Syreny, nadal rozpalają ludzką wyobraźnię

Kategorie: 

Kadr z filmu Mermaids: New Evidence

Stacja telewizyjna Animal Planet odniosła bezprecedensowy sukces oglądalności po wyemitowaniu filmu na temat kryptoistot humanoidalnych, które mają podobno zamieszkiwać głębiny oceanów. W kulturze masowej stworzenia te nazywamy po prostu syrenami.

 

Film o tytule Mermaids: New Evidence oglądnęło 3,6 miliona osób, co jest rekordem stacji. Film to właściwie zapowiedź drugiej seria dokumentów na temat tych mitycznych istot. W poprzedniej, Mermaids: The Body Found zaprezentowano między innymi nagranie, które prezentowaliśmy już kiedyś na łamach portalu innemedium.pl.

Nie jest ono zbyt przekonujące, ale wystarczyło do tego, aby podeprzeć nim swoją teorię, której konkluzja była taka, że istnieje nieznany gatunek humanoidów morskich i wie o tym rząd amerykański a nawet jest w posiadaniu kilku osobników. Film sprawiał wrażenie dokumentalnego, ale okazało się potem, że korporacja Discovery nakręciła go raczej w konwencji fabularyzowanej, co trochę psuje siłę przekazu.

 

Okazało się też, że wiele osób traktuje go jednak, jako film naukowy. To tylko pokazuje siłę oddziaływania telewizji. Oficjalne oświadczenie dementujące jego ustalenia wydało nawet NOAA, co jest z jednej strony zabawne, a z drugiej zrozumiałe, gdyż w filmie aktor podszywał się pod pracownika agencji. W tegorocznej edycji zaprezentowano kolejne obserwacje rzekomych syren w tym jedną dokonaną na wybrzeżu Izraela. Widać na nim istotę, która odpoczywa na kamieniach i gdy tylko orientuje się, że jest obserwowana wskakuje do wody.

Cała scena równiez nie wygląda przekonująco, a syrenka porusza się w sposób, który może zdradzać zastosowanie grafiki komputerowej. Mimo to w obu produkcjach pojawiły się ciekawe koncepcje, jakoby USA rozwijało broń ultradźwiękową zdolną do rażenia celów pod wodą. Podobno liczne wypłynięcia na brzeg delfinów czy wielorybów takich jak grindwale to wynik testów tej broni. W filmie padają sugestie, że tak naprawdę broń ta ma być skierowana przeciwko istotom zamieszkujących głębiny.

W USA nie wszyscy jednak zauważyli, że produkcja Mermaids: The New Evidence była raczej filmem fantastycznym niż naukowym. Musiano tłumaczyć to Amerykanom w licznych programach telewizyjnych. Z drugiej strony gdyby rząd chciał ostatecznie zdyskredytować teorię na temat istnienia humanoidalnych istot morskich to trzeba przyznać, że udało się to znakomicie i teraz nawet w obliczu niezbitych dowodów istnienia tego kryptogatunku niewiele osób będzie w to skłonnych uwierzyć.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Endor

Ależ bardzo

Ależ bardzo proszę,wypowiedzmy się również w kwestii istnienia syren...również na podstawie,moim skromnym zdaniem BIBLIJNEJ...Księgi Henocha(etiopskiej):,,Uriel powiedział do mnie:''Tutaj będą przebywać aniołowie,którzy połączyli się z kobietami,podczas gdy ich duchy przyjmując różnorakie kształty zepsuły ludzi uwiodły ich doprowadzając ich DO SKŁADANIA OFIAR DEMONOM jako bogom.Pozostaną tutaj aż do dnia wielkiego sądu(...)Ich żony,UWIÓDŁSZY ANIOŁÓW NIEBA,STANĄ SIĘ SYRENAMI''./Księga Hemocha 19,1-2/.Temat egzystencji istot zwanych syrenami to inny,jakby poboczy aspekt historii o upadłych aniołach,która spotkała ich żony.''Ich żony uwiódłszy aniołów nieba,STANĄ SIĘ SYRENAMI''- powiedział archanioł Uriel do Henocha.Najprawdopodobniej termin,postać syreny została zaczęrpnieta z mitologii greckiej.Kobiety,KTÓRYM PRZEKAZANO WIEDZĘ TAJEMNĄ,przemienione zostały w harpie,wysysające krew i rozszarpujące żeglarzy.Satły się zatem WAMPIRZYCAMI.Z prezentowanych przeze mnie na tym forum fragmentów Księgi Henocha(etiopskiej)wynika,iż krwiożercze DEMONY powstały Z WINY ISTOT NIEBIAŃSKICH,ale POPRZEZ CZŁOWIEKA,w związku z czym to człowieka,ludzi one będą nękać.Można to odczytać jako DUCHOWĄ PRZYCZY NĘ wszelkiego cierpienia i jego skutek W FORMIE CIELESNEJ...Innym interesującym wątkiem jest kwestia Nieśmiertelności.,rozumianej jako bezcielesność.Ciało bowiem warunkuje odstąpienie od niej i nieuchronność śmierci.Jednakże,ponieważ NEFILIMOWIE(Nephilim) umarli jedynie w ten cielesny sposób,a ich dusze(jako,,ZŁE DUCHY'')nadal KRĄŻĄ NA ZIEMI....I już na zakończenie.Jest wiele tekstów na powyższy temat.Szukając informacji przyprawia to o ból głowy,jednak za każdym razem powtarza się,że NEPHILIM to...PÓŁ ANIOŁOWIE,PÓŁ LUDZIE...ze zwiąku anioła z ludzką kobietą oraz z odziedziczonymi PO OJCACH ZDOLNOŚCIAMI.Według wszystkich tekstów są to ISTOTY POTĘPIONE I ZŁE.Hebrajskie,,nefilim'',to,,ten,kto spowodował upadek innych''i,,aborcja''jak też,,poroniony plód''(wg translatora).Nefilim to postać pół ludzka i półboska zarazem,inaczej Gigant:pochodzi on ze starych mitów żydowskich.Nefilimowie pojawiają się niby w,,apokryficznej''Księdze Henocha(etiopskiej)oraz w apokryficznej Księdze Jubileuszów.Tymczasem na tym zakończę.Mądremu dosć.Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika Homo sapiens

Najważniejsze, że admin

Najważniejsze, że admin zrobił kawał dobrej roboty informując ludzi że to produkcja sci-fi ! To zachowanie profesjonalne, bo szukamy wszyscy prawdy, a nie fake-ów... Prawda jest najciekawsza !
dzięki admin że informujesz nas o możliwych fotomontażach, które są zmorą poszukiwaczy prawdy !
 
Zapraszam na mój blog:
http://popotopie.blogspot.com/
tu jedno z bardziej szokujących zdjęć mumi z większymi-dziwniejszymi czaszkami !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika zibi1973

Nie jestem obcykany w takich

Nie jestem obcykany w takich sprawach jak rejestratory czekam na kolege co mi pomoże wgrać,dzisiaj z komórki spróbuje wstawić zdięcie zrobione z lcd tv to będzie taki przedsmak,nie jest idealnie jak ktoś by zaraz chciał przypuszczam z 200,300 metrów ale widać jak się poruszają dość szybko,przy locie zmieniają kształty,tak jak by koło toczyli na poczatku z 2 pużniej z 4 doszły,powiem ci baca to nie żaden blef na początku było widać czarne kropki ale pozatrzymaniu na pause są dodatki sam byś musiał to zobaczyć dzisiaj wyśle zdięcie

Portret użytkownika MEJTRIXX

Ten  film jak i wiele innych

Ten  film jak i wiele innych filmów z tej serii to montarze nic wielkiego ,zdarza się to dość często dlatego coaraz trudniej w necie odfiltrować te prawdziwe od fałszywych , ludzie mają zdolności kreowania śiwata takiego jaki chcą , chcą mieć film s syreną więc go robią proste, nie widze na tym filmie nic co by wskazywało na jego autentyczność , może to trochę nie fer aby zamiszczać takie filmy podając je za utentyczne , Ufo istnieje to fakt i problem dowodów w tej sprawie już jest zamnknięty pozostaej jeszcze ludzka zdolność pojmowania tego większość ludzi zupełnie nie dojrzała do takich spraw . Ten film to fajna zabawa ale czy jest prawdziwy ? dla mnie jest zbyt dobry heh:-)

Portret użytkownika Endor

Jeżeli jakieś istoty żyją na

Jeżeli jakieś istoty żyją na Ziemi i są syrenami to mogą też wierzyć w Stwórce wrzechświata i napewno wiedzą o Chrystusie Zbawicielu rodzaju ludzkiego przybyłym z Nieba by ratować upadłą ludzkość. Duchy wszelkiej maści wiedzą o Jezusie Super Istocie Niebiańskiej więc i syreny też napewno!

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika MEJTRIXX

Zaprawdę powiadam ci nie

Zaprawdę powiadam ci nie wiesz co piszesz ,zobaczyła myszka nietoperza u uznała go za anioła , ty wierzysz a ja wiem a to róznica , nawet nie będe próbował wyjaśnić ci tego dlatego że nie pojmiesz a wszystko co inne wywoła tylko niepokój w tobie , to kim byli Budda Mahomet ? odpwoiedz mi ? dla Muzułmanina ty jesteś niewierny i każda religia spiera się o to zabijając się nawet wzajemnie , jeden wielki bałagan nic więej ! Ale jeśli w miejsce Boga wstawimy nauczycieli z kosmosu sprawa się wyjaśnia dziwie się ze jeszcze nie doczytałeś się z Biblii czym latał święty personel ?szkoda słów cholera z tymi przekonaniami każdy na swój strój!  a ja nie jestem za żadną religią ponieważ to skrzywiony obraz zniekształcony przez tak zwanych mądrych ludzi jajogłowych myślicieli wielkich religioznawców którzy mając ten sam materiał bazowy dochodzą do odmiennych wniosków . Załosne te wiary doprawdy oj wiele wyszło na jaw wiele , ale to tylko dla inteligentnych .

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Rader

Cały czs pojawiają się

Cały czs pojawiają się informacje o morskich istotach wypływających i umierających na plażach, moim zdaniem są to ofiary prób nowych rodzajów broni. Gdzie najprościej ukryć militarne eksperymenty  - oczywiście na oceanach, jest to wielka powierzchnia która jest w małym stopniu monitorowana satelitarnie. Pierwsze przypadki zbiorowych śmierci wielorybów były zbliżone czasowo do pierwszych morskich testów broni jądrowej np. na atolu murroa czy bikini, jeśli teraz broń sięga głębiej to na plaże wypływają mieszkańcy głębszych warstw oceanów.

"Nie warto umierać starym, warto umierać zadowolonym z życia" - Ja Wink

Portret użytkownika zibi1973

Panie i panowie mam filmik

Panie i panowie mam filmik nagrany na rejestratorz powiem że szczególnie bacy szczęka opadnie temu  niedowiarkowi i tym podobnym dzisiaj oglądałem co w moim rejestratorze się znajduje i zobaczyłem około cztery może pieć latających obiektów na niebie,jedną z kamer mam ustawiona w góre w niebo oczywiście nie jestem pierwszy co takie żeczy nagrał,narazie zgram z dysku wkrótce pojawi się na inne medium,wiem że ONI istnieją a tym filmikiem udowodnie tym niedowierzonym,filmik trzeba dobrze zbliżyć powiem tylko jestem w szoku

Portret użytkownika Amigo

Faktycznie Baca już całkiem

Faktycznie Baca już całkiem ZŻYDZIAŁ. Czy musisz cały czas o tych na tych Żydów nastawać? Jak masz z tym problem to idź się leczyć gdzie trzeba. Jak masz zamiar coś wpisać to coś konstruktywnego a nie jakieś bzdety

Portret użytkownika SAH

To w takim razie jesteś

To w takim razie jesteś Sowietem Wink pochodzenia żydowskiego Wink lub odwrotnie ale nie martw się pocieszę Ciebie Lenin też maiał zagmatwany życiorys i Hitler też ale i tak byli Żydami Smile i tego już nikt nie zmieni ......a o wojsku pukającym do dżwi to mi ty baca nie mów bo niewiem grozisz ???? Znasz takie pojęcie jak TREP . To było powiedzenie na zawodowego zółnieża w komunie . Ty na takiego wyglądasz przemądrzały i nie douczony i z niespełnionymi ambicjami , smutne ale widzę że twardy jesteś i dasz sobie rade na tej przed wczesnej emeryturze .........

Portret użytkownika SAH

najwiękrzym żydofilem to

najwiękrzym żydofilem to jesteś ty baca , jak byś o nich nie mówił to by każdy miał ich gdzieś , a i tak doskonale wiemy o ich istnieniu o ich wpływach i jakoś bez ciebie dajemy sobie rade z nimi , może wyjdź na ulice i tam krzycz do ludzi swoje mądrości bo tu jak chyba się zorjętowałeś masz zbyt małą publikę . A na zewnątrz po za netem masz więcej ludzi co ciebie usłyszą i praw im o żydostwu ,,, no chyba że boisz się pokazać tważy ujawnić się , tu czujesz się pewnie anonimowo ; ) normalnie tak jak juszka powiedział nie masz jaj , przykre to jest

Portret użytkownika baca

o ile ten pierwszy filmik byl

o ile ten pierwszy filmik byl ok i tylko slaba jakośc trochę przeszkadza to ten z izraela to porażka...
toż ta "syrena" ruchy miała jak Miś Coralgol Na Dzikim Zachodzie... czy może na Bliskim Wschodzie... bo kręcą nową koszerną część o tym jak Miś przechodzi na judaizm a potem szybki proces obrzezania i na koniec uderza do ślicznej, tłustej hebrajskiej syrenki aby ją uwieść i spłodzić z nią włochatego rabina...

Portret użytkownika SAH

Baca , widzę że Ty bardzo

Baca , widzę że Ty bardzo czujesz się poszkodowany , poszkodowany przez współ plemieńców  ,  Ty jako baca a to zawód w górach częsty czujesz się odrzucony , zagubiony teraz , wszyscy wyjechali do USA a to kraj co najwięcej żydów posiada , zostawili Cię . Jesteś skrzywdzony we własnym odczuciu i z stąd cały czas poruszasz sprawy żydów  . Daj na luz Ty jako Żyd opuszczony nie martw się ktoś Ciebie przygarnie i pocieszy i nie musisz piany bić by być zauważonym

Portret użytkownika Cosnietak

O ile kiedyś sporadycznie

O ile kiedyś sporadycznie dało się jeszcze twoje posty czytać, to teraz jesteś już tak bardzo nudny, że to jakaś porażka...
Admin, wymień sobie bacę, bo ten się już wyczerpał!

Portret użytkownika baca

bo widzisz ludzie s poradni,

bo widzisz ludzie s poradni, czyli ci sporadyczni właśnie, to tak ogólnie mają w życiu pod górkę - jak sporadycznie kupią bilet to kanar ich zawsze zauważy kiedy nie mają... a jak sporadycznie podetrzesz dupę to akurat nie wtedy, gdy przytrafi ci sie wizyta u tej pani doktor co grzebie palcem... a jak będziesz sporadycznie mył zęby to ci te wylecą które nawet sporadycznie nie bolały...
pasmo nieustannego pecha i sporadycznych uśmiechów... kiedy z wielkim trudem jakiś życiowy kamień spadnie ci z serca....
spontanicznie na stopę Smile

Portret użytkownika SAH

OKI Moderator ale uważasz że

OKI Moderator ale uważasz że chasła anty semickie czy inne przez bacę wszczynane to nie wojenka to nie sprawiedliwe co robisz ,,,, No chyba że jedno wytłomaczenie jest . Ja od bacy nie dostałem nigdy wpisa zwrotnego to że ty się obużyłeśto tłumaczy że baca to Moderator . Smile Głupi tu nie jesteśmy .....
 
Baca Ciebie nie atakuje, a to że pisze o żydach to jego sprawa. Mnie też to się nie podoba, ale w końcu to jego komentarze, i jego prywatny pogląd. Oczywiście dopóki nie obraża innych użytkowników portalu.
Moderator

Portret użytkownika SAH

I ja bacę, nie atakuje ,

I ja bacę, nie atakuje , tylko proszę by dał na luz . To już nudne się staje . Nie można wszystkiego złego co dzieje się na ziemi przypisywać Żydostwu . Wiem robili i robią wiele złego mają i niecne plany co do ludzkości ale myslę że jest jeszcze ktoś jakaś inna organizacja innej rasy niż Żydzi co knują spiski i chcą nas wykożystać . Więc mielenie tematu Żydów tylko odwraca uwagę od innych zagrożeń . To tyle chciałem powiedzieć Wink

Portret użytkownika baca

nie pucuj się, bo tak samo

nie pucuj się, bo tak samo jak z portalem, równie dobrze możesz sobie z pniem o pozdrowieniach pogadać...
a tak na marginesie jeśli ktoś ci nie odpisuje to jest to wyraźny sygnał ze uroczyście zostałeś olany...

Portret użytkownika SAH

Ale widzisz baca , niby

Ale widzisz baca , niby mówisz ze olewasz ale dla tego bo nic do zarzucenia nie masz nawet nie wiesz jak się wybronić . Po prostu jesteś Żydem i to tym nie dowartościowanym a to najgorsza nacja 13 plemię od zawsze gnębione i niszczone  z pustyni na internet zabłądziłeś i tak będziesz błądził i siał kwachy na współplemieńców co mają Cię gdzieś ........

Portret użytkownika SAH

To racja bacy, brak jaj nic

To racja bacy, brak jaj nic innego nie umie powiedzieć tylko o żydach . Wszystko łączy do jednego do żydostwa poprostu jest ograniczony i innego tematu nie zna tak go wychowano , szkoda chłopa moze niech na jakąś terapie pujdzie Wink

Skomentuj