Syreny, nadal rozpalają ludzką wyobraźnię

Kategorie: 

Kadr z filmu Mermaids: New Evidence

Stacja telewizyjna Animal Planet odniosła bezprecedensowy sukces oglądalności po wyemitowaniu filmu na temat kryptoistot humanoidalnych, które mają podobno zamieszkiwać głębiny oceanów. W kulturze masowej stworzenia te nazywamy po prostu syrenami.

 

Film o tytule Mermaids: New Evidence oglądnęło 3,6 miliona osób, co jest rekordem stacji. Film to właściwie zapowiedź drugiej seria dokumentów na temat tych mitycznych istot. W poprzedniej, Mermaids: The Body Found zaprezentowano między innymi nagranie, które prezentowaliśmy już kiedyś na łamach portalu innemedium.pl.

Nie jest ono zbyt przekonujące, ale wystarczyło do tego, aby podeprzeć nim swoją teorię, której konkluzja była taka, że istnieje nieznany gatunek humanoidów morskich i wie o tym rząd amerykański a nawet jest w posiadaniu kilku osobników. Film sprawiał wrażenie dokumentalnego, ale okazało się potem, że korporacja Discovery nakręciła go raczej w konwencji fabularyzowanej, co trochę psuje siłę przekazu.

 

Okazało się też, że wiele osób traktuje go jednak, jako film naukowy. To tylko pokazuje siłę oddziaływania telewizji. Oficjalne oświadczenie dementujące jego ustalenia wydało nawet NOAA, co jest z jednej strony zabawne, a z drugiej zrozumiałe, gdyż w filmie aktor podszywał się pod pracownika agencji. W tegorocznej edycji zaprezentowano kolejne obserwacje rzekomych syren w tym jedną dokonaną na wybrzeżu Izraela. Widać na nim istotę, która odpoczywa na kamieniach i gdy tylko orientuje się, że jest obserwowana wskakuje do wody.

Cała scena równiez nie wygląda przekonująco, a syrenka porusza się w sposób, który może zdradzać zastosowanie grafiki komputerowej. Mimo to w obu produkcjach pojawiły się ciekawe koncepcje, jakoby USA rozwijało broń ultradźwiękową zdolną do rażenia celów pod wodą. Podobno liczne wypłynięcia na brzeg delfinów czy wielorybów takich jak grindwale to wynik testów tej broni. W filmie padają sugestie, że tak naprawdę broń ta ma być skierowana przeciwko istotom zamieszkujących głębiny.

W USA nie wszyscy jednak zauważyli, że produkcja Mermaids: The New Evidence była raczej filmem fantastycznym niż naukowym. Musiano tłumaczyć to Amerykanom w licznych programach telewizyjnych. Z drugiej strony gdyby rząd chciał ostatecznie zdyskredytować teorię na temat istnienia humanoidalnych istot morskich to trzeba przyznać, że udało się to znakomicie i teraz nawet w obliczu niezbitych dowodów istnienia tego kryptogatunku niewiele osób będzie w to skłonnych uwierzyć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Endor

Ależ bardzo

Ależ bardzo proszę,wypowiedzmy się również w kwestii istnienia syren...również na podstawie,moim skromnym zdaniem BIBLIJNEJ...Księgi Henocha(etiopskiej):,,Uriel powiedział do mnie:''Tutaj będą przebywać aniołowie,którzy połączyli się z kobietami,podczas gdy ich duchy przyjmując różnorakie kształty zepsuły ludzi uwiodły ich doprowadzając ich DO SKŁADANIA OFIAR DEMONOM jako bogom.Pozostaną tutaj aż do dnia wielkiego sądu(...)Ich żony,UWIÓDŁSZY ANIOŁÓW NIEBA,STANĄ SIĘ SYRENAMI''./Księga Hemocha 19,1-2/.Temat egzystencji istot zwanych syrenami to inny,jakby poboczy aspekt historii o upadłych aniołach,która spotkała ich żony.''Ich żony uwiódłszy aniołów nieba,STANĄ SIĘ SYRENAMI''- powiedział archanioł Uriel do Henocha.Najprawdopodobniej termin,postać syreny została zaczęrpnieta z mitologii greckiej.Kobiety,KTÓRYM PRZEKAZANO WIEDZĘ TAJEMNĄ,przemienione zostały w harpie,wysysające krew i rozszarpujące żeglarzy.Satły się zatem WAMPIRZYCAMI.Z prezentowanych przeze mnie na tym forum fragmentów Księgi Henocha(etiopskiej)wynika,iż krwiożercze DEMONY powstały Z WINY ISTOT NIEBIAŃSKICH,ale POPRZEZ CZŁOWIEKA,w związku z czym to człowieka,ludzi one będą nękać.Można to odczytać jako DUCHOWĄ PRZYCZY NĘ wszelkiego cierpienia i jego skutek W FORMIE CIELESNEJ...Innym interesującym wątkiem jest kwestia Nieśmiertelności.,rozumianej jako bezcielesność.Ciało bowiem warunkuje odstąpienie od niej i nieuchronność śmierci.Jednakże,ponieważ NEFILIMOWIE(Nephilim) umarli jedynie w ten cielesny sposób,a ich dusze(jako,,ZŁE DUCHY'')nadal KRĄŻĄ NA ZIEMI....I już na zakończenie.Jest wiele tekstów na powyższy temat.Szukając informacji przyprawia to o ból głowy,jednak za każdym razem powtarza się,że NEPHILIM to...PÓŁ ANIOŁOWIE,PÓŁ LUDZIE...ze zwiąku anioła z ludzką kobietą oraz z odziedziczonymi PO OJCACH ZDOLNOŚCIAMI.Według wszystkich tekstów są to ISTOTY POTĘPIONE I ZŁE.Hebrajskie,,nefilim'',to,,ten,kto spowodował upadek innych''i,,aborcja''jak też,,poroniony plód''(wg translatora).Nefilim to postać pół ludzka i półboska zarazem,inaczej Gigant:pochodzi on ze starych mitów żydowskich.Nefilimowie pojawiają się niby w,,apokryficznej''Księdze Henocha(etiopskiej)oraz w apokryficznej Księdze Jubileuszów.Tymczasem na tym zakończę.Mądremu dosć.Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika Homo sapiens

Najważniejsze, że admin

Najważniejsze, że admin zrobił kawał dobrej roboty informując ludzi że to produkcja sci-fi ! To zachowanie profesjonalne, bo szukamy wszyscy prawdy, a nie fake-ów... Prawda jest najciekawsza !
dzięki admin że informujesz nas o możliwych fotomontażach, które są zmorą poszukiwaczy prawdy !
 
Zapraszam na mój blog:
http://popotopie.blogspot.com/
tu jedno z bardziej szokujących zdjęć mumi z większymi-dziwniejszymi czaszkami !
[ibimage==17840==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika zibi1973

Nie jestem obcykany w takich

Nie jestem obcykany w takich sprawach jak rejestratory czekam na kolege co mi pomoże wgrać,dzisiaj z komórki spróbuje wstawić zdięcie zrobione z lcd tv to będzie taki przedsmak,nie jest idealnie jak ktoś by zaraz chciał przypuszczam z 200,300 metrów ale widać jak się poruszają dość szybko,przy locie zmieniają kształty,tak jak by koło toczyli na poczatku z 2 pużniej z 4 doszły,powiem ci baca to nie żaden blef na początku było widać czarne kropki ale pozatrzymaniu na pause są dodatki sam byś musiał to zobaczyć dzisiaj wyśle zdięcie

Portret użytkownika MEJTRIXX

Ten  film jak i wiele innych

Ten  film jak i wiele innych filmów z tej serii to montarze nic wielkiego ,zdarza się to dość często dlatego coaraz trudniej w necie odfiltrować te prawdziwe od fałszywych , ludzie mają zdolności kreowania śiwata takiego jaki chcą , chcą mieć film s syreną więc go robią proste, nie widze na tym filmie nic co by wskazywało na jego autentyczność , może to trochę nie fer aby zamiszczać takie filmy podając je za utentyczne , Ufo istnieje to fakt i problem dowodów w tej sprawie już jest zamnknięty pozostaej jeszcze ludzka zdolność pojmowania tego większość ludzi zupełnie nie dojrzała do takich spraw . Ten film to fajna zabawa ale czy jest prawdziwy ? dla mnie jest zbyt dobry heh:-)

Portret użytkownika Endor

Jeżeli jakieś istoty żyją na

Jeżeli jakieś istoty żyją na Ziemi i są syrenami to mogą też wierzyć w Stwórce wrzechświata i napewno wiedzą o Chrystusie Zbawicielu rodzaju ludzkiego przybyłym z Nieba by ratować upadłą ludzkość. Duchy wszelkiej maści wiedzą o Jezusie Super Istocie Niebiańskiej więc i syreny też napewno!

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Strony

Skomentuj