Symulacja przejścia blisko Ziemi znacznego obiektu rzekomo pochodząca z NASA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W sieci pojawił się nowy film pokazujący symulację hipotetycznego przejścia mitycznej planety X. Symulacja pochodzi podobno z NASA, ale nie ma możliwości potwierdzenia tej informacji.

 

Według opisu w 1985 roku satelita IRAS (Infrared Astronomical Satellite) wypatrzył brązowego karła nazwanego potem M6V 11825 (Minoris). Krótko po odkryciu zorientowano się, że zmierza w naszą stronę, ale obawiając się wybuchu paniki wycofano z publikacji oficjalne oświadczenie NASA.

 

Po pół roku odkryto kolejnego brązowego karła. Nazwano go M6V 11826 (Majoris). Oba obiekty podejrzewano o opuszczenie układu słonecznego Gliese 881.

 

Podczas gdy 11826 sukcesywnie oddala się dzięki grawitacji Słońca., 11825 wydaje się został na orbicie wokół Słońca kończąc ją, co około 300 milionów lat. Było to często spekulowane wśród ludzi, którzy mieli dostęp do danych, czy nie jest było to przyczyną wymazania z powierzchni Ziemi dinozaurów podczas bliskiego przejścia.

 

Autor filmu dodaje potem:

 

„Obecnie wiadomo, że dokładnie to samo wydarzy się w 2012 roku, jak pokazano w symulacji. Nie mam żadnych dalszych informacji. Było tylko 6 innych, którzy mieli dostęp do tych danych w ostatnim czasie. Być może ktoś coś jeszcze przedstawi.”

 

Jak jest naprawdę? Trudno stwierdzić, ale film dodajemy, jako ciekawostkę.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj