworzenie ogromnych rozmiarów. Według ich słów przypominało skrzyżowanie jaszczurki i ryby. Potwór pozostawał na powierzchni nie więcej niż dwadzieścia sekund, a następnie zanurzył się do wody.
Od czasu budowy tej właśnie drogi, przechodzącej wzdłuż wybrzeża jeziora Loch Ness, ludzie zauważyli rzekomego potwora już prawie pięć tysięcy razy. Od tego czasu potwór stał się częścią popkultury i ściągał nad Loch Ness licznych poszukiwaczy. Potwór z Loch Ness został ostatecznie nazwany Nessie.
Być może po okresie posuchy w poszukiwaniach potwora nastąpił przełom. Nadzwyczajne wskazanie sonaru odebrano przypadkowo, w okolicy jeziora blisko części znajdującej się w pobliżu zamku Urquhart.
Trudno powiedzieć, czy rzekome odnalezienie czegoś nowego to nie chwyt marketingowy firmy Jacobite Cruises. Specjalizują się oni w organizowaniu rejsów po Loch Ness dla żądnych poszukiwań potwora
Komentarze
Myślę, więc jestem...
Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.
Myślę, więc jestem...
Myślę, więc jestem...
Strony
Skomentuj