Stonehenge to mistyfikacja, krąg powstał na nowo w latach pięćdziesiątych XX wieku

Kategorie: 

Stonehenge przed rekonstrukcją

Każdy zapytany o najbardziej charakterystyczny zabytek angielski z pewnością w pierwszej dziesiątce umieści słynny krąg megalityczny w Stonehenge. Struktura z menhirów wyryła się w kulturze masowej, jako relikt cywilizacji sprzed tysięcy lat. Okazuje się jednak, że słynny krąg powstał tak naprawdę kilkadziesiąt lat temu.

 

To jedna z oficjalnych tajemnic a raczej jeden z tematów, o których się nie rozmawia. Słynny pomnik Wielkiej Brytanii, został odtworzony a jeszcze 100 lat temu w jego miejscu był tylko pagórek. Jest to jedna z tajemnic archeologii, ale jest prawdziwa, i wielu wciąż woli na ten temat milczeć.

Jeszcze na początku zeszłego wieku w gazetach angielskich można było przeczytać słowa oburzenia ze względu na stan tego miejsca rytualnego. W 1901 roku wzywano do podjęcia jakichś działań w celu powstrzymania degradacji. Makijaż Stonehenge, wykonywano w tajemnicy a prace prowadzono w latach 1919 - 1920 i 1958/64.

Oznacza to, że Stonehenge , klejnot w koronie brytyjskiego przemysłu turystycznego zostało wykreowane przez naukowców. Do dzisiaj wielu turystów docierających w to miejsce ma wrażenie, że obcuje z jakąś tajemnicza przeszłością, podczas gdy oglądają krąg stworzony praktycznie od podstaw w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

 

 

Źródło: http://www.softmixer.com/2012/11/blog-post_8815.html#more

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Tina

"Wg geologów nasz kontynent

"Wg geologów nasz kontynent był czterokrotnie skuty lodem – ostatnie zlodowacenie miejscami. Czyżby w wyniku kataklizmów nasza cywilizacja o czymś zapomniała i dlatego przodkowie pozostawili  ważne informacje w kamieniach Stonehenge i nie tylko? Dlaczego w pamięci starożytnych mieszkańców Wielkiej Brytanii „miejsce święte” gdzie znajduje się Stonehenge miało tak wielkie znaczenie?  Dlaczego potomkowie zaginionej cywilizacji wznieśli w tym samym miejscu tak niezwykły pomnik? Dotychczasowe badania naukowe dowodzą niezwykłej inteligencji oraz wiedzy naszych przodków wbrew teoriom naukowym o historii Europy. Stawiając na widocznym miejscu Stonehenge, najwyraźniej chcieli abyśmy COŚ zrozumieli i we wskazanym miejscu szukali. Czy zrozumiemy co chcieli nam w ten niezwykły sposób przekazać inteligentni przodkowie?
Ostatnie badania brytyjskich archeologów potwierdzają moje wnioski dotyczące „miejsc świętych” w Polsce oraz znaczenia kamiennych kręgów jako Kamiennego Testamentu. Nie bez powodu są one zapisem astronomiczno-matematyczno-geometrycznym, czyli jest w nich zawarta ścisła wiedza. Dlatego są one największym dowodem na istnienie inteligentnej starożytnej cywilizacji na terenie Europy, co również potwierdzają moje badania i odkrycia w Polsce."

Portret użytkownika Tina

    „Miejsce Święte” oznacza

 
 
„Miejsce Święte” oznacza KOSMICZNE…
Zrozumiałam kolejną bardzo ważna sprawę… Jeżeli w Małych Stawiskach było w olbrzymiej skali odwzorowanie „Pasa Oriona”, to dlaczego w naszych czasach wielkie w SKALI odwzorowanie gwiazdozbioru Byka ponownie wskazuje to miejsce jako „miejsce święte” oraz „radioźródło 3c 123”? Czy „miejsce święte” oznacza KOSMICZNE? Czy jest tutaj coś „świętego”, co ma związek z tą odległą radiogalaktyką? Tak… W Grzybnicy odkryłam wiele ciekawych spraw, które potwierdzały moje przypuszczenia, ale to wciąż za mało. Czy jest jeszcze coś innego, co potwierdzi to co zrozumiałam?
 
Skupmy się na Stonehenge!
W tym czasie zainteresowałam się układem Wielkich Kręgów Stonehenge i Avebury. Okazało się, że te dwa wielkie kręgi mają średnice ok. 100 m - biorąc pod uwagę wały. Doszłam do wniosku, że są one odwzorowaniem „Pasa Oriona” , ale w mniejszej skali niż to było-jest w Polsce. Średnica wielkiego kręgu w Małych Stawiskach wynosi ok. 1000 m, a w Stonehenge ok. 100 metrów. Proporcja jest jak 10:1! A w jakiej są odległości? W Polsce odległość pomiędzy dwoma wielkimi kręgami wynosi ok. 2,6 km, w Anglii ok. 26 km… a w Grzybnicy 26,5 m! Tu dosłownie „szczęka mi opadła”, bo zrozumiałam, że właśnie to jest „wyższa geometria”! W żadnym przypadku nie mogły tego zrobić ludy prymitywne, gdyż w tych kamieniach zakodowana jest wyższa matematyka, geometria, fizyka, astronomia! A jaka to SKALA? Zrozumiałam, że dawno temu na terenie Polski było największe w skali odwzorowanie gwiazdozbioru Oriona! Więc gdzie jest reszta tego kamiennego odwzorowania? Jest zasypana ziemią od tysięcy lat. Po wielu latach badań odkryłam „głowę Oriona” w Gdyni. To co tam odkryłam i zrozumiałam było szokiem jakiego się nie spodziewałam, gdyż odkryłam tajemnicę naszej wiary o czym napisałam w książce pt. „Święta tajemnica Gdyni”.

Portret użytkownika Marysia

Oj tam, na tej stronie są

Oj tam, na tej stronie są same takie info poprzekręcane i wydumane. Np ta Autonomiczna Republika Żydowska to zwykła ściema. To żaden sekret, były o tej republice artykuły w Polskiej prasie niedawno i wcale nie w Gadule Wyrodnej. Autor tego "newsa" zapomniał wspomnieć, że w tej republice po żydowsku umie się poprawnie wypowiedzieć jedynie kilka osób. To było miejsce zsyłki którego realia wyglądały tak, że wysadzali ludzi z pociągu dawali brezent siekierę i kawałek chleba i won poszli na bagna budować se chałupę. Oczywiście autor tekstu zobaczył tam chyba kopalnie króla salomona pełne złota. Wiadomo. Jak się tam wybieracie chłopaki po te złoto to weźcie se też środek na komary i gumiaki bo tam bagna są paskudne. Biggrin Byłam tam i widzałam gdzy jechałam do Chin. Okna się nie dało otworzyć bo 100 tysięcy głodnych komorów wpadało do pociągu naraz. Biggrin Balszo pozdrawlaju i spasibo.

Portret użytkownika elesio

Czemu mnie to nie dziwi że

Czemu mnie to nie dziwi że robią nas w balona i się z nas śmieją po cichu za naszą łatwowierność .
Jeszcze pytanko jak coś zostaje rozebrane a jest oryginałem to poskładane od nowa po "retuszach" jest nim nadal czy to już po prostu kopia ?
 

Portret użytkownika kuzYn

Stonehenge ma upamiętniać

Stonehenge ma upamiętniać wojnę ?
Chyba tą z Indyjskich wedów - „Mahabharate”:
 
 
„Latające miasto wzbijało się wysoko w kosmos po to, by błyskawicznie opaść tuż nad ziemię, i zachwilę znów wzbijało się w górę. Wpadało do wód oceanu i za chwilę startowało na niebotyczne wysokości… i tu dopadła go Głowa Brahmy. Szczątki tego pojazdu spadły w kawałkach na Ziemię, a jego mieszkańcy spłonęli.”
(Mahabharata, Vanaparwan, rozdz.168-172)

 

Portret użytkownika Pio'76

Ej, detektywi spisków! Co na

Ej, detektywi spisków! Co na to powiecie:
http://www.ufos-aliens.co.uk/cosmicstonehenge.htm - tutaj znajdziecie poprawną merytorycznie sensację, którą na tej stronie przeinaczono i skażono chorobliwymi konfabulacjami.
http://www.francisfrith.com/stonehenge/photos/
http://megalit.republika.pl/varia_pictures.htm
Wpiszcie w Google „john constable 'stonehenge' 1836” - tak wyglądało to miejsce w 1836 r. Żaden pagórek.
Nawet na stronie do której jest odnośnik na końcu artykułu podaje tą informację w sposób nadający jej zdecydowanie inny sens niż nam wciska admin.
Jak można podobne głupoty wypisywać? Ale największe gratulacje dla wszystkich, którzy łyknęli tą bzdurę jak pelikany. Pełni oburzenia na oszustwo, triumfując swoją negacją rzeczywistości. Niestety panowie, nie pierwszy raz ta strona popisuje się niezbyt wysoką rzetelnością. Następnym razem zanim zaczniecie grzmieć, szydzić, upajać się triumfem, zweryfikujcie w prosty sposób sensację z kapelusza, i chwilę triumfu zmieniającą się po chwili w żenadę, odmieńcie w zdrowy rozsądek.
Śmiesznym jest uważać, że archeolodzy pracujący w tym miejscu daliby się oszukać. To was oszukano w artykule, który właśnie przeczytaliście.

Portret użytkownika baca

no kaman Pio, z tych

no kaman Pio, z tych ilustracji na Twoich linkach wynika że stonenhenge bylo bardziej kompletne w 1820 niż w 1574 ?
a niby jak to jest możliwe?
no sam sprawdź swoj własny ostatni link - bo z niego wynika ze tak wlasnie jest - co ilustracja to krąg w innym stanie i to nie jest na pewno logiczne lub chronologiczne.
wg mnie te ilustracje to albo lipa albo tylko "wyobrazenia" "artystow" na temat jak to niby wygladalo - bo dokumenty z nich są żadne - nie pokrywają sie wzajemnie te z róznych epok i to tam poszły w ruch i to ostro wodze wyobraźni.
pozdro

Portret użytkownika Pio'76

Poświęciłeś chociaż chwilę na

Poświęciłeś chociaż chwilę na przeczytanie artykułów w tych linkach? Nie, bo byś wiedział o co chodzi. A tak podłapałeś najbardziej sensacyjną i zwyczajnie przekłamaną formę informacji o "zbudowaniu" Stonehenge. Wiem, że to ekscytujące i rodzi dreszczyk emocji, ale kogo jak kogo, Ciebie miałem za jedną z osób bardziej krytycznie podchodzącą do różnych sensacyji.
Czy bacy trzeba tłumaczyć, że część obrazów przedstawia rzeczywistą sytuację zastaną na miejscu, a część to malarskie rekonstrukcje, wyobrażenia jak to wyglądało kiedy stało kompletne i jak mógł wyglądać rytuał Druidów???
Albo jesteś cyniczny w swojej wypowiedzi, albo to napisał gash się sprawdza...

Portret użytkownika gash

  Te sensacje są prawdziwe

 
Te sensacje są prawdziwe dla ludzi o IQ poniżej 80 - niech chociaż w komentarzach tutaj dadzą upust swojej głupocie i trochę radości z życia zaczerpną. Z drugiej strony, sami pewnie nie wiedzą jaki ubaw z nich mają ludzie, którzy czytają te bzdety Smile Na szczęście 21 grudnia jest za nami i dziś te dzieciaki i narwańcy mogą sobie krzyczeć dowoli a i tak nikt nie weźmie ich na poważnie – jedynie co to zostaną szczerze wyśmiani Smile

Portret użytkownika Były Pio'76

  Ej, detektywi spisków! Co

 
Ej, detektywi spisków! Co na to powiecie:
http://www.ufos-aliens.co.uk/cosmicstonehenge.htm - tutaj znajdziecie poprawną merytorycznie sensację, którą na tej stronie przeinaczono i skażono chorobliwymi konfabulacjami.
http://www.francisfrith.com/stonehenge/photos/
Wpiszcie w Google „john constable 'stonehenge' 1836” - tak wyglądało to miejsce w 1836 r. Żaden pagórek.
Jak można podobne głupoty wypisywać? Ale największe gratulacje dla wszystkich, którzy łyknęli tą bzdurę jak pelikany. Pełni oburzenia na oszustwo, triumfując swoją negacją rzeczywistości. Niestety panowie, nie pierwszy raz ta strona popisuje się niezbyt wysoką rzetelnością. Następnym razem zanim zaczniecie grzmieć, szydzić, upajać się triumfem, zweryfikujcie w prosty sposób sensację z kapelusza, i chwilę triumfu zmieniającą się po chwili w żenadę, odmieńcie w zdrowy rozsądek.
Śmiesznym jest uważać, że archeolodzy pracujący w tym miejscu daliby się oszukać. To was oszukano w artykule, który właśnie przeczytaliście.

Portret użytkownika fakir

to chyba żart... zastanówcie

to chyba żart... zastanówcie się na logikę: setki jak nie tysiące badaczy analizowało te głazy i sądzicie, że udałoby się utrzymać taki spisek w tajemnicy? żaden badacz na świecie nie odkryłby i nie nagłośnił, że tam są bryły betonu sprzed pół wieku lub jakieś współczesne elementy konstrukcji metalowych?

weźcie się ludzie zastanówcie trochę... nie wiem co to za zdjęcia i co oni tam budowali ale to raczej jakaś próba naukowa skopiowania Stonehenge a nie jego zbudowania dla picu

po raz kolejny jedna wielka dezinformacja...

