Starożytny sztylet Tutanchamona wykonano z materiału pochodzenia pozaziemskiego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Archeolodzy znaleźli sztylet, gdy otworzyli grobowiec Tutanchamona i wydobyli mumię legendarnego faraona. Broń z pewnością należała do starożytnego władcy Egiptu, podaje portal Geenreport. 

 

 

Przez długi czas artefakt przeleżał w muzeum, ale nie dawał on spokoju niektórym naukowcom. Wkrótce okazało się, że wykonano go z metalu, czyli z materiału, który w starożytnym Egipcie był cenniejszy niż złoto.

 

Kolejne badanie doprowadziły do nieoczekiwanych odkryć, które pogrążyły naukowców w licznych sporach i przyczyniły się do powstania wielu hipotez.

 

Okazało się, że materiał, z którego zrobiono sztylet składa się ze stopu, zawierającego 10% niklu i 0,6% kobaltu. Wyprodukowanie takiego przedmiotu nie było możliwe, biorąc pod uwagę możliwości ówczesnego przemysłu.

 

Wyjaśniono, iż tajemniczy nóż władcy może mieć jedynie pochodzenie meteorytowe. Ktoś znalazł po prostu meteoryt i przetworzył go w broń. Są oczywiście zwolennicy innej wersji, którzy uważają, że sztylet był wynikiem interakcji Egipcjan z obcymi.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kris280

Nie jestem fachowcem i nie

Nie jestem fachowcem i nie chcę brzmieć jak "internetowy specuć od spraw wszelakich", ale czy taka zawartość niklu nie wskazuje na meteorytowe pochodzenie materiału?

Druga sprawa. Jak dobrze sobie przypominam, w okolicy wylotu jednego z kanałów, wychodzących z Komory Króla, znaleziono żelazną płytę. Egiptolodzy naturalnie okrzyknęli to wielkim oszustwem, sama płyta jednak była poddana badaniom, które nie wskazywały na oszustwo.

Czasami trudno się pogodzić że początek epoki żelaza może jednak nie zgadzać się z naszymi pięknymi tabelami.

Portret użytkownika Zdun

No to ładna zagwozdka mamy

No to ładna zagwozdka mamy nadzwyczajny metal a nawet stop metali droższy niż złoto ale w starożytnym Egipcie który zawiera 10% niklu , 0,6% kobaltu oraz 89,4 % czegoś kosmicznego. Tallinn obyś sraczki dostał za te bzdury !

Skomentuj