Starożytni Europejczycy mieli ciemną skórę

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Naukowcy zdołali ustalić, jak ich zdaniem wyglądali nasi przodkowie, którzy żyli na terenie dzisiejszej Europy. Według analizy genetycznej prymitywnego człowieka, który żył siedem tysiące lat temu i według teorii zajmował się polowaniem i zbieractwem miał on ciemną skórę i niebieskie oczy. Odkrycie to zaskoczyło naukowców, którzy uważali, że Europejczycy byli już w tym czasie biali.

 

Dyrektor ds. badań w Instytucie Biologii Ewolucyjnej w Barcelonie (Institut de Biologia Evolutiva) Carles Laluesa Fox próbował wyjaśnić nieoczekiwany wynik stwierdzając, że jasna skóra była wynikiem ewolucji znacznie później, niż wcześniej sądzono. Szkielety dwóch prymitywnych ludzi, które posłużyły do badania, zostały znalezione w jaskini w górach północno-zachodniej Hiszpanii w 2006 roku.

 

Były dobrze zachowane dzięki temu, że znajdowały się w chłodnym i ciemnym.  Naukowcy byli w stanie uzyskać DNA z zęba z dawnych ludzi i dało to zupełnie zaskakujący wynik. Przedstawiono nawet wyobrażenie tego jak mogli wyglądać mieszkańcy tych terenów 7 tysięcy lat temu.  Okazało się, że pierwsi Europejczycy genetycznie byli najbliżej obecnych mieszkańców Szwecji i Finlandii.

[ibimage==20231==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Źródło: CSIC

Jednak z danych po analizach DNA, oprócz genu błękitnego koloru oczu u ludzi w tym czasie zlokalizowano również geny wskazujące na to, że najpopularniejsze wśród przedstawicieli tej populacji były, czarne lub brązowe włosy i ciemny kolor skóry. Trudno się dziwić, że wyniki mocno zaskoczyły badaczy. Wcześniej uważano, że pierwsi mieszkańcy Europy zaczęli zyskiwać biały kolor skóry zaraz po migracji z Afryki, która wedle uznanych teorii miała miejsce około 45 tysięcy lat temu.

"Sądzono, że rozjaśnienie skóry wystąpiło po migracji z Afryki w kierunku północnych szerokości geograficznych, gdzie promieniowanie UV jest słabsze, co wpływa na to, że w ludzkiej skórze zachodzi synteza witaminy D. W związku z tym, skóra rozjaśnia się dosyć szybko" - powiedział Laluesa Fox. "Teraz jest oczywiste, że to nie działało w ten sposób, bo ci ludzie żyli w Europie 40 tysięcy lat, a ich skóra nadal pozostała ciemna" - dodał.

Naukowcy odkryli również, w ogólnym zarysie, kiedy mogło nastąpić przejście z kultury łowiecko zbierackiej do rolnictwa. Według badań Europejczycy używali wtedy głównie żywności z dużą zawartością białka.  Analiza DNA wykazała również, że ​​ludzie z tego czasu nie byli w stanie pić mleka ( nietolerancja laktozy) i nie trawili skrobi.  Wszystkie te zdolności wykształciły się u homo sapiens dopiero po narodzinach rolnictwa, które radykalnie zmieniło nasze nawyki żywieniowe.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika vision

A nie bierzecie pod uwagę, że

A nie bierzecie pod uwagę, że to chazarscy koczownicy usiłują sobie dorobić teorię do swoich planów?
1. Trzy czwarte z nich ma niebieskie lub inne jasne oczy.
2. Mają zamiar osiedlić sie w Europie (Polska, Ukraina)
Będą więc udowadniać, że to ich odwieczne ziemie, że mają protoeuropejskie korzenie itp. banialuki. No i rzecz jasna, to właśnie tę Ziemię Obiecaną im Jahwe obiecał.  

Portret użytkownika JWD

Co za brak wiedzy. Chazarowie

Co za brak wiedzy.
Chazarowie rodowodowo nie mają w żyłach ani kropli krwi z któregokolwiek z dwunastu plemion historycznego Izraela. Apokalipsa Św. Jana wspomina o nich jako o "fałszywej synagodze".
Rzeczywiście, przyjęli talmud jako swój system wartości. Ale nikt im nie obiecał żadnej ziemi obiecanej, a jeśli, to tylko  sowieci okupujący Polskę od zakończenia II wojny.
Mylenie tego dzikiego stepowego ludu, pozbawionego jakiejkolwiek tożsamości rodowej /nie potrafią wymienić więcej jak jedno czy dwa pokolenia przodków/,  żyjącego od tysięcy lat na rosyjskich stepach, ludu, słynącego co prawda z kolosalnej umiejętności organizowania się w gromady, siuchty i mafie, oraz z machania maczugami, lecz zarazem słynnego z wyjątkowo małej inteligencji, mylenie tego ludu z wyjątkowo inteligentnymi Żydami czy semitami z pozostałych jedenastu plemion historycznego Izraela, jest rzeczywiście jakimś rodzajem wielkiego antysemityzmu, lub dowodem zupełnej dezorientacji.  Chyba, że celowo zamierza Pan sobie pożartować z Żydów czy innych plemion historycznego Izraela. Tylko że jedynie dwa plemiona historycznego Izraela są talmudyczne /Żydzi i Beniamici/, natomiast pozostałe dziesięć przeszło całkowicie na islam i są od dawna Arabami. Przy Prawie Starego Testamentu pozostała garstka chasydów, uważanych za nienormalnych przez swoich współplemieńców. Reszta, to już talmudyści, system powstały po reformach rabinackich, które miały miejsce już po zburzeniu Jerozolimy przez Rzym.
Poczytaj Przyjacielu najpierw źródła, zanim zaczniesz walić w klawiaturę.  Inaczej jest niepotrzebna kompromitacja.
A ponadto,  potomkowie Chazarów żyją już na polskiej ziemi w ogromnej ilości, po przypędzeniu do roli nadzorców polskich niewolników zaraz po zakończeniu II wojny światowej, pisał o tym rotmistrz Pilecki. I z całej swej siły starają się zasymilować z narodem polskim, zaczęli od razu od zmiany starotestamentowo czy sowiecko  brzmiących nazwisk na polskie, często historyczne, ale poza tym im to kiepsko wychodzi, bo zupełnie nie czują jeszcze niuansów ani subtelności cywilizacji łacińskiej, nie wiedzą czym są Prawa Naturalne, nawet nie rozumieją pojęcia patriotyzmu. Zazwyczaj asymilacja do najlepszej na świecie monarchicznej cywilizacji łacińskiej trwa stulecia... Ile ich jest, nie wiadomo, ale jeśli sądzić "po owocach", to już około połowa populacji posiadającej obywatelsto polskie...
Zadanie domowe dla Szanownego Pana:
Radzę poczytać dzieła Feliksa Konecznego na temat cywilizacji.

Portret użytkownika jupi44

No dobrze "prymitywny

No dobrze "prymitywny człowiek żyjący siedem tysiecy lat temu". Cyli jakieś 5000 p.n.e, wtedy kiedy równolegle w Egipcie (i nie tylko bo w kilku krajach na starym kontyneccie) żyli ludzie, rządzeni przez królów. Kraje te opływały w bogactwa - złoto, kamienie szlachetne - uprawiano rolę, hodowano zwierzęta. Kraje handlowały między sobą. 7 tysiecy lat temu w Egipcie, podobno  przy pomocy prymitywnych narzędzi i siły ludzkiej zbudowano piramidy, rzekomo grobowce dla faraonów, w których nigdy nie pochowano rzadnego króla. W tym samym  czasie w Europie żył prymitywny człowiek, ktory w późniejszym okresie rozwinął się i odkrył istnienie tych bogatych krain i je zniszczył, podbojami i krucjatami oraz ograbił z większośći bogactw i swój proceder prowadzi do dziś.
Dlaczego ludzie na tym swiecie nie mogą żyć w harmonii, dielić się wszystkim po równo? Dlaczego 10% ludzi na świecie, ma w posiadaniu 90% pieniędzy? I dlaczego ta mniejszość uważa, że może mówić większości jak ma żyć?

Portret użytkownika Juszka

Skoro nie Ewolucja to kto ma

Skoro nie Ewolucja to kto ma coś realnego, podpartego doświadczeniami, badaniami, dowodami do zaproponowania, jak rozwijało się życie (mówię o całym świecie flory i fauny). Dlaczego powstają nowe gatunki, inne wygineły itd...
Czekam na konkrety, a nie jakieś ciemnogrody typpu projektant ukształtował i już bo mi tak pasuje. 
Nie lubię hipokryzji typu amr :"religia to stek bzdur" a dwa zdania dalej pisze że "człowieka stworzyły boskie istoty". 
Póki co nie słyszałem bardziej realnej teorii niż ewolucjonizm. 
Ktoś pisał że prawo którenie działa wyrzuca się do kosza, ale to prawo działa już kilka set lat i z roku na rok zrozwojem nauki zbieramy coraz więcej dowodów na potwierdzenie jej założeń.

Portret użytkownika pasjonat

Byłem w Centrum Kopernik na

Byłem w Centrum Kopernik na projekcji filmu o Darwinie (watek ekspedycji) i samej ewolucji jako wyniku doboru naturalnego, polecam znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujace Cie pytania.
Poruszono watek selekcji naturalnej, ktora determinuje dlugosc zycia niektorych bytow ( np papuga zyjaca 100 lat, motyl 4 dni)

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Cobe

Dlaczego powstają nowe

Dlaczego powstają nowe gatunki, inne wygineły itd...
 
Juszka jaki powstał nowy gatunek w ostatnim czasie ? Podasz mi jakieś przykłady. 
Co do gatunków które wygineły to albo za sprawą ludzi, lub przyrody czy też niedostosowania się do zmieniających się warunków. 
Po za tym dlaczego nie bierze nikt pod uwagę jednej ważnej rzeczy. Mianowicie tego że nie było żadnych kosmitów którzy nas stworzyli. Przecież rozsądnym zrozumieniem wielu rzeczy jest to że to człowiek przyleciał z innej planety z jakiś powodów tutaj. Zastanawia się ktoś dlaczego wedle Biblii i innych źródeł człowiek żył kiedyś ok 900 lat. Na innej planecie czas życia człowieka mógł być znacznie dłuższy. Dostosowanie się do warunków ziemskich spowodowało skrócenie życie. Po za tym Skad pewność że arka Noego pływała po wodzie. Może Arka Noego to statek który przybył z innej planety w celu uratowania gatunków. Te pozostałośći naszej wiedzy o czasach dalekich to okruszek. Więc skoro wierzy się w kreacjonizm czy ewolucję to może warto zastanowić się nad tym właśnie kierunkiem. Możliwym też może być że nasze bycie na planecie ziemia jest kontynuacją naszego życia wcześniej na innej planecie. Biorąc pod uwagę nasz charakter to możnaby powiedzieć że po przylocie na Ziemię mogło dojść do wielkiej bitwy po między ludzmi a przy ich technologi mogło to doprowadzić do katastrofy jaka nasniestety cofneła w rozwoju technicznym. A co do ras to naukowe pseudo dowody na różnice są po prostu do dupy. Jedyne co można o rasach ludzi powiedzieć to z pewnością to że kilku z ras brakuje. Niwątpliwie z jakiś powodów zostały zniszczone. Czy to wojny czy też niedostosowania.
 

Portret użytkownika Juszka

w ostatnim czasie powstało

w ostatnim czasie powstało wiele nowych gatunków bakterii czy też wirusów, które ze względu na zmiany zewnętrzene (szczepionki, leki) tworzą nowe twory. Życie bardziej złożone nie zmienia się tak szybko byśmy mogli zaobserwować na przestrzeni 100 czy 200 lat. Jak wiesz to proces powolny.
Twoja tyrada na temat tego, że może ludzie przylecieli, może bili się, może może, toż to WIARA a nie nauka któa opiera się na metodologii, dowodach a wiara to religia-fundamentalizm oparty na przekonaniach, obyczajach i kulturowości danej grupy. Nauka to nie wiara. nie ma w niej miejsca na gdybanie, przypuszczenia, tworząc teorię należy ją udowodnić, należy racjonalnie opisać. 
Nie mieszaj kosmitów do tworzenia (przywiezienia) na Ziemię ludzi, bo jest to nielogiczne, nieracjonalne i obalone już wiele lat temu. Gdyby tak było to całe życie na Ziemi miało by inne DNA, budowę komurkową inną niż człowiek a taki na przykład mech i człowiek mają wspólne DNA, każde żywe stworzenie ma wspólny część DNA pochodzącą od pierwszego stworzenia któe dało życie planecie zwanej Ziemia.
kreacjoniści, bajkopisarze, wierzący nie potrafią w zaden sposób udowodnić swoich racji i nie potrafią teorii ewolucji obalić bo gdyby tak było to juz dawno zmieniono naukę. Myslisz że jak Darwin wprowadzał swoją teorię to nie była ona kontrowersyjna? Była tyle że posiadano dowody które były niezaprzeczalne i niepodważalne.
ps W bibli opisano że Maria dziewica urodziła dziecko, z nieba padała kasza manna a wodę zmieniono w wino. A Adam i Ewa żyli w raju, wierzysz we wszystko co tam zapisano?  To jak wytłumaczysz powstanie wszystkiego w 7 dni.

Strony

Skomentuj