Stephen Hawking ostrzega o możliwości przejęcia ziemi przez obcych

Kategorie: 

Źródło: twitter

Brytyjski fizyk teoretyczny Stephen Hawking powiedział, że po pewnym czasie nasza planeta może zostać skolonizowana przez obcych "nomadów", których może zafascynować nasz świat. Ponadto, naukowiec uważa, że już za sto lat, komputery osiągną poziom sztucznej inteligencji, który będzie wyprzedzać rozwój ludzkości i będzie w stanie ją podbić.

 

Brytyjski naukowiec i popularyzator nauki Stephen Hawking uważa, że ​​ludzkość może czekać dość ponura przyszłość. Stephen Hawking ostrzega o możliwości przejęcia Ziemi przez obcych. To zadziwiające stwierdzenie znanego fizyka teoretycznego padło w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety El Pais. Zdaniem Hawkinga, jeśli na Ziemię trafią kiedyś inne istoty z technologią podroży międzygwiezdnych to prawie na pewno przybywają aby podbić naszą planetę.

Hipotetycznych obcych Hawking nazywa nomadami i przewiduje, że zwyciężają i ​​kolonizują wszystkie planety, która byli w stanie w stanie osiągnąć. Naukowiec dodaje, że fakt istnienia takich ras wynika z jego matematycznego myślenia i założenia ich racjonalnego punktu widzenia. Nie wiadomo jednak jak mogliby wyglądać tacy obcy czy byliby podobni do nas czy raczej do wielkich insektów lub gadów.

Jednak nawet jeśli obcy nomadzi podbijający światy przez jakiś czas się u nas jeszcze nie pokażą, to Stephen Hawking przestrzega również przed rozwojem sztucznej inteligencji. Naukowiec wierzy, że w ciągu następnych stu lat, komputery staną się tak zaawansowane, że będą w stanie zdominować ludzkość. Wizjoner dodaje, że kiedy już do tego dojdzie, należy się upewnić się, że ich cele są takie same jak nasze.

 

Znany fizyk oświadczył też, że jego zdaniem przetrwanie gatunku ludzkiego zależy od zdolności do znalezienia nowych światów, gdzie indziej we wszechświecie, ponieważ istnieje coraz większe ryzyko zniszczenia Ziemi w wyniku katastrofy. Z tego powodu Hawking stara się zwrócić uwagę opinii publicznej na znaczenie lotów kosmicznych i kolonizacji innych planet.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Pamiętam, co ten pan

Pamiętam, co ten pan wygadywał w latach dziwwięćdziesiątych na temat czarnych dziur. Opowiadał dokładnie jak działają, co się w nich dzieje itd. Dziś wiadomo, że to były absolutne bzdury. Nie brałbym na poważnie wypowiedzi tego jegomościa.

Portret użytkownika Alena

BÓG- OMNIBYT    - jest

BÓG- OMNIBYT    - jest zarówno WSZYSTKIM ,  jak też  ,  równocześnie   , jest  tym , co ludzie nazywaja NICOŚCIĄ  - ABY WSZYSCY BYLI USATYSFAKCJONOWANI  .   / Nassim Haramein Przekroczyć Horyzont Zdarzeń/ you tube

Portret użytkownika taj

Człowiek jak zwykle szuka

Człowiek jak zwykle szuka wrogów dookoła siebie, a najpewniej będzie tak, że wykończymy się sami, jeżeli nie w globalnej wojnie (najpewniej o surowce albo o religię), to na skutek zmian klimatycznych, w ciągu najbliższych 100-200 lat. Szanse, że dotrwamy do 2500 są naprawdę niskie, w zasadzie nic nie wskazuje na to, abyśmy przetrwali jako rozwinięta cywilizacja.

Portret użytkownika zielonawyspa

Zmusiło ono mnie bowiem do

Zmusiło ono mnie bowiem do zadania sobie pytania "dlaczego wszelkie badania dotyczące UFO są prześladowane i muszą być prowadzone w głębokiej konspiracji". Badania te przecież nikogo nie krzywdzą, a ponadto biorąc pod uwagę kontrowersję jaka je otacza, są one ogromnie potrzebne naszej cywilizacji. Z czasów kiedy byłem aktywistą oryginalnej Solidarności, ciągle pamiętam podstawową zasadę, że kiedykolwiek zachodzi konieczność uciekania się do konspiracji, zawsze istnieć musi jakiś rodzaj okupanta który prześladuje owych ludzi zmuszonych do uciekania się do konspiracji. Stąd następnym moim pytaniem było: "kto jest owym niewidzialnym okupantem, jaki prześladuje wszystkich badaczy którzy dokonują rzeczowych badań UFO". Jak to doskonale już wiadomo, sukces badań naukowych głównie polega na zadawaniu właściwych pytań i potem znajdowaniu dla nich poprawnych odpowiedzi. W tym przypadku zapytanie "kto jest owym niewidzialnym okupantem" okazało się tym właściwym zapytaniem, które dostarczyło mi lawinowej odpowiedzi. Tak się stało, ponieważ poprawna odpowiedź na to pytanie brzmi owym niewidzialnym "okupantem" który prześladuje badania UFO, są sami UFOnauci, którzy z wielu najróżniejszych powodów usilnie przeszkadzają ludziom w poznaniu prawdy na ich temat, zaś w ramach tego przeszkadzania m.in. niszczą każdego kto bada ich zbyt dociekliwie. Tak samo jak owa odpowiedź szokuje, doskonale ona pasuje do wszelkich znaków zapytania dotyczących UFO. Wyjaśnia ona bowiem dlaczego istnieje tak wiele przeciwieństw i kontrowersji w naszym odbiorze zjawiska UFO, dlaczego ludzie reagują histerycznie na każdą wzmiankę słowa UFO, dlaczego istnieje cała ta oficjalna wrogość w odniesieniu do badań UFO, dlaczego każdy kto rzeczowo bada UFO zawsze dotknięty zostaje najróżniejszymi problemami i karami, dlaczego poprawne i racjonalne teorie i wyjaśnienia dotyczące UFO są zawsze krytykowane, podczas gdy najróżniejsze zwariowane teorie są rozmnażane w nieskończoność i upowszechniane bez najmniejszego oporu ani krytycyzmu, dlaczego wszelki materiał dowodowy jaki mógłby ujawnić sekretą działalność UFOnautów na Ziemi zawsze znika zanim ktokolwiek ma czas aby go dokładnie przebadać, dlaczego istnieją dosłownie tysiące i tysiące autentycznych zdjęć UFO dokumentujących z ogromną konsystencją i powtarzalnością istnienie tych samych statków międzygwiezdnych, jednak ciągle jacyś "luminarze nauki" uparcie stwierdzają że nie ma dowodów na istnienie UFO, itd., itp.
http://www.totalizm.pl/pajak_jan.htm
 
Stronę doktora Jana Pająka wyłączyli ufonauci albo iluminaci ! Sprawdzcie sami !

Portret użytkownika Alena

Każdy myśli "po sobie" My

Każdy myśli "po sobie" My jesteśmy agresywni , to oni też muszą być agresywni . Istoty , które osiągnęły wyższe poziomy świadomości i znajdują się teraz od 5D - 7D , nie zaatakują nas , bo one zrozumiały czym jest Świadomość Chrystusowa / Świadomość Most/ = Bezwarunkowa Miłość . Zaatakować nas mogą jedynie , w co też bardzo wątpię,  jedynie Obcy , z niższych poziomów wibracyjnych a więc m. in z naszego.

Portret użytkownika Alena

 MY STALE DOŚWIADCZAMY TYLKO

 MY STALE DOŚWIADCZAMY TYLKO TERAŹNIEJSZOŚĆI /dla nas zawsze jest tylo teraźniejszość/ To tylko  nasz umysł , stale się krząta ,między przeszłością , która minęła i przyszłością ,którą sobie wyobraża , rzutując przeszłość na tę ewentualną przyszłość , która nie istnieje . Przyszłóść to tylko spekulacje umysłu .  Natomiast my żyjemy tylko w terażniejszości .  To przez te ciągłe / i często zabójcze dla nas /spekulacje umysłu tracimy energię /bo myśl jest energią/ starzejemy się , chorujemy i umieramy. Dzieje się tak dlatego , że w naszych myślach jesteśmy najczęściej , albo cierpiętnikami , albo tyranami .  Nasza rzeczywistość utkana jest z naszych myśli , z naszych przekonań , więc o czym /z emocją/ myślimy ,taką rzeczywistość kreujemy i w takiej egzystujemy. serdecznie Cię pozdrawiam.

Portret użytkownika beka

Musisz zrozumieć, że nic nie

Musisz zrozumieć, że nic nie znaczysz, twoja wiara, nauka, myśl, świadomość to wytwór twojego prymitywnego mózgu niezdolnego pojąć prawdy ani jej przybliżyć. Mówisz, myślisz, czujesz tak jak to zaplanowano, to twój filtr na rzeczywistość której nie pojmujesz chcoć zdaje ci się że ją rozumiesz. Tworzysz prawa, reguły, dogmaty które dla ciebie wielkie, są li tylko żałosnym procesem twojego ograniczenia. Nie wiesz kim jesteś, po co jesteś ani nawet tego dlaczego cokolwiek jest. Twój filtr pozwala ci conajwyżej ubrać ową niewiedzę w wiarę, pocieszne i żałosne zarazem. Dlatego spełniasz i spełniać będziesz rolę której nie pojmujesz a jak ją sobie wytłumaczysz jest zupełnie nieistotne.
 

Portret użytkownika Alena

Jesteśmy Bogiem  , w formie

Jesteśmy Bogiem  , w formie człowieka , kontynuującym ekspansję mysli w nieskończoność . Natomiast niektórym ,  rzeczywiście  , bardzo zależy na tym  , abyśmy myśleli o sobie , że nic nie znaczymy . Podejrzewam , że znaczymy znacznie więcej , niż nam się wydaje , ale to już dłuższa historia.

Portret użytkownika Hefajstos

Ja mysle ze dopuki nasza

Ja mysle ze dopuki nasza cywilizacja jeszcze jest na etapie niewiadomej czy przetrwa czy samo sie wyniszczy bo jestesmy w kosmosie postrzegani jako cywilizacja istot nie swiadomych a przed nami krok ku swiadomosci lub autodestrukcji to nie ma prawa grozic nam niebespieczenstwo ze strony innych cywilizacji poniewaz istnienie zostalo stworzone aby trwalo a zycie w nim jest najwazniejsze. Dopuki jestesmy myslacy i rozwijajacy sie to ze strony obcych nic nam nie grozi a jak staniemy sie swiadomi to nic nam grozic nie bedzie nawet z naszej strony.

Portret użytkownika prestissimoLIVE

Nie udzielam się tu często,

Nie udzielam się tu często, ale tym razem napiszę.
 
jeśli przyjmiecie, że tzw. obcych w rozumieniu przybyszy z odległych przestrzeni kosmosu nigdy w naszym US nie było, a jedynie to pewnej grupie ludzi należy przypisywać to wszystko co do dziś przypisuje się rzekomym obcym z kosmosu, to wszystko stanie się jasne i cala ogólnoświatowa sytuacja.
 
Jest już sporo ludzi uważająca, tak samo jak ja, czyli to, że żadni kosmici nigdy nie przybywali na Ziemię, a tylko to ludzie w poprzednich wiekach osiągnąwszy wyższy stopień rozwoju technologicznego ich udają i tym sposobem odwracają większości ludzi uwagę od siebie jako ludzi takich samych jak my.
 
Dla tego na świecie trwają ciągłe wojny, zawieruchy, konflikty, podziały etc, bo tylko w takim układzie owa grupa ludzi jest w stanie skutecznie się ukrywać wśród nas  piastując najwyższe stanowiska w rządach i biznesie.

Portret użytkownika Sidorczuk

Sidorczuk idz być gruby i

Sidorczuk idz być gruby i głupi gdzie indziej już tutaj się dodłoczyłeś grubasie? i zaczynasz te swoje ufo dewiacje człowieku lecz się na głowę cały internet ma z ciebie beke:)

Portret użytkownika student

Kilka spraw. Po pierwsze -

Kilka spraw. Po pierwsze - jeśli zaatakują nas obcy z kosmiczną technologią i zniszczą naszą cywilizację, i tak nic nie poradzimy. Nawet jak będziemy się rozwijać jeszcze milion lat, oni i tak będą o milion mądrzejsi, rozpirzą nas swoimi dzidami laserowymi i po zabawie. Po co się tym w ogóle przejmować? W ostateczności zamiast Rotszyldopodobnych kontrolę przejmą kosmici lub od razu wyślą nas do krainy wiecznych łowów - nie wiem jak wy, ale ja mam na w/w sprawę kompletnie wywalone. "Znany fizyk oświadczył też, że (...) istnieje coraz większe ryzyko zniszczenia Ziemi w wyniku katastrofy. Z tego powodu Hawking stara się zwrócić uwagę opinii publicznej na znaczenie lotów kosmicznych i kolonizacji innych planet." Kolejna bzdura. Czy Ziemia jest bardziej zagrożona od innych planet przez upadek asteroidy itp. katastrofy? Nie sądzę. Słońce kiedyś nas spali. Ale na litość boską, za 100 milionów lat to może jeszcze powstać i upaść jakieś 10 tysięcy cywilizacji takich, jak nasza! Wniosek? Cenię Hawkinga, ale tym razem plecie androny. Poza tym ta dyskusja odwraca jedynie naszą uwagę od prawdziwych problemów, chociażby postępującej islamizacji.

Portret użytkownika czerstwy

Planeta Ziemia nigdy nie była

Planeta Ziemia nigdy nie była w rękach ludzi. Od samego jej początku jest centrum interesów różnych ras. Nawet obecne przechodzenie do tzw. 5 gęstości jest manipulacją Plejadan. Należy się z tym pogodzić panie Hawking.

Portret użytkownika Xerxes

Typowe ... Ludzie zawsze

Typowe ... Ludzie zawsze uważają się za pępek galaktyki i myślą że obcy mogą się nami aż tak interesować. A znając życie  jesteśmy jedynie zaściankiem w galaktycznej społeczności jeśli taka istnieje i nikt nami się zbytnio nie interesuje. Od czasu do czasu wpadną jacyś badacze i obserwują ukratkiem tak jak my obserwujemy dzikie plemiona by nie dać się zauważyć i ingerować w ich kulturę.

Portret użytkownika nel35

Kto by się przejmował jakimiś

Kto by się przejmował jakimiś hipotetycznymi obcymi. Tu i teraz świat, w którym żyjemy, jest przejmowany przez wrogą nam dzicz muzułmańską. Europejskie nacje, które od lat żyły na  poziomie dla nas ciągle nieosiągalnym, lada moment runą w przepaść. Dobrobyt odebrał im rozum i instynkt samozachowawczy.

Portret użytkownika Ostry

Niech ten teoretyk i

Niech ten teoretyk i wizjonera spada na szczaw. Nie potrzeba nam takich lujców. Skoro jest taki mądry to niech zajmie się sobą i doprowadzi siebie do porządku a nie poucza innych. Pajac jak nic. 

Portret użytkownika Io600

Przetrwanie gatunku ludzkiego

Przetrwanie gatunku ludzkiego zależy od tego czy sami się ludzie nie pozabijają, a w naszym psychiatryku jest ku temu bardzo duża tendencja. Czy jest jakaś gałąź nauki, która zajmuje się zabezpieczeniem Ziemi przed atakiem z kosmosu? Nie, bo nie mamy żadnego doświadczenia na tym polu, żadnego. Gdyby na placu Piłsudskiego w stolicy wylądowali kosmici, to ludzie zaczęliby walczyć między sobą o to, kto pierwszy zrobi im pranie mózgu. "Jest tak.. a nie, bo jest tak... ja im powiem jak jest, ja znam prawdę... nie, ty się nie bawisz, to ja znam prawdę... oddaj, to moje... jesteś u pani..." i tak w kółko. Kazdy ma racje, każdy wszystko wie najlepiej. Specjaliści od braku doświadczenia.

