Sondy kosmiczne obcych cywilizacji mogą odwiedzać okolice Ziemi

Kategorie: 

Kometa Arenda-Rolanda z 1957 roku

W historii obserwacji astronomicznych dochodziło w przeszłości do pojawiania się dziwnych obiektów. Jednym z nich jest niewątpliwie tak zwana kometa Arenda-Rolanda znana też jako C/1956 R1. Była to jedna z najjaśniejszych komet XX wieku i znana jest głównie z niezwykłego warkocza.

 

Dziwną kometą zainteresowali się jeszcze radzieccy naukowcy, Burdakov i Daniłow, którzy w swojej książce "Przyszłe rakiety" ("Ракеты будущего") zasugerowali, że takie obiekty jak ta kometa mogą być w istocie sondami kosmicznymi pozaziemskich cywilizacji.

 

Swoją śmiałą opinię oparli oni o analizy warkocza tego obiektu. Pojawił się on 22 kwietnia 1957 roku i zniknął na początku maja. Oprócz normalnego warkocza, który znajduje się za kometą obiekt ten wytworzył długi szpic niczym zwieńczenie włóczni. Nigdy wcześniej nie zaobserwowano czegoś takiego.

 

Zdarzały się przypadki powstawania dżetów gazowych, ale nigdy takich jak zaobserwowany wtedy. Prędkość początkowa takiego dżetu musiałaby wynosić 3000 metrów na sekundę. Astronomowie do dzisiaj nie są w stanie tego wyjaśnić, bo ta kometa zachowywała się zupełnie na odwrót niż tego oczekiwaniom. Właściwie to drugi warkocz wyglądał po prostu jak wiązka z dopalacza.

 

Ale to nie wszystko, bo 10 marca 1957  Ohio University Station (USA) zarejestrowało emisję radiową z komety o długości fali 11 metrów (27,6 MHz). Natężenie promieniowania zmieniało się w granicach ± ​​30%, a ich źródło znajdowało się w warkoczu głównym w znacznej odległości od jądra. Począwszy od 20-21 kwietnia, tj. przed pojawieniem się nieprawidłową ogona, źródło radiowe oddalało się od strony Słońca.

 

Radioastronomowie z Belgii odkryli za to 09 kwietnia 1957 r. emisję radiową na fali o długości 0,5 m (600 MHz). Wysoka stabilność emisji radiowej raczej przeczy założeniu, że mamy do czynienia z naturalnym promieniowaniem plazmy z warkocza komety. Promieniowanie na fali 11 metrów obserwowano ponad miesiąc. Najsilniejsze było od 16 marca do 19 kwietnia, w przeddzień pojawienia się nieprawidłowego warkocza.

 

Takich dziwnych komet było więcej, a być może przelatują cały czas. Ucharakteryzowanie takiego obiektu na kometę byłoby uzasadnione o ile celem miałoby być jego niewykrycie. Może powinniśmy baczniej przyglądać się temu co do nas przylatuje z kosmosu, a już w szczególności powinniśmy obserwować dokładnie nietypowe komety jednopojawieniowe, których nie brakuje w ostatnich latach.

 

 

Źródła:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kometa_Arenda-Rolanda

http://adsabs.harvard.edu/full/1958AJ.....63...55K

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Było kilka poważnych

Było kilka poważnych konferencji na temat UFO w samym Watykanie przez ostatnich 20 lat i udziały w tych sympozjach brali udział świeccy eksperci od życia w kosmosie.

Z owych spotkań było wiele materiałów podawanych do mas mediów - jedno z nich - to ostatnie - że Watykan chciałby ochrzcić aliens!

Wszystko to wygląda bardzo poważne i ową pewność możemy także oprzeć na bardzo bliskich kontaktach i współpracy Watykanu z NASA, oraz posiadania tego największego teleskopu na ziemi, którego nawet NASA nie posiada!

Czyli faktów wspierających pośrednio możliwość ujawnienia aliens jest duża ilość i są to rzeczy niezwykle poważne.

Mamy także przykłady bliskiej współpracy NASA z Watykanem.

Film - http://www.youtube.com/watch?v=AkVyZLB4Tgs

Czyli sprawa jest definitywnie bardzo poważna. Jest wiele elementów prawdopodobieństwa raportu tych dwóch Chrześcijan i niedługo (chyba w tym miesiącu) ukaże się pełny film z tej wizyty w Mt. Graham.

Tom, zapytany - cóż takiego wypatrują Jezuici tym teleskopem? - odpowiedział: oficjalnie wypatrują aliens, z którymi maja kontakt. (tylko z którymi, aliens i który odłam w Vatykanie ?!)
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html
Mamy także inny program - syjonistyczny, który planuje odbudowę III Świątyni Salomona i prace przygotowawcze są na ukończeniu. Jest wiele rzeczy zrobionych, propaganda biblijna, czy raczej anty biblijna w pełnym natarciu i cały Izrael czeka na pojawienie się ich mesjasza. Oczywiście będzie to fałszywy mesjasz czy tez antychryst.
 
The Great Deception -Tom Horn and Cris Putnam Part 1 of 2
https://www.youtube.com/watch?v=CQ1_QMrFaUg
 
Ataki syjonistów pod każdym względem nagle wzrosły, widać to w mediach i w działaniach rządów, co wskazuje, ze traktują oni owe przepowiednie bardzo poważnie.

Żydowski rok 5773 rozpoczął się we wrześniu 2012 czyli będzie trwał do końca Sierpnia 2013.

Co jest jeszcze ciekawe, przyjście ich mesjasza jest także zsynchronizowane z upadkiem Watykanu!? Owo proroctwo Zoharu ma 700 lat!

Protestanci także zaznaczyli ów rok w swoich proroctwach. Czyli znajdujemy się w ciekawym okresie i zachodzi jedno niezwykle ważne pytanie. Czy Bóg już na to wszystko wyraził zgodę i zamierza wyrzucić siła szatana o jego aniołów z nieba na ziemię.

Jak wiemy z Objawienie, owo wyrzucenie ma się odbyć zaraz po zapieczętowaniu tych ze 144.000.

W roku 2009 Watykan sponsorował konferencję astrobiologii, czyli studia życia w przestrzeni kosmicznej.

Oczywiście my nic nie wiemy o jakikolwiek życiu w kosmosie. Najtęższe umysły świata w tych dziedzinach, wielu z nich to ateiści udali się do Rzymu na owa konferencję studiów życia w przestrzeni kosmicznej oraz planety Exoplanet, która jest podobno poza naszym systemem planetarnym. Czyli czołowi naukowcy świata zgromadzają się w Rzymie na zawołanie Watykanu, który podaje temat do omówienia.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika MEJTRIXX

Wtykan już bardzo dawno temu

Wtykan już bardzo dawno temu dostał dokumentacje na temat ufo od kongresu ONZ w 1975 roku , dobrze zdają sobie sprawę z tego że nowe odkrycia oraz dowody przeczą powaznie wszystkim religiom , potem wyszedł na forum jakiś ekspert Biskup i ogłosił iż ufi istnieje owszem ale nie ma to nic wspólnego z religiami , na jak mogliby ogłosić wyrok sami na siebie nigdy tego nie zrobią ,stracić taką pozycje finansową dla jakiejś prawdy ? no nie zabardzo się opłaca . Bibilia oraz inne świte pisma są wspaniałymi opisami ingerncji w naszą cywilizacje obcych inteligencji przybyłych bardzo dawno na ziemie z kosmosu . Sprawa jest jasna i oczywista .

Portret użytkownika Kowal

Jestem ciekawy czy taki

Jestem ciekawy czy taki scenariusz mógł mieć miejsce? Była przed nami cywilizacja która z jakiś powodów musiała opuścić ziemie nie mogąc zabrać wszystkich wybrała najlepszych a reszta została. 

Jesteśmy wiec potomkami tych gorszych Smile   To jak w filmie Chłopaki nie płaczą - skąd się wzieli mużyni w ameryce Smile https://www.youtube.com/watch?v=3K2StVcV1Yo

Czy nas jeszcze odwiedzą? a może im się nie udało przetrwać i to my jesteśmy zwycięzcami ?
 
 

Portret użytkownika Homo sapiens

Wogóle nic nie wiadomo jeżeli

Wogóle nic nie wiadomo jeżeli się przyjmie ewolucjonistyczną teorię powstania układu Słonecznego, prof. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz, profesor zwyczajny na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest on autorem ponad 120 prac naukowych z zakresu fizyki teoretycznej, termodynamiki kwantowej i kosmologii kwantowej. Zmuszony do interpretacji i opisywania zjawisk, zachodzących na poziomie kwantów, prof. Jacyna-Onyszkiewicz sformułował założenia metafizyki monotrynitarnej, która uzasadnia formalizm matematyczny kosmologii kwantowej. Bezpośrednio z najnowszych teorii naukowych wynika, że Wszechświat ma początek i koniec oraz  że nasza wiedza i możliwości poznawania są ograniczone. Ani kosmos nie rozlega się w nieskończoność, ani mikroświat nie dzieli się na jeszcze mniejsze cząsteczki w nieskończoność. Matematyczny opis teorii kwantów, który już od 80 lat jest niewzruszonym fundamentem fizyki teoretycznej, wymaga głębszego wyjaśnienia, wychodzącego poza ramki codziennego doświadczenia naszych zmysłów. Okazuje się, że takim wyjaśnieniem jest dogmat Kościoła Katolickiego o Trójcy Świętej, której wprawdzie nie można poznać, lecz można odgadnąć na podstawie zaobserwowanych zjawisk i poznanych praw kosmologii kwantowej. Z punktu widzenia nauki prof. Jacyna-Onyszkiewicz uznaje, że gdyby udało się zmienić zasady teorii kwantów, oznaczałoby to nieprawdziwość zaproponowanej metafizyki monotrynitarnej, z której te zasady bezpośrednio wynikają. Tymczasem, mimo wysiłków wielu wybitnych fizyków, nie udało się wprowadzić żadnych zmian do teorii kwantów. Według prof. Jacyny-Onyszkiewicza, oznacza to, że teoria ta w pewnym sensie zakreśla nieprzekraczalną granicę dla poznania przyrody metodami empiryczno-matematycznymi.
 
Albo już sam jeden ten młotek obala teorię ewolucji !
metalowy młotek znaleziony w 1936 roku pobliżu miasteczka Londyn w Teksasie. Mieścił się on w kawałku skały z okresu kredy (140 mln lat)! Młotek wykonany został ze stopu żelaza (96,6%) i chloru (2,6%), który - zdaniem metalurgów - nie jest możliwy do uzyskania w dzisiejszych warunkach atmosferycznych , a jak wiadomo przed potopem były inne warunki.
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/06/slepienie-ochronne-nad-ziemia.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika pasjonat

Pewnie nie ma w tym niczego

Pewnie nie ma w tym niczego nienaturalnego, biorac pod uwage ogrom praw rzadzacych kosmosem. Naukowcy w rownie wielkim zdziwieniu byli kiedy odkryto ze czarnych dziur mozna szukac bez wiekszego problemu bo te zalamuja swiatlo, albo ze w kosmosie jest ciemna materia, albo Syriusz B i Syriusz C
Kiedys odkryja co rzadzi takim zjawiskiem, narazie wszystko kreci sie wokol sensacji.
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Pulpet

Popieram pomysł, zamiast

Popieram pomysł, zamiast wysyłać aparatury badawcze w Kosmos, i zastanawiać się jaki ona ma mieć napęd, wystarczy umieszczać taką aparaturę na przelatujących kometach, a później tylko odczytywać wyniki badań oraz zdjęcia z miejsc gdzie te komety sobie polecą.

Portret użytkownika pasjonat

Zapomniales ze fala

Zapomniales ze fala podrozujaca z predkoscia swiatla do najblizszych (potencjalnie instniejacych) cywilizacji ma tysiace lat swietlnych, czym chcesz te zdjecia odbierac ? faxem?
 
Wczoraj slyszalem ciekawa teorie, iz podroze obcych cywilizacji maja na celu szukania planet gdzie mozna podtrzymac zycie - poniewaz wojny miedzy gatunkami spowodowaly zniszczenie wielu miejsc podobnych ziemi.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Dodatkowo należy dodać że

Dodatkowo należy dodać że komety, meteory itp... to w niemal 100% obiekty naszego układu słonecznego, dlatego umieszczenia sond czy czegoś na nich jest bez sensu. 
Pasjonat tego gdzie najbliższa cywilizacja chyba nikt nie wie, kto wie może "za rogiem" tuż za Ziemią.
ps. Można sygnał wysyłać szybciej niż prędkość światła, badania-rozważania teoretyczne mówią że praktycznie bez żadnych ograniczeń prędkości. Tyle, że my nie potrafimy jeszcze osiągnąć prędkości światła, więc nawet nie mamy co się zastanawiąć nad nieograniczona szybkością.

Portret użytkownika Sylar

Wlasnie o to chodzi ze tak

Wlasnie o to chodzi ze tak jak w przypadku, ze ludzi nie nalezy oceniac innych wedlug siebie, tak kazdej ewentualnej rasy nie mozemy oceniac ze sa na takim samym poziomie rozwoju. Jesli wiek wszechswiata przyjac jako godzine to wiek Ziemi to zaledwie pare sekund, jestesmy mloda cywilizacja, przynajmniej biorac pod uwage historie ktore znamy.

Portret użytkownika pasjonat

Niczego to nadal nie zmienia.

Niczego to nadal nie zmienia. Model fizyki przyjety mowi o regułach ktore dopiero odkryliśmy, to że jakas cywilizacja jest wyzej rozwinieta nie znaczy ze uzyskali cos szybszego niz predkośc swiatla. Moze ktos powie o teleportacji czy zakrzywianiu cz-prz. Ta sama fizykamowi ze kazda transmisja obarczona jest bledem ( wzg i bezwzgl) brak 3 atomow - moze sprawiac ze w nowym miejscu zupelnie nie bedziesz wiedzial po co sie tam zapuszczales i jak masz wrocic.
Potwierdzaja to wyliczenia i praktyka (predkosc rozblysku gamma, czy wybuch supernowej 3 x 10E8)
Sam Hawking podtrzymuje slowa Einsteina, odleglosci miedzy planetami prawdopodobnie sa tak duze ze cywilizacja wymiera zanim nastapi kontakt, nie ma powodow wg mnie, by nie brac tego pod uwage - jako wysoce prawdopodobnego.
 
Mam nadzieje ze bardziej teraz widzisz co chcialem powiedziec.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Deus

cyt."...odleglosci miedzy

cyt."...odleglosci miedzy planetami prawdopodobnie sa tak duze ze cywilizacja wymiera zanim nastapi kontakt..."
A co jeśli jest to cywilizacja koczownicza, nomadzi którzy przemierzają przestrzeń w poszukiwaniu innych planet, cywilizacji lub taki sposób istnienia sobie wybrali? Wtedy, nie koniecznie musi wymrzeć.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Stanisław Lem
 

Portret użytkownika pasjonat

Kazda cywilizacja ma swoj

Kazda cywilizacja ma swoj habitat. Nikt nie zbadal jak zachowuje sie zywy organizm oddalajac sie od naszej giga czarnej dziury jak i zblizajac sie do niej. To nie startrek jak sie domyslam ;]

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Deus

Oczywiście, że każda

Oczywiście, że każda cywilizacja ma swój habitat, tak jak ma swoją kolebkę.
Ale habitat, przy odpowiednim poziomie technicznym, można zabrać "na wynos", ze sobą.

 

Osobiście nie sądzę, aby odlegość od jądra galaktyki miała jakieś znaczenie dla życia. Pod warunkiem , że nie jest to bezpośrednia styczność z jądrem Wink
Ale oczywiście brak badań na ten temat, więc pewności nie ma.
StarTrek - jest tylko ukazaniem pewnej ideii. Wcale nie musi to być błędna w założeniach idea. 

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Stanisław Lem
 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Informacja zawarta w

Informacja zawarta w tachionach może być tym czymś co zmieni widzenie przez ludzi wszechświata, póki co to wiemy teoretycznie że istnieją Smile I tak przez "stany splątania" wyślemy informację dzięki któej można bdzie odtworzyć atomy (co tylko sie nam zamarzy od gwoździa poprzez człowiaka a kończąc na planecie- teleportacja) w drugim końcu Universum w ułamku sekundy.
Takie rozważania pchają nas do przodu.

Portret użytkownika Deus

Sugerujesz, że mogą się nami

Sugerujesz, że mogą się nami interesować z czysto naukowego powodu, ale nic nam nie zrobią bo są bardziej rozwinięci/zaawansowani?
A jeżeli jest to cywilizacja tylko trochę bardziej od nas zaawansowana (bo potrafi podróżować w kosmosie na dalsze dystanse niż my), ale tak samo drapieżna jak Ludzkość? To co wtedy? Pomijam teorie, że już tu są i nawet nami rządzą.
Nie oceniam, przypuszczam. 
Odnośnie wysoko zaawansowanej cywilizacji i jesj stosunku do innych mniej zaawansowanych, ciekawa koncepcja w opowiadaniu sf:  http://encyklopediafantastyki.pl/index.php?title=Wr%C3%B3ble_Galaktyki 
 

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Stanisław Lem
 

Portret użytkownika Deus

Aby ten "wynalazek" działał w

Aby ten "wynalazek" działał w pełni, to trzeba go uziemić, np. poprzez podłączenie do kranu w kuchni lub do kaloryfera. W wersji mobilnej proponuję, paski uziemiające stosowane w samochodach. Wink

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Stanisław Lem
 

Portret użytkownika Deus

Samo zjawianie się takich

Samo zjawianie się takich obiektów nie było by takie dziwne, bo różne "śmieci" wpadają do naszego układu słonecznego, ale już toważysząca im emisja radiowa chyba nie jest taka normalna?
Czy rozpad (topnienie) jądra komety generuje fale elektromagnetyczne? Jak dla mnie to trochę dziwne.
Ciekawe czy te emisje radiowe zostały zapisane (nagrane)?  Jeżeli tak, to czy ktoś je analizował?

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Stanisław Lem
 

Skomentuj