Światowej sławy badacze potwierdzili życie duszy po śmierci ciała fizycznego

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Światowej klasy badacze, profesor Oksfordu Roger Penrose i profesor Centrum Studiów nad Świadomością na Uniwersytecie Arizony Stuart Hameroff, potwierdzili, że życie duszy zostaje zachowane po śmierci ciała fizycznego. Doszli do powszechnej opinii, że ludzka świadomość przechowywana jest w specjalnych kanalikach mózgowych, przyjmując postać informacji kwantowej.

 

Kiedy ciało przestaje funkcjonować, dane te są przekształcane w nową formę i rozprowadzane po całym wszechświecie. Jeśli pacjent nie zostanie zreanimowany, wówczas istnienie informacji kwantowej będzie trwało poza ciałem, być może w nieskończoność, podobnie jak dusza. Dr Hans-Peter Durr z Instytutu Fizyki Maxa Plancka (Monachium) również uważa, że ​​po fizycznej śmierci ciała poza przestrzenią powstaje nieskończoność. Potwierdza to istnienie życia po śmierci, jeśli pojęcie "duszy" zastąpimy pojęciem "informacji kwantowej".

 

Idea, że ​​istnieje życie po śmierci, jest obecna w różnych religiach i filozofiach od wielu stuleci. Na przykład w starożytnym Egipcie wierzyli, że dusza zmarłego przechodzi w zaświaty i tam nadal istnieje. Chrześcijaństwo, judaizm i islam również mają doktrynę życia po śmierci. Jednak do niedawna społeczność naukowa była sceptycznie nastawiona do tego pomysłu. Wraz z rozwojem fizyki kwantowej i neuronauki stało się możliwe badanie głębszych aspektów świadomości i jej związku ze światem fizycznym.

 

Roger Penrose i Stuart Hameroff zaproponowali teorię, że świadomości nie można wyjaśnić wyłącznie fizycznymi procesami zachodzącymi w mózgu i że ma ona charakter kwantowy. Ich teoria nazywa się „orkiestrowaną obiektywnością” i głosi, że procesy kwantowe w mikrotubulach mózgu odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu się świadomości.

 

Z kolei dr Hans-Peter Durr badał fizykę kwantową na poziomie cząstek elementarnych i doszedł do wniosku, że istnieje związek między stanami kwantowymi a świadomością. Zaproponował również ideę, że po śmierci ciała informacja kwantowa nadal istnieje w nieskończoność. Chociaż teorii tych nie można w pełni udowodnić ani obalić, budzą one zainteresowanie i kontrowersje w środowisku naukowym. Jednak dla wielu osób idee te potwierdzają wiarę w życie po śmierci i otwierają nowe możliwości zrozumienia istoty ludzkiej świadomości.

Niektórzy naukowcy i filozofowie, tacy jak Sam Harris i Dan Dennett, zaprzeczają możliwości życia po śmierci i wierzą, że wszystkie aspekty świadomości można wytłumaczyć jedynie fizycznymi procesami zachodzącymi w mózgu. Wskazują, że wszystkie badania, które są cytowane na korzyść kwantowej natury świadomości, nie są wystarczająco przekonujące i wymagają dodatkowych badań.

 

Należy również zauważyć, że idea życia po śmierci ma wiele różnych interpretacji w różnych religiach i filozofiach i nie można znaleźć ogólnej definicji tego, co ona oznacza. Niektórzy wierzą w transmigrację duszy do innego ciała lub w zaświaty, inni wierzą w istnienie nieśmiertelnej duszy, a jeszcze inni w ogóle zaprzeczają możliwości życia po śmierci.

 

W każdym razie kwestia życia po śmierci pozostaje otwarta i wymaga dalszych badań i dyskusji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika eljasz

lifechip.pl

lifechip.pl

Pierwsza  prawda naukowa - mózg myśli!?
NIE Myśli - cywilizacyjne, naukowe, komunistyczne, ateistyczne kłamstwo !
dowód  - udowodnione prądy na głowie nie mają NIC wspólnego z aktywnością neuronów, gdyż nikt na świecie NIE zna teorii fizycznej udowadniającej w jaki sposób  pole elektromagnetyczne mogłoby przejść przez 5 warstw elektrolitu, nikt  z fizyków na świecie nie potrafi wytłumaczyć tego zjawiska.
NIE kwestionuję ich obecności lecz są pochodzenia zewnętrznego...z, jak poniżej.
druga teologiczna prawda naukowa - kłamstwo, BŁĘDNE  tłumaczenie słowa KABOD występujące 100.. razy w Piśmie świętym.
dowód - tłumaczenie jako Chwała - synonim  sława - chwała NIE odzwierciedla obrazu i działania urządzenia, które jest nazywane KABOD - org. tłum. Ciężki,
TO urządzenie PROCESOR KWANTOWY - odpowiada za tworzenie świadomości i wszelkie systemy sterowania - metabolizm, behawior,...działanie mikro-makro kosmosu
http://www.lifechip.pl
"Transformacja Teologii w kontekście nauk ścisłych.."

prawa autorskie janusz lusiński

Skomentuj