Starsza kobieta z Indii przez 15 lat nosiła w brzuchu skamieniały płód

Kategorie: 

Źródło: Cover Asia Press/Dr Nilesh Junankar

Indie słyną na całym świecie z niezwykłych, czasem wręcz dziwnych przypadków medycznych. Najnowsza przypadłość pewnej kobiety może wprowadzić w osłupienie. Mieszkanka Indii przez 15 lat miała w swoim ciele skamieniały płód!

 

52-letnia Hinduska mieszkająca w wiosce niedaleko miasta Nagpur w stanie Maharasztra przez ostatnie 3 lata skarżyła się na poważne bóle brzucha i nudności. Szukała pomocy u różnych lekarzy, lecz żaden nie wykrył niczego podejrzanego i przepisywano jej jedynie leki przeciwbólowe oraz obniżające kwasowość. Problem nie zniknął a faktyczna przyczyna tych dolegliwości została odkryta wraz z dziwnym znaleziskiem.

Źródło: Cover Asia Press/Dr Nilesh Junankar

Kobieta wybrała się do chirurga laparoskopowego z Junankar Surgical Nursing Home w Nagpur. Dzięki laparoskopii ustalono, że w jej brzuchu znajdował się martwy skamieniały płód. 23 listopada po trwającej dwie godziny operacji lekarze usunęli z jej ciała 4-miesięczne dziecko.

Źródło: Cover Asia Press/Dr Nilesh Junankar

Wyjaśniło się, że 15 lat temu Hinduska przeszła przez aborcję. Choć jej ginekolog twierdził, że zabieg zakończył się pomyślnie to nieświadoma kobieta przez kolejne lata nosiła w sobie martwe nienarodzone dziecko. Lekarze byli niezwykle zaskoczeni, ponieważ był to skamieniały płód, tzw. lithopedion. Jest to ekstremalnie rzadkie zjawisko - w ciągu ostatnich 400 lat odnotowano tylko 300 przypadków zwapnienia płodu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika meg

Biedne dziecko, każda która

Biedne dziecko, każda która dokonuje aborcji powinna przez takie coś przejść, życze to każdej " mamusi", która nie chciała swojego dziecka,niech bóle ją rozerwą, tak jak zabieg aborcji rozrywa biedne nienarodzone dzieciątko.

 

Skomentuj