Starożytni Sumerowie przekazali nam prawdziwą historię ludzkości

Kategorie: 

Artefakty sumeryjskie

Cywilizacja sumeryjska pojawiła się nagle na arenie dziejów. Od początku zaprezentowała się jako nader rozwinięta. Spuścizna jaka pozostała po ludzie żyjącym między Eufratem i Tygrysem jest wręcz oszałamiająca. Wiemy, że warstwy oświecone społeczeństwa sumeryjskiego dysponowały rozległą wiedzą w zakresie rzemiosła, budownictwa, rolnictwa oraz matematyki i astronomii. Cześć przekazów ujawnia też pozaziemskie pochodzenie rodzaju ludzkiego.

 

Z przekazów jakie udało nam się przeczytać na tabliczkach z pismem klinowym wynika, że Sumerowie wiedzieli bardzo dużo o Układzie Slonecznym. Znali liczbę planet jakie sie w nim znajdują i wiedzieli, że Ziemia jest kulą mimo, że oficjalnie nie dysponowali teleskopem. To Sumerowie wprowadzili podział nieba na 12 znaków zodiaku. Znali zjawisko precesji i potrafili ją precyzyjnie obliczyć. Pod wieloma względami ich zaawansowana wiedza astronomiczna przypomina tą jaką prezentowali  Majowie i niewykluczone, że w obu przypadkach była to próba stosowania tej samej starożytnej spuścizny. 

 

Wiedza jaką można zdobyć analizując teksty klinowe jest wręcz oszałamiająca. Gdy zapozna się z treścią sumeryjskich wierzeń,  podań i mitów jasne staje się, że Stary Testament powstał w oparciu o te historie. Przykładem jest na przykład historia o potopie, ale także o stworzeniu człowieka. W testach  można odnaleźć również dzieje człowieka oraz dzieje bogów, którzy przybyli na naszą planetę prawie pół miliona lat temu. 

[ibimage==15174==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

To co nasza nauka uważa za opowieści alegoryczne, może być też rozważane w kategoriach realnych opisów. Sumerowie twierdzili, że Układ Słoneczny zawiera 10 planet a dodatkową z naszego punktu widzenia planetę nazywali Nibiru. Według informacji z tabliczek obiega ona Słońce po wydłużonej orbicie a jeden okres przejścia trwa 3600 lat. Z Ziemi planeta ta ma być widoczna tylko przez krótki czas. 

 

Z przekazów klasyfikowanych jako mity wyłania się opis zdarzeń sprzed 450 tysięcy lat. Mieli wtedy przylecieć na Ziemię przedstawiciele jakiejś wysoce rozwiniętej cywilizacji posiadającej technologię umożliwiającą podróże kosmiczne. Są tam zawarte nawet tak precyzyjne informacje jak te, że pierwsza grupa liczyła 50 osadników a przywódcą był ktoś o imieniu EN. LI co bywa też tłumaczone jako Pan Starej Ziemi. Istoty te zwane są Annunaki lub zamiennie Nefilim,  co oznacza Ci Którzy Spadli Z Nieba. Pojawia się też ponownie kontekst kopalni złota z Południowej Afryki, które miały być eksploatowane właśnie przez Annunaki. 

[ibimage==15175==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Obcy potrzebowali pomocy, ponieważ z czasem było ich nadal jedynie 600 i dlatego podjęto próby stworzenia hybryd miedzy kobietą Nefilim i zamieszkującymi wtedy Ziemię naczelnymi,  czyli pitecantropus erectus. Wzmianki o tych praktykach znajdują się też w VI rozdziale Księgi Rodzaju. Początkowo hybry nie były w stanie przeżyć dłuższego czasu, ale potem po manipulacjach genetycznych powstał gatunek znany jako homo sapiens. 

 

Jak głoszą teksty z tabliczek klinowych,  ten pierwszy udany prototyp człowieka nosił nazwę Adapa. Cała linia gatunku dostała nazwę Adamu. Podobieństwo z Biblią jest w tym przypadku wręcz uderzające. Większość przekazów z czasów przed potopem zawiera wzmianki na temat obecności jakieś potężnej cywilizacji, która przebywała na Ziemi równolegle do naszej. Fakt, że dzisiaj ludzkość mało o tym wie nie oznacza bynajmniej, że zdarzenia te nie miały miejsca. Jeśli przekazy sumeryjskie są czymś więcej niż mitem wkrótce może okazać się, że Nibiru,  a wraz z nią Annunaki, kiedyś powrócą na Ziemię.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ADAWA

90%ludzi to ciemna masa,Nawet

90%ludzi to ciemna masa,Nawet gdyby spotkali obcego ,stwierdzili by ze jakis wariat przebrals sie w super kostium.a wszystkie filmy itd to photoshop..dowodow sa miliony.a trza cywilizacje  przyzwyczaic do obcyh -po to sa robione filmy itpOBCY NIE CHCA NAS ROZWIJAC TEHNOLOGICZNIE BO SIE WYMORDUJEMY

Portret użytkownika Onarr

Fajny artykół fajne

Fajny artykół fajne przemyślenia, trzeba szanować ludzi i ich teorie bo każda może się kiedyś potwierdzić.a co mamy teraz?Szczyt techniki?Jak nam dołączą prąd to pozostanie nam lepienie chatek z gówien. Każdy z nas pracując zarabia głównie na energię w różnej postaci. Nawet nie znamy naszej planety A co dopiero kosmos.Może się mylę, ale jest wiele pozostałości na ziemi które wskazują, że nasza cywilizacja może być kolejną, a o na pewno nie wszyscy ludzie mają duszę.taki trochę bełkot za dużo w głowie.

Portret użytkownika luk

Czy wszyscy czytający z

Czy wszyscy czytający z zapartym tchem tekst juz sie podniecili ? uwierzyliscie juz w to co ktos nabazgrał na temat cywilizacji sprzed tysięcy lat ? macie mokro od tych wszystkich tez i domysłów ? no to teraz fap fap i do łózka spać.

Portret użytkownika Jasny

Ludzi którzy uwierzą w

Ludzi którzy uwierzą w pierwsza byle sensowniej brzmiącą rzecz(tego bym nie powiedział o tym artykule bo kosmici to temat dla mnie śmieszny, ale kogo to obchodzi) byle tylko usprawiedliwiać swoje(nikogo nie chcę urazić) słabości... mogą zadać sobie, Sumerom albo innym osobom wstawiającym różne "prawdy" do internetu pytanie: "Ciekawie mówisz, a co było przedtem?". Nie mam dużo więcej do powiedzenia ale chciałbym tylko dać pewne świadectwo, bo należę do osób, jak również wiem że wiele takich osób istnieje, które doświadczyły istnienia Boga, a to spotyka bardzo różne osoby.. wierzące, niewierzące etc., także czy to byłby gorszy dowód jakby ktoś wam coś o tym opowiedział niż jakbyście znaleźli czyjeś nakamienne wykreślanki? Dobra mam kolejne pytanie: "Czy przedtem ludzie nie tworzyli fantastycznych historii?". Miało być krótko, wychodzi długo.. powiem na koniec tylko, że to też wygląda na pewną słabość, przynajmniej dla mnie. Ludzie zastanwaiają się o co chodzi, niektórzy mogą "wierzyć"(bez odpowiedniej motywacji i bez odpowiedniego 'przeżycia' można wierzyć w coś o czym naprwadę niema się pojęcia, sam się o tym przekonałem) w Boga tylko dlatego, że ma to dużą skale albo podoba im się coś co napisano w Bibli, nie mówie, że nie ma takich osób, również inne rzeczy na podobnej zasadzie, tylko boli mnie kiedy osoba odrzucająca taką np. Biblię, pisze teorie spiskowe, a co jest najlepsze? Nie powie Ci o czymś czego sam doświadczył, zato opowie Ci o "genialnych,prawdziwych" historiach które powstały niewiadomo jak dawno... teraz pytanie "Czy człowiek, albo jak wolicie starożytna małpa, która magicznie później zmieniła się w człowieka, wie o świecie coś wiecej niż, ja, ty, on, tylko dlatego, że żył/żyła dawno temu, albo, że była przez ludzi uważana za mądrego/mądrą?" Strzeżcie się hipokryzji i złudzeń, a najlepiej poszukajcie życia i sensu w tym co was otacza. Nie będe wiecej zanudzał bo komu to potrzebne? Co bym chciał powiedzieć nie zmieściłbym w żadnym komentarzu. Wiadomo, że można od kogoś usłyszeć coś mądrego.. prawdziwego.. tylko zachęcam, żeby nie poprzestawać na śluchaniu innych ale także myśleć samodzielnie. Ślę na koniec najlepsze życzenia!

Portret użytkownika tomekorlinski1

Witaj, mysle ze troche zle to

Witaj, mysle ze troche zle to zrozumiales ten artykul, sam jestem osoba ktora szuka , szuka prawdy, natomaist wierze w Boga . Ale wiara w Boga nie wyklucza poszukiwania prawdy, obecnie jestem na etapie stwierdzenia ze poporstu nie jestesmy i nie bylismy sami, a teoria o kosmitach jest bardzo prawdopodobna, natomiast nadal mamy tego samego Boga oni i My, wiec nie widze problemu, problemem moze byc to ze powstaly religie swiata ktore nie koniecznie juz maja dobry wplyw na nasze zycie lub na ludzkosc, podszywajac sie pod roznego rodzaje bozki, to jest klopot, a nie jest klopotem wedlug mnie stwierdzenie ze nie jestesmy sami i nawet to ze jestesmy genetycznym wytworem innej cywilizacji , jesli mamy iskierke zycia w sobie to laczymy sie gdzies na koncu tej drogi wszyscy razem , czy to sa anunaki , czy szaraki itd, ja to tak widze . Pozdrawiam 

Strony

Skomentuj