Starożytna gliniana tabliczka opisuje Arkę Noego jako kulisty i ogromny statek

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Starożytna gliniana tabliczka sprzed ponad 4000 lat wyjaśnia materiały użyte do budowy jednego z najsłynniejszych „statków” w historii ludzkości - Arki Noego. Co więcej, starożytna gliniana tabliczka opisuje Arkę Noego jako kulisty i ogromny statek.

Naukowcy odkryli, że gliniana tabliczka znajdująca się w zasobach British Museum, wyjaśnia, jakie materiały zostały użyte do budowy arki. Podaje jej dokładne wymiary i „prawdziwy” kształt. Jak wyjaśnił Irving Finkel, kustosz British Museum, gliniana tabliczka z rysunkami Arki Noego została odnaleziona przypadkiem.

Gliniana tabliczka okazała się być tą jedną na milion. Pochodzi z 1750 r. p.n.e., opowiada babilońską „historię potopu”, jak również opisuje „prawdziwą” formę arki. Kiedy bogowie postanowili zniszczyć ludzkość powodzią, obdarzony poczuciem humoru bóg Enki poinformował człowieka o imieniu Atra-hasis, „babilońskiego Noego”, który miał zbudować arkę. Arka Atra-hasis była jednak okrągła.

Ilość liny z włókna palmowego, drewnianych żeber i wanien z gorącym bitumem, aby uszczelnić gotowy statek była ogromna według tego przekazu. Co zaskakujące, oprócz okrągłego kształtu arka była ogromna. W rzeczywistości, jak wskazuje Finkel, Arka Noego miałaby całkowitą powierzchnię około 5 km, ze ścianami o wysokości 6 metrów. Byłoby to więc de facto pływające miasto!

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Adam

Autorze , zdecyduj się,

Autorze , zdecyduj się, obiekt o kształcie kuli  lub o kształcie koła to nie to samo !!!.  piłka jest kulą ale koło rowerowe już nią nie jest i odwrotnie. Błagam, jak już coś piszesz to pisz z głową - to coś na kształt kuli ... Wink

Skomentuj