Świadek relacjonuje tajemniczą obserwację z amerykańskiej łodzi podwodnej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Główny specjalista od fotografii Mutual UFO Network, Marc D'Antonio, twierdzi, że przebywał na okręcie podwodnym US Navy, kiedy na radarze pojawił się bardzo szybko poruszający się obiekt. Kolejne odpowiedzi ze strony personelu Marynarki Wojennej doprowadziły D'Antonio do istnienia tajnego programu odpowiedzialnego za obserwacje niezidentyfikowanych obiektów podwodnych (USO).

USO są podwodnym odpowiednikiem UFO. Chociaż zjawiska USO są dużo mniej popularne i trudniejsze w badaniu, istnienie tego typu obiektów nie jest niczym nowym.

Wspomniany na początku Marc D'Antonio nie jest żołnierzem niemniej jednak z racji swojego zawodu, kiedyś został zaproszony na spotkanie do łodzi podwodnej. Historię tę opowiedział na spotkaniu dotyczącym UFO w Devils Tower w Hulett, Wyoming:

„Siedziałem trochę na uboczu, bo byłem chory na chorobę morską, kiedy nagle marynarz obsługujący sonar krzyknął, że coś widzi. Zastanawiałem się co się dzieje? Czy to torpeda? Do pomieszczenia wszedł oficer i zapytał: „Z jaką prędkością się porusza?”, marynarz odpowiedział, że jest to kilkaset węzłów. Załoga sprawdziła, czy nie jest to błąd w pomiarze, jednak zostało potwierdzone, że to tajemniczy, poruszający się obiekt. Cały zapis tego wydarzenia został zniszczony. Zapytałem dowódcę czy może powiedzieć mi coś więcej na temat tego zdarzenia, jednak on odpowiedział, że wszystko co widziałem jest ściśle tajne. Powiedziano mi jedynie, że obserwacje takich obiektów są dość powszechne.”

 

USO to bardzo interesujące zjawiska które niestety nie są obserwowane tak często jak dużo popularniejsze obiekty UFO. Zazwyczaj, większość obserwacji opisuje moment gdy obiekt USO wyleciał spod powierzchni wody. Wobec czego opis tego typu obserwacji pod powierzchnią oceanu jest dużo bardziej cenny z perspektywy całości zjawiska. Kwestia tego czym było ono w rzeczywistości to już zupełnie inna sprawa.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj