Starożytność, czasy dzisiejsze i przyszłość

Kategorie: 

http://popotopie.blogspot.com/

Wielu interesuje się historią, zwłaszcza starożytnością, chcemy wiedzieć co się dziwnego działo w zapomnianych czasach, co było przed potopem ?! Niektóre starożytne zródła hinduistyczne (Vedy) opowiadają o sztuce operacji plastycznych oraz istnieniu genetyki, nauki o informacji zawartej w genach ! Oczywiście jest więcej przedziwnych relacji dobiegających do nas z zaginionych cywilizacji, z okresu przebywania na Ziemi istot o mocach nadprzyrodzonych, posiadających zadziwiającą technologię.

 

Proponuję państwu skromny film, jest to przegląd chrześcijańskiej ufologii. Ta mini produkcja może wydać się licznym z państwa interesującą i pozwoli zrozumieć co się działo dawno temu, co się dziej obecnie i co z pewnością, już za jakiś czas, będzie mieć miejsce. Chyba nie będzie przesadą jeśli napiszę, że jakaś część tajemnicy UFO zostaje coraz bardziej odkryta, możliwe że jesteśmy bliżej prawdy: „Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach.” Ew. św. Łukasza 12:3

Rozważając sprawy, o których piszą Tom Horn i Cris Putnam w ich bestselerze „Exo-Vaticana”, co ma związek z filmem, do którego zachęcam, należy po pierwsze się zastanowić jaką instytucją jest Kościół Katolicki, jakim rodzajem instytucji ? Organizacja ta po pierwsze zajmuje się duchem i sprawami duchowymi, taka jest przynajmniej koncepcja. To dobrze zorganizowane grono kapłanów stanowi, ciągle jeszcze, kadrę wybitnych naukowców, badają świat Bożego Ducha, biblijnych przepowiedni i wielu innych spraw, związanych z Izraelem i kosmosem.

 

W ich kolegium znajdują się także najwybitniejsze umysły standardowej nauki akademickiej. Nie wykluczone, że jakaś ich ilość, stara się przeprowadzić duchowy zwiad, kim lub czym są „istoty z UFO”, zresztą jak podkreślają twórcy książki, można znalezć sporą ilość wypowiedzi, które mają potwierdzać taki stan rzeczy, co chyba nikogo nie dziwi, przecież Biblia daje wskazówki co powinni robić, jakie badania prowadzić chrześcijanie, również kapłani Boga YHWH::

Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga.” 1 List św. Jana 4:1

W filmie, do którego obejrzenia zachęcam, starałem się zarysować sprawę duchowego widzenia, przecież nie chodziło tylko i wyłącznie o to by zobaczyć Zbawiciela Jezusa Chrystusa, tak jak wygląda cieleśnie (to oczywiście też), ale DUCHOWO ! Wielu ludzi posiadało i ciągle posiada dar dostrzegania ducha-duszy innych istot ludzkich. "Chciał on zobaczyć Jezusa, jaki On jest, lecz ponieważ był niedużego wzrostu, nie mógł z powodu tłumu. Pobiegł zatem do przodu, gdzie miał przechodzić, i wszedł na sykomorę, aby Go zobaczyć." Ew. Łukasza 19:1-10 "Zwracając się potem na osobności do swoich uczniów, powiedział: "Szczęśliwe oczy, które patrzą na to, na co wy patrzycie. Zapewniam was, że wielu proroków i królów chciało zobaczyć to, na co wy patrzycie, a nie zobaczyli, i usłyszeć, a nie usłyszeli". Ew. Łukasza 10:17-24

Czy można zobaczyć Stwórcę, Byt Duchowy ?

Biblia mówi, że nikt nie widział Boga (Ew. Jana 1.18) z wyjątkiem Pana Jezusa Chrystusa. W II Księdze Mojżeszowej 33.20, Bóg mówi: „Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.” Fragmenty te zdają się zaprzeczać innym wersetom z Pisma Świętego, które opisują różnych ludzi „widzących” Boga. Na przykład II Księga Mojżeszowa 33.19-23 opisuje Mojżesza rozmawiającego z Bogiem „twarzą w twarz.” Jak Mojżesz mógł rozmawiać z Bogiem „twarzą w twarz”, skoro nikt nie może widzieć Boga i przeżyć ? W tym przypadku, wyrażenie „twarzą w twarz” jest metaforą rozmowy wskazując, że mieli ze sobą bliską 'zażyłość'. Bóg i Mojżesz rozmawiali ze sobą, tak jakby dwoje bliskich sobie ludzi prowadziło rozmowę ! Tak to przedstawia Tora i tak to przedstawiają najwybitniejsi uczeni rabini.

W I Księdze Mojżeszowej 32.30, Jakub widział Boga pod postacią anioła; nie widział tak naprawdę Boga. Rodzice Samsona byli przerażeni po tym jak uświadomili sobie, że widzieli Boga (Księga Sędziów 13.22), ale widzieli Go tylko pod postacią anioła. Jezus był Bogiem w ludzkiej postaci (Ew. Jana 1.1, 14), więc gdy ludzie Go zobaczyli, to naprawdę oglądali Boga ! Zatem tak, Boga można „oglądać” i wielu ludzi „oglądało” Boga. Jednak nikt nie widział Boga, objawionego w pełni swej chwały. W naszej upadłej, ludzkiej kondycji , gdyby Bóg w pełni się nam objawił, to bylibyśmy zniszczeni.

 

Dlatego, Bóg ukrywa Siebie i pojawia się pod specjalnymi postaciami, w których możemy Go „oglądać.” Aczkolwiek jest to coś innego aniżeli widzieć Boga w pełni Jego chwały i odkrytej świętości. Ludzie widzieli obrazy Boga, wyobrażenia Boga, charakter Boga, lecz nikt nigdy nie widział Boga w całej Jego pełni (II Księga Mojżeszowa 33.20). Wielu ufologów może opacznie zrozumieć przedstawione zagadnienia i chcieć w ten sposób tłumaczyć termin „zmiennokształtność” lub „ukrywanie się”, jednak nie tak sprawy się mają z widzeniem duchowym tych posiadających Ducha Świętego, a zwłaszcza z uznaniem nauk Jezusa Chrystusa Zbawiciela.

 

Wszystkich państwa zainteresowany tajemnicą UFO zapraszam na blog gdzie gromadzę informacje potrzebne by rozwiązać zagadkę UFO i ludzkości związanej ze Stwórcą Wszechświata.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika kwancik

Myślę że nie tędy prowadzi

Myślę że nie tędy prowadzi droga do prawdy, jeśli jednak jest właściwa, to... współczuję ówczesnym pięknym kobietom, chyba że "synowie boży" byli normalnego wzrostu, tylko owoc ich miłości z ludzkimi kobietami był gigantyczny.
Wątpliwe jednak jest to, żeby gigantami rodzili się sami mężczyźni...

Portret użytkownika ŚZwiTToTO?

2.33 : By zrozumieć

2.33 : By zrozumieć ISTNIENIE...trzeba się wspiąć na SZCZYTY...FILOZOFII!
Homo(podziwiam rozmach i wytrwałość...ale GANIĘ!...jednostronność i udowadnianie z góry założonych przekonań !) szuka i szuka,próbuje zrozumieć...ale nie robi tego SZCZERZE!
PRAWDA...jakakolwiek jest...jest PRAWDĄ ABSOLUTNĄ !
Jakoś tak mało w twoich wywodach,przykładach,opisach....POZYTYWÓW...działania UFO-li-SÓW! A opisano ich całkiem sporo...
Jesteśmy PRODUKTEM DNA...więc "grzebanie" w nim nie jest działaniem szkodliwym ale ma na celu?
UDOSKONALENIE...!!!
ONI...nie niszczą,nie szkodzą ale TWORZĄ NOWE !
Dlaczego...dentysty nie nazywacie demonami ?Przecież zadają BÓL! Ale...dla naszego DOBRA!
Manipulacje ICH...genetyczne na zwierzakach...to błahostka...CZŁEK MYŚLI! Więc...???
Ano chcąc go udoskonalić(SIC!) ...trzeba przedsiębrać inne sposoby: WYŁĄCZAĆ ŚWIADOMOŚĆ !
Jak wielu ludzi wziętych IDENTYCZNIE REAGUJE:
JA NIE CHCĘ TEGO !!!JA SIĘ BOJĘ! NIE DOTYKAJCIE MNIE !
No kuXwa...tępe...acz myślące stworzenie...inaczej się nie da okiełznać !
Poza tym...sam sobie homo zaprzeczasz:
Wynosisz pod niebiosa kunszt MIKROmech.molekularnych...a zarazem wyzywasz od demonów ich...TWÓRCÓW !
Bogu każesz babrać się w tych..."flakach"...???

PAN i JEGO ZASTĘ-PY !Tania...?

Bodaj w NŚ nr(?) opisano FAKT z Himalajów...gdzie dwóch gości TARGA owce na drągu zawieszoną i gada:
Zabieramy ją aby ją...UDOSKONALIĆ !
Gdzieś TAM...w pobliżu miała być...KRAINA SZAMBALI!!!
A co TAM wyczynia UFO...:brak słów !

Portret użytkownika niebieski52

jeszcze raz...UFO to upadłe

jeszcze raz...UFO to upadłe anioły ,które nas zwodzą a zwiedzeni będą wszyscy katolicy i tzw. chrześcijanie.Układ Sloneczny jest pod ich władaniem od chyba 6 tys. lat.(eposy sumeryjskie) Może i udaje sie jakimś kosmitom przeniknąć przez ten kordon czasami. Spotkalem Ufoli kilka razy i nie wierzę im;jak zrozumieli ze nie mam do nich zaufania to nie zbliżają się już do mnie.

Portret użytkownika H.R.

Homo, zmiłuj się! Usiłowanie

Homo, zmiłuj się! Usiłowanie budowy konstrukcji logicznych na podstawie bełkotów biblijnych, to nonsens, potocznie zwany teologią. Strata czasu  chyba, że masz aspiracje zostania teologiem, wówczas współczuję. Jeżeli chcesz zrobić coś z sensem, to lepiej przypatrz się temu, co ta beletrystyka mówi i trochę wypunktuj ewidentne sprzeczności, jak np. to, że 12 apostołów wcale nie było gromadką uczniów mistrza, który nauczył ich "nadstawiać drugi policzek", ale byli zbrojną bandą, jak to opisują ewangeliści w zajściach w ogrodzie oliwnym podczas ujęcia mistrza - zapytali czy mają dobyć mieczy? Potulni i głupawi uczniowie, którzy miłowali swego mistrza, nie mieli żadnego dobytku, żyli w ubóstwie i pokorze, a jednak nosili broń ??? Pisma podają dokładne słowa Joszuego podczas rozmowy z szatanem na pustyni gdzie przecież był całkiem sam i nikt tych słów nie mógł słyszeć. Taka sama sytuacja występuje podczas samotnej, podkreślam, znów samotnej modlitwy Joszuy we wspomnianym gaju oliwnym w nocy tuż przed pojmaniem go. Nikogo przy nim nie było, bo banda zbrojnych uczniów spała w najlepsze, a autorzy tej beletrystyki podają słowa mistrza. Zwróciliście kiedykolwiek na te fakty uwagę? Tak przedstawia się sceny w filmie i te rzekome pisma zostały właśnie tak wymyślone, jak dziś wymyśla się scenariusze i dialogi. Tego typu ustępów jest w tych "pismach" mnóstwo. Trzeba tylko zacząć rozumieć, co się czyta, lub słucha. To mogło przejść w ciemnych wiekach, ale teraz  nie wytrzymuje próby czasu. Życzę owocnej lektury. Jak zaczniecie uważnie czytać te oba Testamenty, to się uśmiejecie.

Portret użytkownika Pacal

Pytanie do ~Homo: jakich

Pytanie do ~Homo: jakich "kapłAnów JHWH" masz na uwadze? Ich nie ma od 70 roku ery chrześcijańskiej! A może już są i zbudowali tą nową Światynię, zabili rytualnie czerwoną jałówkę i Antychryst na ołtarzu tam siedzi już? Podziel się nowymi wieściami jeżeli takie jeszcze skrywasz Smile

Portret użytkownika Kazek12

Wystarczy przyjrzeć sie

Wystarczy przyjrzeć sie planom zabudowu Paryża, Waszyngtonu, Londynu ( Babilondyny=u) oraz placu św.Piotra w Rzymie i jego zabudowie,  pomnikoim Semiramidy w Nowym Jorku i w Paryżu, aby miec wyobrażenie o tym jak czasy starozytne wkroczyły w teraźniejszość róznych krajów, pod wpływem tajnych stowarzyszeń Masonów na całym świecie, Iluminatów  oraz elit od królowerj Anglii, poprzez Rothshildów , Rockefellrów itp. itd. i ich  sklorumpowanych pomocniów na całym swiecie.

Portret użytkownika Polsky

Jest wiele ras obcych tak jak

Jest wiele ras obcych tak jak wiele ras ludzkich. Są też systemy informatyczne myślące jak ludzie np.Android. Wszystko to zrzuciło się na raz i nikt nie może nawet nad tym zapanować. Ciekawe dlaczego? Może istoty te wybrały nie tą drogę co trzeba? Może to ludzie nie spełniają ich oczekiwań? Być może ktoś kto dzierży w dłoni tzw. mapet show rządzi tak żeby wszystko zniszczyć? Może poprostu Boga nie ma i nie ma kto nad tym zapanować? A moze poprostu zrobiono z Boga diabła a z diabła Boga? Zresztą jakie to ma znaczenie? Wystarczy spojrzeć co się dzieje za oknem i wszystko widać jak na dłoni. Jest coś nie tak! Więc nie wiem czy wogóle wypowiadanie się w czasach kiedy i tak nie ma za bardzo o czym mówić ma jakiś sens? Niektóre państwa działają cały czas a w naszym kraju przepraszam "tym" kraju czekamy na cud. Zamiast się rozwijać to popkultura nam w głowie a istoty z kosmosu chcą z nami kontaktu ale ciężko to im wychodzi bo narazie prowadzą wojny ze sobą na różnych portalach a nawet i tutaj! Gdzie jest w tym wszystkim człowiek? Ktoś zna na tą odpowiedż? Czy my jako ludzie mamy szanse na przetrwanie? Proszę niech się ktoś wypowie przecież wiemy, że część z was to obcy! Nie bójcie się! Czego tu się bać i tak nikt nie uwierzy wam w to, że jesteście obcymi jak mi nie uwierzą w to, że jestem Bogiem. Śmiało! Smile kocham was! Może raz w życiu dacie mi odpowiedź po moim pytaniu a nie robicie na odwrót? Zanim zadam pytanie już mam kilka obcych! Czy to dla was takie skomplikowane udzielić mi odpowiedzi po moim pytaniu? Czy wszyscy tak kochacie stan szalony, że nie potraficie bez niego żyć? @@ Smile Ja też to lubię @@ ale kurcze jesteśmy w bardzo dziwnym wymiarze! Wydaje mi się, że to toatal hard poziom! Może się mylę? Dawać mi tu odpowiedzi! Hej! ps. jesteście jak dzieci. Szalony nie wychodzi z mody @@ ja pierdziele walnięty Bóg to i dzieci nienormalne hehe

Portret użytkownika Homo sapiens

[...]zjawisko to rzeczywiście

[...]zjawisko to rzeczywiście manifestowało się cały czas, przyjmując zmienne kształty, ale nie zmieniając wewnętrznej struktury. Niekoniecznie zatem musimy mieć do czynienia z gośćmi z kosmosu przybywającymi by badać Ziemię. Nie mamy też do czynienia z zaawansowanymi prototypami, dlatego też, biorąc pod uwagę bogatą przeszłość tego fenomenu, należy poszukać jeszcze innej hipotezy. 

W innych pracach zwracałem uwagę na to, że zjawiska powietrzne podobne do dzisiejszych obiektów UFO pojawiały się w doniesieniach z XIX w., gdzie przybierały formę podniebnych łodzi, statków powietrznych a także widmowych rakiet, jak te z 1946 roku. We współczesnych czasach przybrały one formę statków kosmicznych, zatem wydaje się, jakby zawsze zjawisko to dopasowywało się do ludzkich oczekiwań.[jest to niezwykle ważna informacja-spostrzeżenie ! może ono odkrywać prawdziwą naturę zjawiska lub naturę istot ukrywających się za formą humanoidalną wszczepianą ofiarom porwań, indukowaną do ich pamięci !] Zawsze jednak wygląda na to, że zjawisko to jest krok naprzód przed ziemską technologią...
.[ to też niezwykłe odkrycie mogące rzucić światło na inną naturę tego zjawiska niż oficjalnie się sądzi !]

W ostatnim okresie, kiedy zaczęto zwracać uwagę na biologię molekularną pojawili się także „kosmici” dokonujący podobnych genetycznych interwencji. Zwolennicy hipotezy ETH mogli zatem wpaść w pewną pułapkę tuż na samym progu odczytywania przekazu, który zjawisko to chce nam dać.
Podobne historyczne rozważania połączone z badaniami nad folklorem i mitologią doprowadziły badaczy takich jak Bertrand Meheust i Hillary Evans do wniosków mówiących, że całe zjawisko UFO to projekcja świadomości jego obserwatorów. Wskazują oni, że postaci ze science-fiction i legend również zawsze wyprzedzają człowieka o krok pozostając nieuchwytnymi. Hipoteza psychologiczna zrodziła silną opozycję wśród amerykańskich ufologów. 

Jednak relacje osób, które doświadczyły abdukcji są szczególnie ciekawe jeśli chodzi o teorię psychosocjologiczną. Trudno bowiem znaleźć na Ziemi lud, który nie posiadałby legend opowiadających o małych ludziach, którzy dopuszczają się porwań ludzi. Często dopuszczają się oni na ludziach pewnych zabiegów oraz zabierają ich w „podróże astralne” do nieznanych miejsc. [ i tu wkracza teoria innych wymiarów lub światów duchowych, o których badacze uwarunkowani materialnym pochodzeniem ufo nie chcą słyszeć !nie wspominając o tych "wyznających" ewolucjonizm kosmiczny...] o tym pisałem tutaj:
http://popotopie.blogspot.co.uk/2014/02/swiat-materialny-kosmosu-galaktyk-jako.html
Więcej o UFO znajdą państwo tutaj:
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika ŚZwiTT A4 TERR NIK(OO?):"o"!De?

22.56 :  Też zauwżyłem,że UFO

22.56 :  Też zauwżyłem,że UFO pod...kłada się CZASOM aktualnym ! Odpowiedź daje ...hinduizm(?): ILUZJA MAJA  ale i też tak np.Laura Jadczyk: mówiono jej tak(ci z...6-tego pozimu:7= ON!):   ISTNIEJEMY...TYLKO DLATEGO,...???I tu suprejSIC:  BO NAS KTOŚ...WYMYŚLIŁ !!! Na zasadzie...LUSTRA:ODBICIA: UFO też istnieją tacy a nie inni bo TAK ICH SOBIE WYMYŚLAMY=WIDZIŚ:MY! 100 -200 l temu znane były tylko prymitywne machiny...powóz,statek czy pociąg no a dziś ? A JUTRO ??? Prawda Absolutna (incydent z 24.10.87 r) powiedział DOKŁADNIE TO SAMO: istnieje wszystko co tylko sobie potrafimy wymyśleć !  RAJ NA ZIEMI ? Keine...PRA b LI eMMMA 4!!!Tb ŚZ ?ACHH...ja:K...???

Portret użytkownika Marino1234

Szczerze wątpię w to że UFO

Szczerze wątpię w to że UFO pochodzi od demonów i w ogóle ma jakieś powiązanie z religią. To są po prostu kosmici którzy mogą mieć złe cele jak i dobre. Osobiście staram się nie wiązać tych dwóch rzeczy ze sobą. Kosmos jest ogromny i nie można mówić że tam mieszkają demony to podchodzi mi paranoją religijną czy daleko idącą diagnozą fanatyczną ludzi którzy nie maja innego wytłumaczenia i wyobraźni na nie wytłumaczalność pewnych zjawisk co widzimy na niebie czy w kosmosie. W dużej mierze z braku odpowiednich technologii.

Portret użytkownika ŚZwiTT A4 TERR NIK(OO?):"o"!De?

8.38...(?Kto

8.38...(?Kto wczoraj...ustanowił rekord św.w LOTACHH?Słoweniec: nr.38 !A kto go podrzucał jako 1-szy ? 10:t KA: 48 !!!RR amba ?)

TaK ...działa on...TU I TERAZZ(owoce!)...On czyli: BÓG...

Wierzy człek...nierozumny; GŁUPI...niestety!
Mądry...SPRAWDZA !!!Testuje,próbuje,kontroluje!

Problem :JUDZASZ_JEZUS...miał tylko jeden cel:
NIE UFAJ...NIKOMU!!!
Zwłaszcza max pochlebcom...
Weźcie to sobie za MIARĘ CZŁEKA ...HOMOnowEGO !!!
A raj na Ziemi...MIG(123)iem POWSTANIE ...nie ?Cie,,,K(....)AVE !!! D.N..O...taki? PTA:KI RZarTb!!!

Portret użytkownika antifa

A tutaj to kolejne katechezy

A tutaj to kolejne katechezy jakieś czy co? Czemu do cholery gdzie nie zajrzeć to pełno hejterów trollujących w imię nieistniejącego boga i plujących jadem na innych? Nie istnieje żadne bóstwo ani nie będzie istnieć i skończcie w końcu te lamentowanie nad istnieniem czegoś co zwyczajnie nie istnieje, bo to tylko pokazuje jak bardzo zdesperowani i nieszczęśliwi są tutejsi komentatorzy.

Portret użytkownika Shagrath

To jest wolny kraj. Może

To jest wolny kraj. Może znajdź sobie inne forum, gdzie będą udowadniać, że religia jest opium dla ludu, a Bóg nie istnieje, będą dyskutować o ideach marksa, a także marzyć o świetlanej komunistycznej przyszłości. Sądząc po Twoim nicku, takie tematy zainteresują Cię bardziej, niż jakieś demony, obce cywilizacje, paleoastronautyka czy Bóg.

Portret użytkownika antifa

Skoro to wolny kraj to mogę

Skoro to wolny kraj to mogę wchodzić gdzie chcę. Widzę że moda na wyzywanie od komuchów każdego ateisty wcale jakoś nie mija. Komunistyczne idee to pryszcz przy religijnym oszołomstwie, które stara się zacofywać wszelkie postępy cywilizacyjne. Powiedz mi teraz kolego, kto ci dał takie wynalazki jak komputer, rakiety, samochody, samoloty czy lasery? Religia czy twój "komunistyczny" świat nauki? No pomyśl dobrze. Nawet jeśli twój bóg istnieje czymkolwiek by był, ma ciebie i wszystkich głęboko w D. Uskarżając się na komunę pokazujesz tylko że masz max 20 lat i nic nie wiesz o tym ustroju, a tak naprawdę ta cała komuna w Polsce to był raj cywilizacyjny i techniczny w porównaniu z dzisiejszym katolicko-policyjnym średniowieczem promowanym przez takich jak ty. W latach 60-tych Polska miała 10 razy lepszą armię niż współcześnie i technologicznie byliśmy prawie na równi z USA dzięki temu że władze trzymały kościół za mordę przy ziemi.

Portret użytkownika Shagrath

Do moderatora - proszę o

Do moderatora - proszę o "puszczenie" tego przydługiego tekstu w ramach polemiki z tekstem "Antify".
Zarzucasz mi, że "uskarżam się na komunę", że w związku z powyższym mam "około 20 lat i gwno wiem", dalej napisałeś pochwałę PRL-u.
No więc już używając takich sformułowań manipulujesz. Jeżeli chcesz wiedzieć, to z II połowy lat 80tych, a zwłaszcza z jej końcówki coś tam pamiętam, ale to i tak nie ma znaczenia, gdyż w swojej wypowiedzi w ogóle nie odniosłem się do socjalizmu/komunizmu, w formie w jakiej istniał (cytując Kamana, utwór "Super Kraj") na terenach położonych "od mniej więcej Łaby do mniej więcej Kamczatki" do początku lat 90tych.
W żadnym wypadku nie wyzwałem Cię od "komuchów" - nie stwierdziłem również, że idee propagowane wówczas przez Moskwę są Ci bliskie. Jednakże podpisałeś się jako "Antifa", zwolennik lewicowych ruchów będących uosobieniem wszystkiego poza tym, czym/kim byli antyfaszyści biorący udział w II wojnie światowej. Przecież zwolennicy antify nie walczą przynajmniej w Polsce z "faszyzmem" i "nazistami", gdyż tacy w naszym kraju nie występują. Powyższe ruchy nigdy nie miały w Polsce szerszego poparcia, a ostatecznie zostały skompromitowane przez napaść niemiec na Polskę. W połowie lat 90tych było trochę skinów, teraz statystyk wpisałby 0%. Powyższe 0 oznacza w statystyce występowanie zjawiska w granicach błędu statystycznego.
I w ten sposób mogę przejść do komentowania kolejnej części Twojej wypowiedzi. Jak wiesz, na tzw. liberalnym Zachodzie idee lewicowe były bardzo popularne po II wojnie światowej. Szerokim pojęciem była tzw. "nowa lewica", której idee miały wpływ choćby na pokolenie '68. To były nadal te same marksistowskie idee, wymieszane z anarchistycznymi oraz z poglądami kolejnych ideologów (choćby Marcuse). Jako że zgodnie z tymi ideami "walka klas" czy "utrata kajdanów przez proletariuszy", nie miała sensu, należało znaleźć cel zastępczy. Chociaż główna fala popularności tych ruchów wygasła w latach 70tych, przetrwały idee takie jak choćby multikulturalizm, wspieranie praw mniejszości narodowych (zwłaszcza z innej rasy), a następnie seksualnych (pro-LGBT), wspieranie ruchów feministycznych, ekologicznych. Jako że na przeszkodzie stali wrogowie tacy jak kościół czy konserwatyści, należy wg nich doprowadzić do ich osłabienia. Choćby poprzez wspieranie praw mniejszości religijnych innych niż chrześcijańskie, co ma miejsce w zbyt widoczny sposób - przykładów wiele choćby na tym serwerze.
No i do tego walka z religią (ale tylko chrześcijańską) i z kościołem - i to nie poprzez przytaczanie uzasadnionych argumentów, tylko fanatyczne-gimboateistyczne, cytując "Komunistyczne idee to pryszcz przy religijnym oszołomstwie, które stara się zacofywać wszelkie postępy cywilizacyjne", "katolicko-policyjne średniowiecze". Więc komunizm, to nie najbardziej "lajtowy" kraj całego bloku demoludów - PRL, lecz pozostałe kraje demokracji ludowej, gdzie po wojnie zniszczono w znacznym stopniu kościoły i wytępiono zakony, dalej republiki ZSRR z jego gułagami oraz szpitalami psychiatrycznymi, gospodarstwami kolektywnymi i przypisanymi do nich rolnikami (paszporty wewnętrzne). Dalej komunizm to jeden z guru nowej lewicy - mao, wielki głód w wyniku klęski jego programu wielkiego skoku, inżynieria społeczna czerwonych khmerów - przesiedlenie ludności miejskiej na wieś i kara śmierci bądź obóz za użycie jakiegokolwiek wytwór cywilizacji - to też komunizm. Tak więc, gdzie w świecie chrześcijańskim widzisz "powrót do średniowiecza" i "upadek (zwalczanie) cywilizacji"? Spora część naukowców to ludzie religijni, nawet Kościół przyznał się do błędów i od wielu już lat nie walczy z postępem. Nawet w jakiś tam sposób wspiera badania naukowe, obserwatoria astronomiczne. Chyba że walczy z tzw. postępem (idee socjalistyczne i te sprawy). Katolicką naukę społeczną można przyjmować, ale nie trzeba. Jednak jest to stawianie na wolność wybory. Są oczywiście niechlubne wyjątki, które piętnować nie tylko trzeba, ale jest to konieczne. Za to "dzięki" lewicy z dużym prawdopodobieństwem w kolejnych krajach już wkrótce, żeby czuć się w miarę bezpiecznie, trzeba będzie podporządkować się muzułmańskiemu średniowiecznemu prawu.
Kwestia wynalazków - no przecież, że Bóg patentów ludziom nie zsyła. Ale jednak na wolnym Zachodzie ta technika była lepiej rozwinięta jeszcze w czasach istnienia ZSRR. Szczególnie wytwory przemysłu lekkiego. ZSRR kradł raczej technologię. Jakieś osiągnięcia tam były - medycyna w ZSRR, trochę tego było i w Polsce (Elwro, Odra) - istniejące imho dzięki utrudnionej wymianie technologii i embargu. Nie przetrwałyby w III RP nawet, gdyby nie zostały te zakłady zniszczone (wrocławskie Elwro). Armia była lepsza - z tym się zgadzam, ale technologicznie "prawie na równi z USA" - no odjechałeś Wink
Pisząc "raj techniczny i cywilizacyjny w Polsce" miałeś na myśli lata 70te? Jeszcze nieco wcześniej w wielu miastach robotnicy przymierali głodem w ciasnych, zamieszkanych przez wiele osób mieszkaniach. Faktycznie, podniesiono kraj z morza ruin, odbudowano miasta i pobudowano blokowiska. Analfabetyzm również zlikwidowano, a oświaty na poziomie podstawowym i średnim (też zawodowym) wstydzić się nie musimy. Tego nikt nie neguje. Z drugiej strony rządzący "wspaniałomyślnie" zrezygnowali z pomocy w ramach Planu Marschalla. Na zachodzie (co prawda mniej zniszczonym pod względem ludności i ruin) po wojnie również bardzo biednym też zlikwidowano powszechny analfabetyzm, odbudowano zakłady przemysłowe. Co prawda wczasy nie były darmowe, ale za to było ludzi na więcej stać. Poczytaj sobie o "chlubnych latach 1945-1973" (do kryzysu paliwowego)...
 
Na koniec - co do istnienia Boga, bądź jego oddziaływania na świat, to bym się tak kategorycznie nie wypowiadał. "Nie istnieje żadne bóstwo ani nie będzie istnieć". Odważna teza. Albo pełna ignorancji. Tego nikt nie wie, chociaż znany świat i kosmos są znacznie bardziej skomplikowane, niż w czasach Newtona i Darwina. Można tam będzie szukać ewentualnych przejawów Jego obecności. A wiele do odkrycia jeszcze przed nami.

Portret użytkownika pinja

Dla mnie jest to wyrażny

Dla mnie jest to wyrażny dowód na to ,że Jezus naprawde zszedł z niebios  pod postacią człowieka być może aby lepiej poznać naszą rase lub stworzyć fundament "religie" aby potem skutecznie nami kierować... 

Portret użytkownika anowi

Cabaj, TheTruth: nikt Wam nie

Cabaj, TheTruth: nikt Wam nie każe uznawać Boga i tego co stworzył, nie przyznajecie się do Niego? On zrobi dokładnie to samo, wasz wybór. Ale darujcie sobie takie komentarze, wiekszość ludzi wie kim On jest, co dla nas zrobił i robi, szanujcie uczucia innych. Wierzę w Boga, jego Syna i ranią mnie takie komentarze, pewnie tak zareaguje wiekszość ludzi.

Portret użytkownika antifa

Więc także ty szanuj uczucia

Więc także ty szanuj uczucia tych co myślą, bo niemyślącym fanatykom to jakoś z wielkim trudem przychodzi jakakolwiek tolerancja osób myślących oraz logiki. Jeśli cie ranią tutejsze komentarze (ha ha ha Smile ) to pamiętaj że nikt cię tu na siłe nie trzyma, możesz zamiast wylewać żale zrobić coś pożytecznego poza wirtualem Smile

Portret użytkownika prorok2404

Skoro nie wierzysz to nie

Skoro nie wierzysz to nie wmawiaj innym ze nic nie ma. Nikt Ci nie narzuca zebys w cos wierzył. Ale dam Ci do myslenia czyms... Wystarczy ze spojrzysz na swoje paluchy i powinnienes juz pomyslec ze zyje obecnie 7 miliardow ludzi codziennie ponasd 200 tys sie rodzi a prawie tyle samo umiera. Nie wiem jakie to sa liczby na przestrzeni tysiacleci ... Ale kazdy ma swoj kod zapisany na paluszkach ... Nie ma drugiego takiego kodu jak Twoj. Skad to sie wzielo ???? Z wielkiego wybuchu czy od malpy ????? Masz czas zeby zaczac myslec logicznie i sie nawrocic. Nie zmarnuj tego czasu !!! Z Bogiem:)

Portret użytkownika Poison

Nikt nie narzuca niewierzącym

Nikt nie narzuca niewierzącym swojej wiary, no akurat...To wy zmuszacie innych żeby wierzyli w tego wymyślonego, nieistniejącego boga, grożąc im piekłem za nieposłuszeństwo. Pełno tu jest takich katolskich oszołomów co myślą, że mają racje a wiedzą tyle co im ksiądz na mszy powie.

Portret użytkownika antifa

Masz na myśli linie

Masz na myśli linie papilarne? To jeszcze nie wiesz skąd takowe się biorą? To chyba trochę za dużo wagarowałeś z lekcji biologii żeby brać korepetycje z religii w tym samym czasie. Linie papilarne kolego każdy ma inne, bo każdy ma INNE GENY, a są inne bo są mieszanką genów rodziców. To się nazywe GENOTYP czyli zespół genów danego osobnika. Kapujesz? A jest jeszcze coś takiego jak FENOTYP czyli zespół cech nabytych ze środowiska. I te dwie rzeczy kształtują między innymi dany organizm. Rozumiesz już? U ciebie przemawia jedynie fenotyp wynikający z nadmiernego przbywania w otoczeniu ministrantów i czarnych gangsterów. Dlatego mimo że mamy XXI wiek jakbyś nie wiedział, to twoje myślenie stoi nadal na poziomie gdzieś XIII-XIV wieku.

Portret użytkownika Dżolka

No i jest jeszcze jedno

No i jest jeszcze jedno pytanie - skąd się wzięło życie? I nie chodzi mi o klonowanie, namnażanie komórek i tego typu bajania, pytam tego co to nie wierzy - skąd się zięło życie, czyli to co pozwala jemu istnieć jako istota ludzka, bo to ani tatuś z mamusią życia nie dali, tylko je przekazali jako pośrednicy, bo sami to życie wcześniej dostali - od kogo? Nie nie od ewolucji, bo wszystko już działą w oparciu o pierwotną iskrę - chodzi mi właśnie o tę iskrę życia. Reszta to już tylko następstwa.

Portret użytkownika TheTruth

Jeśli Bóg zezwala na

Jeśli Bóg zezwala na niegodziwości obecnie istniejące to ludzie się od niego będą odwracać i w zasadzie od dawna zaczęli. Natomiast jeśli Bóg się od nas odwróci tzn że nie jest miłosierny i nie zasługuje na miano Boga.

Portret użytkownika drako_tr.

TheTruth...nie dosyć, żeś

TheTruth...nie dosyć, żeś ślepy, to jeszcze i głupi…takie jest moje zdanie…
Przedstawię Ci to najprościej jak się da, tylko czytaj ze zrozumieniem:
Pewnego wieczora TheTruth wraca z pracy zmęczony, wkurzony, bo go szef bez powodu opierniczył, dziewczyna przyprawiła rogi z najlepszym kumplem, zapomniał kasy, i nie może kupić sobie na wieczór browarka, ptak mu osrał nowiutki gajerek, a przejeżdżający samochód dodatkowo ubłocił…
Nagle dostrzegł za rogiem smarkacza palącego szluga, nerwowo rozglądającego się, żeby nie zostać nakrytym…i bammm... frustracja TheTruth dosięgła zenitu, podchodzi do smarkacza, leje go po łbie, masakruje szluga...wnet, zza rogu wychodzi dwóch „pudziano-podobnych” karków…okazuje się, że to bracia smarkacza…no cóż, TheTruth dostaje pożądne manto, i ląduje na intensywnej terapii, gdzie spędza 14 upojnych dni, a w perspektywie ma sześć miesięcy szamania zupki przez słomkę….fajnie…????...NIE.
Teraz zastanówmy się, co zrobiłby, TheTruth jakby miał NIEZBITY DOWÓD, że zaraz zza rogu wyjdą te wredne karki….czy odważył by się szczeniaka naklepać…??? NIE …
Tak samo jest z Bogiem, gdybyśmy mieli niezbity, namacalny dowód na jego istnienie, czy byłoby tyle niegodziwości na świecie…??? NIE ...
Czy ktokolwiek odważyłby się czynić zło, mając w perspektywie wieczne potępienie, czy też kilkusetletnią kąpiel np. w lawie…??? NIE ...
Moje zdanie jest takie…nasz pobyt tu, na Ziemi, jest próbą wiary,  nie mamy żadnych dowodów, ani też pewności, na istnienie Boga, Stwórcy, Siły wyższej...jak zawał tak zwał, i wszelkie decyzje musimy podejmować sami, to od nas zależy czy będziemy czynić dobro czy zło, i to my mamy rozważyć, w naszych sercach, co jest dobre, a co złe, i jaką obrać drogę.
„Natomiast jeśli Bóg się od nas odwróci tzn że nie jest miłosierny i nie zasługuje na miano Boga.”
…czy to znaczy, że ci, co odwrócili się od Boga, nie zasługują na miano człowieka…????????????????
Stwórca dał nam wolną wolę, i rzekł  „róbta co chceta” jak wrócicie do źródła to Was rozliczę…
Oto i cała „moja prawda”…nieskomplikowana, i przejrzysta.

"JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOŚIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM"
https://www.youtube.com/watch?v=XOQeHDDYSzs

Portret użytkownika TheTruth

Możemy się szybko przekonać i

Możemy się szybko przekonać i to wszyscy czy Bóg istnieje. Warunek jest jeden: przestać tworzyć nowe pokolenia. 100-200 lat i następi koniec. Reinkarnacja o ile istnieje nie będzie miała miejsca ponieważ ludzi już nie będzie.

Portret użytkownika sceptyyk

..."Warunek jest jeden:

..."Warunek jest jeden: przestać tworzyć nowe pokolenia"... TheTruth, pamiętając narodziny własnych dzieci i wszystko co się zdażyło i daży do teraz... Gdy czytam To twoje "przestać tworzyć nowe pokolenia" zastanawiam się jak mamy się strzec przed socjopatami twojego pokroju... Jak was wynajdywać? Jak was izolować? Jak się przed wami strzec? Z was powstają staliny, hitlery i inne pol pot-y, jak się strzec przed wami ?

Portret użytkownika TheTruth

Nie tworzenie nowego

Nie tworzenie nowego pokolenia nie jest czymś złym. Nikomu krzywdy nie wyrządzamy. To jest jedyne bezkonfliktowe rozwiązanie na problemy dzisiejszego świata. Pisałem o tym mnóstwo razy. Nie ma innego wyjścia. Dokładnie przemyślałem cały plan.

Strony

Skomentuj