Portret użytkownika baca

zajrzyj Fakir z ciekawosci na

zajrzyj Fakir z ciekawosci na strone źrodlową - tam nie tylko jest wiecej fotek niz tu ale pokazujacych caly rozmach tej hecy - jak dla mnie to wystarczy, ale na tych fotkach jest tez jeszcze jedna ciekawa sprawa - otoz na jednej z fotografii jest wielka, duża samotna skala stojaca pionowo zupełnie na boku - daleko od kręgu (pojęcia nie mam czy dzis ona tam w jest)- i chyba po jej ksztalcie i pozycji czyli bardzo waznym szczegole topograficzym mozna ustalic czy to opisane w artykule jest oryginal czy tylko zdjecia z "produkowania" podrobki zupełnie gdzieś indziej.
może ktos jest w Anglii i mógłby pyknąć aktualna fotkę ale razem z tą samotną skałą na boku- jesli ktos ma mozliwosc to niech zarzuci takę fotkę to sie sprawa do samego końca wyjasni.

Portret użytkownika baca

ta rycina z góry jest

ta rycina z góry jest oczywistym dowodem na to, że pod Stonenhenge jeszcze w latach pięćdziesiątch swobodnie pasły się krasnoludki i ich karłowate konie
natomiast rodzinka krolowej Victorii to musi była rasa olbrzymów - jeśli mnie nie mylą oczy no i skala porównawcza.
ps ten kolo na samym dole ma dziwne biodro z lewej strony - on w ogole w dupie jest dwa razy szerszy niż w barach - czyżby go ukąsił jadowity krasnoludek i stąd ta opuchlizna?
ciekawe... Kuzyn, ciekawe...
 

 

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem baca to jakis

Moim zdaniem baca to jakis młodziutki człowiek bo to co pisze przypomina mi jakieś fantazjowanie dziecka, poziom szkoły średniej... , dlatego też baca ma tylu zwolenników takich głupiutkich bajkowych opowiastek, żadnej merytoryki same głupoty wypisujesz baco Smile

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Tina

     Kilka lat temu ogladałam

 
 
 Kilka lat temu ogladałam film na Discovery na temat Stonehenge. Pokazli równiez słynną replikę Stonehenge zbudowaną od podstaw gdzieś niedaleko jako pomnik naszej cywilizacji! No to jeżeli dojdzie do Potopu to nastęna cywilizacja będzie miała nad czym mysleć...
Anglicy chcieli udowodnic że mozna to zrobic za pomoca miesni, lin i drewnej kłody... skonczyło się na tym, ze użyli współczesne dźwigi i samochody. Podobnych replik jest więcej...
"Replika[edytuj]
Carhenge
Istnieje pełnych rozmiarów replika Stonehenge w Maryhill w Waszyngtonie wybudowana przez Sama Hilla jako pomnik wojenny. Stonehenge Aotearoa w regionie Wairarapa w Nowej Zelandii jest nowoczesną adaptacją ukierunkowaną w powiązaniu z Antypodami, zostało wybudowane przez Phoenix Astronomical Society z drewna i malowanego betonu. University of Missouri w Rolla ma własną kopię o połowę mniejszą od oryginalnego Stonehenge. Także East Stroudsburg University ma małą replikę. Carhenge zostało wybudowane z samochodów przez artystę Jima Reynolds'a w 1987 i znajduje się w Alliance, Nebraska. Tankhenge istniało przy granicy Berlina Wschodniego i Zachodniego po upadku muru berlińskiego i zostało skonstruowane z trzech sowieckich pojazdów."
 

Portret użytkownika Tina

Nie byłam w Anglii i nie

Nie byłam w Anglii i nie widziałam na własne oczy Stonehenge, ale uważam, że TEORIE archelogów są po prostu głupie... Prawdę o powstaniu Stonehenge ujawniają LEGENDY oraz art. dotyczący budowy  piramid w Egipcie, który załączam. Jak myslicie czy to ma sens??
 
       http://kopalniawiedzy.pl/piramidy-egipskie-beton-odlano-skala-blok-wapien-dwutlenek-krzemu-struktura-amorficzna-Michel-Barsoum-Joseph-Davidovits,2590
Piramidy egipskie odlano z betonu
19 maja 2007, 17:57 | Technologia
 
piramidy egipskie · beton · odlano · skała · blok · wapień · dwutlenek krzemu · struktura amorficzna · Michel Barsoum · Joseph Davidovits
Przez lata uważano, że piramidy egipskie zbudowano z wyciosanych w kamieniu olbrzymich bloków, które następnie niewolnicy i inni budowniczowie wciągali po rampach i układali jeden na drugim. Dwadzieścia lat temu Joseph Davidovits, dyrektor Instytutu Geopolimerów w St. Quentin, stwierdził jednak, że bloki są wykonane z pewnego rodzaju betonu, w skład którego weszły, m.in.: wapień, glina, wapno oraz woda.
Jeśli piramidy rzeczywiście zostały odlane, ktoś w dzisiejszych czasach powinien udowodnić to bez żadnych wątpliwości, pracując kilka godzin z mikroskopem elektronowym — skomentował Michel Barsoum, urodzony w Egipcie profesor Wydziału Inżynierii i Materiałoznawstwa Dexel University.
Zdobywanie dowodu zajęło mu trochę więcej czasu niż kilka godzin. Po 1,5 roku badań i zastosowaniu elektronowego mikroskopu skaningowego jego zespół stwierdził, że drobne fragmenty pobrane z zewnętrznej i wewnętrznej części bloku są rzeczywiście zastygłą masą zawierającą wapień.
Materiałem wiążącym wapienny cement był albo dwutlenek krzemu, albo minerał krzemowy obfitujący w wapń oraz magnez. W jednej z próbek odnaleziono sfery z dwutlenku krzemu. Bloki są dużo wilgotniejsze niż wapień spotykany w okolicach Gizy. Poza tym mają one strukturę amorficzną, co oznacza, że atomy rozmieszczone są w sposób nieregularny, a skała osadowa powstająca w sposób naturalny jest zazwyczaj skrystalizowana.
Bloki nie mogły być w żaden sposób wyciosane ze skały. To wyjaśniłoby kilka, choć nadal nie wszystkie, spornych kwestii. Po pierwsze, jak to się stało, że poszczególne elementy budowli są tak doskonale do siebie dopasowane, że nie udałoby się między nie wcisnąć nawet włosa. Po drugie, skoro bloki wykuwano, czemu w okolicach Gizy nie odnaleziono ani jednego miedzianego dłuta. Co oczywiste, nie można było natrafić na narzędzia żelazne, bo ten metal Egipcjanie poznali dość późno. Można by też wykluczyć konieczność zastosowania technik nieznanych we współczesnych czasach czy pomoc kosmitów, by udało się wynieść skały wieńczące szczyty piramid.
Niektórzy eksperci uważają, że beton egipski był materiałem bardziej ekologicznym od betonu stosowanego obecnie. Jego trwałość została sprawdzona przez historię, a koszt wytworzenia także bije na głowę inne znane metody budowlane. Tak więc w przyszłości będzie się można najprawdopodobniej pochwalić domkiem wybudowanym w technologii staroegipskiej...
Autor: Anna Błońska Źródło: Softpedia
Jeżeli piramidy odlano z betonu to czemu nie bloki Stonehenge? Widac to wyraźnie na zdjęciu, które poniżej wstawił Homo sapiens z rosyjskiej gazety!!

Portret użytkownika ktos

czesc...ja tam bylem w

czesc...ja tam bylem w Stonehenge, mieszkam w Szkocji rowniez interesuje mnie tematyka tego typu.. ,zrobilem zdjecia potwierdzajace ze niektore z glazow w tym miejscu sa brylami zelaza niczym w kamiennej panierce...odlamane boki glazow wskazuja ze w srodku znajduje sie cos jeszcze...ps wstawie te zdjecia jutro po powrocie  do domu byscie mogli sami ocenic...pozdrawiam Wink

Portret użytkownika Lemiesz

Artykuł jak z Fakt-u...

Artykuł jak z Fakt-u... Szczypta prawdy oblepiona ciastem dezinformacji. Admin coraz częściej sięga po metody spindoktorów. Wolę, żeby na tych portalach pojawiał się jeden dobry artykuł na tydzień niż takie gnioty co kilka godzin. Co zaraz tu przeczytamy? Że ciało Sfinksa wybudowali w XVI w bo wcześniej tylko głowę było widac? Litości! Przedmówcy dziękuję za orzeźwiające/otrzeźwiające zdjęcia.
 

Portret użytkownika kuzYn

DOCHODZENIE PRAWDY   Fajnie

DOCHODZENIE PRAWDY
 
Fajnie że zamiast przeczytać co już jest napisane, chcesz dochodzć prawdy, a prawda już dawno wyszła na jaw. Przybliżę Ci w skrócie: Rosjanie pozazdrościli angolom, i sami zbudowali sobie Stonehenge - swoje !
 
 

 

Portret użytkownika sinnucce

Temat jest mi pobierznie

Temat jest mi pobierznie znany a szukanie w samym internecie moim zdaniem to za mało zeby zdanie sobie wyrobic .Z tym wychodzeniem prawdy moim zdaniem ostroznie . Na ta chwile wiemy tyle że jest to rekonstrukcja .Jak daleko posunieta dokładnie nie wiemy .Dobrze ze admin zwrócił nasza uwage na to . Powiem ci prywatnie i nie po to żeby sie z toba przekomarzac .  Zapisanych prawd w swoim zyciu zobaczysz jeszcze wiele a kazda bedzie inna niestety .

Portret użytkownika pako1205

@Pacal  To co widać na

@Pacal  To co widać na zdjęciach, dowodzi o skali naruszenia oryginału czy ustawienia w miejscu, może nawet przypadkowym.Dla mnie osobiście, rekonstrukcja np.piramidy,jej fragmentów na oryginalnym położeniu jest ok,ale tu lekko przegięli(dla mnie),choć nie mam nic do tego.A,...to co nie jest zabronione,jest dozwolone.:)

Portret użytkownika Pacal

Dzięki za odzew. Mówić o

Dzięki za odzew. Mówić o naruszeniu oryginału nie jest za nadto śmiesznie, jeżeli przed rekonstrukcą natrafili na zupełną wlaściwie ruinę pogrzebaną pod wzgórkiem? Jeżeli łączyli metalem, jeżeli musieli jaki blok "dorobić" to przecież naturalne skoro niektóre mogłyby przez tylke setek lat, skruszeć. Jeżleiby do tego uwzglednić sensacje niektorych, że pewne elementy były nawet z betonu ?sic!/ w czym możliwy jest precedens i w tym że /równeiż/ podobno, Wielkie Piramidy w Giza,zdaniem niektórych, też były "odlewane",z beton? Tylko jakoś one przetrwały a Stonhenge rozsypało się dziwnie a zdawałoby się przecież. że poziom techniki w okresie megalitycznym tu i tam powinien być na mnie wiecej tym samym poziomie.
Mianowicie nie wyobrażam aby byłas potrzeba podróbek albo nieumiejętnego składania takze mocno rozsypoanych potężnych megalitycznych bloków jakie znajdują się w rejonie Tiuahuanaco. No alke tam te elementy daleko doskonalej i przemyślanie technicznie zrobione są i zdaje się że pochodzą z podobnie odległych czasów jask Piramidy i Stonhenge tzn stą wytwortem tej sdamej jednewj megalitycznej kultury.
Niejasne są dla mnie przyczyny tak opłakanego stanu zabytków w Stonhenge i nawet podejrzewałbym ze oryginalne elementy jacyś bogaci amatortzy gdzieś wywieźli a na ich meijsce postawili coś co bnardziej wtedy odpowiadało wyobrażeniom o prehistorii i ówcześnie lansowanym o tym okresie naulkom a ludzie zwyczajnie "połknęli" to. Nie wiem. Mozliwe ze na Wyspach coś takeigo rtobili zbyt pospioesznie z nieznanych przyczyn dlatego tak niedoskonale /w porównniu z innymi jw prze mnie ww/ zabytkami są obrobione? Ciekawa historia, moze to cos mówić o bardzo dramatycnzyh wydarzeniacxh wtedy a nawet na skalę globalną. Potrzeba wiec trujakiegoś archeologiucznego pana z fajeczka i lupą aby to rzetelnie rozpracował. Ja mogę być doktorem Watsonem /tylko/:D
Jeszcze na koniec powiem co mnie tu na forum zastanawia: szukam tego mojego wpisu na który ravczyłeś odpowiedzieć uprzejmie a nie znajduję... Cóż: prawio Admina! Pomiomo to cieszy ze tak jak teraz, czasami znajduję ślady swojej działalnsci tu. Twój odzew na mój post Adm. jakoś nie chciał usunąć, przeocył, momo że zupedłnie do mojego negatywnie się nie odnosisz? Wobec tego, czemu ma się przysłużyć to w czym odpowiadasz mi? Jeszcze jednym "archeologicznym": domysłom tu a które ktos inny moze by zechciał prowadzić? Bo to by oznaczało już "archeologię" zupełnie juz innego rodzaju jeżeli by była prowadzoną na tymskadinąd arcyciekawym portalu....
Z głębokim uszanowianiem w zwiazku z tym i oczywiscie: pozdrawiam Biggrin

Portret użytkownika rup22

Puma Punku te niektore

Puma Punku te niektore kamienie tak samo obrobili i przywiezli jako atrakcje i dodatek do swiatyni Tiahuanaco,niestety ale duzo rzeczy jest mistyfikacja na potrzeby turystyki.

Portret użytkownika tujepolska

Czyżby budowa stonehenge była

Czyżby budowa stonehenge była nadzorowana przez ufo? Na pierwszym zdjęciu (tytułowym) oraz na drugim (pierwszym dołączonym do tekstu) widać dokładnie jakieś niezidentyfikowane obiekty latające Wink Na pierwszym zdjęciu biała kropka (orbs??) a na drugim 3 czarne (może spodki?) przyjrzyjcie się dobrze Wink
Pozdrawiam Wink

Portret użytkownika Pacal

Zastanawia mnie jedno. Na

Zastanawia mnie jedno. Na początku artykułu czytam: 
"Jeszcze na początku zeszłego wieku w gazetach angielskich można było przeczytać słowa oburzenia ze względu na stan tego miejsca rytualnego. W 1901 roku wzywano do podjęcia jakichś działań w celu powstrzymania degradacji." 
Odczytałem także to, ze tam był jakiś pagórek. Czyli mamy jedną rzecz pewną: pamieć ludzi o tym miejscu i drugą: że tam jednak coś było, skoro zdecydowano się na prace rekonstrukcyjne.
Bo w istocie, na pewno o to chodzi a nie o jakąś "mistyfikację". Taką mistyfikacją byłoby na przykład to, gdybym ja na swoim prywatnym polu zwiózł nieobrobione kamienie polne i po mojej osobistej obróbce albo nawet bez tego albo nawet w uzyciu kamienia ukradzionego np z żydowskich cmentarzy, stworzył coś co by sugerowało jakiś archeologiczny zabytek. Natomiast tu nie mamy chyba z czymś takim do czynienia wcale i uważam że można mieć nadzieję że to robili w jakiejś dozie dobrej wiary. Mianowicie:
- kamienie były oryginalne i zapewne wykopane z tego wzgórka w S.
- uczeni na podstawie ich oględzin i wiedzy ogólnej o megalitach, technicznie zwyczajnie poskładali to!
Zrobili to lepiej lub gorzej ale nie znam i nawet w tym szyderczym tekście nie znajduję podstaw do takich oskarżeń o to rzekomą /choć kwestia nie do końca jest wyjaśnioną/ mistyfikację.
Nawet jeżeliby niektóre kamienie sami obrobili albo nawet odlali z betonu, to byłasby to nadal tylko rekonstrukcja a nie mniwj lub ardziej ordynarna "mistyfikacja"!
Przykłafd podobnych rzeczy: odbudowane znaczące fragmenty piramidalnej Huey Teocalli - Wielkiej Światryni w centrum Meksico-City, materiał na to pocjhodził z innych miejsc albo wręcz został zrekonstruowany niedawno np odlany z betonu. Niemniej: całość pozostaje udaną rekonstrukciją i w znaczącej wiekszosci: orygoinałem. Zapytam też: jeżeli rząd Egiptu albo za jego zgodą jakaś zagraniczna fundacja zdecydujke położyć olicowanie nma ścianach piramid w Giza, to też będzie "mistyfikacja"? Zapytam: jaki archeologiczny status mają drewniane świaątynie japońskie, w stosunku do ktorych od wieków tam, praktykowaną jest wymaina wszystkich jej drewnianych elementów co jakis czas aleza to w zupełnie niezmienionym kształcie, zdobieniach, kolorystyce i w rodzju drewna /w ostatnie raczej wierzę i przyznam ze pewnosci nie mam, jak w to czy naprawdę juz wszzystko tam jest z naturalnego drewna/?
Tu jest pytanie o dopuszczalne granice w dokonywanych renowacjach i rekonstrukcjach, nie doozwalajace na to aby potem to nazwać "mistyfikacją" lub nawet tylko zwykłą "podróbką" .
 
NIc nie jest takie jak się wydaje
a zycie wbrew pozorom
wcale nie jest oczywiste i proste

Portret użytkownika Kmieciu

Bardzo słuszne spostrzeżenie!

Bardzo słuszne spostrzeżenie! Więcej informacji by trza, żeby obiektywnie ocenić - szczególnie, że sam ongiś czytałem, że gdzieś mieli stawiać kopię Stonehenge... A tak potem takie "urywki" to młyn na wodę wszystkich zaprogramowanych na "... i to dowodzi, że Biblia / Jezus / Jehowa / JP2 mieli rację w swoich naukach / proroctwach, a nie te pogańskie pogaństwa i idole, jamęt!", którzy potem całe forum notorycznie spamują swoimi, w całości pokradzionymi Egipcjanom, zoroastrianom, mitraistom (i wielu innym), bajkami. Co irytującym bywa wyelce, szczególnie jak temat zejdzie na "płaskość / wklęsłość" Ziemi nie mającej mieć więcej niż 6000 lat (bo naukowcy są od Szatana i kłamią - ale jak którego "osobiście zbawionego przez Chrystusa" w d... zastrzyka to nie śpiewa godzinek do Jehowy tylko leci do doktora, wykształconego na "diabelskich kłamstwach").
 

 

Portret użytkownika Diablo 2000

Ale jaja , totalna

Ale jaja , totalna mistyfikacja w celach komercyjnych. To pokazuje jak można łatwo zmanipulować ludźmi.
Ile rzeczy na świcie jest taką mistyfikacją. Wszędzie nas robią w konia , czerpiąc korzyści finansowe.

Portret użytkownika baca

te Sonenhenge to niezłe jaja.

te Sonenhenge to niezłe jaja. chyba mamy nowy rekord bo wcześniej niepodzielnie królował tak zwany Człowiek z Piltdown, czyli fałszywka "udowadniająca" teorię ewolucji - jakiś lokalny oszust nazywany dla zmyłki "naukowcem brytyjskim" połączył czaszke homo sapiensa ze szczęką orangutana i ogłosił światu ze odkrył brakujące ogniwo pomiędzy małpą a człowiekiem.
nie ufajcie "brytyjskim naukowcom" ludziska nigdy!
Oni jeszcze nie odkryli że nie ma Wielkiej Brytanii...
Oni he he dalej myśla że imperium trwa a na świecie wszędzie rządzą króle i królowe - kiedyś miałem na ten temat krótkie spięcie w Londynie z lokajami jej podłej mości, ktorzy są bardziej chytrzy niż baba z Radomia.
otóż widząc małą, turystyczną kostkę fajek (25 sztang w moim plecaku) angielski celnik upierał się czereśniak zacofany, że królowa jasno określa ile można wwozić papierosów do Królestwa i że ja mam ich "za dużo"
no to ja mu powiedziałem że królową też można jasno określić ale nie będziemy jej tego robić bo ja nie jadę do Anglii tylko do Irlandii no więc królowej chociaz jest chorobliwie ciekawa nic do moich fajek.
on że to nieprawda, ja że prawda i stanęło na tym że go pouczyłem że jestem turystą z przyszłości i w tej przyszłości już krolowej ni ma.
zdziwił się robiąc bezcenną minę czyli oblicze Jasia Fasoli ale go uspokoiłem że skoro to tak to on nie ma się co już obawiac chłosty na rynku, batów przy pręgierzu lub umieszczenia w lochu Tower jesli mi nie odbierze fajeczek, bo władza krolowej nie sięga dalej jak do terenu Anglii a ja poki co stoje sobie na terenie Heathrow ktory jest terminalem miedzynarodowym i moge na tym terenie miec tyle fajek ile dusza zapragnie.
on ze jak tylko wyjde z tego terenu to krolowa mi natychmiast fajki odbierze a ja ze to nieprawda bo przepowiednia starożytnych głosi że palacz dostanie popalić a krolowa to co królewskie czyli faka spoza Anglii gdyż nie jestem jej poddanym.
on że palacz dostanie popalić ale w innym znaczeniu. a ja że nie dostanie popalic tylko dostanie papierosy.
i tak nasza pyskowka trwala sobie kilka godzin, fajki trochę się pogniotły bo mi ciagle wyrywali i skonczylo sie pierwsze starcie tym ze mi sciagnęli odciski palcow odebrali wolnosc, plecak z fajkami, bilet, paszport i pare ladnych godzin zajęło mi intensywne myslenie oraz odzyskanie całego zagrabionego mienia oraz niepodległosci. nie bylo lekko pokonac w pojedynke cały reżim feudalny panoszacy się niehumanitarnie na tych przeklętycych wyspach no ale to naprawdę dłuższa opowieśc więc nie będę przynudzał... Smile

Strony

Skomentuj