Portret użytkownika Rodak

Hawking  to  kontrowersyjny

Hawking  to  kontrowersyjny  fizyk pod  wieloma  względami, ale  wykorzystuje  sie  go do  tego żeby  walczyc  z  Bogiem i  żeby  ludziom udowadniac  , że  nie  sa  nic  warci, a  sa  tylko  pasożytami  na  Ziemi.
Prawdę  mówiąc  wszyscy  jestesmy  pasożytami na  Ziemi, tak jak  drobnoustroje  pasożytujące  na  czlowieku, ale  bez  nich  ciężkie  byłoby  zycie  człowieka lub  wręcz  niemozliwe.
To elity  lansuja  takie  tezy, bo  są  im  potrzebne  do walki ze  społeczeństwami  w  obronier  swoich  interesów, które  nigdy nie  były  tożsame  z  interesem  ogółu. To elity  są  największymi  pasożytami  ograniczając  ogólny  rozwój  przez  ukrywanie  odkryc  naukowych  w  róznych  dziedzinach - od  życia  na  Ziemi  do  odkryc  fizyki  w  dzedzinie  mocy  człowieka  i jego  siły  psychicznej, czego  oni  sie  najbardziej  obawiają.

Portret użytkownika Atuan_retni

Dlaczego drwicie z

Dlaczego drwicie z człowieka.
Ma całkowicie rację.
Odwiecznym prawem natury być może także w całym wszechświecie jest zapewnienie bytu i panowania swojemu potomstwu, stąd walki samców, monogamia w gatunku ludzkim, czy walki etniczne jak chociażby obecnie.
A dlaczego to robimy? przecież jesteśmy inteligentni.
Dlatego oprócz dobrych którzy nas odwiedzają czy odwiedzą, przybędą także źli i zaborczy, którzy
będą potrzebowali przestrzeni życiowej.
Z drugiej strony mówiąc trudno powiedzieć czy obecne odwiedziny są bezinteresowne i służą jedynie
naszemu dobru?
Może na dzień dzisiejszy jeszcze nie jesteśmy w stanie zrozumieć ich intencji.
Na tym forum kpią tylko głupcy z klapkami na oczach, uszach i namiastką mózgu.

Portret użytkownika Cabaj

Podobno czasami straśnie mu

Podobno czasami straśnie mu "waly"spod łogona jak "służąca"zapomni wyglancować mu orzechów...gdyż pojęcie "najlepsza baba to własna graba"nie dotyczy jak to kiedyś nazwał Baca tego drzeworytu he he.Pewnego ranka gdy jej sie mydło wymskneło i wpadło mu w zad to zaczoł puszczać bańki.A osobiście to sie dziwie że ta pokraka jeszcze zużywa niepotrzebnie tlen a co poniektórzy uważają to to za jakąś wyrocznie ówczesnego świata.Ale uważam że gdyby to nie pierdziało w ten wózek to nawet nikt by nie poczuł zapachu....a ze lubi kieszono kapuche to dlatego tak dużo "mówi"Kufa musi być przesrane tylko patrzeć i se nie "zagolyć"

Portret użytkownika kamil

Nie wierzy w Boga to

Nie wierzy w Boga to podstawowy blad w jego rozumowaniu
Szkoda mi go.
H. Pajak tworca TOTALIZMu ma do tego swoja teorie Boga i przypiosuje do Hawkinga ..
 
Cos w tym jest i to raczej Prawda

Portret użytkownika keri

Stephen Hawking powiedział o

Stephen Hawking powiedział o tym, co nie jest hipotetyczne, lecz wynika ze zdarzeń historycznych i obecnej zakamuflowanej prawdy. Ci, którzy się z niego nabijają, mogą nie przeżyć szoku, gdy poznają rzeczywistość.
Nie mówi wprost. Naprowadza na właściwy tor poszukiwań prawdy.
To dziwne, że tak wielu wypowiadających się czytelników tego forum ma zaślepki na wszelkich kanałach poznania.

Portret użytkownika baca

nie przejmuj się tym co wózek

nie przejmuj się tym co wózek hawkinga powiedział, ponieważ pasażer (tak samo zresztą jak einstein) NIGDY nie zbadał się na wysokość ilorazu inteligencji...
ten koleś to żałosny kukieł a nie jakiś rzekomy geniusz - produkt telewizji - to taki sam geniusz jak z bartoszewskiego profesor...

Portret użytkownika TiqsiW.

Ten cały Hawking chyba za

Ten cały Hawking chyba za duzo w internecie czyta..;p Po co mjają obcy przejąć Ziemie??;p bez sensu gada ten człowiek.Co on moze wiedziec co bedzie za 100lat za 100lat to Ziemia moze wygladac jak po Czarnobylu,a ludzie mogą chodzic z kijem i przecinakiem i szukac radioaktywnego żarcia, a nie nanotechnologia mu sie marzy:)

Portret użytkownika Sio

Hawking ma wiele problemów.

Hawking ma wiele problemów. Wierzy w intelekt a nie wierzy w świadomość,która może leczyć.
We wszystkim chce sięposługiwać komputerkami albo robotami bo od nich jest uzależniony.
Silnej świadomości   jakikolwiek nomad   nic nie może zrobić.
Silna świadomość to zdrowa czysta świadomość a stan ciała jest tylko pochodną świadomości - niestety panie Hawking nie ubliżając ludziom niepełnosprawnym.Każdego to może to spotkać podobno.
Czysta świadomość nie musi opierać się na technologii ale materia jest jedynie polem do gry.
Tego niestety nie zrozumie żaden katol ani żyd ani muzol ani buddyjski mnich.
Ostatnich takich pogrzebały biblijne dyrdymały - no to wierzta w co chceta tera mochery he, he nawet w Hawkinga
 
 

Portret użytkownika tubylec

To on w coś wierzy lub nie

To on w coś wierzy lub nie wierzy? Myślałem że naukowcy nie mają wierzeń Biggrin Zatem nie ma się czym przejmować .. to tylko wierzący Hawking inwalida którego media wypromowały na następcę Einsteina, gdyby gadał coś naprawdę wartościowego nie pokazywano by go w mediach tylko po cichu sprzątnięto .. a on jest odznaczony tytułami, orderami, znaczy się że jest pożyteczny dla systemu .. pewnie dlatego że pier..li głupoty i mąci milionom ludzi we łbach.

Portret użytkownika Qantex

Na jego wypowiedz powiem

Na jego wypowiedz powiem tylko tyle: Spokojnie Stephen, ciebie na pewno nie porwą ani nie podbiją bo im niepotrzebny taki kaleka co dzięki komputerowi może wypowiadać jakie kolwiek słowo.

Portret użytkownika selos

I kto to mówi ? Ten kory

I kto to mówi ? Ten kory nagminnie obraża z wielką przyjemnością.
Tylko Pan Panie angelus nie widzi, że upośledzenie umysłowe (tych których obraża), to także upośledzenie, podobnie jak fizyczne :))).

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Ja nikogo nie obrażam. Jeśli

Ja nikogo nie obrażam. Jeśli ktoś się czuje obrażony tym co piszę, z pewnością zasługuje na moją opinię, więc mówię prawdę, w myśl zasady "uderz w kołka a pusty łeb zadzwoni..."

Portret użytkownika taght

Zauważasz ważny problem,

Zauważasz ważny problem, ludzie oceniają innych przez pryzmat swojej paranoiznej rzeczywistości. Sami nic nie robią, obwiiniaja za swoje nie powodzenie jakieś ukryte moce a mówią o sobie, że darzą do lepszego świata jednak gdy trzeba pomóc ludzia uważają że ci ludzie zagrażają ich spokojowi.

Portret użytkownika El Koto

'' Naukowiec wierzy, że w

'' Naukowiec wierzy, że w ciągu następnych stu lat, komputery staną się tak zaawansowane, że będą w stanie zdominować ludzkość. Wizjoner dodaje, że kiedy już do tego dojdzie, należy się upewnić się, że ich cele są takie same jak nasze. ''
Zatem jakie są nasze cele panie Hawking? (Nasze czyli czyje są to cele? Przeanalizujmy tę wypowiedź krok po kroku.)
1. Nażreć się.
2. Nachlać się.
3. Wydup.... co tylko możliwe.
4. Zgarnąć całą kasę i zamienić kogo się tylko da w uzależnionego niewolnika; czytaj robola-bateryjkę by sprzedać mu potem trutkę którą nazwiemy ''lekarstwem''
5. Od święta spuścić krew z dzieci roboli-niewolników w celu polepszenia zwyrodniałej od własnych zbrodni kondycji. (Patrz Hawking parodia człowieka, która mówi innym człowiekom jak mają żyć i co mają myśleć.)
6. Okresowo wywołać wielką wojnę w celu: patrz punkt 4.
7. Jak już wszystko zniszczymy i ukradniemy to powinniśmy czym prędzej uciec z tych zgliszcz i ruin na jakąś nową fajną planetę nadającą się do zniszczenia.
 

Strony

Skomentuj