Stephen Hawking ostrzega naukowców przed komunikacją z obcymi

Kategorie: 

Źródło: https://commons.wikimedia.org/

Świadomość, że możemy nie być sami we wszechświecie sprawiła, że naukowcy chcą badać różne sposoby komunikowania się z obcymi i wysyłają do nich sygnały z Ziemi. Stephen Hawking uważa jednak, że jest to bardzo ryzykowne, ponieważ nikt nie ma pojęcia, jak obcy zareagują.

 

Hawking stwierdził, że jeśli kosmici przybędą na Ziemię, ich lądowanie będzie prawdopodobnie wyglądać podobnie, jak kiedy Kolumb przybył do Ameryki, co nie skończyło się zbyt dobrze dla rdzennych Amerykanów.

 

Pomysł naukowców z Search for Extraterrestrial Intelligence Institute w Kalifornii wymaga potężnych radioteleskopów, które mają wysłać dane do pobliskich gwiazd i planet. Systemy gwiezdne znajdują się w odległości 20 lat świetlnych. Jak dodatkowo twierdzi David Brin z NASA, każdy kontakt z obcymi ma możliwość wpłynąć na całe ludzkie istnienie i powinien być przeprowadzony przy pełnej świadomości konsekwencji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jan1

Trzeba byc niezle

Trzeba byc niezle ograniczonym inteektualnie by takie tezy  stawiac.Kto i w jakim celu wylanswal go na geniusza to nie bardzo rozumiem.hyba podobny geniusz.........

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika kedzia

A mnie zadziwia fakt, jak on

A mnie zadziwia fakt, jak on się świetnie trzyma. Na swój wiek to raczej nie wygląda... lśniące włosy, zaróżowiona cera, nawet zmarszczek nie ma aż tak wielu. I to tego ma MS. Ludzie z MS nie dożywają takiego wieku, i nie wyglądają tak "zdrowo". Taka, ot, dygresja. 

Strony

Skomentuj