Starał się udowodnić, że Ziemia jest okrągła, ale stał się zwolennikiem teorii płaskiej Ziemi
Image
Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi są przeważnie pogardzani jako dziwacy, a sama wiara w tak szaloną teorię wydaje się większości z nas dowodem na braki w wykształceniu lub problemy psychiczne. Wychodząc z tego założenia jeden z mieszkańców USA postanowił udowodnić raz na zawsze krzywiznę Ziemi i ... uwierzył, że jest ona płaska!
Jeden mieszkaniec amerykańskiego miasta Mandeville był pewny, że będzie w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości i udowodnić, że nasza planeta jest kulą. Kupił więc kamerę wideo z bardzo dobrym zoomem, który powinien pozwolić mu zaobserwować wieżowce znajduje się po drugiej stronie jeziora. Budynki były oddalone od niego o 45 km. Mężczyzna chciał w ten sposób pokazać, że istnieje krzywizna powierzchni Ziemi i zobaczenie całych budynków nawet z dobrym przybliżeniem jest niemożliwe.
Internauta uznał, że jeśli planeta jest kulą, to w takiej odległości będą widoczne tylko górne piętra najwyższego budynku Nowego Orleanu znanego jako One Shell Square mierzącego 212 metrów wysokości. Jednak jego eksperyment skończył się fiaskiem. Amerykanin przeżył prawdziwy szok i w końcu zaczął wątpić w to, że Ziemia jest kulista.
Ze względu na wysokość wieżowca mężczyzna oczekiwał, że z powodu „krzywizny ziemi” zobaczy tylko górne piętra. Mówiąc najprościej uznał, że jeśli Ziemia jest okrągła, uda mu się zobaczyć tylko 15 górnych pięter, ale ku jego zdziwieniu ujrzał cały budynek niemal całkowicie. Przysłonięte było tylko kilka pierwszych pięter, a reszta była doskonale widoczna.
Eksperyment wywarł na nim tak wielkie wrażenie, że na swoim kanale YouTube przeprosił wszystkich zwolenników teorii płaskiej Ziemi, z którymi dyskutował w bardzo szyderczy sposób upokarzając tych, którzy wierzą w taką teorię. Tym samym zasilił szeregi zwolenników teorii płaskiej Ziemi, a szeregi sceptyków straciły wiernego zasadom nauki bojownika o prawdę.
- Dodaj komentarz
- 4109 odsłon
Dawno nie czytałem nic
Dawno nie czytałem nic głupszego..dzięki za zmarnowanie 2 min życia...
Zakrzywienie ziemi to 2m na 5
Zakrzywienie ziemi to 2m na 5 km. Na odcinku 45 km to daje 18m. Czyli kilka pięter.
Dostepny horyzont oblicza sie
Dostepny horyzont oblicza sie ze wzoru: pierwiastek kwadratowy z wyniku mnozenia 13*h. gdzie h to jest wysokosc obserwatora. Jak podstawimy do wzoru wysokosc 212 m to nam wyjdzie widnokrag 52.49 km z dachu tego budynku. Do tego nalezy dodac jeszcze wplyw refrakcji atmosferycznej co daje nam ok. 8% "ekstra". 52.49+8%=56,7 km. Na filmie kreconym z odleglosci 45 km nie widac parteru budynkow lecz ich wyzsze pietra tak wiec wszystko sie zgadza. Jezelil Ziemia bylaby plaska - to kamera wyposazona w Super Zoom przy idealnej pogodzie mogla by podejrzec Nowy York z Europy a satelity komunikacyjne czy GPS nie musialy by latac w tak duzej obfitosci. No ale jak to Amerykanin - wiedza czerpana z netu i TV - nie dziwi nic.... pewnie byl z Armostrongiem na Ksiezycu ze dwa razy.