Starożytne tradycje o kontaktach z istotami pozaziemskimi

Kategorie: 

Źródło: innemedium

W czerwcu 1996 roku w rezerwacie Yankton Sioux w Dakocie Południowej miało miejsce wydarzenie, które odbiło się szerokim echem wśród badaczy UFO i entuzjastów zjawisk paranormalnych. Szaman z Lakoty, Standing Elk, zwołał wówczas przełomową konferencję, nazwaną „Konferencją Wiedzy o Gwiazdach". Jej celem było podzielenie się tajnymi tradycjami plemiennymi na temat „ludzi gwiezdnych" (istot pozaziemskich) z prestiżową grupą znanych badaczy UFO.

 

 

Podczas tego niezwykłego spotkania przywódcy rdzennych plemion z Nowej Zelandii, Ameryki i Laponii podzielili się licznymi tradycjami dotyczącymi starożytnych i trwających kontaktów z pozaziemskimi istotami, określanymi mianem „Gwiezdnych Ludów". Wśród tych przekazów pojawiały się legendy o starożytnych „statkach pozaziemskich", pilotowanych przez ów „Naród Gwiezdny", któremu rdzenna ludność miała zawdzięczać swoje pochodzenie. Folklor rdzennych ludów obfitował w opowieści o latających dyskach, latających strzałach i świecących statkach chmurowych.

 

Chet Snow z plemienia Hopi podzielił się także swoim przekonaniem, że współczesne „kręgi w zbożu" są przesłaniami od Gwiezdnych Narodów, a te same „glify" można odnaleźć w starożytnych hieroglifach Hopi. Konferencja zakończyła się wręcz proroctwem, że „Narody Gwiezdne" z siedmiu różnych galaktyk powrócą na Ziemię pod koniec lat 90. XX wieku, a wcześniej czekają nas poważne zmiany klimatyczne i katastrofy naturalne. Wtedy też Kobieta Cielęca Białego Bawoła, kosmitka, która rzekomo urodziła rdzenną ludność, powróci na Ziemię, inaugurując nową erę pokoju i harmonii.

 

 

Ciekawym aspektem konferencji był fakt, że indiańscy uczestnicy utrzymywali kontakty z rzekomymi Gwiezdnymi Ludźmi za pomocą zdolności psychicznych, takich jak telepatia, channeling, doświadczenia poza ciałem i bliskie śmierci. Wskazuje to na silne powiązanie tych tradycji z duchowością i mistycyzmem rdzennych kultur.

 

 

Wielu uczestników konferencji wspominało o szeroko rozpowszechnionej tradycji rdzennych Amerykanów, według której ich przodkowie byli potomkami kosmitów z układu gwiezdnego Plejad. Zgodnie z folklorem UFO, Plejadianie należą do „typu nordyckiego" i są praktycznie nie do odróżnienia od współczesnych ludzi. Legendy głoszą, że na przestrzeni dziejów Plejadianie mieli wśród nas emisariuszy, pomagających w „rozwoju duchowym" ludzkości.

 

Ślady kontaktów z Plejadami można odnaleźć również w tradycjach innych starożytnych kultur, takich jak Inkowie, Aztekowie i Majowie. Ruiny megalitycznego miasta Tiahuanaco w Boliwii czy Teotihuacán w Meksyku, zbudowane z ogromnych, precyzyjnie obrobionych bloków, są wiązane z mitycznymi „brodatymi białymi olbrzymami" z Plejad.

 

Choć wiele z tych przekazów ma charakter legendarny, stanowią one fascynujący wgląd w starożytne wyobrażenia rdzennych ludów na temat kontaktów z istotami pozaziemskimi. Niezależnie od ich historycznej wiarygodności, te tradycje wciąż inspirują badaczy i entuzjastów zjawisk paranormalnych do dalszych poszukiwań.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj