Starożytna mapa z wizerunkiem tajemniczego kontynentu

Kategorie: 

Źródło: http://cadenaser.com/programa/2017/03/08/ser_historia/1488962027_532146.html

Naukowcy przy użyciu najnowszych technologii przestudiowali starożytną mapę, która przedstawia Antarktydę przed jej odkryciem przez Jamesa Cooka. W swoim czasie znalezisko wzbudzało duże zainteresowanie, otwierając nowe pole do dyskusji, które prowadzi do budowy nowej teorii wszechświata.

 

 

Rękopis, o którym mowa, został odkryty w 1929 roku. Po pierwszym badaniu, naukowcy doszli do wniosku, że mapę sporządzono w piętnastym wieku. Detale i jakość obiektów rysunkowych dokumentu są po prostu niesamowite. Główną tajemnicą jest to, że wykazano na niej istnienie Antarktydy, choć James Cook odkrył ją dopiero w 1773 roku. Dlatego jedno z pytań dalej pozostaje otwarte - w jaki sposób starożytni ludzie mogli dowiedzieć się o istnieniu nieznanego lądu?

 

Na podstawie starej mapy kreowane są nowe poglądy na temat Antarktydy. Zdaniem ekspertów, ta z przedmiotowego rękopisu jest trochę za bardzo wysunięta na wschód względem normalnego położenia. Niektórzy sugerują, że nie jest to Antarktyda, a jakiś tajemniczy ląd zalany przez wodę przed wiekami. Dyskusje na ten temat trwają i są bardzo ożywione.

 

Źródło:
1.    http://cadenaser.com/programa/2017/03/08/ser_historia/1488962027_532146....
2.    http://www.vladtime.ru/nauka/564782

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sammy Jo

jakieś zwierzaki na tej

jakieś zwierzaki na tej antarktydzie są wrysowane.....Nam się wydaje, że tylko my umiemy zmyślać.....Może to jakaś beletrystyka ówczesna? Ktoś znajdzie za kilkaset lat np. 'obcego' i pomyśli, że takie tu sobie chodziły....

Skomentuj