Starożytne podziemne tunele są odnajdywane w całej Europie

Kategorie: 

Źródło:

Czy to możliwe, że starożytne kultury były ze sobą  połączone tysiące lat temu? Zdaniem niektórych może o tym świadczyć, ogromna sieć podziemnych tuneli, które rozciągają się od północnej Szkocji w kierunku Morza Śródziemnego. Niektórzy eksperci uważają, że te tajemnicze tunele były odpowiednikiem współczesnych autostrad, umożliwiając ludziom dostanie się do odległych miejsc w całej Europie.

 

Choć pochodzenie tych sieci tuneli pozostaje tajemnicą, wielu ekspertów uważa, że ​​ta ogromna, liczący 12 000 lat sieć została zbudowana jako ochrona przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami. W książce pt. Secrets Of The Underground Door To An Ancient World niemiecki archeolog dr Heinrich Kush stwierdza jednak, że ​​ślady po takich ogromnych tunelach były odnajdywane pod wieloma z neolitycznych osad na całym kontynencie europejskim.

Zgodnie z jego wypowiedzią:

"W Niemczech odkryliśmy setki metrów podziemnych tuneli. W Austrii udało nam się znaleźć setki innych. Te podziemia można znaleźć wszędzie w całej Europie i istnieją ich tysiące. "

Chociaż niektóre z tuneli są relatywnie niewielkie, niektóre z nich mierzą ponad metr szerokości. Część z nich była wykorzystywana jako pomieszczenia magazynowe.
Oznacza to, że starożytni ludzie mieli wiedzę i narzędzia do tworzenia złożonych struktur podziemnych ponad dziesięć tysięcy lat temu. Idealnym przykładem są Piramidy w Bośni i ich niesamowite tunele podziemne, które ciągną się kilometrami.

Kapadocja w Turcji jest kolejnym niesamowitym przykładem. Podziemne miasto Derinkuyu to zdaniem wielu jedno z największych osiągnięć w budownictwie podziemnym. Geologiczne cechy kamienia z Derinkuyu wskazują też na głębokie zrozumienie geologii ponieważ znajdujące sie tam skały są bardzo miękkie. Starożytni budowniczowie Derinkuyu musieli być bardzo ostrożni podczas budowania tych podziemnych komór i zastosować wiele środków bezpieczeństwa ponieważ w przeciwnym wypadku miasto rozpadło by się na kawałki. Jednak jak dotąd, archeolodzy nie znaleźli żadnych dowodów na jakiekolwiek zapadliska w Derinkuyu.

Według wcześniej wspomnianego dr Kuscha, chrześcijańskie kościoły były często budowane przy wejściach do tych podziemnych tuneli. Twierdzi on, że Kościół obawiał się pogańskiego dziedzictwa reprezentowanego przez te tunele, a przede wszystkim jego celem było utrzymywanie ich istnienia jako sekret. O tym czy jest to prawda, najprawdopodobniej już się nie przekonamy.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika cezary

Te tunele to zmarszczki

Te tunele to zmarszczki płaszcza Ziemi . Ziemia przed katastrofą nie była tak górzysta jak dzisiaj . Efekt taki powstaje gdy płaszcz Ziemi wykonuje nagły ruch . To tak jakbysmy poruszyli duży dywan , niby sie wypeostował ale miejscami ma wzniesienia ( brak miejsc depresyjnych wynika z istnienia twardej podłogi ) w naturze jest inaczej . teren pod wzniesieniami jest pusty . wystarczyło tylko obudować tak powstałe tunele i gotowe. W tak powstałych tunelach mogły płynać podziemne rzeki. Widziałem przekroje gruntu i jest to możliwe . Sam byłem zdziwiony że skały mogą sie ąż tak zdeformować . Wynika wiec z tego że szybkość powstałych "zmarszczek"  była bardzo duża . taki tunel istnieje np z Polski na wyspe Bornholm . kiedyś płyneła tam woda dzisiaj jest sucho . Czy to jest dobre wytłumaczenie , niewiem . Wiem że Oficjalni NAUKOWCY nie bardzo składaja fakty .  A przecież od lat wiedza że otmosfera jeszcze kilka tysiecy lat temu była inna tak samo jak kąt nachylenia Ziemii. Mają zakonserwowane owady w bursztynie , są tam pecherzyki powietrz które sa zbadane . Jeżeli wiec skład atmosfery był inny inne było ciśnienie powietrza, nie dochodziło do Ziemi dużo światła jak dzisiaj oraz nie było tak wysokiego zabójczego UV . To  datowanie za pomocą c12 jest nic nie warte.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Czym były owe tunele? I

Czym były owe tunele? I dlaczego pod miastami? I tak perfekcyjnie zaprojektowane paraboloidalnymi sklepieniami schodzącymi do posadzki? Skąd wiedzieli o rozchodzeniu się w takich geometriach sił wyłącznie osiowych, bez zginania tych sklepień?

 Jaki byłich cel? Prawdopodobnie celem miały być drogi ucieczki przed konkretnym niebezpieczeństwem, najazdów, oblężeń ognia... A może nuklearnej zagłady...?

 A jak był rozwiązany system dostarczający powietrrze do tych tuneli? Czy gdzieś ktoś napisze o tym drobnym szczególe, który wyjaśni właściwie cel i przeznaczenie tych konstrukcji?

...Angelus Maximus Rex

Skomentuj