Starożytny zwój z Pustyni Judzkiej - odkrycie, które rozpaliło wyobraźnię archeologów

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Odkrycie na Pustyni Judzkiej niezwykłego zwoju, zawierającego starożytny horoskop, otworzyło nowy rozdział w badaniach nad tajemniczymi sektami, które rozkwitały na tych terenach tysiące lat temu. Ten wyjątkowy artefakt rzuca fascynujące światło na światopogląd i praktyki religijne tych starożytnych społeczności.

 

 

Zwój, określany przez naukowców jako "Horoskop", został napisany w języku hebrajskim od lewej do prawej, co było rzadkością w tamtych czasach. Oprócz tego zawiera on również znaki w języku greckim, aramejskim i szyfrowane elementy, co wskazuje, że był przeznaczony wyłącznie dla wtajemniczonych członków sekty.

 

Badacz zwojów z Pustyni Judzkiej, dr Oren Ableman, podkreśla, że taki sposób zapisu tekstu świadczy o tym, iż "był on przeznaczony tylko dla tych, którzy umieliby go odczytać". Było to prawdopodobnie narzędzie wykorzystywane przez przywódców sekty do selekcji nowych członków.

 

Zawarta w zwoju teoria łączy datę urodzenia człowieka z ilością światła lub ciemności w jego duszy, a co za tym idzie, z jego cechami fizycznymi i osobowością. Innymi słowy, starożytni wyznawcy wierzyli, że położenie ciał niebieskich w momencie narodzin determinuje nie tylko znak zodiaku, ale również wygląd i charakter danej osoby.

 

Ten niezwykły tekst rzuca również światło na rygorystyczny proces inicjacji, któremu musieli poddać się nowi członkowie sekty, określani jako "dzieci światłości". Jak wyjaśnia dr Ableman, "dana osoba może wierzyć w wierzenia i praktyki sekty, ale mimo to zostać odrzucona, ponieważ urodziła się w niewłaściwym dniu lub ma niewłaściwy kształt głowy".

 

Odkrycie "Horoskopu" z Pustyni Judzkiej ponownie rozpaliło zainteresowanie badaczy Zwojami znad Morza Martwego i starożytnymi sektami, które działały na tych terenach. To fascynujące znalezisko dowodzi, że nawet po tysiącach lat ludzkość wciąż poszukuje wiedzy i mistyki, próbując zrozumieć swoje miejsce w kosmicznym porządku.

 

Analiza tego niezwykłego artefaktu pozwala nam rzucić nowe światło na wierzenia i praktyki tych tajemniczych społeczności, dając nam wgląd w ich unikalny światopogląd. Badania nad "Horoskopem" z pewnością będą kontynuowane, a nowe odkrycia z pewnością jeszcze bardziej zaintrygują zarówno historyków, jak i miłośników starożytności.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj