Stonehenge może być powiązane z Wielką Piramidą w Gizie

Kategorie: 

Stonehenge - Źródło: 123rf.com

Wielka Brytania, szczyt wzgórza, ogrom skalnych bloków. Innymi słowy Stonehenge w całej swojej majestatycznej odsłonie. Czym jest to jedno z najbardziej intrygujących miejsc na świecie? Uważa się, że kamienny krąg to tak naprawdę starożytny kalendarz albo też obserwatorium.

 

Archeolodzy utrzymują, że niebieskie kamienie, te znacznie mniejsze, tworzące podkowiasty łuk wewnątrz sławnych trylitów, czyli tych większych kamieni, zostały sprowadzone w roku 2700 p.n.e. Natomiast te większe, czyli owe monumentalne trylity sprowadzono mniej więcej w roku 2570 p.n.e. I ustawiono je wokół pierwszego mini kręgu.

 

Tutaj zachodzi pewna ważna zbieżność, a mianowicie około roku 2570 p.n.e. Faraon Chufu zakończył budowę wielkie piramidy w Gizie. Czy jest możliwe, że to nie był przypadek a celowe działanie? Czy Stonehenge i piramidę w Gizie łączy coś więcej niż tylko zbieżność dat? Ale to nie koniec idźmy, więc dalej w gąszcz legend i domysłów. Lokalizacja samego Stonehenge również wydaje się być nie przypadkowa, ponieważ słońce i księżyc wschodzą nad pięćdziesiątym pierwszym równoleżnikiem w nietypowy i wyjątkowy sposób, co więcej, wzdłuż tego samego stopnia szerokości geograficznej znajduje się na Wyspach Brytyjskich wiele neolitycznych konstrukcji. Na razie możemy jedną rzecz o Stonehenge powiedzieć, ta tajemnicza konstrukcja przez ponad 4500 lat skutecznie opierała się zewnętrznym wpływom wiatru, deszczu i czasu.

Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć, przy opisywaniu fenomenu Stonehenge to fakt, że jeżeli spojrzymy z tego właśnie miejsca na północno wschodni horyzont to za pomocą odpowiedniego sprzętu, będziemy mogli dostrzec Jowisza, potem największego księżyca Saturna Tytana a na końcu samego Saturna. Wielu badaczy uważa, że ten szczegół łączy Stonehenge z wielką piramidą, w Gizie. A mianowicie kamienny blok odzwierciedla świątynie Ciemnego Słońca, natomiast piramida jest świątynią Słońca. Ta teoria, czy bardziej hipoteza nawiązuje do istnienia Nemezis, które ma być bliźniaczą gwiazdą towarzyszącą naszemu słońcu. Co ważne, jeżeli Nemezis znajdzie się w konkretnej odległości od naszego słońca, może wówczas dochodzić do niebezpiecznych reakcji wzajemnych a co za tym idzie, do ogromnych przemian na ziemi.

 

Idźmy dalej, cztery pierwotne kamienie-przystanki tworzące prostokąt okalający Stonehenge tworzyły ów figurę o bokach pozostających do siebie w stosunku 5 do 12. Teraz, jeżeli przez otrzymany prostokąt narysujemy przekątną, to wzór Pitagorasa pozwoli nam wyliczyć, że powstały trójkąt prostokątny ma proporcje 5 do 12 do 13.Otrzymaliśmy całkiem ciekawy trójkąt. Oczywiście nie bez powodu. Jeżeli ów trójkąt przeniesiemy na mapę Wielkiej Brytanii i zaczniemy rysowanie od Stonehenge oraz od tego, że dolną przyprostokątną narysujemy równolegle do równoleżnika wówczas okaże się, że kolejny wierzchołek trójkąta wskazuje lokalizację niebieskich kamieni w Walii, na wzgórzach Preseli. Co ważne lód z tamtych regionów znał dość wyrafinowaną matematykę. Była ona na tyle wyrafinowana, że wielu współczesnych badaczy uważa, iż starożytni mieli drobną pomoc z zewnątrz, mowa o istotach pozaziemskich. Jednak nie to jest najbardziej niesamowite. Jeżeli przedłużymy przeciwprostokątną to zobaczymy, że poprowadzi nas ona przez Egipt, deltę Nilu i zatrzyma się w Gizie. Czyli tam gdzie leży wielka piramida. Otrzymujemy kolejne ewidentne powiązanie Stonehenge i Wielkiej Piramidy w Gizie.

 

Pisząc o Stonehenge nie można bagatelizować i w żaden sposób ignorować tych powiązać, ostatecznie mamy dowód na wspólną relację po między dwoma starożytnymi budowlami, które do dziś stanowią esencje tajemnicy. Być może to nie jest przypadek, mało tego, być może istnieje więcej powiązać, które w rezultacie tworzą konkretny schemat? Być może starożytni wiedzieli coś, czego my jeszcze nie wiemy, starożytni również rozumieli, że w obliczu setek lat, a nawet tysiąc leci ciężko będzie przekazać przyszłym generacjom ludzkości przesłanie. Co więc zrobili? Wybudowali konkretne budowle w konkretnych miejscach po to, aby nas o czymś poinformować a może ostrzec? Jedno jest pewne, starożytny świat przemawia do nas po przez budowle z tamtego okresu. Przesłanie z przeszłości mające na celu ochronę przyszłości. Ostrzeżenie sięgające ponad czterech tysięcy lat wyłania się z za zasłony tajemnicy.

 

Więcej możecie przeczytać na www.tajemnice-swiata.pl

Tajemnice Świata

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ekscelencja

Witam! Kiedyś na Discovery

Witam! Kiedyś na Discovery emitowano film poświęcony Stonhenge. Dokonano bardzo szczegółowo rekonstrukcji tej budowli. Przygladając się temu zrekonstruowanemu obszarowi który obejmował kilka koncentrycznych obszarów wokół cantrum nasuwa się na myśl celowość tej budowli. W porównaniu z podobnymi, tajemniczymi budowlami hitlerowców na Dolnym Śląsku z czasów wojny i jednocześnie z konstrukcjami okalającymi startujące w kosmos obiekty nasuwa się wspólne skojarzenie - Stonhenge może być miejscem lądowania i startowania latających spodków . Stąd koncentryczne kręgi wokół jako sfera buforowa. Myślę że należałoby przyjrzeć się temu obiektowi pod takim kątem. Ale koniecznie trzeba zobaczyć rekonstrukcję tego obszaru. Pozdrawiam. E. 

Portret użytkownika Odważniak

Pośpiech jest wskazany tylko

Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł, a zanim opublikuje się artykuł, warto go przeczytać z dwa razy, jeżeli raz nie wystarczy. Unika się w ten sposób dyskusji o błędach, a prowokuje coś ciekawego, gdzie każdy podzieli się tym, co wie.Zatem, Drogie Dziecko, proszę ładnie, szanuj czytelnika, bo jaki sens jest publikować, kiedy ludność nie ma przyjemności czytania? Rozumiem, żeś młody jeszcze i się uczysz, ale przeczytanie zanim puści się w eter zajmuje aż trzydzieści sekund i poza tym, dlaczego my mamy być Twoimi królikami doświadczalnymi? No nie mogę przeżyć, kiedy napisanie połowy strony tekstu w naszym wspaniałym języku graniczy ostatnio z cudem. Cierpię fizycznie. Niestety, coraz częściej. Czy w szkołach już uczą obrazkowo? A już matematyka lodu wywołała rechot w połowie świata. Jak sam nie potrafisz, to daj mamie, niech sprawdzi literówki, spacje PO przecinku, a nie przed i ogólnie błędy, bo tłumacz gugla wymięka przy naszym najbardziej skomplikowanym i zarazem najpiękniejszym języku polskim. Proszę, nie kaleczcie języka, bo młodzież później powiela takie niechlujstwo i internety przestają być strawne i są  na poziomie tłiterów. Chyba, że gimbaza jest Waszym targetem, ale gimbaza nie ma kasy i nie zareaguje na reklamę, tak sobie kombinuję, a gdyby nawet, to warto dbać o czystość przekazu. Dla potomnych.

Portret użytkownika Yavor

Skąd autor ma wiedzę, że

Skąd autor ma wiedzę, że Wielką Piramidę wybudaował Hufu, skoro coraz więcej faktów temu przeczy a jej wiek ocenia się na około 10tys. lat?"...pierwotne kamienie-przystanki tworzące prostokąt okalający..." Prostokąt nie może okalać...Pozdrawiam Autora. 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika tomasz26

 powiazania  min. te dobrze

 powiazania  min. te dobrze opisuje Zacharia S.w swej książce ''Kiedy zaczął sie czas'' idąc jedgo tropem powiem ze 12 apostolow to nic wicej jak 12 egipskich ,12 greckich ,inkaskich,itp .bogow..jak zwykle prym wiedzie ten co potrafi wskrzeszac zamrłych... obecnie znany jako Jezus

Portret użytkownika lipka

Dwunastu apostołów podobno

Dwunastu apostołów podobno symbolizuje 12 plemion Izraela; czy to nie dziwne, że  wierzenia starotestamentowych ludów stały się religią połowy świata? Całej prawdy jeszcze nie wiemy ale jedno jest pewne, że zniewolenie i ucisk powoli staje się takie jak za dawnych czasów, gdy podbijające narody wyrzynały ludność na zdobytych terenach. Właściwie to nic się nie zmieniło przez tysiąclecia bo jest dziś tak jak wtedy gdy afrykańskie kraje dostały szansę zrównania z białą rasą, teraz by biała rasa mogła istnieć musi być bardziej okrutna od swych czarnych i nieczarnych braci. 

Strony

Skomentuj