Średnio rozwinięci kosmici są w stanie szybko skolonizować całą Drogę Mleczną

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Według nowopowstałej symulacji, średnio-zaawansowana obca cywilizacja, byłaby w stanie rozprzestrzenić się po naszej galaktyce i skolonizować ją, w relatywnie krótkim czasie. Aby to zrobić, wystarczy zaledwie 1 miliard lat, co w kosmicznej skali, jest niemal mrugnięciem oka.

 

W badaniu opublikowanym w Research Notes of the American Astronomical Society, naukowcy zbadali rozprzestrzenianie się cywilizacji typu II w skali Kardasheva po drodze Mlecznej. Skala ta powstała w 1964 roku i stanowi rezultat przemyśleń rosyjskiego astrofizyka, Mikołaja Kardaszewa. Według jej założeń poziom rozwoju obcej cywilizacji zależy od tego ile energii jest w stanie zużyć. Określa to jednocześnie jej rozprzestrzenianie we wszechświecie.

  • Typ 0: Kultura Subglobalna - Taka cywilizacja polega na spalaniu drewna,  wegla i innych paliw kopalnych, a rozwój technologii uzależniony jest od pozyskanych rud metali. Jeśli taka cywilizacja zdoła się dostać poza swoją planetę to do napędu swoich statków kosmicznych używa reakcji chemicznych. Według tej klasyfikacji nasza cywilizacja osiągnęła właśnie taki poziom. Umiemy opuścić naszą planetę, ale poruszamy się w kosmosie tak powoli, że o jakiejkolwiek eksploracji czegoś więcej niż najbliższej okolicy Układu Słonecznego, nie ma jeszcze szans.
  • Typ I: Kultura Planetarna - To cywilizacja do której poziomu rozwoju dopiero aspirujemy. Osiągnięcie tego poziomu oznacza, że będziemy w stanie wykorzystać wszystkie zasoby naszej planety. Odpowiada to energii 1015 watów. Naukowcy przewidują, że o ile coś temu nie przeszkodzi, na przykład wojna, to poziom cywilizacji typu I powinniśmy osiągnąć za 100 do 200 lat.
  • Typ II: Kultura Gwiezdna - Taka cywilizacja jest na znacznie wyższym poziomie rozwoju niż nasza. Ziemianie mają szansę dorównać jej dopiero za 1000 do 2000 lat. W tym przypadku mówimy o zdolności do wykorzystania energii gwiazd, na przykład za pomocą sfery Dysona. Umownie odpowiada to wielkości przynajmniej 10 do 26 watów. Przykładem wyobrażenia takiej cywilizacji jest serial Star Trek. Zakłada się zatem zdolność takich istot do podejmowania podróży międzygwiezdnych. 

Naukowcy symulowali proces opanowania galaktyki takiej jak Droga Mleczna, przez odosobnioną i zaawansowaną technologicznie cywilizację. Zgodnie z założeniami symulacji, kosmici będą dysponować technologiami zaawansowanej cywilizacji przez co najmniej 100 milionów lat oraz będą uruchamiać nie więcej niż jeden statek z osadnikami co 100 000 lat. Zgodnie z symulacją, statki poruszają się z prędkością około 10 kilometrów na sekundę i znajdują się w odległości niecałych 10 lat świetlnych od punktu startu.

Kluczem do modelowania jest tu ruch gwiazd. Po tym, gdy cywilizacja po raz pierwszy wyśle ​​statek kosmiczny, z czasem, ze względu na ruch układów planetarnych w galaktykach, uzyska dostęp do innych gwiazd. W tym samym czasie nowo powstałe osady wyślą swoje statki kosmiczne. Proces ten, jest pokazany na poniższym filmie.
Naukowcy są świadomi tego, że ich symulacja nie jest idealna i planują stworzyć nową, która będzie miała mniej ograniczeń co do prędkości poruszania się statków, ich zasięgu lotu i liczby. W związku z tym, miliard lat może się okazać sporym niedoszacowaniem tempa kolonizacji wszechświata, przez cywilizacje typu drugiego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Tymodeusz

Nikt nie bierze pod uwagę

Nikt nie bierze pod uwagę rozwoju duchowego i , że sensem życia nie jest rozmnażanie się jak zwierzęta.

Np. stopień wyżej ewolucyjny mógłby pamiętać wcielenia i co w tedy się pojawia? Znikają narody i pojawia się identyfikacja jako gatunek.

Populacja dusz zatrzymuje się. Utrzymujesz stała populację ciał bo zaczną rodzić się dusze z innych ras.

Dopiero ten poziom kolonizuje trochę planet i tylko tyle ile potrzebuje (także wrogie przejęcia).

Stopień kolejny rozwoju duchowego może np. być kompletnie pokojowy bo nie ma denerwujących przestępstw. Zamiast jasnowidzenia potrafią połączyć się z pamięcią wszechświata. Tam mogą sprawdzić za pomocą transu sprawdzić kto popełnił np. morderstwo i przestępcy w takich warunkach są w 100% identyfikowani.

Czy to prawda?

Na pewno bardziej wiarygodne od gadania o super rozwiniętych kosmitach którzy nie mają lepszych zajęć jak wojna w galaktyce.   Nikt nie bierze też pod uwagę tego, że rasy jak ludzie tylko na krótko są dosyć zaawansowani a potem resetując się atomowo przez agresję. System wszechświata może też np. zsyłać asteroidy które zaraz nadleca byśmy mądrzejszym od nas w kosmosie nie przeszkadzali. Np. naszym przeznaczeniem może być rywalizacja prymitywnych cywilizacji na planecie. Po prostu jesteśmy za mało rozwinięci.

 

Portret użytkownika Homo sapiens

Nie wiem czy admin opublikuje

Nie wiem czy admin opublikuje ten tekst ale są to sensacyjne ustalenia, zwłaszcza jak się przyjrzycie wyglądowi części, większej części ufonutów !!!

Do tego jeśli pomyślicie o tym co napisano w Biblii o kościołach masońskich, inaczej o "Organizacji Tajemnicy", bo w tajemnicy będą uprawiać nierząd z Archontami-UFO istotami, by stworzyć hybrydy, zwane "kosmicznymi dziećmi", a przecież Biblia nazywa ich "wieką nierządnicą" to wszystko zaczyna do siebie pasować !

Wyciągnąć się z diabelskiego koła samsary można jedynie z pomocą i miłosierdziem Jezusa Chrystusa ! Wiele tajemnic Zbawiciela jest zakodowanych w Biblii, dlatego warto ją studiować !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj