Starożytność, czasy dzisiejsze i przyszłość

Kategorie: 

http://popotopie.blogspot.com/

Wielu interesuje się historią, zwłaszcza starożytnością, chcemy wiedzieć co się dziwnego działo w zapomnianych czasach, co było przed potopem ?! Niektóre starożytne zródła hinduistyczne (Vedy) opowiadają o sztuce operacji plastycznych oraz istnieniu genetyki, nauki o informacji zawartej w genach ! Oczywiście jest więcej przedziwnych relacji dobiegających do nas z zaginionych cywilizacji, z okresu przebywania na Ziemi istot o mocach nadprzyrodzonych, posiadających zadziwiającą technologię.

 

Proponuję państwu skromny film, jest to przegląd chrześcijańskiej ufologii. Ta mini produkcja może wydać się licznym z państwa interesującą i pozwoli zrozumieć co się działo dawno temu, co się dziej obecnie i co z pewnością, już za jakiś czas, będzie mieć miejsce. Chyba nie będzie przesadą jeśli napiszę, że jakaś część tajemnicy UFO zostaje coraz bardziej odkryta, możliwe że jesteśmy bliżej prawdy: „Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.” Ew. św. Łukasza 12:3

[ibimage==23990==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Rozważając sprawy, o których piszą Tom Horn i Cris Putnam w ich bestselerze „Exo-Vaticana”, co ma związek z filmem, do którego zachęcam, należy po pierwsze się zastanowić jaką instytucją jest Kościół Katolicki, jakim rodzajem instytucji ? Organizacja ta po pierwsze zajmuje się duchem i sprawami duchowymi, taka jest przynajmniej koncepcja. To dobrze zorganizowane grono kapłanów stanowi, ciągle jeszcze, kadrę wybitnych naukowców, badają świat Bożego Ducha, biblijnych przepowiedni i wielu innych spraw, związanych z Izraelem i kosmosem.

 

W ich kolegium znajdują się także najwybitniejsze umysły standardowej nauki akademickiej. Nie wykluczone, że jakaś ich ilość, stara się przeprowadzić duchowy zwiad, kim lub czym są „istoty z UFO”, zresztą jak podkreślają twórcy książki, można znalezć sporą ilość wypowiedzi, które mają potwierdzać taki stan rzeczy, co chyba nikogo nie dziwi, przecież Biblia daje wskazówki co powinni robić, jakie badania prowadzić chrześcijanie, również kapłani Boga YHWH::

Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga.” 1 List św. Jana 4:1

[ibimage==23991==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

W filmie, do którego obejrzenia zachęcam, starałem się zarysować sprawę duchowego widzenia, przecież nie chodziło tylko i wyłącznie o to by zobaczyć Zbawiciela Jezusa Chrystusa, tak jak wygląda cieleśnie (to oczywiście też), ale DUCHOWO ! Wielu ludzi posiadało i ciągle posiada dar dostrzegania ducha-duszy innych istot ludzkich. "Chciał on zobaczyć Jezusa, jaki On jest, lecz ponieważ był niedużego wzrostu, nie mógł z powodu tłumu. Pobiegł zatem do przodu, gdzie miał przechodzić, i wszedł na sykomorę, aby Go zobaczyć." Ew. Łukasza 19:1-10 "Zwracając się potem na osobności do swoich uczniów, powiedział: "Szczęśliwe oczy, które patrzą na to, na co wy patrzycie. Zapewniam was, że wielu proroków i królów chciało zobaczyć to, na co wy patrzycie, a nie zobaczyli, i usłyszeć, a nie usłyszeli". Ew. Łukasza 10:17-24

[ibimage==23992==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Czy można zobaczyć Stwórcę, Byt Duchowy ?

Biblia mówi, że nikt nie widział Boga (Ew. Jana 1.18) z wyjątkiem Pana Jezusa Chrystusa. W II Księdze Mojżeszowej 33.20, Bóg mówi: „Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.” Fragmenty te zdają się zaprzeczać innym wersetom z Pisma Świętego, które opisują różnych ludzi „widzących” Boga. Na przykład II Księga Mojżeszowa 33.19-23 opisuje Mojżesza rozmawiającego z Bogiem „twarzą w twarz.” Jak Mojżesz mógł rozmawiać z Bogiem „twarzą w twarz”, skoro nikt nie może widzieć Boga i przeżyć ? W tym przypadku, wyrażenie „twarzą w twarz” jest metaforą rozmowy wskazując, że mieli ze sobą bliską 'zażyłość'. Bóg i Mojżesz rozmawiali ze sobą, tak jakby dwoje bliskich sobie ludzi prowadziło rozmowę ! Tak to przedstawia Tora i tak to przedstawiają najwybitniejsi uczeni rabini.

[ibimage==23993==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

W I Księdze Mojżeszowej 32.30, Jakub widział Boga pod postacią anioła; nie widział tak naprawdę Boga. Rodzice Samsona byli przerażeni po tym jak uświadomili sobie, że widzieli Boga (Księga Sędziów 13.22), ale widzieli Go tylko pod postacią anioła. Jezus był Bogiem w ludzkiej postaci (Ew. Jana 1.1, 14), więc gdy ludzie Go zobaczyli, to naprawdę oglądali Boga ! Zatem tak, Boga można „oglądać” i wielu ludzi „oglądało” Boga. Jednak nikt nie widział Boga, objawionego w pełni swej chwały. W naszej upadłej, ludzkiej kondycji , gdyby Bóg w pełni się nam objawił, to bylibyśmy zniszczeni.

 

Dlatego, Bóg ukrywa Siebie i pojawia się pod specjalnymi postaciami, w których możemy Go „oglądać.” Aczkolwiek jest to coś innego aniżeli widzieć Boga w pełni Jego chwały i odkrytej świętości. Ludzie widzieli obrazy Boga, wyobrażenia Boga, charakter Boga, lecz nikt nigdy nie widział Boga w całej Jego pełni (II Księga Mojżeszowa 33.20). Wielu ufologów może opacznie zrozumieć przedstawione zagadnienia i chcieć w ten sposób tłumaczyć termin „zmiennokształtność” lub „ukrywanie się”, jednak nie tak sprawy się mają z widzeniem duchowym tych posiadających Ducha Świętego, a zwłaszcza z uznaniem nauk Jezusa Chrystusa Zbawiciela.

 

Wszystkich państwa zainteresowany tajemnicą UFO zapraszam na blog gdzie gromadzę informacje potrzebne by rozwiązać zagadkę UFO i ludzkości związanej ze Stwórcą Wszechświata.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kwancik

Myślę że nie tędy prowadzi

Myślę że nie tędy prowadzi droga do prawdy, jeśli jednak jest właściwa, to... współczuję ówczesnym pięknym kobietom, chyba że "synowie boży" byli normalnego wzrostu, tylko owoc ich miłości z ludzkimi kobietami był gigantyczny.
Wątpliwe jednak jest to, żeby gigantami rodzili się sami mężczyźni...

Portret użytkownika ŚZwiTToTO?

2.33 : By zrozumieć

2.33 : By zrozumieć ISTNIENIE...trzeba się wspiąć na SZCZYTY...FILOZOFII!
Homo(podziwiam rozmach i wytrwałość...ale GANIĘ!...jednostronność i udowadnianie z góry założonych przekonań !) szuka i szuka,próbuje zrozumieć...ale nie robi tego SZCZERZE!
PRAWDA...jakakolwiek jest...jest PRAWDĄ ABSOLUTNĄ !
Jakoś tak mało w twoich wywodach,przykładach,opisach....POZYTYWÓW...działania UFO-li-SÓW! A opisano ich całkiem sporo...
Jesteśmy PRODUKTEM DNA...więc "grzebanie" w nim nie jest działaniem szkodliwym ale ma na celu?
UDOSKONALENIE...!!!
ONI...nie niszczą,nie szkodzą ale TWORZĄ NOWE !
Dlaczego...dentysty nie nazywacie demonami ?Przecież zadają BÓL! Ale...dla naszego DOBRA!
Manipulacje ICH...genetyczne na zwierzakach...to błahostka...CZŁEK MYŚLI! Więc...???
Ano chcąc go udoskonalić(SIC!) ...trzeba przedsiębrać inne sposoby: WYŁĄCZAĆ ŚWIADOMOŚĆ !
Jak wielu ludzi wziętych IDENTYCZNIE REAGUJE:
JA NIE CHCĘ TEGO !!!JA SIĘ BOJĘ! NIE DOTYKAJCIE MNIE !
No kuXwa...tępe...acz myślące stworzenie...inaczej się nie da okiełznać !
Poza tym...sam sobie homo zaprzeczasz:
Wynosisz pod niebiosa kunszt MIKROmech.molekularnych...a zarazem wyzywasz od demonów ich...TWÓRCÓW !
Bogu każesz babrać się w tych..."flakach"...???

PAN i JEGO ZASTĘ-PY !Tania...?

Bodaj w NŚ nr(?) opisano FAKT z Himalajów...gdzie dwóch gości TARGA owce na drągu zawieszoną i gada:
Zabieramy ją aby ją...UDOSKONALIĆ !
Gdzieś TAM...w pobliżu miała być...KRAINA SZAMBALI!!!
A co TAM wyczynia UFO...:brak słów !

Portret użytkownika niebieski52

jeszcze raz...UFO to upadłe

jeszcze raz...UFO to upadłe anioły ,które nas zwodzą a zwiedzeni będą wszyscy katolicy i tzw. chrześcijanie.Układ Sloneczny jest pod ich władaniem od chyba 6 tys. lat.(eposy sumeryjskie) Może i udaje sie jakimś kosmitom przeniknąć przez ten kordon czasami. Spotkalem Ufoli kilka razy i nie wierzę im;jak zrozumieli ze nie mam do nich zaufania to nie zbliżają się już do mnie.

Portret użytkownika H.R.

Homo, zmiłuj się! Usiłowanie

Homo, zmiłuj się! Usiłowanie budowy konstrukcji logicznych na podstawie bełkotów biblijnych, to nonsens, potocznie zwany teologią. Strata czasu  chyba, że masz aspiracje zostania teologiem, wówczas współczuję. Jeżeli chcesz zrobić coś z sensem, to lepiej przypatrz się temu, co ta beletrystyka mówi i trochę wypunktuj ewidentne sprzeczności, jak np. to, że 12 apostołów wcale nie było gromadką uczniów mistrza, który nauczył ich "nadstawiać drugi policzek", ale byli zbrojną bandą, jak to opisują ewangeliści w zajściach w ogrodzie oliwnym podczas ujęcia mistrza - zapytali czy mają dobyć mieczy? Potulni i głupawi uczniowie, którzy miłowali swego mistrza, nie mieli żadnego dobytku, żyli w ubóstwie i pokorze, a jednak nosili broń ??? Pisma podają dokładne słowa Joszuego podczas rozmowy z szatanem na pustyni gdzie przecież był całkiem sam i nikt tych słów nie mógł słyszeć. Taka sama sytuacja występuje podczas samotnej, podkreślam, znów samotnej modlitwy Joszuy we wspomnianym gaju oliwnym w nocy tuż przed pojmaniem go. Nikogo przy nim nie było, bo banda zbrojnych uczniów spała w najlepsze, a autorzy tej beletrystyki podają słowa mistrza. Zwróciliście kiedykolwiek na te fakty uwagę? Tak przedstawia się sceny w filmie i te rzekome pisma zostały właśnie tak wymyślone, jak dziś wymyśla się scenariusze i dialogi. Tego typu ustępów jest w tych "pismach" mnóstwo. Trzeba tylko zacząć rozumieć, co się czyta, lub słucha. To mogło przejść w ciemnych wiekach, ale teraz  nie wytrzymuje próby czasu. Życzę owocnej lektury. Jak zaczniecie uważnie czytać te oba Testamenty, to się uśmiejecie.

Portret użytkownika Pacal

Pytanie do ~Homo: jakich

Pytanie do ~Homo: jakich "kapłAnów JHWH" masz na uwadze? Ich nie ma od 70 roku ery chrześcijańskiej! A może już są i zbudowali tą nową Światynię, zabili rytualnie czerwoną jałówkę i Antychryst na ołtarzu tam siedzi już? Podziel się nowymi wieściami jeżeli takie jeszcze skrywasz Smile

Strony

Skomentuj