Starożytne budowle zostały zagrzebane w czasie potopu Noego, a z nimi tajemnica krainy złota i Ogrodu Eden!

Kategorie: 

Źródło: popotopie.blogspot.com

Archeologia to niezwykła dziedzina nauki, a właściwie, jak pisaliśmy w wielu tu na InnyMedium należy do „Globalnej Pamięci – Total Recall„. Przypominanie sobie jej jest ważną sprawą, może doprowadzić ludzkość, albo osoby ją studiujące do wielkich skarbów, do niezmierzonych połaci cennych „kruszców”, niezwykłych terenów, a nawet innych wymiarów! Każdy odkrywca zaginionych cywilizacji, jak Atlantyda, chciałby dokonać przełomowego odkrycia, a najlepiej doświadczyć starożytności na sobie, tego co działo się w dalekiej przeszości, gdy Ziemia była inna, panował inny klimat, inny skład atmosfery, a ludzie żyli około 1000 lat.

 

„W filmie „Poszukiwacze zaginionej Arki” (ang. Raiders of the Lost Ark) jeden z bohaterów, mówi: „archeologia jest dla nas religią„. Jest to bardzo ważne wyznanie. Naszym zdaniem jeszcze bardziej wciągająca jest „duchowa archeologia„, to ona jest kluczem do wielu doświadczeń, do oświecenia, podobnie zakazana archeologia nieznanej historii ludzkości! Od tysięcy lat ludzie starają się odnaleźć biblijny „Ogród Eden”. W sumie, jeśli posłużymy się Biblią to sprawa wydaje się „prosta”, wystarczy przecież podążać wzdłuż rzek by dojść do źródeł, czyli do tajemniczego miejsca, zwanego „Ogrodem Eden”. Aby jakoś wykonać to zadanie powinniśmy stać się jak ojciec Indiany Jonesa, a nie jak narwany młody „poszukiwacz zaginionej Arki”, czyli starajmy się być Henry’m Jones’em Seniorem, granym przez Sean’a Connery’ego. Musimy stać się duchowymi naukowcami a nie poszukiwaczami przygód… Przygody znajdą nas, ale trzeba prosić Boga Jezusa, by nas nie zabiły, tak jak w filmach z Holywood.

Jeśli będziemy kierować się ku źródłom „rzek wypływających z Edenu” (grafika rycina powyżej) to trafimy do Ogrodu, jakie to „proste”  W Biblii Tysiąclecia 2:10 czytamy: „Z Edenu zaś wypływała rzeka, aby nawadniać ów ogród, i stamtąd się rozdzielała, dając początek czterem rzekom.„. Historyczne rzeki, te fizycznie, istniejace na tej planecie, w nieznanym nam Układzie Słonecznym tej galaktyki, muszą gdzieś brać swój początek, trzeba by się kierować ku ich początkowi: „Nazwa pierwszej – Piszon; jest to ta, która okrąża cały kraj Chawila, gdzie się znajduje złoto.” Ks. Rodz 2:11

Według zwykłych akademickich naukowców, albo biblistów zwiedzionych ewolucjonizmem, rzeki Piszonu, podobnie drugiej Gichonu, nie udało się odnieść do ziemskiej geografii tej tajemniczej planety. Pismo święte podaje, że Piszon opływał cały kraj Chawila, w którym znajdowało się złoto a także wonna żywica i czerwony niezwykły kamień. Na temat położenia Piszonu istniało wiele teorii, bardziej lub mniej prawdopodobnych. Pozostałe, czyli Tygrys i Eufrat, najprawdopodobniej mają swoje odpowiedniki w istniejących w tej rzeczywistości rzekach, skoro tak, to musimy podążyć nimi by odnaleźć super niezwykłe miejsce – Eden!!!

Tygrys to obok Eufratu jedna z dwóch największych rzek Mezopotamii. Wypływa z gór Taurusu Wschodniego położonych w Turcji, a to oznacza że Eden znajduje się gdzieś w Górach Taurusu. Natomiast źródła Eufratu znajdują się w górach wschodniej Turcji. Łańcuch górski „Taurus” w południowej Turcji, graniczy z Wyżyną Anatolijską. Ciągnie się na długości ok. 1500 km i szerokości do ok. 200 km. Składa się z szeregu, często równoległych, pasm górskich i płaskowyży stromo opadających do Morza Śródziemnego i ku wąskim nizinom nadmorskim. Cywilizacja Sumerów powstała w dolnej dolinie Tygrysu-Eufratu, ale nas interesuje Eden, i najwyraźniej znajduje się w Górach Taurusu (zdjęcie gór poniżej).

Napisaliśmy „znajduje się”, bo Ogórd Eden cały czas istnieje, dostępu do niego broni anioł Boga! Problem w tym, że obecne rzeki są rzekami popotopowymi więc niekoniecznie są tymi wypływającymi ze starożytnego Edenu. Rzeki kryjące się pod tymi nazwami były od wieków przedmiotem licznych spekulacji. Według jednej z teorii rzeki te nie odpowiadają którymkolwiek z obecnie istniejących. Według biblijnej opowieści i milionom dowodów, w jakiś czas po wygnaniu z Edenu człowieka miał miejsce apokaliptyczny kataklizm, który musiał znacząco zmienić pierwotną geografię tej niezwykle tajemniczej planety. Obecne rzeki Eufrat i Tygrys musiały więc ukształtować się już po potopie i – oprócz nazw – nie muszą mieć wiele wspólnego z oryginalnymi rzekami wypływającymi z Edenu.

Z drugiej strony Mojżesz musiał to wiedzieć i może posłużył się tymi właściwymi, z czasu popotopie, by ludzie mogli odszukać świete „miejsce” więc mówimy tu o tych rzeczywiście istniejących fizycznie, na tym niebieskim ciele, tego kosmicznego układu, a te określają gdzie jest Ogród, jeśli mamy rozumieć Biblię dosłownie („…przypomnimy państwu, że my tu staramy się zrozumieć św. Przekaz ponad-dosłownie-duchowo, zgodnie z nakazem z 2 Listu do Kor 3,6 „nie litery, lecz ducha, gdyż litera zabija, duch zaś ożywia.”). Naszym zdaniem Eden cały czas istnieje, ale nawet jeśli byśmy znaleźli do niego drogę, to i tak prawdopodobnie u wejścia do niego stoi Anioł Boga: „Wygnawszy zaś człowieka, Bóg umieścił na wschód od ogrodu Eden cherubów i płomienny miecz, wirujący, aby strzec drogi do drzewa życia.” Ks. Rodz 3:24 Te Inteligencje nie muszą tam cały czas pilnować, One mają zdolności wyczówania innych istot umysłowych zbliżających się to tej Strefy wiec gdy się zbliżymy One już tam będą! (rycina poniżej)

Zgdonie z przekonaniem rabinów, którzy wierzą że Eden cały czas istnieje, jesteśmy także o tym przekonani. Tak samo istnieje ciągle kraina ze złotem „…A złoto owej krainy jest znakomite; tam jest także wonna żywica i kamień czerwony…” Ks. Rodzaju 2:12 Jak je odnaleźć, gdzie możemy napotkać te niezwykłe miejsca ? Henry Jones Senior, grany przez Sean’a Connery’ego był duchowym naukowcem, my musimy nimi być podobnie ! Dlatego należy przemedytować kierunki, w których powinniśmy się udać by zbadać tajemnicę Ogrodu Eden, ale i złota, by doświadczyć na sobie tych rzeczywistości. Wpierw zobaczmy gdzie może znajdujdować się „Ogród Eden”. Przykładowo rabin Cylkow pisze w swoim tłumaczeniu Biblii, Ks. Rodzaju 2:8 tak: „A zasadziwszy Wiekuisty Bóg ogród w Edenie od dawna, umieścił tam człowieka, którego utworzył.„. Mamy tu termin „od dawna„. Natomiast w Biblii Tysiąclecia mamy: „A zasadziwszy ogród w Edenie na wschodzie, Pan Bóg umieścił tam człowieka, którego ulepił.„.

Czy Ogród Eden jest na wschodzie i od dawna ? W języku hebrajskim tekstu św. Przekazu występuje słowo „kedem” w wersecie Ks. Rodz 2:8 i jak widzicie powyżej na grafice znaczy w pierwszej kolejności „wschód”, następnie „stary”, „wschodni”, „będący częścią wschodu”, „wieczny”, a nawet „starożytny„. Gdzieś na wschodzie Bóg zasadził starożytny Ogród? Jakby tego było mało: „…Bóg umieścił na wschód od ogrodu Eden cherubów i płomienny miecz, wirujący, aby strzec drogi do drzewa życia.” Ks. Rodz 3:24

Z tego wznika, że tylko od wschodu można wejść do Ogrodu?! Wejście musiało być na wschodzie Ogrodu, który cały był na wschodzie i był starożytny, czyli, rozumiejąc to mistycznie, w kluczu najbardziej starożytnej Inteligencji Logosu, i Jego kluczy, musimy podążać drogą wschodnią…? Z pewnością oznacza to, ta super Strefa, ten Super Ogród, miejsce starożytne-wieczne, zasadzone: „na początku” – Arche!!!   To jest zgodne z szyfrem Biblii i wykładnią papieży, bo Syjon oznacza kontemplację, tak jak katolicko papieskie specjalne techniki medytacji, potrafiące posługiwać się "wołami, oślicami i służbą" technik medytacyjnych ! To też jest zgodne z odkryciem w świątyniach hinduistycznych na dalekim wschodzie, gdzie odnaleziono ślady krainy złota, czyli "blachę złota", a na niej kod starożytnych... znających drogę do Ogrodu! O tym jest film jaki tu dołączamy...

Globalny potop zagrzebał starożytne konstrukcje razem z metafizyką pradawnych cywilizacji Adama!!!

https://youtu.be/5wXBUvvpBaw?si=tEISSS9K1ssS1V1Q

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Proszę zauważyć, że w filmie

Proszę zauważyć, że w filmie o super odkryciu hinduistycznej przedpotopowej światyni jest tam mowa o bogini "Durga" ! Jej znakiem jest sierp Księżyca ! Durga jest główną boginią hinduską , czczoną jako główny aspekt bogini matki Mahadevi . Kojarzona jest z ochroną, siłą, macierzyństwem, zniszczeniem i wojnami. Legenda Durgi koncentruje się na walce ze złem i siłami demonicznymi, które zagrażają pokojowi, dobrobytowi i dharmie , co reprezentuje władzę dobra nad złem. Uważa się, że Durga wyzwala swój boski gniew na niegodziwych w celu wyzwolenia uciśnionych i pociąga za sobą zniszczenie, aby wzmocnić stworzenie. Durga jest postrzegana jako postać matczyna i często przedstawiana jako piękna kobieta jadąca na lwie lub tygrysie, z wieloma ramionami, z których każda niesie broń i często pokonuje demony.

Jeśli jej znakiem jest sierp Księżyca i bogini ta zwalcza demony to właściwie jest to hinduistyczny i przedpotopowy odpowiednik Matki Boskiej w chrześcijaństwie, która zgniata głąwę węża demona i stoi na sierpie Księżyca ! To jest szokujące, ale dla odkrywców zaginionej cywilizacji Adama nie powinno takim być ! Jezus Chrystus jest najstarszą starożytną istotą ! U genezy przedstawienia Matki Boskiej na księżycu i smoku leżą słowa z Objawień św. Jana Apostoła (Ap 12, 1): „I wielki znak ukazał się na niebie: Niewiasta w słońce obleczona, I księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu”. Księżyc pod jej stopami w egzegezie Apokalipsy... mowię wam że Chrystus to najbardziej starożytna Inteligncja ! Czyli Logos ! Ucieczka do starożytnego Boga jest zbawieniem, czyli po hebrajski Yeshua - czytane po polsku jako "Jeszua" !

Proszę sprawdzcie tekst na innemedium pt: Tajemnice hinduskich świątyń pamięci Total Recall'u - część I, jest tam pokazana technologia super przetwarzania skał z dokładnością której chyba dziś nie dało by się powtórzyć ! Większość starożytnych świątyń i budowli jest przedpotopowa, oczywiście często są przerabiane po potopie albo przebudowywane ale większość to dzieła przedpotopowe ! Akademicy nie chcą tego przyznawać bo by stracili swoich wyznawców, albo sami mają wyprane ewolucją mózgi !

Tajemnice hinduskich świątyń pamięci Total Recall'u - część I

https://innemedium.pl/wiadomosc/tajemnice-hinduskich-swiatyn-pamieci-total-recallu-czesc-i

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj