Stephen Hawking obawiał się powstania rasy superludzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stephen Hawking zmarł 14 marca 2018 roku. Brytyjski astrofizyk pozostawił po sobie liczne artykuły i eseje. Wśród nich zawarł między innymi swoje obawy co do przyszłości ludzkości. Według Hawkinga, techniki inżynierii genetycznej mogą zapoczątkować powstanie rasy superludzi.

 

Najnowsza predykcja słynnego astrofizyka dotyczy najbogatszych ludzi na świecie, którzy zainteresują się możliwościami, jakie oferuje inżynieria genetyczna. Stephen Hawking uważał, że bogacze zaczną wkrótce modyfikować swoje geny, a także geny swoich dzieci, aby zwiększyć ich inteligencję, pamięć, odporność na choroby czy nawet wydłużyć spodziewaną długość życia.

 

 

Techniki inżynieryjne będą oczywiście niedostępne dla przeciętnego człowieka, ale najbogatsi z pewnością skorzystają z tej okazji, nawet jeśli przyjęte zostanie prawo zakazujące modyfikowania ludzkich genów. Konsekwencją tego, według Hawkinga, będzie powstanie rasy superludzi, która będzie lepsza od „zwykłych” ludzi pod każdym względem i będzie miała o wiele większe możliwości. Astrofizyk uważał również, że przeciętni ludzie znajdą się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ nie będą w stanie konkurować z superludźmi.

 

Obawy Stephena Hawkinga są bardzo aktualne i jak najbardziej realne. Posiadamy już do swojej dyspozycji narzędzia modyfikujące geny, np. edytor CRISPR/Cas9. Jednak równie wielkim zagrożeniem jest cyborgizacja. W 2016 roku, profesor Yuval Noah Harari z Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie stwierdził, że najbogatsi ludzie świata staną się cyborgami i będą żyć wiecznie, natomiast ludzie biedniejsi zwyczajnie zostaną skazani na śmierć i zapomnienie.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem oni to zrobią,

Moim zdaniem oni to zrobią, wszystkie loże pracują nad tym ! To jest ich tajna doktryna, pokazywana jako zachodzące na siebie trójkąty !

"Organizacją najbardziej skrajnie „trójkątną” jest masoneria, inaczej wolni murarze. Ruch ten charakteryzuje się istnieniem trójkątów masońskich. Trójkąt w masonerii to najmniejsza jednostka organizacyjna, nie podstawowa, lecz swoiście ułomna. Trójkąt można powołać wówczas, kiedy nie ma możliwości powołania loży. Jak państwo zapewne pamiętają, i jak tu poniżej pokazujemy, w lożach widoczne są dwa zachodzące na siebie trójkąty. Jest to symbol zaczerpnięty ze starożytności i przywłaszczony przez sektę iluminacko-ufonautyczną w celu tworzenia istot alchemicznych. Masoneria od wieków chce przywołać-przywołuje do tej rzeczywistości różnorakie inteligencje duchowe, by ostatecznie powołać, albo stworzyć Antychrysta ! W wielkim skrócie, właśnie temu ma służyć ich rozumienie, albo doktryna „dwóch zachodzących na siebie trójkątów„. Pisaliśmy o tym w tekście pt.: „Maryja kazała zakopać piramidy ! Prawdziwi katolicy masoni istnieją – część II„."

Hybrydy dwóch zachodzących na siebie trójkątów loży iluminackich NWO - super kazania Ks. Natanka

https://youtu.be/_Py5vtE4DMc

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj